SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Nie mam teraz czasu sprawdzać czy Wład III walczył w bitwie pod Warną (wiem, sorry zapomniałem), ale ja od dawna wiem, że od Włada III Draculi (Wład Palownik) wzięła się ta cała legenda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 22:54, gogiell napisał:

Nie mam teraz czasu sprawdzać czy Wład III walczył w bitwie pod Warną (wiem, sorry zapomniałem),
ale ja od dawna wiem, że od Włada III Draculi (Wład Palownik) wzięła się ta cała legenda...

Niestety to nie możliwe, gdyż nasz kochany Vlad Tepes miał w 1444 lat... 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 23:00, Bartek 93 napisał:

> Nie mam teraz czasu sprawdzać czy Wład III walczył w bitwie pod Warną (wiem, sorry
zapomniałem),
> ale ja od dawna wiem, że od Włada III Draculi (Wład Palownik) wzięła się ta cała
legenda...
Niestety to nie możliwe, gdyż nasz kochany Vlad Tepes miał w 1444 lat... 15

Dlaczego nie możliwe, uważasz, że piętnastolatek w tamtych czasach, nie mógł uczestniczyć w walkach i wbijać na pal bojarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 23:02, Belmundo napisał:

> > Nie mam teraz czasu sprawdzać czy Wład III walczył w bitwie pod Warną (wiem,
sorry
> zapomniałem),
> > ale ja od dawna wiem, że od Włada III Draculi (Wład Palownik) wzięła się ta
cała
> legenda...
> Niestety to nie możliwe, gdyż nasz kochany Vlad Tepes miał w 1444 lat... 15
Dlaczego nie możliwe, uważasz, że piętnastolatek w tamtych czasach, nie mógł uczestniczyć
w walkach i wbijać na pal bojarów?

Hmm... mógł, ale wtedy był dopiero księciem i to młodszym, wię szanse by dowodził są nikłe. Z resztą sprawę opisałem ciut głębiej w edicie. EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mógł, gdyż mając 15 lat był w niewoli u tureckiego sułtana, zresztą pobyt u niego sprawił że Vlad znalazł swoje życiowe powołanie. Naczytałem się sporo o nim, niektóre jego pomysły były takie że mózg staje.... maszyna do obdzierania żywcem ze skóry, maszyna do ćwiartowania, las pali, rozwiązywanie problemu biedoty, historia o złotym kielichu i bardzo ciekawa historia spotkania pewnego kupca z Vladem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:50, Metalhead86 napisał:

Pozostawiam bez komentarza...

Skoro zacząłeś... ;)
Co do zdjęcia nr 1 - ten z prawej jest tańszy.

20080618075020

20080618075030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 08:38, gogiell napisał:

Jak widać, kwas jest, ale z powodu błędu historycznego, a nie Włada Palownika ;)

BTW. Pablo Querte, gdzie to znalazłeś ?

Najdziwniejsze jest to, że znalazłem to w materiałach historycznych mojego brata który uczęszcza na studia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2008 o 09:44, Pablo Querte napisał:

Najdziwniejsze jest to, że znalazłem to w materiałach historycznych mojego brata który
uczęszcza na studia :D


Wczoraj trochę było za późno żeby napisać o historii spotkania Vlada z kupcem, ale w sumie nadaje się do kwasów (ale uprzedzam że humor czarny jak (_!_) diabła.):

Otóż Vlad słynął także z tego że nienawidził przestępców, zwłaszcza złodziei, toteż wkrótce w Wołoszczyźnie "zawód" złodzieja należał do szaleńców i samobójców. Pewnego dnia do Wołoszczyzny przyjechał zagraniczny kupiec, który znał los złodziei na dworze Vlada, więc nie miał żadnej ochrony (jak większość kupców w kraju Drakuli, nikt nie odważył się kraść), zostawił on więc swój wóz z dobytkiem na głównym placu, w stolicy i poszedł na miasto robić interesy. Po powrocie okazało się że ktoś ukradł z wozu 150 monet. Kupiec powiadomił wiadomo kogo :) i niemal natychmiast złapano złodzieja, a Vlad oddał kupcowi 151 monet, po czym zaprosił kupca na małą uroczystość. Kupiec przeliczył monety i oddał Vladowi tą jedną, po czym przyszedł na uroczystość, która jak się okazało byłą to egzekucja złodzieja, za pomocą pala, a przygotowano dwa pale. Kupiec z ciekawości spytał się Vlada po co mu dwa pale? I usłyszał: "Ten drugi miał być dla ciebie, gdybyś nie oddał tej jednej monety". Uczciwość jednak popłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 10:35, Luk Zombi napisał:

"Ten drugi miał być dla ciebie, gdybyś nie oddał tej jednej
monety".


Lol o.O Padłem, po prostu aż dziwne ;-P Już dość z profesją złodzieja, od dzisiaj będę wiódł życie uczciwego kupca ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było to już w kilku gazetach. Osobiście filmik też już widziałem ,ale za pierwszy razem spadłem z krzesła. Kaczyński dał Rogerowi obywatelstwo ale nawet nie wie jak ma on na imię >,.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko Rogera przekręca, ale Boruca mówi dobrze, tylko szybko prezenter zabiera mu mikrofon podczas gdy mówi "bardzo" i taka zlepka wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się