Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - gameplay i wywiad z głównym producentem

117 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ciężko zrozumieć, że poe jest takie bo jest kiepski budżet? A jakby mieli większy to
by go dopakowali XD
I podobanie się nie ma nic do tego? XD Tylko to jest akceptacja obecnego stanu rzeczy?
XD
Tak, podoba mi się ten fiat 126p xD

Jesteś ignorantem. W dodatku pleciesz bzdury. Proponuję też skorzystać z cennej rady Shinigami :).

Odnośnie wiedźmina, to bardzo ciekawi mnie soundtrack. Z W1 był świetny, z W2 tylko dobry. Po tym co na razie usłyszałem z W3 to mam szczerze mówiąc mieszane uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie wyszło z AC Unity ? AC Unity, Crysis3, DA Inkwizycja, mają pewne efekty, które powinny być standardem, dla ciebie, dla kogoś kto nie podchodzi do tego od strony technicznej, wszystko jest ok, gra wygląda " Przyzwoicie " więc nie zadajesz sobie więcej pytań, ale uproszczę ci to, to jest tak samo jakby AUDI wypuściło na rynek samochód bez klimatyzacji, kiedy wszystkie samochody wypuszczane przez konkurencję taką klimatyzację mają, Tak jak ktoś słusznie napisał wyżej, Crysis 3 ustanowił pewną granicę, tak samo jak BF 4, na którego silniku działa DA Inkwizycja. Dalej, może ktoś z was kojarzy taki mod ESF ( Earth special forces ), do half life''a, w najnowszej, nie wypuszczonej wersji, staramy się tam dodać wszystkie efekty jakie można znaleźć np w takim Crysisie ( oczywiście większość trzeba robić tego na okrętkę, nie mamy najnowszych directów które nas wspierają, ale jest to do zrobienia ) więc patrzeć na możliwości zespołu z milionowym budżetem, nie rozumiem dalej dlaczego pewne rzeczy tam nie są dodawane ( jeżeli konsola czegoś nie pociągnie, powinno być to dodatkową opcją na PC. I jak kolega wyżej, również posiadam GTX 970, i trochę mnie zmartwiło to wolniejsze 0.5 GB : DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropo kart 970 gtx , oto test twórcy ENB ( Modu graficznego do SKyrima )

"Another update regarding "GTX 970 memory bug". I am and Alexander Blade did own tests and prooved that this performance issue exist, but it is not hardware bug as i thought. Performance decreases even for memory allocation outside of 3.5-4gb memory range after that "bug" occur (in released previously allocated blocks), so it''s driver bug (or may be driver configuration per videocard model). Myth busted."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 16:18, Xelos_Iterion napisał:

Producent wygląda na znudzonego, nie wykazuje
niemal żadnego zainteresowania tematem. Kazali mówić, to mówi.


Dokładnie, nie wygląda na gracza, który za bardzo się interesuje grą. Jego wypowiedzi wyglądają na wykute na blachę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 21:26, Shinigami napisał:

Ciężko zrozumieć kogoś kto bełkocze bez sensu :D

Yhm :>

Dnia 27.01.2015 o 21:26, Shinigami napisał:

Sprawdź stronę projektu, wejdź na KS, odwiedź oficjalne forum.

I co mam tam zobaczyć? :>

Dnia 27.01.2015 o 21:26, Shinigami napisał:

Teraz zastanów się dlaczego ludzie wyłożyli pieniądze na ten ten tytuł, teraz polecam ze trzy głębokie
wdechy, wydechy i chwilę zastanowienia. Może jakiś neuron pod kopułą zarejestruje subtelne, delikatne
sygnały. Coś się zaświeci.

Bo chcą klasycznego RPGa. A, że inaczej nie zrobią tego w budżecie 4mln?

Dnia 27.01.2015 o 21:26, Shinigami napisał:

Kto wie.

Może najpierw wam się powinna zaświecić? Kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

Nie wypowiadam się za innych, tylko za siebie. I nie jest to kwestia semantyki, bo -
jak sądzę - nie użyłem wyrazów, których znaczenia byś nie zrozumiał. Jeśli tak jest,
pokaż mi te wyrazy, a ja postaram się następnym razem stosować wobec Ciebie prostszy
język.

Wskazałem kontekst do którego się odnosiłeś, to zmienia postać rzeczy.

Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

Kwestia kontekstu - kontekst zakreśliłem ja sam, odnosząc się do oprawy graficznej PoE
czy Tormenta, o których wspomniał Dracule-Mihawk.

Wspomniał na dowód, że RPG grafa nie ma znaczenia. A PoE miał być takim dowodem.
Problem polega na tym, że PoE wygląda tak bo wzięli poprawkę na budżet i zrobić tak, aby to wyglądało schludnie i ogółem ładnie. Podobnie wygląda sprawa z Wastlandem 2, który wygląda za przeproszeniem jak kupa gówna właśnie przez budżet. Jakby mieli większy budżet to by zrobili grę ładniejszą. Oto mi chodzi.
I żadne czarowanie, że wygląda fajnie, ładnie podoba mi się. Tego nie zmieni.
Ok, rozumiem, że może się podobać. Ale to nie jest dowód, że PoE "takie ma być", a RPG grafa się nie liczy.
Do tego się donosiłem cały czas. Twierdzenie, że jest inaczej jest oszukiwaniem siebie.
Teraz łapać różnicę?

Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

Od pierwszej wiadomości zaznaczyłem co i w czym, i w jakiej formie mi się podoba.
I że się podoba. Ty zaś insynuowałeś mi, że albo mi się wydaje, albo się oszukuję, albo to nostalgia itd.

Dokładnie tak. Tyle, że w kompletnie w innym kontekście. Twierdzenie jest super, gdy nie jest super, albo może być 1000x lepiej, jest delikatnie ujmując pokręcone. Tak, da się jeździc fiatem 126p i nawet jest o samochód. Ale wybrać to jak stoi obok BMW?

Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

Reasumując - to Ty odniosłeś się w tej kwestii najpierw do Dracule-Mihawk, a następnie
zacząłeś polemizować ze mną.

Nie. To Ty zaczałęś polemizować ze mną przez wtrącenie się w konkretny kontekst.
Nie odwrotnie.

Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

Albo więc czegoś w międzyczasie nie zrozumiałeś w tych bądź co bądź prostych wiadomościach, i być może
nie rozumiesz nadal, albo rola takiego mąciwody

Albo Ty dalej przeplatasz dwa wątki.

Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

zwyczajnie Ci leży. Jak bowiem potraktować zapytania, np.: "Jesteś pewny? :P" w odniesieniu
do czyjegoś gustu i co zresztą zostało już napisane wcześniej?

To o czym pisałem nie jest kwestia gustu.

Dnia 27.01.2015 o 22:01, Xelos_Iterion napisał:

Jeśli czytasz wiadomość, w której ktoś po prostu oznajmia, że podoba mu się to i to niezależnie
od tego i tego, to naprawdę potrzebujesz doszukiwać się jakiegoś drugiego dna albo podłączać
do takiego stwierdzenia (zupełnie niepotrzebnie) dodatkowe wątki?

Jakie wskażesz mi? Jak dla mnnie odnosiłem się zawsze do tego co ktoś napisał. Wiec jeżeli ja odleciałem to właśnie dlatogo, że ktoś odleciał. Możesz sobie nawet sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 23:17, exul87 napisał:

Jesteś ignorantem. W dodatku pleciesz bzdury.

To mi udowodnij.

Dnia 27.01.2015 o 23:17, exul87 napisał:

Proponuję też skorzystać z cennej rady Shinigami :).

Tobie też proponuję skorzystać z jego cennej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jednak błąd sterowników samej karty graficznej? Pytam, bo sam przymierzałem się do kupna Windforce albo MSI GTX 970, a teraz mój zapał został nieco ostudzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2015 o 11:35, Wilku7306 napisał:

Tutaj jest konkurs, w ktoórym można wygrać z tego co sie orientowalem Wiedźmina 3 - yutuberzy
robia :)

Cóż, nikt tam do końca nie napisał, że do wygrania jest akurat wiedźmin. Ale za to kilkakrotnie była reklama różnych kanałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 11:52, Rick napisał:

Cóż, nikt tam do końca nie napisał, że do wygrania jest akurat wiedźmin. Ale za to kilkakrotnie
była reklama różnych kanałów.

AJ wiem z cała pewnościa ze beda to wiedźminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

Wskazałem kontekst do którego się odnosiłeś, to zmienia postać rzeczy.


Nie zmienia postaci rzeczy. Ja nie dyskutowałem z tym, czy to kwestia budżetu, że te gry (PoE i Torment) tak wyglądają czy też nie. Ja zwyczajnie wyraziłem swoje zdanie na temat tego, JAK wyglądają i JAK wolałbym, żeby wyglądały. W związku z tym odciąłem się od kontekstu budżetowego i zakreśliłem własnym, do którego Ty zacząłeś się odnosić. Stąd dalszy mój wniosek, że mącisz albo nie rozumiesz, nie wspominając już o insynuacjach.

Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

Wspomniał na dowód, że RPG grafa nie ma znaczenia. A PoE miał być takim dowodem.
Problem polega na tym, że PoE wygląda tak bo wzięli poprawkę na budżet i zrobić tak,
aby to wyglądało schludnie i ogółem ładnie. Podobnie wygląda sprawa z Wastlandem 2, który
wygląda za przeproszeniem jak kupa gówna właśnie przez budżet. Jakby mieli większy budżet
to by zrobili grę ładniejszą. Oto mi chodzi.
I żadne czarowanie, że wygląda fajnie, ładnie podoba mi się. Tego nie zmieni.
Ok, rozumiem, że może się podobać. Ale to nie jest dowód, że PoE "takie ma być", a RPG
grafa się nie liczy.
Do tego się donosiłem cały czas. Twierdzenie, że jest inaczej jest oszukiwaniem siebie.
Teraz łapać różnicę?


Ja nie jestem adresatem powyższej wiadomości w związku z tym, bo ja sam od początku odnosiłem się tylko do gustu, do tego, czy podoba się czy nie. Ty podczepiłeś do tego w swoim domyśle wątek budżetowy - od którego ja wyraźnie się odciąłem - i na tej najpewniej podstawie zacząłeś snuć swoje insynuacje. Tyle że w wymianie tych wiadomości ze mną nie miały one najmniejszego sensu. W moich wiadomościach nie znajdujesz dowodów na to, czy budżet PoE przyczynił się do tego jak wygląda, nie znajdujesz również nic o tym, czy grafika ma czy nie ma znaczenia. Czy teraz to rozumiesz?

P.S. Dla mnie Wasteland 2 nie wygląda jak kupa gówna. Wręcz przeciwnie - podoba mi się. Po prostu.

Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

Dokładnie tak. Tyle, że w kompletnie w innym kontekście. Twierdzenie jest super, gdy
nie jest super, albo może być 1000x lepiej, jest delikatnie ujmując pokręcone. Tak, da
się jeździc fiatem 126p i nawet jest o samochód. Ale wybrać to jak stoi obok BMW?


O kontekście już napisałem Ci wyżej - nie odnosiłem się do niczyjego kontekstu. Odniosłem się do gier i stworzyłem własny, pozbawiony kwestii budżetu kontekst, do którego Ty zacząłeś się następnie odnosić. Co do reszty - kwestia gustu. Mając oprawę graficzną Inkwizycji i oprawę graficzną PoE nie wezmę z miejsca Inkwizycji. Jeśli w Twoim języku oznacza to odrzucenie BMW, tedy niech będzie, nie wezmę tego stojącego obok BMW. I nie jest to sprawa "wydawania się", "oszukiwania" czy "nostalgii".

Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

Nie. To Ty zaczałęś polemizować ze mną przez wtrącenie się w konkretny kontekst.
Nie odwrotnie.


Moje wtrącenie się polegało na tym, że dodałem swoje zdanie na temat wyglądu tych dwu gier. Nie stałem się uczestnikiem waszego kontekstu (poza przedmiotem rozmowy, tj. tych gier), gdyż stworzyłem własny. Gdybym zaczął z Tobą, z wami polemizować, jakie znaczenie ma budżet, wówczas miałbyś rację. Ja natomiast od tego się odciąłem. Oznacza to więc, że w ogóle nie musiałeś się odnosić do mojego zdania. A gdy już zacząłeś to robić, to po pierwsze przyjąłeś do wiadomości fakt, że ja o budżecie nie piszę (koniec końców było to jak czarne na białym ukazane, literalnie), a po drugie miast pisać na temat tych gier postanowiłeś zabawiać się w telepatę.

Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

Albo Ty dalej przeplatasz dwa wątki.


Z mojej strony pojawił się jeden wątek - kwestia podobania się. Nihil supra.

Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

To o czym pisałem nie jest kwestia gustu.


Ja pisałem o kwestii gustu. Jeśli Ty piszesz o czymś innym, to po co cytujesz moje zdania dotyczące gustu, mojego podobania się, właśnie? Po co w ogóle ta wymiana?

Dnia 28.01.2015 o 06:56, Zgreed66 napisał:

Jakie wskażesz mi? Jak dla mnnie odnosiłem się zawsze do tego co ktoś napisał. Wiec jeżeli
ja odleciałem to właśnie dlatogo, że ktoś odleciał. Możesz sobie nawet sprawdzić.


Wskażę. Nawiązania personalne, takie jak: "nostalgia wredna rzecz", "oszukujesz się", "wydaje ci się". To są uwagi, które sam dodałeś i które nie mają w tej wymianie żadnego znaczenia. Kolejnym wątkiem jest sprawa budżetu tych gier. Ja o budżecie nie pisałem nic i ten wątek w ogóle nie powinien pojawić się w naszej wymianie, chyba że w formie ciekawostki, ale tutaj tej ciekawostki nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2015 o 19:46, Cykada85 napisał:

Dla mnie jest to istotne czy jest 1080p, inaczej gra mnie razi kanciatymi wykonczeniami
i mnie to irytuje

Bardziej pewnie świadomość niż faktycznie obraz w grze, ale ok niech Ci będzie. Skoro Audiofile słyszą różnice i potrafią barwnie je opisywać przy innych kabelkach od głośników, to są pewnie i tacy co widza różnice w ilości pikseli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Ja zwyczajnie wyraziłem swoje zdanie na temat tego, JAK wyglądają i JAK wolałbym, żeby wyglądały.

Jak wyglądają dobra. Ale "wyglądałyby"? O tym dalej.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

W związku z tym odciąłem się od kontekstu budżetowego i zakreśliłem własnym,
do którego Ty zacząłeś się odnosić.

Nie to Ty się wtrąciłeś do mojego posta
Tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=98611&pid=49
"Pominąłeś", a jeżeli twierdzę, że wątek budżetu jest kluczowy i determinuje wygląd gry, a ty od niego się "odgradzasz" to jak mam rozumieć "powody", jak nie w takim sensie jak do tego ciapka do którego ja się odnosiłem? Już pomijając, że reprezentujesz ten sam błąd.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Stąd dalszy mój wniosek, że mącisz albo nie rozumiesz, nie wspominając już o insynuacjach.

Sam nie rozumiesz bla bla bla, że jeżeli gra wygląda *TAK* bo ma budżet wysokości 4 baniek.
To będzie wyglądać *inaczej* jak tych baniek będzie 40. I to nie jest sprawa gustu. "Jakbym wolał" whatever.
Po prostu będzie pod względem efektów, detali, geometrii itd. Wyglądać lepiej.
Jak już pisałem przy zachowaniu klimatu itd bo to powstaje dopiero jako "całokształt".
To jest to BMW i to jest ten fiat 126p.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Ja nie jestem adresatem powyższej wiadomości w związku z tym, bo ja sam od początku odnosiłem
się tylko do gustu, do tego, czy podoba się czy nie.

I na uj?

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Ty podczepiłeś

Nie JA.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

do tego w swoim domyśle wątek budżetowy - od którego ja wyraźnie się odciąłem - i na tej
najpewniej podstawie zacząłeś snuć swoje insynuacje.

No, nie trudno jak się do takiego wątku wtrąca i się samemu nie rozumie do jakiego wątku się wtrąciło.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Tyle że w wymianie tych wiadomości ze mną nie miały one najmniejszego sensu.

Jak widzę ma sens. Tym bardziej po tych wyżej.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

W moich wiadomościach nie znajdujesz dowodów na to, czy budżet PoE
przyczynił się do tego jak wygląda, nie znajdujesz również nic o tym, czy grafika ma
czy nie ma znaczenia. Czy teraz to rozumiesz?

Jeżeli napisałem, że jak gra wygląda jak gniot to dlatego, że brak kasy. To jak Ty piszesz, że wolisz takiego gniota od "normalnie" wyglądającej gry to jak mam to rozumieć?

Wykładając.
Weźmy PoE. Budżet wynosi 4 bańki. Czy PoE za 40 baniek będzie wyglądać tak samo?

Jak piszesz, że ci się podoba to co jest to piszesz, że ci się podoba fiat 126p i wolisz to od BMW.
Rozumiem, że jak gra będzie miała normalne efekty graficzne, normalnie wyglądajace postace, zamiast kanciastych, że będzie mieć lepsze animacje itd. To będzie ŹLE?
No, NIE wydaje mi się.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

P.S. Dla mnie Wasteland 2 nie wygląda jak kupa gówna. Wręcz przeciwnie - podoba mi się.
Po prostu.

<facepalm> Nie pisałem pod względem "designu", tylko pod względem jakości tekstur, modeli, efektów itd.
Zejdziesz z tego "podoba" mi się? Czy dalej mamy pisać o dwóch różnych rzeczach?

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

O kontekście już napisałem Ci wyżej - nie odnosiłem się do niczyjego kontekstu. Odniosłem
się do gier i stworzyłem własny, pozbawiony kwestii budżetu kontekst, do którego Ty zacząłeś
się następnie odnosić.

Nie odciąłeś go. Bo nie mogłeś. Zacząłeś tylko dyskutować o swoim guście gdy, to nie ma najmniejszego sensu.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Co do reszty - kwestia gustu. Mając oprawę graficzną Inkwizycji i oprawę graficzną PoE

<facepalm>

Zamień "oprawa graficzna inkwizycji" i "oprawa graficzna PoE". Bo NIE POTRAFISZ
przekazać co wolisz KONKRETNIE na konkretne elementy jak wymieniałem wcześnieś.
Nie mam na myśli już gotowego projektu który polega na bieganiu w kamerze zza pleców, pomiotów itd.
Takich projektów postaci, statata. Tylko kuźwa sam poziom grafiki. Jezus Maria.
Samą szczegółowość modeli, lepsze animacje itd. Fajnie, że lubisz rzut izometryczny, ale to jest tylko i wyłącznie ustawienie kamery >.< A do samej GRAFIKI nic nie ma. Srsly.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

nie wezmę z miejsca Inkwizycji. Jeśli w Twoim języku oznacza to odrzucenie BMW, tedy niech będzie,
nie wezmę tego stojącego obok BMW. I nie jest to sprawa "wydawania się", "oszukiwania" czy "nostalgii".

Ależ nie mówię tobie, żebyś brał inkwizycję stricte. Bo to nie jest taki wybór. To jest kwestia możliwości budowania szczegółów świata.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Moje wtrącenie się polegało na tym, że dodałem swoje zdanie na temat wyglądu tych dwu
gier.

To się nie daje odpowiedzi, nie daje cytatu i się nie wpiernicza w wątek którego się nie rozumie.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Nie stałem się uczestnikiem waszego kontekstu (poza przedmiotem rozmowy, tj. tych
gier), gdyż stworzyłem własny.

Nie stworzyłeś. Dołączyłeś. Stworzyłbyś jakbyś dopiero po otwarciu kompletnie nowego wątku.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Oznacza to więc, że w ogóle nie musiałeś się odnosić do mojego zdania.

Tak sądzisz*

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

A gdy już zacząłeś to robić, to po pierwsze przyjąłeś do wiadomości fakt, że ja o budżecie nie piszę
(koniec końców było to jak czarne na białym ukazane, literalnie), a po drugie miast pisać na temat
tych gier postanowiłeś zabawiać się w telepatę.

Jak pisałem semantyka. Ja mam inne zdanie.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Z mojej strony pojawił się jeden wątek - kwestia podobania się. Nihil supra.

A z mojej był inny. Fakt źle postawiony zarzut. Oboje jedziemy dwoma innymi wątkami. Które się przeplatają.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Ja pisałem o kwestii gustu. Jeśli Ty piszesz o czymś innym, to po co cytujesz moje zdania
dotyczące gustu, mojego podobania się, właśnie? Po co w ogóle ta wymiana?

Bo *coś* co się podoba ma konkretne *cechy*. Coś co się podoba nie jest w żaden sposób ex nihilo.

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Wskażę. Nawiązania personalne, takie jak: "nostalgia wredna rzecz", "oszukujesz się",
"wydaje ci się". To są uwagi, które sam dodałeś i które nie mają w tej wymianie żadnego
znaczenia.

Łe. Tragedia. W sumie zdanie podtrzymuję. Dodałbym "nie umiem porządnie przekazać tego co określa mój gust". Lepiej?

Dnia 28.01.2015 o 12:45, Xelos_Iterion napisał:

Kolejnym wątkiem jest sprawa budżetu tych gier. Ja o budżecie nie pisałem
nic i ten wątek w ogóle nie powinien pojawić się w naszej wymianie, chyba że w formie
ciekawostki, ale tutaj tej ciekawostki nie było.

No to wróć do początku posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Jak wyglądają dobra. Ale "wyglądałyby"? O tym dalej.


Tak. Jak wolałbym, żeby wyglądały.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

> W związku z tym odciąłem się od kontekstu budżetowego i zakreśliłem własnym,
> do którego Ty zacząłeś się odnosić.
Nie to Ty się wtrąciłeś do mojego posta
Tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=98611&pid=49
"Pominąłeś", a jeżeli twierdzę, że wątek budżetu jest kluczowy i determinuje wygląd gry,
a ty od niego się "odgradzasz" to jak mam rozumieć "powody", jak nie w takim sensie jak
do tego ciapka do którego ja się odnosiłem? Już pomijając, że reprezentujesz ten sam
błąd.


Po pierwsze nie twierdzę, że się nie wtrąciłem, że się nie odniosłem, bo i owszem. Po drugie - w wiadomości masz wyraźnie zaznaczone, że abstrahuję od pieniędzy, od kwestii budżetowych. Są rzeczy, filmy, książki, które nie mają wysokich budżetów i komuś się mimo to podobają. Przypadek PoE jest jednym z takich przypadków. W tej wiadomości nie ma niczego więcej do zrozumienia ponad to, co już napisałem. Jeżeli dalej tego nie rozumiesz, to obawiam się, że nie ma już na to remedium.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Sam nie rozumiesz bla bla bla, że jeżeli gra wygląda *TAK* bo ma budżet wysokości 4 baniek.
To będzie wyglądać *inaczej* jak tych baniek będzie 40. I to nie jest sprawa gustu. "Jakbym
wolał" whatever.
Po prostu będzie pod względem efektów, detali, geometrii itd. Wyglądać lepiej.
Jak już pisałem przy zachowaniu klimatu itd bo to powstaje dopiero jako "całokształt".
To jest to BMW i to jest ten fiat 126p.


A ja Ci po raz kolejny powtarzam, że w moich wiadomościach nie ma rozważania na temat tego, jakby gra wyglądała, gdyby. To nie jest przedmiot moich odniesień.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

No, nie trudno jak się do takiego wątku wtrąca i się samemu nie rozumie do jakiego wątku
się wtrąciło.


Dalej nie rozumiesz. Nie obchodzi mnie, że Ty dyskutowałeś sobie na temat budżetu gier takich jak PoE czy Torment. Obchodzi mnie to, że gry PoE i Torment pojawiły się w wątku i się do nich odniosłem. Niezobowiązująco wobec kogokolwiek.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Jeżeli napisałem, że jak gra wygląda jak gniot to dlatego, że brak kasy. To jak Ty piszesz,
że wolisz takiego gniota od "normalnie" wyglądającej gry to jak mam to rozumieć?


Bardzo prosto. Że wolę takiego gniota od normalnie wyglądającej gry. Należy przy tym zauważyć, że "gniot" i "normalnie wyglądająca gra" to Twoja ocena, nie moja.

Gdyby PoE miał większy budżet, to nie miałbym nic przeciwko, aby nadwyżkę pieniędzy wykorzystać na inne elementy niż grafikę. Gdyby tak też zadecydowali twórcy, nie miałbym im tego za złe. Rozumiesz?

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

<facepalm> Nie pisałem pod względem "designu", tylko pod względem jakości tekstur,
modeli, efektów itd.
Zejdziesz z tego "podoba" mi się? Czy dalej mamy pisać o dwóch różnych rzeczach?


Nie wiem, pod jakim Ty względem pisałeś, a pod jakim nie. Mnie ta gra podoba się po każdym względem, jeśli idzie o oprawę graficzną. "Design", tekstury, modele, efekty, wszystko to. Rozumiesz? Tylko o tym pisałem. I to od samego początku, nawiązując do PoE i Tormenta. Jeśli więc chcesz pisać o czymś innym, to znajdź sobie innego adresata.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Nie odciąłeś go. Bo nie mogłeś. Zacząłeś tylko dyskutować o swoim guście gdy,
to nie ma najmniejszego sensu.


Nie tylko mogłem, ale i to zrobiłem. To po pierwsze. Po drugie - nie dyskutowałem o moim guście. Mój gust dobrze znam i nie muszę o nim dyskutować. To Ty swoimi insynuacjami starałeś się wprowadzić jakieś zamieszanie wokół tego. I to nie miało najmniejszego sensu.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Zamień "oprawa graficzna inkwizycji" i "oprawa graficzna PoE". Bo NIE POTRAFISZ
przekazać co wolisz KONKRETNIE na konkretne elementy jak wymieniałem wcześnieś.
Nie mam na myśli już gotowego projektu który polega na bieganiu w kamerze zza pleców,
pomiotów itd.
Takich projektów postaci, statata. Tylko kuźwa sam poziom grafiki. Jezus Maria.
Samą szczegółowość modeli, lepsze animacje itd. Fajnie, że lubisz rzut izometryczny,
ale to jest tylko i wyłącznie ustawienie kamery >.< A do samej GRAFIKI nic nie
ma. Srsly.


Zastanawiam się, czy Ty się zgrywasz i masz z tego jakąś osobliwą "radochę" czy Ty tak naprawdę.

Gdyby to nie było dla Ciebie jasne, wiedz, że pisząc o tym, iż dana gra, np. PoE, podoba mi się, jak wygląda, to piszę o wszystkim, co tyczy się grafiki, bez wyszczególnienia jakiegoś konkretnego elementu (gdybym chciał zaś wyszczególnić na plus albo minus, to bym to po prostu zrobił). Zamiast pisać, że podobają mi się modele, podobają mi się efekty, podobają mi się szczegóły itd, napisałem, że po prostu mi się podoba. Mogę więc napisać konkretnie, ale po co, skoro na jedno wychodzi?

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Ależ nie mówię tobie, żebyś brał inkwizycję stricte. Bo to nie jest taki wybór. To jest
kwestia możliwości budowania szczegółów świata.


Całe szczęście, że chociaż tego nie chcesz narzucać.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

To się nie daje odpowiedzi, nie daje cytatu i się nie wpiernicza w wątek którego się
nie rozumie.


Łatwo przychodzi Ci szafować stwierdzeniem, że ktoś czegoś nie rozumie. Podczas gdy z każdą wiadomością to właśnie Ty udowadniasz, że nie rozumiesz prostych zdań. Jeśli rozmawiam z kimś na temat wczorajszego przedstawienia z Mariuszem Kwietniem w roli Don Giovanniego i wymieniamy się uwagami na temat jego śpiewania, a ktoś nagle postanowi dodać od siebie, że w tym samym przedstawieniu widział i bardzo mu się podobał Placido Domingo dajmy na to, to nie znaczy, że ów ktoś tematu/wątku nie rozumie. Dodał coś od siebie, świetnie, bo i czemu miałby nie dodać? Ja mogę - choć nie muszę - zaraz porozmawiać na temat Dominga, ale nie będę przecież wmawiał mojemu nowemu rozmówcy, że coś mu się wydaje, że się oszukuje albo że ckni mu się do czegoś. To byłoby niepoważne.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Nie stworzyłeś. Dołączyłeś. Stworzyłbyś jakbyś dopiero po otwarciu kompletnie nowego
wątku.


Dołączyłem do tej "wymiany zdań" i na wstępie zaznaczyłem, że nie wnikam w kwestie funduszy. Obecnie prezentowany poziom grafiki bardzo mi się podoba, a gdyby funduszy było więcej to wolałbym, aby twórcy przeznaczyli je na inny aspekt rozgrywki, bo równie dobrze mogliby przedobrzyć. Ty mogłeś przejść nad tą osobistą oceną/opinią/poglądem do porządku dziennego, ale tego nie zrobiłeś. I stąd cała kabała.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

> Oznacza to więc, że w ogóle nie musiałeś się odnosić do mojego zdania.
Tak sądzisz*


Naturalnie, że ja tak sądzę. Bo kto inny?

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Jak pisałem semantyka. Ja mam inne zdanie.


W takim razie wskaż mi, proszę, tę Twoją semantykę.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

A z mojej był inny. Fakt źle postawiony zarzut. Oboje jedziemy dwoma innymi wątkami.
Które się przeplatają.


Sądząc po tym, co wypisujesz, z całą pewnością mówimy o różnych sytuacjach. Tym bardziej dziwne, że postanowiłeś to ciągnąć.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Bo *coś* co się podoba ma konkretne *cechy*. Coś co się podoba nie jest w żaden sposób
ex nihilo.


Ma konkretne cechy, prawda. Ale po co Ty w ogóle chcesz to rozważać? Przecież to nie zmieni mojego zdania na temat wyglądu takiej gry jak PoE.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

Łe. Tragedia. W sumie zdanie podtrzymuję. Dodałbym "nie umiem porządnie przekazać tego
co określa mój gust". Lepiej?


Prosiłeś, bym wskazał, wskazałem. I dalej - w tej wymianie nie szło o dyskutowanie na temat mojego gustu - o czym piszę wyżej - więc po co miałbym dodawać coś więcej? Gdybyś w jednym z pierwszych postów napisał pytanie: "A co konkretnie Ci się podoba w grafice PoE?" zamiast zarzucać "oszukiwanie się", "wydawanie" czy "nostalgię", bylibyśmy w zupełnie innym miejscu teraz. Swoje trzy pierwsze posty wypełniłeś insynuacjami, wartościującymi uwagami jak "trywialne guściki" czy osobistą oceną, że coś jest "takie se". W ten sposób nie prowadzi się porządnego dialogu, z którego - zakładam - chcesz wyciągnąć jakieś informacje na temat czyjegoś punktu widzenia. Chyba że źle zakładam, co, sądząc po przebiegu tej rozmowy, nie jest wykluczone.

Dnia 28.01.2015 o 18:14, Zgreed66 napisał:

No to wróć do początku posta.


Gdy wracam, to widzę, że użytkownik Xelos_Iterion w swoim komentarzu abstrahuje od pieniędzy. Pozostaje więc sama sprawa oceny. Chcesz temu zaprzeczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Tak. Jak wolałbym, żeby wyglądały.

"Jak". Konkretnie.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Po pierwsze nie twierdzę, że się nie wtrąciłem, że się nie odniosłem, bo i owszem.

<facepalm>

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Po drugie - w wiadomości masz wyraźnie zaznaczone, że abstrahuję od pieniędzy, od kwestii
budżetowych.

A ja piszę, że jak wygląd się opiera na kasie to nie da się od tego abstrahować.
pomijając, że abstrahować to pomijać jakąś cechę albo aspekt w celu łatwiejszej analizy.
Jak analizować coś bez tego co jest analizowane?

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Są rzeczy, filmy, książki, które nie mają wysokich budżetów i komuś się
mimo to podobają.

Ale ja kompletnie o tym nie piszę. Więc się od tego dowafluj.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Przypadek PoE jest jednym z takich przypadków.
W tej wiadomości nie ma niczego więcej do zrozumienia ponad to, co już napisałem.

Jak wyżej.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Jeżeli dalej tego nie rozumiesz, to obawiam się, że nie ma już na to remedium.

A ja się obawiam, że sam nie rozumiesz tego o co ja się właściwie czepiam i też nie ma na to remedium.
Jesteś w ogóle w stanie mi napisać o co wg. ciebie tutaj się pruję?

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

A ja Ci po raz kolejny powtarzam, że w moich wiadomościach nie ma rozważania na temat
tego, jakby gra wyglądała, gdyby. To nie jest przedmiot moich odniesień.

<załamuje ręce>

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Dalej nie rozumiesz. Nie obchodzi mnie, że Ty dyskutowałeś sobie na temat budżetu gier
takich jak PoE czy Torment. Obchodzi mnie to, że gry PoE i Torment pojawiły się w wątku
i się do nich odniosłem. Niezobowiązująco wobec kogokolwiek.

A mi chodzi oto, że odniosłeś się błędnie i do tego urwałeś się jak Filip z konopii.
Rozmawiałem, że wygląd zależy od kasy, a nie samym wyglądzie.
Ty dalej tego nie panimaju.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Bardzo prosto. Że wolę takiego gniota od normalnie wyglądającej gry. Należy przy tym
zauważyć, że "gniot" i "normalnie wyglądająca gra" to Twoja ocena, nie moja.

Ładnie zauważyłeś, że to jest moja ocena, nie twoja. Dlatego nie mam bladego pojęcia jak dochodzisz do konstatacji, że wolisz takiego gniota od normalnie wyglądającej gry.
Skoro nawet nie wiesz jak wygląda i jakie nosi cechy. Albo inaczej. Nosi takie cechy, które jej imputujesz.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Gdyby PoE miał większy budżet, to nie miałbym nic przeciwko, aby nadwyżkę pieniędzy wykorzystać
na inne elementy niż grafikę. Gdyby tak też zadecydowali twórcy, nie miałbym im tego
za złe. Rozumiesz?

A rozumiesz, że to nie jest przedmiot sprawy?

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Nie wiem, pod jakim Ty względem pisałeś, a pod jakim nie.

<ryczy>

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Mnie ta gra podoba się po każdym względem, jeśli idzie o oprawę graficzną.

Super, ale to gusta. A mnie chodzi o co innego.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Nie wiem, pod jakim Ty względem pisałeś, a pod jakim nie.

<ryczy>

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Mnie ta gra podoba się po każdym względem, jeśli idzie o oprawę graficzną.

Super, ale to gusta. A mnie chodzi o co innego.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

"Design", tekstury, modele, efekty, wszystko to. Rozumiesz? Tylko o tym pisałem.

<płacz>
Pierdziele. Fajnie, że pisałeś. Ja też. Tylko, że jak Ty przy okazji piszesz, że jakby były szczegółowsze to były by gorsze. Jakby zrobili lepsze animacje to byłyby gorsze itd.
łapiesz różnicy.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

I to od samego początku, nawiązując do PoE i Tormenta. Jeśli więc chcesz pisać o czymś innym,
to znajdź sobie innego adresata.

Biorąc pod uwagę moge doświadczenia w kwestii oceny czegokolwiek. To różnica miedzy adresatami jest żadna.
Człowieka takiej zdolności dzisiaj nie posiadać. Nie wiem jaki kiedyś. Ale sądząc po popularności paszkwili. Też nie.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Nie tylko mogłem, ale i to zrobiłem.

Zrobiłbyś to nie odnosząc się do mojego posta. "To po pierwsze"

"Po drugie"

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

nie dyskutowałem o moim guście.

Dyskutowałeś. Sam mi zarzucałeś, że lepiej rozumiem co się tobie podoba, a co nie.
Czyt. gusta

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Mój gust dobrze znam i nie muszę o nim dyskutować.

Fajnie, że znasz. Tylko:
a) ja nie jestem tobą i nie jestem wróżką. Nie wiem co właściwie się tobie podoba, a co nie. A tym bardziej dlaczego. Mogę to tylko wydedukować z tego co piszesz, a nie piszesz w zasadzie nic. Poza "podoba mi się". Co znaczy w zasadzie tyle samo co "Mój mózg mówi mi, że lubię kolor niebieski". Nikt inny subiektywnego odczucie nie "odbierze".

b) jak nie musisz o nim dyskutować to tego nie rób, tylko weź pod uwagę to, że jak chcesz to już robić (tj. dyskutować), to zrób to tak, aby pominąć ten subiektywny odbiór czegoś jakimś jest gust i zastąpić to czymś co inny człek może zmierzyć albo zrozumieć co konkretnie odbierasz jako "podoba mi się".
Co się staram zrobić od samego początku, a Ty nie. Mój gust moja twierdza.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

To Ty swoimi insynuacjami starałeś się wprowadzić jakieś zamieszanie wokół tego.
I to nie miało najmniejszego sensu.

Te insynuacje w dokładny sposób określają to co wypisujesz, albo inaczej starasz się wypisać.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Zastanawiam się, czy Ty się zgrywasz i masz z tego jakąś osobliwą "radochę" czy Ty tak
naprawdę.

Vice versa? Tylko troszkę nie radochę. Tylko w inną stronę.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Gdyby to nie było dla Ciebie jasne, wiedz, że pisząc o tym, iż dana gra, np. PoE, podoba
mi się, jak wygląda, to piszę o wszystkim, co tyczy się grafiki, bez wyszczególnienia
jakiegoś konkretnego elementu (gdybym chciał zaś wyszczególnić na plus albo minus, to
bym to po prostu zrobił).

A mi chodzi oto, żebyś napisał konkretnie CO ci się podoba albo NIE. aby można było dojść do składu.>
Bo samemu pójść do głowy co jest przedmiostem oceny to za dużo.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Zamiast pisać, że podobają mi się modele, podobają mi się efekty, podobają mi się szczegóły itd,
napisałem, że po prostu mi się podoba. Mogę więc napisać
konkretnie, ale po co, skoro na jedno wychodzi?

Fajnie, ale też piszesz, że jak są ładniejsze to są gorsze. Bo wolisz te brzydsze xD
Jesteś w stanie posklejać do tej pory to co napisałeś?

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Całe szczęście, że chociaż tego nie chcesz narzucać.

Gdzie tam miałes narzut czegoś? Mogę wiedzieć? To, że twierdzę, ze jesteś w czarnej dziurze, to nie znaczy, że coś ci narzucam.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Łatwo przychodzi Ci szafować stwierdzeniem, że ktoś czegoś nie rozumie. Podczas gdy z
każdą wiadomością to właśnie Ty udowadniasz, że nie rozumiesz prostych zdań.

Nie to ty nie rozumiesz, że te proste zdania w konkretnym szyku i kontekście zmieniają znaczenie.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Jeśli rozmawiam z kimś na temat wczorajszego przedstawienia z Mariuszem Kwietniem w roli Don Giovanniego
i wymieniamy się uwagami na temat jego śpiewania, a ktoś nagle postanowi dodać od siebie,
że w tym samym przedstawieniu widział i bardzo mu się podobał Placido Domingo dajmy na
to, to nie znaczy, że ów ktoś tematu/wątku nie rozumie.

Ale ja nie widziałem tego przedstawienia i nie mam bladego pojęcia co się tobie w tym przedstawieniu podobało. Srsly. Jak chcesz gadać z kims który kompletnie nie wie do czego się odnosisz?
Tylko i wyłącznie dlatego, że to coś siedzi w twojej główce, a nie jego.
Jak chcesz, żeby drugi osobnik rozumiał to do czego się kleisz. Musisz to odpowiednio przekazać.
Także teraz opisz mi to swoje przedstawienie z Mariuszem Kwietniem w roli Don Giovanniego.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Dołączyłem do tej "wymiany zdań" i na wstępie zaznaczyłem, że nie wnikam w kwestie funduszy.

Ale nie da się w to nie wnikjać. jeżeli grafika wynika z kasy. Cały czas to tym piszę.
Cały czas to pomijasz. NIE DA SIĘ.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Obecnie prezentowany poziom grafiki bardzo mi się podoba, a gdyby funduszy było więcej
to wolałbym, aby twórcy przeznaczyli je na inny aspekt rozgrywki, bo równie dobrze mogliby
przedobrzyć.

Co za wspaniały pokaz wiedzy i doświadczenia pozwalający na szacowanie prawdobieństwa.
Nie może być.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Ty mogłeś przejść nad tą osobistą oceną/opinią/poglądem do porządku dziennego,
ale tego nie zrobiłeś. I stąd cała kabała.

Opinią która jest tylko w twojej główce i nie została do tej pory przedstawiona?
Dziwne, bo ja sądziłem, że mają olej w główce i potrafią szacować koszty.
I kto ma rację? Nikt. Ba. Nigdy nie zaprzeczałem, żeby głównie skupili się na mechanice i dialogach.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Naturalnie, że ja tak sądzę. Bo kto inny?

Semantyka. W tym wypadku chodziło to, że to co sądzisz nie musi być zgodne z rzeczywistością.
Odpowiedź brzmi musiałem, no bo niestety w takim rozumieniu wątku. Należy. Pomijać istotnych elementów nie chcę.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

W takim razie wskaż mi, proszę, tę Twoją semantykę.

Semantyka - dział językoznawstwa ogólnego, zajmujący się znaczeniem w języku, a także relacją formy znaku do treści oznaczanej w ujęciu synchronicznym i diachronicznym. Semantyka bada ponadto relacje między znaczeniem podstawowym wyrazu a jego znaczeniem w konkretnym wypowiedzeniu.
De facto nie ma czegoś takiego jak "moja semantyka". Tylko semantyka w ogóle. Jest tylko znaczenie w konkretnym wypowiedzeniu.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Sądząc po tym, co wypisujesz, z całą pewnością mówimy o różnych sytuacjach. Tym bardziej
dziwne, że postanowiłeś to ciągnąć.

Powiedzmy, że sytuacje, w której ktoś ma jakiś pogląd ale ma problemy z jego przedstawieniem drugiej osobie(z racji tego, ze jest drugą osobą) są bardzo częste i powszechne. W różnych dziedzinach życia.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Ma konkretne cechy, prawda. Ale po co Ty w ogóle chcesz to rozważać? Przecież to nie
zmieni mojego zdania na temat wyglądu takiej gry jak PoE.

Bo to je oceniasz i to od nich zależy ocena innych osób. Wydaje mi się to całkiem logiczne.
Nie będę oceniać czyjejś nudy, gustu i innych subiektywnych odczuć bo to droga na manowce.
A, że jest to częsty błąd, to nie znaczy, że muszę kroczyć tą drogą.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Prosiłeś, bym wskazał, wskazałem. I dalej - w tej wymianie nie szło o dyskutowanie na
temat mojego gustu - o czym piszę wyżej - więc po co miałbym dodawać coś więcej?

Czyżby?

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Gdybyś w jednym z pierwszych postów napisał pytanie: "A co konkretnie Ci się podoba w grafice
PoE?"

Przecież o tym pisałem cały czas. Tylko właśnie konkretnie nie mogłeś napisać.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

zamiast zarzucać "oszukiwanie się", "wydawanie" czy "nostalgię", bylibyśmy w zupełnie
innym miejscu teraz.

Gdybyście przekazywali normalnie zdanie, a nie gadali swoimi mantrami.
A ta gra jest nudna, głupia, prosta, dla debili, A jak człowiek chce więcej to się nie da.
Może za dużo dyskutuję z debilami? Może.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Swoje trzy pierwsze posty wypełniłeś insynuacjami, wartościującymi uwagami jak "trywialne guściki"
czy osobistą oceną, że coś jest "takie se".

Insynuacje są insynuacjami tylko i wyłącznie w momencie jak nie znajdą potwierdzenia.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

W ten sposób ie prowadzi się porządnego dialogu, z którego - zakładam - chcesz wyciągnąć jakieś
informacje na temat czyjegoś punktu widzenia.

Powiedzmy porządny dialog to na dzisiejsze czasy jest nieosiągalny.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Chyba że źle zakładam, co, sądząc po przebiegu tej rozmowy, nie jest wykluczone.

Zależnie co zakładasz.

Dnia 28.01.2015 o 19:44, Xelos_Iterion napisał:

Gdy wracam, to widzę, że użytkownik Xelos_Iterion w swoim komentarzu abstrahuje od pieniędzy.
Pozostaje więc sama sprawa oceny. Chcesz temu zaprzeczać?

Ocena zależy od tego co się ocenia. Co w momencie jak to co oceniasz zależy od pieniądzów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 16:47, wolverine napisał:

Bardziej pewnie świadomość niż faktycznie obraz w grze, ale ok niech Ci będzie. Skoro
Audiofile słyszą różnice i potrafią barwnie je opisywać przy innych kabelkach od głośników,
to są pewnie i tacy co widza różnice w ilości pikseli :)


Kumple kiedys na ps3 zrobili mi taki test, przelanczali gry i rozdzialke a ja wchodzilem do pokoju i mowilem czy to 720p czy 1080p. Jest duza roznica miedzy Full HD a HD ready. W 720p gra wyglada tak jak gry na PC z wylaczonym wyrownywaniem krawedzi. To naprawde widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 21:28, Cykada85 napisał:

Jest duza roznica miedzy Full HD a HD ready.
W 720p gra wyglada tak jak gry na PC z wylaczonym wyrownywaniem krawedzi. To naprawde
widac.


Dlatego najlepszą rozdziałką do grania jest natywne 1680x1050 + antialiasing :) Wygląda niemal jak Full HD, a jest znacznie mniej obciążające dla karty graficznej. I właśnie w takiej rozdziałce będę grał w nowego Wieśka i nie mam absolutnie zamiaru zmieniać monitora na FHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

"Jak". Konkretnie.


Napisałem to w mojej pierwszej wiadomości. Żeby wyglądały tak, jak wyglądają obecnie. Jeśli brak "obecnie" wprowadził Cię w zakłopotanie, to teraz już nie powinieneś mieć, sądzę, wątpliwości. Bardziej konkretnie nie będzie. A jeśli nie wiesz, jak obecnie wyglądają te gry, to przejrzyj sobie rozmaite zdjęcia z gry i fragmenty rozgrywki w formie video.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

A ja piszę, że jak wygląd się opiera na kasie to nie da się od tego abstrahować.
pomijając, że abstrahować to pomijać jakąś cechę albo aspekt w celu łatwiejszej analizy.
Jak analizować coś bez tego co jest analizowane?


Abstrahować to "pomijać coś, co uważa się za mniej ważne". Ja niczego nie analizuję, tylko dzielę się moim zdaniem na temat "wyglądu" gry. Nie dyskutuję na temat tego, co o co się opiera i co ma z tego wynikać. Jeśli to robisz, to już bez mojej asysty.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ale ja kompletnie o tym nie piszę. Więc się od tego dowafluj.


Ja natomiast piszę o czymś takim *od samego początku*. Jeśli więc nie zważasz na to, co ja napisałem, to - ponawiam pytanie - po co w ogóle piszesz?

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

A ja się obawiam, że sam nie rozumiesz tego o co ja się właściwie czepiam i też nie ma
na to remedium.
Jesteś w ogóle w stanie mi napisać o co wg. ciebie tutaj się pruję?


Jedno, czego nie rozumiem, to to po co w ogóle podłączyłeś się ze swoimi wątkami do mojej wiadomości, wiedząc dobrze, że ja do tych Twoich wątków się nie odnoszę. Stąd moje dalsze wnioski, że albo celowo mącisz, albo nie rozumiesz, że kładę akcenty na czymś zupełnie innym. W kwestii budżetu mógłbyś dalej sobie pisać z Dracule-Mihawk. W mojej zaś mógłbyś albo nie pisać nic, albo spytać o konkrety w pierwszym poście. Cała reszta nie miała sensu.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

A mi chodzi oto, że odniosłeś się błędnie i do tego urwałeś się jak Filip z konopii.
Rozmawiałem, że wygląd zależy od kasy, a nie samym wyglądzie.
Ty dalej tego nie panimaju.


Wspomniana została gra PoE i Torment. Do nich się odniosłem. Tu nie sposób popełnić błędu, nie wiem więc, o jakim Ty błędzie piszesz. Cała reszta jest zrozumiała - dobrze wiedziałem, że w waszej wymianie zawierał się budżet i jego wpływ. Ja świadomie zaś odciąłem się od kwestii budżetu i podzieliłem się moim wrażeniem.
To natomiast, czy urwałem się jak Filip z konopi czy też nie, to już zupełnie inna sprawa i nijak się ma do mojej opinii na temat wyglądu. I to jest coś, co musisz w końcu pojąć.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ładnie zauważyłeś, że to jest moja ocena, nie twoja. Dlatego nie mam bladego pojęcia
jak dochodzisz do konstatacji, że wolisz takiego gniota od normalnie wyglądającej gry.


To już jest kwestia gustu. Co dla Ciebie będzie "normalnie wyglądającą grą", dla mnie może być zwyczajnie "gniotem". I na odwrót. A o gustach nie ma jednak sensu dyskutować. Najważniejsze, że mi się podoba.

Gdyby zależało mi na przekonaniu kogokolwiek do mojego zdania, mojej opinii, wówczas zacząłbym zwracać uwagę na szczegóły. Na tym mi nie zależało. Więc nie oczekuj ode mnie, że w każdej mojej wypowiedzi będę zawierał listę rzeczy, które cenię i które w zasadzie każdy cenić powinien, bo tak nie jest i nie będzie.

A imputować nie imputuję niczego niczemu ani nikomu. W przeciwieństwie do Ciebie, co daje się zauważyć w pierwszych Twoich postach.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

A rozumiesz, że to nie jest przedmiot sprawy?


No właśnie jest. Napisałem o tym w mojej pierwszej wiadomości. Być może gdybyś od razu to zrozumiał, nie byłoby tyle zbędnych słów.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Super, ale to gusta. A mnie chodzi o co innego.


He he. Widzę, że chodzi Ci o coś innego. Tyle że Ty nie widzisz, iż mi chodzi właśnie dokładnie o to. Stąd moje zadziwienie Twoją niezwykłą aktywnością.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Pierdziele. Fajnie, że pisałeś. Ja też. Tylko, że jak Ty przy okazji piszesz, że jakby
były szczegółowsze to były by gorsze. Jakby zrobili lepsze animacje to byłyby gorsze
itd.
łapiesz różnicy.


O, wreszcie zaświeciło coś w tym tunelu. Muszę sprostować - nigdzie nie napisałem, że "jakby
były szczegółowsze to były by gorsze. Jakby zrobili lepsze animacje to byłyby gorsze
itd. ". W żadnej wiadomości tego nie wartościowałem. Być może pomyliłeś jednak adresatów? Jeśli nie, to pokaż mi te miejsca.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Zrobiłbyś to nie odnosząc się do mojego posta. "To po pierwsze"


To nie musiałeś być Ty. To mógłby być ktokolwiek, kto akurat wspomina o wyglądzie, o grafice PoE czy Tormencie. Pech chciał, że padło na Ciebie, więc nie musisz odbierać tego osobiście. Wbrew ewentualnej opinii moja ocena gry nie była atakiem wymierzonym w Twoją osobą. Jeśli Ty natomiast tak to odebrałeś, to już nic na to nie poradzę.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Dyskutowałeś. Sam mi zarzucałeś, że lepiej rozumiem co się tobie podoba, a co nie.
Czyt. gusta


To nie była dyskusja. To było stwierdzenie faktu. Faktu, że mylisz się w swojej telepatii. Nie ma tu nad czym dalej dyskutować.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Fajnie, że znasz. Tylko:
a) ja nie jestem tobą i nie jestem wróżką. Nie wiem co właściwie się tobie podoba,
a co nie. A tym bardziej dlaczego. Mogę to tylko wydedukować z tego co piszesz, a nie
piszesz w zasadzie nic. Poza "podoba mi się". Co znaczy w zasadzie tyle samo co "Mój
mózg mówi mi, że lubię kolor niebieski". Nikt inny subiektywnego odczucie nie "odbierze".


Tu masz słuszność, nie jesteś. Więc pytanie: po co wypisywałeś takie rzeczy, jak "nostalgia", "oszukujesz się" itd.? Przecież nie prosiłem Cię o to, prawda? W zasadzie w ogóle nie prosiłem Cię o jakiekolwiek ustosunkowanie się do mojej wiadomości.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

b) jak nie musisz o nim dyskutować to tego nie rób, tylko weź pod uwagę to, że jak chcesz
to już robić (tj. dyskutować), to zrób to tak, aby pominąć ten subiektywny odbiór czegoś
jakimś jest gust i zastąpić to czymś co inny człek może zmierzyć albo zrozumieć co konkretnie
odbierasz jako "podoba mi się".
Co się staram zrobić od samego początku, a Ty nie. Mój gust moja twierdza.


Jak wyżej. Nie zamierzałem z Tobą dyskutować, a już na pewno nie na temat mojego gustu, bo o gustach mimo wszystko się nie dyskutuje. Moja wiadomość nie wymagała Twojej odezwy, niemniej skoro już postanowiłeś to zrobić, to mogłeś zwrócić uwagę, do czego ja się odnosiłem. No i nie zabawiać się we wróża.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Te insynuacje w dokładny sposób określają to co wypisujesz, albo inaczej starasz się
wypisać.


Wybacz, ale dalej bredzisz. Napisałem konkretną rzecz, w której to wyrażam, że coś mi się podoba. Czym, jeśli nie bezsensowną insynuacją, jest zdanie: "Wydaje ci się. Nostalgia wredna rzecz."?

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

A mi chodzi oto, żebyś napisał konkretnie CO ci się podoba albo NIE. aby można było dojść
do składu.>
Bo samemu pójść do głowy co jest przedmiostem oceny to za dużo.


To pytanie, co konkretnie mi się podoba albo nie, powinieneś był w pierwszym swoim poście mi zadać, zamiast bawić się w insynuacje. Teraz już wiesz, że mówiąc o wyglądzie, o grafice, podoba mi się wszystko, co się na nią składa w tym tytule.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Fajnie, ale też piszesz, że jak są ładniejsze to są gorsze. Bo wolisz te brzydsze xD
Jesteś w stanie posklejać do tej pory to co napisałeś?


To ja mam prośbę, żebyś pokazał mi, gdzie tak piszę. Jak napisałem wyżej - nigdzie tego nie wartościowałem. Nie wiem, jak Ty to ze mną powiązałeś w tych wiadomościach.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Nie to ty nie rozumiesz, że te proste zdania w konkretnym szyku i kontekście zmieniają
znaczenie.


Czy Twoim zdaniem wypowiedź: "Abstrahując od pieniędzy, nawet gdyby one były, wolałbym, aby te dwa tytuły tak właśnie wyglądały. Mnie to osobiście bardzo odpowiada i bardzo się podoba." znaczy więcej niż to, co znaczy? Że są w niej ukryte jakieś dodatkowe myśli, inne konotacje?

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ale ja nie widziałem tego przedstawienia i nie mam bladego pojęcia co się tobie w tym
przedstawieniu podobało. Srsly. Jak chcesz gadać z kims który kompletnie nie wie do czego
się odnosisz?
Tylko i wyłącznie dlatego, że to coś siedzi w twojej główce, a nie jego.
Jak chcesz, żeby drugi osobnik rozumiał to do czego się kleisz. Musisz to odpowiednio
przekazać.
Także teraz opisz mi to swoje przedstawienie z Mariuszem Kwietniem w roli Don Giovanniego.


To jest przykład, tyle mam nadzieję zrozumiałeś. I w myśl tego przykładu obaj my wiemy, co to jest za gra, Pillars of Eternity, i obaj wiemy - jak sądzę - jak ona graficznie się prezentuje. Jeśli Ty i Dracule-Mihawk jesteście tymi dwiema postaciami rozmawiającymi o śpiewie Mariusza Kwietnia, to ja jestem tą postacią, która podchodzi i wyraża swoje zdanie na temat innego śpiewaka w odniesieniu do roli Giovanniego, tak jak ja odniosłem się do PoE czy Tormenta. I podobnie jak ta postać nie nawiązała do Mariusza, tak ja nie nawiązuję do kwestii budżetu, a jednak cała nasza trójka znajduje się w temacie czy w tym świecie, w świecie opery w moim przykładzie, i w świecie gier tutaj.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ale nie da się w to nie wnikjać. jeżeli grafika wynika z kasy. Cały czas to tym piszę.
Cały czas to pomijasz. NIE DA SIĘ.


Da się, jeśli pozostajemy przy wyrażeniu swojego zdania, oceny na temat tego, co już jest.
I tak, Ty cały czas o tym piszesz. Tylko Twoje pisanie nie ma sensu w kontekście moich wypowiedzi, bo jak widzisz, zupełnie nie o to chodzi. A o co chodzi napisałem w pierwszej wiadomości.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Co za wspaniały pokaz wiedzy i doświadczenia pozwalający na szacowanie prawdobieństwa.
Nie może być.


Bądź bardziej klarowny.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Opinią która jest tylko w twojej główce i nie została do tej pory przedstawiona?
Dziwne, bo ja sądziłem, że mają olej w główce i potrafią szacować koszty.
I kto ma rację? Nikt. Ba. Nigdy nie zaprzeczałem, żeby głównie skupili się na mechanice
i dialogach.


A jednak nie czytasz. A w każdym razie bez zrozumienia, nawet jeśli.
Opinią, która została przedstawiona w pierwszej wiadomości.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Semantyka. W tym wypadku chodziło to, że to co sądzisz nie musi być zgodne z rzeczywistością.
Odpowiedź brzmi musiałem, no bo niestety w takim rozumieniu wątku. Należy. Pomijać istotnych
elementów nie chcę.


Oczywiście, że nie musi być zgodne, nie uzurpuję sobie takiej właściwości. Z tego jednak wynika, że moja wiadomość, choć nie była żadną miarą do Ciebie kierowana, rozbudziła w Tobie jakiś wewnętrzny imperatyw i zwyczajnie musiałeś się wyrwać. W porządku, niech tak będzie.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Semantyka - dział językoznawstwa ogólnego, zajmujący się znaczeniem w języku, a także
relacją formy znaku do treści oznaczanej w ujęciu synchronicznym i diachronicznym. Semantyka
bada ponadto relacje między znaczeniem podstawowym wyrazu a jego znaczeniem w konkretnym
wypowiedzeniu.
De facto nie ma czegoś takiego jak "moja semantyka". Tylko semantyka w ogóle. Jest tylko
znaczenie w konkretnym wypowiedzeniu.


Oczywiście, że czegoś takiego nie ma. Zaimek został wykorzystany tutaj świadomie, aby podkreślić i odnieść się do semantyki, do której tylko Ty w tej wymianie pijesz. I dalej - nie wiem, czy wynika to z Twojej nieuwagi czy jednak z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, lecz ja nie prosiłem, abyś przekopiował mi definicję tego działu językoznawstwa, a dał przykłady w swoich treściach, w których jakoby doszło do jakichś różnic semantycznych. Nie zrobiłeś tego.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Powiedzmy, że sytuacje, w której ktoś ma jakiś pogląd ale ma problemy z jego przedstawieniem
drugiej osobie(z racji tego, ze jest drugą osobą) są bardzo częste i powszechne. W różnych
dziedzinach życia.


Co chciałem przedstawić, przedstawiłem. W pierwszej wiadomości. Twoim problemem jest, że doszukujesz się czegoś, czego nie ma.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Bo to je oceniasz i to od nich zależy ocena innych osób. Wydaje mi się to całkiem logiczne.
Nie będę oceniać czyjejś nudy, gustu i innych subiektywnych odczuć bo to droga na manowce.
A, że jest to częsty błąd, to nie znaczy, że muszę kroczyć tą drogą.


A co mnie obchodzi, jak inni oceniają ten, ten czy ten produkt? Piszesz, że nie będziesz oceniać czyjegoś gustu, a jednak to robisz. Jesteś niekonsekwentny.


>> Czyżby?

Istotnie.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Przecież o tym pisałem cały czas. Tylko właśnie konkretnie nie mogłeś napisać.


Przeczytaj sobie swoje pierwsze trzy posty, a będziesz wiedział, o czym naprawdę pisałeś.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Gdybyście przekazywali normalnie zdanie, a nie gadali swoimi mantrami.
A ta gra jest nudna, głupia, prosta, dla debili, A jak człowiek chce więcej to się nie
da.
Może za dużo dyskutuję z debilami? Może.


Każdy może mówić, jak chce. Jeśli Tobie nie wystarczą informacje zawarte w wypowiedziach, a zależy Ci, by wiedzieć więcej, to już Twój interes, aby poznać szczegóły. Nie robi się tego jednak w sposób, jaki obrałeś tutaj. W każdym razie jeśli zależy Ci na skuteczności.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Insynuacje są insynuacjami tylko i wyłącznie w momencie jak nie znajdą potwierdzenia.


W sprawach tego "wydawania się", "oszukiwania" i "nostalgii" - nie znalazły.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Powiedzmy porządny dialog to na dzisiejsze czasy jest nieosiągalny.


Jeśli ludzie będą prowadzili go tak, jak Ty - insynuując, wartościując na wstępie - to na pewno uczynimy go nieosiągalnym. Żeby było jasne, ja Ciebie nie obrażam i nie chcę obrazić. Po prostu nazywam działania, które podejmujesz, a że dalej najpewniej będziesz stosował karkołomne uniki, to dialogowi też się nie przysłuży. No ale rób, co chcesz.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Zależnie co zakładasz.


Zostało dość wyraźnie napisane, co zakładam.

Dnia 28.01.2015 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Ocena zależy od tego co się ocenia. Co w momencie jak to co oceniasz zależy od pieniądzów?


Ocena - najprościej rzecz ujmując - zależy od Twojego gustu. Jeśli coś Ci się podoba, oceniasz to dobrze, wysoko. Jeśli nie, to źle, nisko. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Żeby wyglądały tak, jak wyglądają obecnie.

I co według ciebie znaczy to "OBECNIE". Nawet fragmentu ze swoim wyskokiem o koncercie z Don Giovannim nie rozumiesz.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Jeśli brak "obecnie" wprowadził Cię w zakłopotanie, to teraz już nie powinieneś mieć,
sądzę, wątpliwości.

Paplasz bez ładu i składu. Co to do jasnej anielki KONKRETNIE znaczy OBECNIE?
Czy jesteś za ciemny aby to wyartykułować? Albo przemielić na "obrazotwórcze" wyrazy?
Przynajmniej 10 słów inne jak podoba mi się. I jest niezależne od gustu.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Bardziej konkretnie nie będzie. A jeśli nie wiesz, jak obecnie wyglądają
te gry, to przejrzyj sobie rozmaite zdjęcia z gry i fragmenty rozgrywki w formie video.

Czyli nie potrafisz, cudownie.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Abstrahować to "pomijać coś, co uważa się za mniej ważne"

"Uważa się". A uważasz błędnie to raz. A uważa się w stosunku do czegoś. Nie z niczego.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Ja niczego nie analizuję, tylko dzielę się moim zdaniem na temat "wyglądu" gry.

I twoje "twoje" zdanie wzięło się z dupy mam rozumieć?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Nie dyskutuję na temat tego, co o co się opiera i co ma z tego wynikać. Jeśli to robisz, to już bez mojej asysty.

Tylko się tobie wydaje, że na ten temat nie dyskutujesz. To się robi bez twojej zgody i świadomości.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Ja natomiast piszę o czymś takim *od samego początku*. Jeśli więc nie zważasz na to,
co ja napisałem, to - ponawiam pytanie - po co w ogóle piszesz?

A po co Ty piszesz? Ja mogę napisać, że lubię gadać z kretynami, co byłoby prawdą. Wielu rzeczy, można się po prawdzie nauczyć.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Jedno, czego nie rozumiem, to to po co w ogóle podłączyłeś się ze swoimi wątkami do mojej
wiadomości, wiedząc dobrze, że ja do tych Twoich wątków się nie odnoszę.

Po co się przyczepiłeś do mojego wątku? Skoro się do moich wątków nie odnosisz?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Stąd moje dalsze wnioski, że albo celowo mącisz, albo nie rozumiesz, że kładę akcenty na czymś zupełnie
innym.

Albo Ty nie rozumiesz, że nie rozumiesz.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

W kwestii budżetu mógłbyś dalej sobie pisać z Dracule-Mihawk. W mojej zaś mógłbyś
albo nie pisać nic, albo spytać o konkrety w pierwszym poście. Cała reszta nie miała
sensu.

Twoje konkrety to bujdy na bazie "obecnie". Obecnie to mam DA:I, Skyrima, Wiedźmina, Shadowruna, PoE, Tormenta i kopę innych.
Bajki to sobie rodzicom opowiadaj. Albo pisz konkretniej co masz na myśli.
Weźmy np tego nieszczęsnego fiata 126p i BMW. Zdajesz sobie sprawę, że 126p i BMW w naszym rozumieniu to dwie różne rzeczy, nie?
Więc na jakiej podstawie dokonujesz wyboru?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Wspomniana została gra PoE i Torment. Do nich się odniosłem.

Fajnie, że została. Tylko została użyta w konteście. Odnosisz się do kontekstu, nie do tego co sobie ubzdurałeś.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

nie wiem więc, o jakim Ty błędzie piszesz. Cała reszta jest zrozumiała - dobrze wiedziałem,
że w waszej wymianie zawierał się budżet i jego wpływ.

Za przeproszeniem wiedziałeś wielkie "G".

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Ja świadomie zaś odciąłem się od kwestii budżetu i podzieliłem się moim wrażeniem.

Za przeproszeniem ALE:
I po co mi twoje, puste, bezużyteczne wrażenie, którego nawet nie potrafisz przedstawić w kilku bardziej złożonych wyrazach jak
"podoba mi się, czy "obecnie". Po prostu gdyby małpa potrafiła rozmawiać byłaby bardziej elokwentna.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

To już jest kwestia gustu.

To nie jest kwestia gustu to jest rozumienia słowa "NORMALNY". Znowu całkiem inaczej je rozumiemy.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Co dla Ciebie będzie "normalnie wyglądającą grą", dla mnie może być zwyczajnie "gniotem". I na odwrót.

Może być. To teraz tak... Od czego zależy, że "może być". Czyli w zasadzie to co definiuje "normalny"
Czyli, co według ciebie? Czy może za skomplikowana problematyka?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

A o gustach nie ma jednak sensu dyskutować. Najważniejsze, że mi się podoba.

I co się konkretnie podoba? Co? Masz użyć przynajmniej 10 wyrazów do tego celu. Jasne?
Co konkretnie. Nie do jasnej anielki "obecnie". Bo czuję się jak w szkole specjalnej.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Gdyby zależało mi na przekonaniu kogokolwiek do mojego zdania, mojej opinii, wówczas
zacząłbym zwracać uwagę na szczegóły. Na tym mi nie zależało. Więc nie oczekuj ode mnie,
że w każdej mojej wypowiedzi będę zawierał listę rzeczy, które cenię i które w zasadzie
każdy cenić powinien, bo tak nie jest i nie będzie.

A mi zależy na tym, aby po ludzku poznać kogoś zdanie. Dlaczego sądzi tak, a nie inaczej. Skąd się bierze jego zdanie.
Dlaczego ocenia. Tak, a nie inaczej. Bo tam jest gdzieś COŚ co WARUNKUJE tę ocenę.
I mnie dosłownie wielkie "G" obchodzi ocena. Mnie obchodzi co warunkuje tę ocenę. To warunek określa sensowność danej oceny.
Wiem, że to w dobie bardzo złożonych ocen jak podoba mi się, fajne to, nudne to, miałkie to, dla dzieciaków itd.
Ale mam jednak w nawyku wymagać więcęj od osoby z którą się komunikuje. Właśnie dlatego, że ludzikom się wydaje, że coś napisali.
Podczas gdy napisali sklejkę wyrazów zrozumiałą w pełni tylko dla nich.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

A imputować nie imputuję niczego niczemu ani nikomu. W przeciwieństwie do Ciebie, co
daje się zauważyć w pierwszych Twoich postach.

Yhm. Tia. Bo uważam, że masz problemy przemienić swoich myśli na słowa?
Jeżeli to ma być imputowanie. To niech będzie. Dla mnie to stwierdzenie.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

No właśnie jest.

Nie jest.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Napisałem o tym w mojej pierwszej wiadomości.

Tak sobie myślisz, że napisałeś. Może tak. Albo jakby to ująć inaczej. Postronne osoby mogą mieć problemy ze zrozumieniem oryginalnej intencji. Przez brak jasnych wytycznych jak konkretnie rozumieć posta.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Być może gdybyś od razu to zrozumiał, nie byłoby tyle zbędnych słów.

Być może jakbyś potrafił sprawdzać spójność logiczną tworzonego wątku faktycznie byłoby mniej zbędnych słów.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

He he. Widzę, że chodzi Ci o coś innego. Tyle że Ty nie widzisz, iż mi chodzi właśnie
dokładnie o to. Stąd moje zadziwienie Twoją niezwykłą aktywnością.

Hehehehe. Moja niezwykła aktywność wynika z innego powodu.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

O, wreszcie zaświeciło coś w tym tunelu.

Czyżby?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Muszę sprostować - nigdzie nie napisałem, że "jakby były szczegółowsze to były by gorsze.
Jakby zrobili lepsze animacje to byłyby gorsze itd. ".

No jasne. Bo napisałeś, że wybrałbyś fiata 126p. Gdzie jasno określiłem co znaczy fiat 126p zamiast BMW.
Pomimo określenia na czym polega różnica pomiędzy fiatem, a BMW.
Ale rozumiem z semantyką to za pan brat nie jesteś.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

W żadnej wiadomości tego nie wartościowałem.

Wartościowałeś. Twój wybór określa wartościowanie. Nawet jeżeli nie jesteś tego świadomy.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Być może pomyliłeś jednak adresatów? Jeśli nie, to pokaż mi te miejsca.

Nie, nie pomyliłem.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

To nie musiałeś być Ty. To mógłby być ktokolwiek, kto akurat wspomina o wyglądzie, o
grafice PoE czy Tormencie.

I robi to w konkretnym celu i kontekście. Ale ty dalej uważasz, że jak sobie coś napiszesz przyjmuje to jedno znacznie.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Pech chciał, że padło na Ciebie, więc nie musisz odbierać tego osobiście.
Wbrew ewentualnej opinii moja ocena gry nie była atakiem wymierzonym
w Twoją osobą. Jeśli Ty natomiast tak to odebrałeś, to już nic na to nie poradzę.

Atakiem? Atakiem Czy wy jesteście normalni? Jak z kimś prowadzę dysputę, to prowadzę z nim wojnę, prowadzę ostrzał atyleryjski, robię nalot dywanowy i może jeszcze gwałcę do tego? Nie, jak ktoś próbuje mnie zagadnąć to rozumiem, że chce pogadać.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

To nie była dyskusja. To było stwierdzenie faktu. Faktu, że mylisz się w swojej telepatii.
Nie ma tu nad czym dalej dyskutować.

Stwierdza się fakty w dyskusji. Epicko, nie?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Tu masz słuszność, nie jesteś. Więc pytanie: po co wypisywałeś takie rzeczy, jak "nostalgia",
"oszukujesz się" itd.?

Może dlatego, że odniosłeś się do mnie, w dodatku w tak naiwny sposób?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Przecież nie prosiłem Cię o to, prawda?

Przecież napisałeś odpowiedź na mój post prawda?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

W zasadzie w ogóle nie prosiłem Cię o jakiekolwiek ustosunkowanie się do mojej wiadomości.

To po kiego grzyba użyłeś tej odpowiedzi? Dlaczego po prostu nie wyrazić opinii w osobnym komentarzu? Skoro a rusz może odopowie?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Jak wyżej. Nie zamierzałem z Tobą dyskutować, a już na pewno nie na temat mojego gustu,
bo o gustach mimo wszystko się nie dyskutuje.

Co wspaniale zacząłeś robić.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Moja wiadomość nie wymagała Twojej odezwy, niemniej skoro już postanowiłeś to zrobić, to mogłeś zwrócić uwagę,
do czego ja się odnosiłem. No i nie zabawiać się we wróża.

Jak ktoś nie potrafi napisać o tym co mu się podoba po za tym, ze jest to "obecne". To raczej trzeba to zrobić.
Bo nawet jak napisałem KONKRETNIE. TO nic innego do jasnej anielki mnie nie spotkało.
Nawet jak napisałem abyś szczegółowo to zrobił. To dalej stwierdziłeś, że tego "niby" robić nie chciałeś.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Wybacz, ale dalej bredzisz. Napisałem konkretną rzecz, w której to wyrażam, że coś mi
się podoba. Czym, jeśli nie bezsensowną insynuacją, jest zdanie: "Wydaje ci się. Nostalgia
wredna rzecz."?

To może inaczej. Dlaczego mogę tak sądzić?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

To pytanie, co konkretnie mi się podoba albo nie, powinieneś był w pierwszym swoim poście
mi zadać, zamiast bawić się w insynuacje.

Przecież robię to cały czas. Robiłem już to wiele razy. A ty "podoba mi się", albo "obecnie", whatever.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Teraz już wiesz, że mówiąc o wyglądzie, o grafice, podoba mi się wszystko, co się na nią składa w tym tytule.

I co się na nią składa ci co w niej takiego jest, że ci się podoba?
Na prawdę trzeba jak z dziećmi? Skoro jesteś taki pojętny dlaczego nie wpadłeś jeszcze na taki pomysł?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

To ja mam prośbę, żebyś pokazał mi, gdzie tak piszę. Jak napisałem wyżej - nigdzie tego
nie wartościowałem. Nie wiem, jak Ty to ze mną powiązałeś w tych wiadomościach.

Przynajmniej 2x napisałem jaka jest różnica między fiatem 126p, a BMW. To teraz mi napisz. Dlaczego wybierasz 126p jak nie wartościujesz.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Czy Twoim zdaniem wypowiedź: "Abstrahując od pieniędzy, nawet gdyby one były, wolałbym,
aby te dwa tytuły tak właśnie wyglądały. Mnie to osobiście bardzo odpowiada i bardzo
się podoba." znaczy więcej niż to, co znaczy? Że są w niej ukryte jakieś dodatkowe myśli,
inne konotacje?

Tak, bo właśnie napisałem to, że:
Mają więcej szczegółów, mają lepsze animacje itd. Że niby się do tego "nie odnosiłeś".
Nie na tym, że została totalnie zmieniona koncepcja gry, mechaniki.
Ale właśnie Ty tak uważasz, że tak by się stało? Nie prawdaż?
Czy może zrozumiałeś co napisałem inaczej?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

To jest przykład, tyle mam nadzieję zrozumiałeś.

Przykład musi być dobry dla obu stron, aby był użyteczny.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

I w myśl tego przykładu obaj my wiemy, co to jest za gra, Pillars of Eternity, i obaj wiemy - jak sądzę - jak ona graficznie
się prezentuje. Jeśli Ty i Dracule-Mihawk jesteście tymi dwiema postaciami rozmawiającymi
o śpiewie Mariusza Kwietnia, to ja jestem tą postacią, która podchodzi i wyraża swoje
zdanie na temat innego śpiewaka w odniesieniu do roli Giovanniego, tak jak ja odniosłem
się do PoE czy Tormenta.

Nie zgodzę się. Obaj wiemy jak wygląda Pillars of Eternity. Ale obaj inaczej wyobrażamy sobie to jak wygląda PoE po zastrzyku gotówki. To raz.
Dwa. Ty sądzisz, że w tym przykłądzie ja i Dracule jesteśmy dwiema postaciami rozmawiąjącymi o śpiewie Mariusza Kwietnia.
Niestety dla mnie to nie jest dobre porównanie... bo byłoby dobre jakby śpiew Mariusza Kwietnia zależał od tego ile mu się zapłaci i zależnie jak każe mu się śpiewać :) Na ten moment powiedzmy, że śpiewa "fajne" Wesele Figara ale w jakimś małym teatrze. Ale jak mu się zapłaci inaczej to i będzie inaczej śpiewał. To teraz ja z Dracule się nie sprzeczamy oto czy dobrze śpiewa, ale czy jest dobrym śpiewakiem sam z siebie, czy dlatego, ze odpowiednio mu zapłacono. A Ty wylatujesz, że się podoba i, że to właśnie jego byś wybrał. Czujesz ten wiejący absurd? Tak, właśnie to nieświadomie popełniłeś wg. tego co się ciebie pytałem.

Tak jak Ty się do mnie odnosiłeś z tym, że mi chodziło tylko o wyrażenie gustu. Slowo pisane nie przenosi zawsze znaczenia, tak jak powinno. Polecam poczytać o Platonie.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

I podobnie jak ta postać nie nawiązała do Mariusza, tak ja nie
nawiązak cała nasza trójka znajduje sięuję do kwestii budżetu, a jedn w temacie czy w
tym świecie, w świecie opery w moim przykładzie, i w świecie gier tutaj.

Tak, tylko My się odnosimy do czegoś, a to coś wynika z czegoś jeszcze dalej.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Da się, jeśli pozostajemy przy wyrażeniu swojego zdania, oceny na temat tego, co już
jest.

A zdajesz sobie sprawę jaką funkcję pełniło BMW? Do czego się potem odnosiłeś itd?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

I tak, Ty cały czas o tym piszesz. Tylko Twoje pisanie nie ma sensu w kontekście moich
wypowiedzi, bo jak widzisz, zupełnie nie o to chodzi. A o co chodzi napisałem w pierwszej
wiadomości.

To inaczej napisałeś to tak, że inna osoba z dupy tego nie zrozumie jeżeli bierze kontekst jakim był. Po prostu.
Jak sądzisz, że jest inaczej. Tak, nie jest.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

A jednak nie czytasz. A w każdym razie bez zrozumienia, nawet jeśli.
Opinią, która została przedstawiona w pierwszej wiadomości.

Rozumienie się wynosi z całego zdania i kontekstu. Przekleić tobie jeszcze raz "semantykę" z wikipedii?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Oczywiście, że nie musi być zgodne, nie uzurpuję sobie takiej właściwości. Z tego jednak
wynika, że moja wiadomość, choć nie była żadną miarą do Ciebie kierowana, rozbudziła
w Tobie jakiś wewnętrzny imperatyw i zwyczajnie musiałeś się wyrwać. W porządku, niech
tak będzie.

Może i tak być.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Oczywiście, że czegoś takiego nie ma. Zaimek został wykorzystany tutaj świadomie, aby
podkreślić i odnieść się do semantyki, do której tylko Ty w tej wymianie pijesz. I dalej
- nie wiem, czy wynika to z Twojej nieuwagi czy jednak z braku umiejętności czytania
ze zrozumieniem, lecz ja nie prosiłem, abyś przekopiował mi definicję tego działu językoznawstwa,
a dał przykłady w swoich treściach, w których jakoby doszło do jakichś różnic semantycznych.
Nie zrobiłeś tego.

Zrobiłem już dawno wskazując cały kontekst który przekopiowałeś w zdaniu i który kontynuowałeś kolejnymi postami.
Zaprzeczysz? No, nie. Więc weź do wiadomości, że człowiek może i wręcz powinien rozumieć tekst inaczej.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Co chciałem przedstawić, przedstawiłem. W pierwszej wiadomości. Twoim problemem jest,
że doszukujesz się czegoś, czego nie ma.

Raczej coś, czego nie widzisz. Wróć do tego przedstawienia. Jak będziesz odpisywać zrób mi łaskę i zostaw to przedstawienie i semantykę. Za długi post już jest.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

A co mnie obchodzi, jak inni oceniają ten, ten czy ten produkt? Piszesz, że nie będziesz
oceniać czyjegoś gustu, a jednak to robisz. Jesteś niekonsekwentny.

Nie oceniam gustu? Tylko to na czym ten gust stoi. To są dwie różne sprawy. I jestem bardzo konsekwentny.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Przeczytaj sobie swoje pierwsze trzy posty, a będziesz wiedział, o czym naprawdę pisałeś.

Nie ma tam nic konkretnego. Możesz mi nawet wkleić cytat, ze swoim tym co jest napisane "konkretnie". Bo nie ma totalnie nic.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Każdy może mówić, jak chce.

Dokładnie tak jak Ja chcę... przykładowo. Zabronisz mi?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Jeśli Tobie nie wystarczą informacje zawarte w wypowiedziach,
a zależy Ci, by wiedzieć więcej, to już Twój interes, aby poznać szczegóły.

Aby poznać szczegóły niestety trzeba ludzi traktować jak dzieci i dochodzi do absurdów, że trzeba się abstrakcyjnymi historyjkami posiłkować. Bo mój rozmówca sam widzi ją całkiem inaczej. Dziwne, nie?

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Nie robi się tego jednak w sposób, jaki obrałeś tutaj. W każdym razie jeśli zależy Ci na skuteczności.

Biorąc pod uwagę, że inicjatywy w ogóle nie przejawiasz. I w komencie jak chcę konkretu to pojawia się absurdalne i totalnie nic nie mówiące, co też niepraktyczne "obecnie". To wybacz muszę zaprzeczyć.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Jeśli ludzie będą prowadzili go tak, jak Ty - insynuując, wartościując na wstępie - to
na pewno uczynimy go nieosiągalnym.

Jeżeli insynuacja polega na tym, że twoje wypowiedzi do dupy przekazują informacje. To jest to zrzut na który bierze się korektę.
Jeżeli insynuacja polega na tym, że twoje wypowiedzi noszą znamiona oszukiwania się, bądź nostaligicznego traktowania gier. Bo a rusz coś zmienią i mi się nie będzie podobać. To tak. Też jest stwierdzeniem faktu.
Może się tobie nie podobać, ale jak dla mnie jest całkiem słuszne.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Żeby było jasne, ja Ciebie nie obrażam i nie chcę obrazić.

Ja się wręcz staram bardzo mocno nikogo nie urażać, bo już miałem oto warny i degrady.
Ale jakby to ująć z d*** się to nie bierze.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Po prostu nazywam działania, które podejmujesz, a że dalej najpewniej będziesz stosował karkołomne uniki,
to dialogowi też się nie przysłuży. No ale rób, co chcesz.

Dialogu tu nie ma. Dialog jest wtedy jak dwie osoby chcą dość do ładu i składu i chcą nadać na tych samych falach. To się próbują dostosować. Ja tutaj kombinuję jak koń pod góre jak wyciągnać coś czego szukam od drugiego człeka. A ten nie specjalnie wie jak mi to podać.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Zostało dość wyraźnie napisane, co zakładam.

Nie chodzi o to co wg ciebie napisałes. Ale oto co tobie tkwi we łbie i tego w dostateczny sposób nie przekazałeś.
Bo twój gust nie mówi nic o tym co się tobie podoba, a co nie. To obecnie też nic nie mówi. Wiec WYRAŹNIE napisałeś wielkie "G".
Wybór 126p i BMW jest nie bez powodu jest absurdalny sam w sobie.

Dnia 28.01.2015 o 22:58, Xelos_Iterion napisał:

Ocena - najprościej rzecz ujmując - zależy od Twojego gustu. Jeśli coś Ci się podoba,
oceniasz to dobrze, wysoko. Jeśli nie, to źle, nisko. I tyle.

Ocena to jest wartościowanie *czegoś*. Podoba się to jest ocena pozytywna. Nie podoba się ocena negatywna.
Ocenia się *coś*. To *coś* lubisz lub *czegoś* nie lubisz. Lubisz *coś*, nie lubisz *czegoś* z określonego powodu.
Gust to jest dopiero zestaw takich ocen. Czy to Gust określa co się tobie podoba. czy dopiero to co się tobie podoba bądź nie tworzy gust... można polemizować ja stawiam na bramkę numer jeden.

A chcę wiedzieć co *to* jest. Cały czas. Ale Ty tego nie łapać. To ja musieć kombinować bo ja już rozmawiać pomału jak z orangutan.
Jak tak dalej poleci zejdziemy do kapucynki.
Lepiej?

Dodatkowo jeżeli rzecz x zależy od rzeczy y. To zmiana y pociągnie zmianę x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować