Zaloguj się, aby obserwować  
Burszurasek

Wiedźmin - Pięć Tomów Sagi o losach Geralta [M]

488 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 15:25, Kodi127 napisał:

Sorki, że pytam, ale nie czytałem jeszcze nic Sapkowskiego i ciekawi mnie w końcu gdzie ten
wiedźmin cały się zaczyna - od "Krwi Elfów", czy od "Miecza przeznaczenia"??

Sytuacja wygląda następująco
Najpierw mamy swoisty Prolog do Piecioksięgu o Wiedźminie. Na niego składają się właśnie "Miecz Przeznaczenia" oraz "Ostatnie Życzenie", które to są zbiorkami opowiadań Wprowadzającymi czytelnika w świat Wiedźminlandu. Z kolei sam Piecioksiąg zaczyna się od Krwi Elfów, jeśli jeszcze nigdy nie czytałeś Wiedźmina to doradzam zacząć właśnie od "Miecza Przeznaczenia" i "Ostatniego Życzenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w internecie xD A tak na poważnie to wydaje mi się, że skomponował ją Grzegorz Ciechowski z Republiki. Raczej niezbyt dokładna informacja, ale może Ci ułatwi szukanie :D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 13:01, tread71 napisał:

Poszukaj w internecie xD

O! Dzięki :D Jesteś niezastąpiony :* xD

Dnia 23.02.2007 o 13:01, tread71 napisał:

Pozdrawiam.

A zauważyliście ze na innych forach rzadko funkcjonuje zwrot "pozdrawiam"? Wszystko przez Walgierza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żeśmy zauważyli :D Na przykład na moim klasowym forum taki walgierz czy RobeN by się przydał. O Knocie nie wspominając :D Spamią tam tak cholery jedne, że nawet Wywrotowiec przy nich to jak Sekretarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:51, Pksorlen napisał:

Mam soundtrack do Wiedźmina tam sa wszystkie utwory,22 chyba.

Wypisałbyś? Pliiiiz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 16:53, zbysheck napisał:

> Mam soundtrack do Wiedźmina tam sa wszystkie utwory,22 chyba.
Wypisałbyś? Pliiiiz :D

Ok to leci tak:
1.Wiedźmin
2.Pocałunek Yennefer
3.Zew Wilka
4.Pierwsza rada Jaskra
5.Oniria
6.Lawina
7.Sen Yen
8.Druga rada Jaskra
9.Odnajdę Cię,Ciri
10.Uciekajcie!
11.Trzecia rad Jaskra
12.Koniec z bandą Renfri
13.Jak gwiazdy nad traktem
14.Śmierć Renfi
15.Bajka dla małej driady
16.leczenie ran
17.Karczma w Blaviken
18.Zapachniało jesienią
19.Ballada dla Yen
20.Czwarta rada Jaskra
21.Ratuj,wiedźminie
22.Nie pokonasz miłości
To wszystkie.Sorry,że tak późno,ale miałem wyłączonego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 17:46, Pksorlen napisał:

To wszystkie.Sorry,że tak późno,ale miałem wyłączonego kompa.

Spoko, dzieki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś może jakiś ładny obrazek z Ciri? Jak jakis znajduję, to jest albo strasznie amatorski, albo kompletnie inny moim wyobrażeniom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej jak na razie z trzech części które przeczytałem podoba się część pt. "Krew elfów". W "Ostatnim życzeniu najbardziej podobała mi się końcówka. Teraz natomiast zabieram się za czytanie czasu pogardy. Mam nadzieję, że będzie równie dobra jak wcześniejsza. Natomiast to co u Sapkowskiego podoba mi się najbardziej to realizm świata (bo jest on zły i nikczemny tak jak w rzeczywistości), bohaterowie (Geralt, Ciri i Yennefer to świetnie wykreowane postacie). NA koniec dodam, że super są też dialogi i w ogóle w książce można spotkać wiele humorystycznych zdarzeń i dialogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to ostatnio miałem niezły numer związany z twórczością AS-a. Otóż moja polonistka poprosiła mnie abym napisał komuś maturę ustną z polskiego (jestem w trzeciej gimazjum tak nawiasem). Akurat tak się złożyło, że był to temat związany z literaturą fantasy. Nie mogłem po prostu zaprzepaścić takiej okazji i jako przykład wspaniałej książki podałem naturalnie Sagę o Wiedźminie. Oczywiście w samych superlatywach, a jak! :P

A osobiście to chyba najbardziej podobał mi się "Chrzest Ognia". No i nigdy nie zapomnę "pieśni" jednego z kumpli Jaskra w "Coś się kończy, coś się zaczyna".

Za stodołą gdzieś na płocie
kogut gromko pieje...
Zaraz przyjdę miła do Cię,
tylko się odleję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cut cut...

Dnia 30.03.2007 o 13:35, Phil von Roden napisał:

A osobiście to chyba najbardziej podobał mi się "Chrzest Ognia". No i nigdy nie zapomnę "pieśni"
jednego z kumpli Jaskra w "Coś się kończy, coś się zaczyna".
; Za stodołą gdzieś na płocie
kogut gromko pieje...
Zaraz przyjdę miła do Cię,
tylko się odleję...


Heh dobra ta piosnka pamiętam ją. Poza "Chrztem ognia" dobra jest też książka pt. "Czas pogardy", bo "Wieża jaskółki" już mnie tak nie wciągnęła. Wszystkie są dobre ale Te dwie lubię najbardziej i jak miałbym czytać, którąś z części sagi drugi raz to zacząłbym właśnie od tych. Niedługo będę czytał "Pani Jeziora". Zostawiam sobie ją na później, bo to już ostatnia książka jaka posiadam i chcę się nią delektować. Jak możesz to podaj mi inne tytuły traktujące o losach wiedźmina Geralta. Ile jest tych książek i przez jakie wydawnictwa zostały wydane(bo chyba jeszcze jakieś są)? Konkretnie chodzi mi o to czy są równie fajne i od której by tu sobie zaćząć je kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Miecz Przeznaczenia"
"Ostatnie życzenie"
Tom 1 "Krew Elfów"
Tom 2 "Czas Pogardy"
Tom 3 "Chrzest Ognia"
Tom 4 "Wieża Jaskółki"
Tom 5 "Pani Jeziora"

Dwa pierwsze to zbiory opowiadań, od których najlepiej zacząć przygodę z Geraltem z Rivii, Białym Wilkiem. :) Kolejne pięć to już saga. Ja właśnie skończyłem "Czas Pogardy". :)
Wszystkie książki Sapkowskiego są wydawane przez wydawnictwo superNOWA. Teraz jest takie ładne nowe białe wydanie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 19:00, glizda101 napisał:

"Miecz Przeznaczenia"
"Ostatnie życzenie"
Tom 1 "Krew Elfów"
Tom 2 "Czas Pogardy"
Tom 3 "Chrzest Ognia"
Tom 4 "Wieża Jaskółki"
Tom 5 "Pani Jeziora"


Dokładnie w tej kolejności :)

Dnia 02.04.2007 o 19:00, glizda101 napisał:

Dwa pierwsze to zbiory opowiadań, od których najlepiej zacząć przygodę z Geraltem z Rivii,
Białym Wilkiem. :) Kolejne pięć to już saga. Ja właśnie skończyłem "Czas Pogardy". :)
Wszystkie książki Sapkowskiego są wydawane przez wydawnictwo superNOWA. Teraz jest takie ładne
nowe białe wydanie. :]


Eeee... starsza była lepsza, taka z paskami u góry i u dołu... i obrazki ładniejsze... :P (ta z 2001)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 19:25, Phil von Roden napisał:

Dokładnie w tej kolejności :)


Wcale nie. xD
Pomyliłem się, a Ty jeszcze tę pomyłkę zatwierdziłeś. ;] Bo chyba pokręciłem kolejność zbiorów opowiadań. To "Ostatnie Życzenie" jest pierwsze.

Dnia 02.04.2007 o 19:25, Phil von Roden napisał:

Eeee... starsza była lepsza, taka z paskami u góry i u dołu... i obrazki ładniejsze... :P (ta z 2001)


Jak kto woli. :]
Mi się bardziej ta nowa wersja podoba. Jest taka, hmmm, dostojna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to wielkiej róznicy nie sprawia, jakie wydanie czytam, ale IMO to nowe jest lepsze. Wyjatkiem jest bodajze "Ostatnie Zyczenie", gdzie okladka bardziej mi sie podoba (czaszka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałam jakiś czas temu tomy od Miecza Przeznaczenia do Pani Jeziora. Niezłe, naprawdę niezłe, choc zakoończenie było... dziwne trochę ;) A ogólnie mi się podobało, widac, że Sapkowski ma sporą wiedze na temat życia... Sporo było fajnych momentów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować