Zaloguj się, aby obserwować  
Burszurasek

Wiedźmin - Pięć Tomów Sagi o losach Geralta [M]

488 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2006 o 16:58, Igor FCBayern napisał:

Na początku chciałbym powiedzieć, że jeśli coś przekręce to sorry. Dopiero wchodze w temat.
Chciałbym zacząć czytać powieści o Wiedźminie. Co polecacie? Od razu czytać "ostatnie życzenie"
i całą reszte sagi czy może zaczać od pojedyńczych opowiadań? Jeżeli od opowiadań to proszę
o podanie ciekawszych tytułów. Czy sa one wydane oddzielnie czy w jakiejś jednej książce pozberane
do kupy?

Plecam "Miecz Przeznaczenia" i "Ostatnie Zyczenie", potem Sagę. Sam tak zaczynałem i było świetnie, a na inne opowiadania zawsze będzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:32, caramondl napisał:

Plecam "Miecz Przeznaczenia" i "Ostatnie Zyczenie", potem Sagę. Sam tak zaczynałem i było świetnie,
a na inne opowiadania zawsze będzie czas.

A to nie są książki z sagi? Myślałem, ze zaczyna sie ona "ostatnim zyczeniem", a kończy "Panią jeziora", a w całą sagę wchodzi siedem książek. Kumpel mi tak powiedział i radził bym czytał po kolei... Ależ to skomplikowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:43, Igor FCBayern napisał:

"Miecz Przeznaczenia" i "Ostatnie Zyczenie"

jako ze to są zbiory opowiadań, traktuje sie je jako wstep do sagi :), a po za tym jest jeszcze cos takiego jak "Droga, z której się nie wraca", krótkie opowiadanko o tym jak się poznali mamuś i tatusia Geralta :], a słynne "coś się kończy, coś się zaczyna" każdy już traktuje po swojemu :]

teraz to dopiero brzmi wszystko skomplikowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... W takim razie możecie mi napisać tytuły książek, które wchodzą w skład Sagi. najlepiej w kolejności, w której powinno sie je czytać. Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 18:33, Igor FCBayern napisał:

Hmmm... W takim razie możecie mi napisać tytuły książek, które wchodzą w skład Sagi. najlepiej
w kolejności, w której powinno sie je czytać. Z góry dziękuję!


Squad sagi:

1. Krew Elfow
2. Czas Pogardy
3. Chrzest Ognia
4. Wieza Jaskolki
5. Pani Jeziora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 23:27, Martimat napisał:

dodajcie jeszcze zbiorki opowiadań - i kiedy (czy przeplatać je) z powieściami...

thx

Są Dwa tomiki opowiadań.
Miecz Przeznaczenia.
Ostatnie Życzenie.
Nie jestem pewien, ale pierwsze powinieneś przeczytać Życzenie, a potem Miecz Przeznaczenia. Co do przeplatania, obowiązkowo najpierw opowiadania potem Pięcioksiąg. Tomiki opowiadań są swoistym wkręceniem do świat Wiedźmina, wprowadzają postacie, zapoznają ze światem i postaciami. Z kolei Pięcioksiąg to główna opowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak po prawdzie to juz wszystko obczytałem i to jakieś 3 4 lata temu, ale tylko raz !! do tego miałem je losowo (nawet saga nie był do końca po kolei - 3 ostatnie były w kolejności ale opowiadania & 2 pierwsze księgi to mi się pokićkały - wszystko porzyczałem :/ )
dzięki tak czy inaczej - zrobie replay jak tylko skończę "Siewcę Wiatru" Kossakowskiej.

{off}
Ej - ajak nazywała się ta pisarka polska i jej powieści , które przyrównywano do klimatów Sapkowskiego?
{off}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo Wiedźmina, może nie jest to rzeczy związana z książką, ale jak dla mnie jest to rzecz, którą równie dobrze możnaby zapisać do "kwasów". Otóż przeglądam dzisiaj z rana (albo wczoraj :?) telegazetę i widzę około północy: Wiedźmin, odcinek 8/13, (i teraz uwaga) serial sf. :-D.
Myslałem, ze z krzesła spadnę ;-P
Chociaż jakby spojrzeć na sposób produkcji i na produkt finalny, to może faktycznie jest to sci-fi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 10:41, Dann napisał:

Chociaż jakby spojrzeć na sposób produkcji i na produkt finalny, to może faktycznie jest to sci-fi :-D


Osobiście trudno mi znaleźć przynależność gatunkową tego czegoś... Bo film to to na pewno nie jest... Absolutnie nie rozumiem po jakiego grzyba TVP w ogóle emituje ten chłam...

Martimat -> obstawiam Annę Brzezińską i jej cykl o Twardokęsku... ale możliwe, że chodzi o Ewę Białołęcką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2006 o 11:07, Wodzasty napisał:

Osobiście trudno mi znaleźć przynależność gatunkową tego czegoś... Bo film to to na pewno nie
jest... Absolutnie nie rozumiem po jakiego grzyba TVP w ogóle emituje ten chłam...


Spokojnie ... emitują to po północy, coby nikt nie zobaczył :-D ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 11:10, Dann napisał:

Spokojnie ... emitują to po północy, coby nikt nie zobaczył :-D ;-P


Powinni to jeszcze zakodować, coby nikt postronny przypadkiem nie zajrzał bawiąc się pilotem do tv... A myślałem, że komiks był bluźnierstwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po okładce bym poznał czy to Brzezińska czy Białołeka, to samo wydawnictwo co Sapek miał swoje wydane (podobny rysownik okładek)

a co do komiksu - ma swoich fanów i był moim zdaniem udany (mam "Ostatnie Życzenie: nadal, reszta poszła jak śiwrze bułeczki na allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 11:22, Martimat napisał:

po okładce bym poznał czy to Brzezińska czy Białołeka, to samo wydawnictwo co Sapek miał swoje wydane (podobny rysownik okładek)


Merde, obydwie wydała NOWA...:)

Dnia 24.11.2006 o 11:22, Martimat napisał:

a co do komiksu - ma swoich fanów i był moim zdaniem udany (mam "Ostatnie Życzenie: nadal, reszta poszła jak śiwrze bułeczki na allegro)


O ile te na podstawie opowiadań były (wg mnie) w miarę to album o młodości Geralta był delikatnie rzecz ujmując do bani... Uwielbiam Polcha za serię wg Danikena i za Funky Kovala (I seria rulez) ale w Wiedźminie niestety nie popisał się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem "chrzest ognia". kolejna bardzo dobra ksiazka Sapkowskiego, chociaz - jak zwykle - nieco nuzyly mnie fragmenty przedstawiajace narade czarodziejek. teraz troche przyjdzie mi poczekac na nastepna czesc, nie mam pieniazkow:(
przy okazji: wpadl mi do glowy pomysl, by stworzyc forumowa gre fabularna. co o tym myslicie? jej zasady bylyby luzno oparte na tych z oficjalnego podrecznika, oczywiscie bez zbednej mechaniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie :/ Pomysł całkiem niezły, ale zobacz ile gier forumowych i innych tasiemców mamy już na forum . Poza tym jest już quiz o wiedźminie ( sam go zakładałem, to wiem ;] ) - też na początku było więcej głosów, że temat niepotrzebny, niż uczestników zgadywanki .

Martimat - Podobał ci się "Zbójecki Gościniec" ? To gratuluję ;] Bo ja się niezbyt mogłem połapać w fabule;] czy są może wcześniejsze części tej książki czy to ja powinienem czytać uważniej ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 21:44, tread71 napisał:

Nie przejdzie :/ Pomysł całkiem niezły, ale zobacz ile gier forumowych i innych tasiemców mamy
już na forum . Poza tym jest już quiz o wiedźminie ( sam go zakładałem, to wiem ;] ) - też
na początku było więcej głosów, że temat niepotrzebny, niż uczestników zgadywanki .


owszem, jest juz calkiem sporo tego typu tematow, ale prawie wszystkie to do bolu klasyczne gry fantasy, zas z wartych wzmianki pozostaja juz tylko takowe. a klimat wiedzmina jest przeciez zupelnie inny, a na forum - zwlaszcza biorac pod uwage gre tworzona przez cdp - jest calkiem sporo fanow tworczosci Sapkowskiego, wiec temat raczej by sie przyjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować