Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - wędrowny zabójca potworów na nowym materiale wideo

33 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 10:11, michal_w napisał:

"świat, fabuła, klimat i dialogi" to tylko ozdobniki, bez których cRPG może się spokojnie obejść.


Człowieku ty tak na serio? Fabuła i dialogi Wiedźmina "to tylko ozdobniki, bez których można się obejść"?. Weź ty nie bluźnij.

Dnia 28.09.2014 o 10:11, michal_w napisał:

Za to w kwestii tworzenia/rozwijania postaci Wiedźmin leży i kwiczy.


Jakie znowu "tworzenie i rozwijanie postaci"? Dostajemy Wieśka, na dodatek dość starego Wieśka. Wieśka po wielu doświadczeniach życiowych z opowiadań i sagi Sapkowskiego ORAZ z poprzednich 2 części gry. Mi nie potrzeba tworzenia i rozwijania postaci. Chcę Wieśka takiego jak mi dadzą i będę bardzo szczęśliwa, że mi go dali.

Dnia 28.09.2014 o 10:11, michal_w napisał:

Brak customizacji bohatera, wyboru klas/ras, specjalizacji, rozwoju ekwipunku(craft) itp. W3 będzie bez wątpienia bardzo dobra gra ale na pewno nie rewolucyjną.


Czyli wg ciebie mamy mieć możliwość zrobienia z Wiesława, krasnoluda z brodą do kolan, specjalizującego się w strzelaniu z łuku itd? No kuźwa co ty robisz w tym temacie? Najwyraźniej szukasz kompletnie innej gry - idź se ją poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 11:37, Polinka198 napisał:

Człowieku ty tak na serio? Fabuła i dialogi Wiedźmina "to tylko ozdobniki, bez których
można się obejść"?. Weź ty nie bluźnij.

Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem pisz.

Mała podpowiedź, chodziło o Wiedźmina jako cRPG. W tej kategorii wypada strasznie słabo.
W najlepszym wypadku gra zręcznościowo-przygodowa z elementami RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 11:52, michal_w napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem pisz.


To oświeć mnie jak można inaczej zrozumieć zdanie: "Patrzeć sobie możesz na co chcesz ale: "świat, fabuła, klimat i dialogi" to tylko ozdobniki, bez których cRPG może się spokojnie obejść. Fajnie jak są ale bez nich też da się żyć."?

To ty najwyraźniej nie potrafisz zrozumieć o co chodzi w grach z wiedźmińskiej serii na co wskazują twoje posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gdyby nie "świat, fabuła, klimat i dialogi" to ta gra nie miałaby nic do zaoferowania. To te elementy stanowią o jej unikalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 12:01, Polinka198 napisał:

To oświeć mnie jak można inaczej zrozumieć zdanie: "Patrzeć sobie możesz na co chcesz
ale: "świat, fabuła, klimat i dialogi" to tylko ozdobniki, bez których cRPG może się
spokojnie obejść. Fajnie jak są ale bez nich też da się żyć."?

Przeczytaj sobie komu i na co odpisałem.
Kolejność: MisioKGB, saborcat-14, Leos8, michal_w
To wcale nie jest takie trudne. :-)

Dnia 28.09.2014 o 12:01, Polinka198 napisał:

To ty najwyraźniej nie potrafisz zrozumieć o co chodzi w grach z wiedźmińskiej serii
na co wskazują twoje posty

Jasne, przeszedłem obydwie części i nie wiem. Książki też zaliczone, wielokrotnie.

Spoiler

WIEDŹMINY TO DOBRE GRY ALE KIEPSKIE CRPG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 17:57, michal_w napisał:

Spoiler

WIEDŹMINY TO DOBRE GRY ALE KIEPSKIE CRPG!



o jeziu, to se kup Barbie Salon Piękności, będziesz miał pełne dostosowanie postaci, a fabułę jako ozdobnik, a nie jęczysz jakbyś lepszych rzeczy w życiu nie miał do robienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elementy RPG w Wiedźminie są dość mocno ograniczone. Samo odgrywanie postaci - tutaj siłą rzeczy mamy narzuconego bohatera z ustaloną przeszłością i osobowością oraz wyglądem, nie ma żadnego wyboru, jeśli np. chodzi o pochodzenie czy klasę postaci. Geralt jest "gotowym" bohaterem. Mamy pewne wybory, ale ich konsekwencje są żadne lub dość śmieszne (typu inny wpis w dzienniku). Jeżeli chodzi o samą mechanikę, od czasu dwójki również mamy zbyt dużo naparzania w przyciski i trójka raczej tego nie zmieni. Dlatego więcej w tym action niż RPG, co oczywiście wcale nie oznacza, że gry są złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z waszej dyskusji wnioskuję że seria Gothic również nie jest RPG (a przynajmniej jest w bardzo ograniczonym stopniu), bo w końcu nie tworzymy swojego bohatera itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 21:24, shasiu napisał:

Z waszej dyskusji wnioskuję że seria Gothic również nie jest RPG (a przynajmniej jest
w bardzo ograniczonym stopniu), bo w końcu nie tworzymy swojego bohatera itd.?


Wiesz, kiedyś słuchałem sobie muzyki na Youtubie i zauważyłem, że pod każdym teledyskiem wypowiadali się "znawcy" i mówili dlaczego akurat ten kawałek jest hard rockowy, a nie metalowy. I tak dalej, i tak dalej. W końcu ktoś się wkurzył i powiedział: "Ludziska, dajcie spokój! Czy to ważne jaki to jest gatunek? Muzyka jest świetna, rozkoszujmy się nią!". Nie ujmuję tutaj absolutnie przedmówcom (bo mają rację ;)), ale czy to ważne czy Wiesiek albo Gothic to RPG, czy nie? Jako świadomi konsumenci kupujemy tytuł, nie gatunek, więc cieszmy się tym, co nam oferują. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy słupki sprzedaży świadczą o jakości czegokolwiek? W takim razie Bieber robi najlepszą muzykę.
Napisałem, że owe elementy tworzą dla mnie istotę gry cRPG. Owszem, Wiedźmin leży i kwiczy w kwestii tworzenia postaci, ale inne gry leżą i kwiczą na innych polach - jakie i na jakich to już niech każdy sobie dopowie (aczkolwiek mogę napisać, jeśli ktoś tak potrzebuje).
Jeśli postać ma pewne elementy, które sprawią, że będę miał nad nią kontrolę nie tylko pod względem rozgrywki, lecz też moralności, etyki i charakteru - a jednocześnie zachowa rdzeń charakteru pierwotnego z którym będę mógł się zżyć - to dla mnie bomba ;)

PS. Dopiszę, by nie było - częściowo się z Tobą zgadzam i rozumiem Twoje podejście, po prostu w przypadku gry Wiedźmin, która ma już określoną specyfikę, rozkładam priorytety na całkiem inne pola niż w innych cRPG jak chociażby Divinity, Wasteland, Dragon Age lub Fallout. (O szlachetnej awangardzie już wspominać mi się nie chce ;D)

@Rick - podpiszę się, aczkolwiek można podyskutować o teorii względności gatunku cRPG? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać czy Wiedźmin jest erpegiem czy nie jest, to naprawdę dobre gry są :D Rzeczywiście, nie tworzymy postaci, dostajemy ją już gotową, ale tak samo było we wspomnianym już tu Gothicu. Mozemy natomiast decydować w pewnym stopniu o rozwoju postaci, o jej wyborach, mamy ekwipunek, zadania, fabułę oraz miecze :D Czego jeszcze potrzeba? :D
Nowy Wiedźmin będzie posiadal natomiast coś, czego nie ma w wielu, niby bardziej klasycznych, erpegach, a mianowicie otwarty świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować