Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsolowy Battlefield Hardline działa w tej samej rozdzielczości co Battlefield 4

19 postów w tym temacie

Łeeee, brak full hd, żal.pl! A tak na serio, kogo obchodzą te cyferki? Pewnie, 60 fpsów przy full hd jest fajne, ale nie sprawi, że gra będzie lepsza. Wiele razy zdarzało mi się przechodzić gry mając mniej niż 15 fpsów (przy saints row 2 i gta4 nawet mniej niż 10) i czerpałem z tego przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Łeeee, brak full hd, żal.pl! A tak na serio, kogo obchodzą te cyferki? Pewnie, 60 fpsów
> przy full hd jest fajne, ale nie sprawi, że gra będzie lepsza. Wiele razy zdarzało mi
> się przechodzić gry mając mniej niż 15 fpsów (przy saints row 2 i gta4 nawet mniej niż
> 10) i czerpałem z tego przyjemność.

Jest tutaj jednak nieznaczna różnica względem tego jak w te gry się gra. Ani SR2 ani GTA4 nie są nastawione na grę z wieloma graczami tak jak BF, czy jakikolwiek inny fps online, jak np CS. Tutaj coś takiego jak wysoka liczba klatek na sekundę, a nawet rozdzielczość (choć tutaj idzie również o wielkość ekranu) mają naprawdę wysokie znaczenie. Niemal równe prędkości internetu. Tak czy inaczej, gralem w hardline poprzednim razem i mam pytanie do tych, którzy zainstalowali i grali w nową betę. Jest lepiej zoptymalizowana? Jak szybko łączy się z serwerami? Ostatnio to było naprawdę denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DICE aimed for a 60fps update on Battlefield 4, but failed to consistently hit the target on both Xbox One and PlayStation 4, despite sub-native resolution framebuffers operating at 720p and 900p respectively. Last year''s E3 beta on PlayStation 4 disappointed by showing no real improvements in image quality whatsoever, matched by a lacklustre, inconsistent frame-rate. In short, it looked and felt like a launch game with all the compromises that come with it - as opposed to a faster, smoother, more optimised release. Last year''s 900p beta didn''t really cut the mustard, and despite Visceral Games'' proud history of cross-platform parity, there''s the lingering worry that Xbox One owners will once again get lumbered with a sub-par 720p presentation.

^^ Paweł wyboldowałem Ci to co istotne. Absolutnie nie twierdzę, że Visceral nie da ciała i Hardline będzie chodzić na PS4/Xone w identycznych rozdzielczościach jak BF4 na tych konsolach, ale to na razie są przypuszczenia. Może się potwierdzą (całkiem prawdopodobne), może nie. Tak czy siak - trochę się pospieszyłeś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ słabe te nowe konsole... Albo może jak na razie twórcy nie potrafią dobrze pisać gier na nie. Nawet mistrzowie z Cryteka nie potrafili sprawić, aby Ryse chodził w Full HD. Tam było 900p i 30fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłem, że nie ma 1080p na PS4. Ale jest stałe 60fps a gra wygląda i tak lepiej niżby wyglądała u mnie na PC :D Nie przyzwyczaiłem się jeszcze do pada niestety, więc pod tym względem PC>PS4. Ale gra się fajnie. Tylko ten tryb z kradzieżą aut jest taki bezsensowny, kradniesz auto i jeździsz w kółko póki Cię nie rozwalą ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta gra jest mierna że ja pitole! A tryb fucha to nic innego jak capture the flag. Żegnam się z BF do czasu wyjścia BC3 ew BF5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Łeeee, brak full hd, żal.pl! A tak na serio, kogo obchodzą te cyferki? Pewnie, 60
> fpsów
> > przy full hd jest fajne, ale nie sprawi, że gra będzie lepsza. Wiele razy zdarzało
> mi
> > się przechodzić gry mając mniej niż 15 fpsów (przy saints row 2 i gta4 nawet mniej
> niż
> > 10) i czerpałem z tego przyjemność.
>
> Jest tutaj jednak nieznaczna różnica względem tego jak w te gry się gra. Ani SR2 ani
> GTA4 nie są nastawione na grę z wieloma graczami tak jak BF, czy jakikolwiek inny fps
> online, jak np CS. Tutaj coś takiego jak wysoka liczba klatek na sekundę, a nawet rozdzielczość
> (choć tutaj idzie również o wielkość ekranu) mają naprawdę wysokie znaczenie. Niemal
> równe prędkości internetu. Tak czy inaczej, gralem w hardline poprzednim razem i mam
> pytanie do tych, którzy zainstalowali i grali w nową betę. Jest lepiej zoptymalizowana?
> Jak szybko łączy się z serwerami? Ostatnio to było naprawdę denerwujące.
Na ostatniej becie miałem 4gb ramu i tragicznie ładowało i gra zacinała. Teraz mam 8gb i szybciej się ładują mapy niż w 4''ce. Ogólnie dziwny ten hardline, nie przemawia do mnie w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chwytam tego zaskoczenia, przecież u podstawy leży praktycznie ten sam engine, do tego spora część assetów z których gra korzysta wygląda na zapożyczone z poprzednich odsłon.

Akurat to, że wydają duży mod / DLC z unikalnym podtytułem niczego nie zmienia. Poza tym, że mogą za niego wołać jak za nową, pełną grę. Przy CoDach to się sprawdza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60FPS ważniejsze niż full HD.
900p na telewizorze z dobrym skalowaniem z 3m nie widać za bardzo różnicy a chodzi Beta bardzo płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy gra jest FPS''em to 60 klatek musi być obowiązkowo.Nawet jeżeli przez to rozdzielczość na konsolach musiałaby zostać obniżona.Mam jeszcze nadzieje na zmiany, ale 900 p skalowane do 1080 p wcale źle nie wygląda ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ależ słabe te nowe konsole... Albo może jak na razie twórcy nie potrafią dobrze pisać
> gier na nie. Nawet mistrzowie z Cryteka nie potrafili sprawić, aby Ryse chodził w Full
> HD. Tam było 900p i 30fps.

Kto z Cryteka ?:D

Sorki ale nie wiem jaki trzeba być nieogarem aby uznawać produkcję EA czy Activision albo Ubisoftu za gry które starają się wykorzystać moc konsoli. Te firmy mają zrobić "COŚ" niskim kosztem. Nawet jak by ktoś tam powiedział "Słuchajcie ale 1080 nie ma problemu zajmie to kilka tygodni" to odpowiedz uzyskają jedną "Ale na cholerę wydawać kasę jak ludzie to i tak kupią?".

Dlatego moce konsol najbardziej wykorzystują Exclusivy i to one są motorem napędowym sprzedaży konsol a tytuły te po prostu w 90% są świetne.

Oczywiście pewnie część z firm w póxniejszym terminie wyda coś co wykorzystuje jeszcze lepiej konsole ale to nigdy dla nich nie będzie priorytetem. Gimbaza lubi super grafę i tylko grafę i tego oczekuje więc tylko to się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 18:29, Liptox napisał:

Ale ta gra jest mierna że ja pitole! A tryb fucha to nic innego jak capture the flag.
Żegnam się z BF do czasu wyjścia BC3 ew BF5.


Fucha dla mnie to żenujący chaos bez pomysłu na tryb.

W ogóle gra jest baaaardzo zła. Dlaczego to miasto podczas napadu nie zyje, ja pitole. Statyczne wszystko. Tyle niewykorzystanego potencjału :( szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA nie byłoby EA gdyby nie zrobiło czegoś gorzej niż inni.. Patrząc na Hardline zastanawiam się czy oni tam robia cokolwiek by usatysfakcjonować miłośników Batka..;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 08:58, Kafar napisał:

Fucha dla mnie to żenujący chaos bez pomysłu na tryb.


Według mnie pomysł na tryb jest dobry, takie podrasowane CTF ,tylko kwesta tego że każdy gra tak jak lubi niezależnie od rodzaju rozgrywki co powoduje ogólny chaos. Ale to można zarzucić bardziej graczom że powodują chaos a nie samej grze.

Dnia 05.02.2015 o 08:58, Kafar napisał:

W ogóle gra jest baaaardzo zła. Dlaczego to miasto podczas napadu nie zyje, ja pitole.
Statyczne wszystko. Tyle niewykorzystanego potencjału :( szkoda.


To że miasto podczas napadu jest wyludnione to chyba jest normalne w końcu dochodzi do akcji oddziałów specjalnych co sugeruje że ta część miasta/dzielnicy została odcięta o reszty, dla ich bezpieczeństwa.


Ogólnie to mi gra się całkiem przyjemnie w Betę. Lokacje są zróżnicowane, wielopoziomowe, są pojazdy, helikoptery, dla każdego coś miłego. Ja jestem pozytywnie zaskoczyny chociaż nie przekonało mnie to do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 10:54, Jbl napisał:

> Fucha dla mnie to żenujący chaos bez pomysłu na tryb.

Według mnie pomysł na tryb jest dobry, takie podrasowane CTF ,tylko kwesta tego że każdy
gra tak jak lubi niezależnie od rodzaju rozgrywki co powoduje ogólny chaos. Ale to można
zarzucić bardziej graczom że powodują chaos a nie samej grze.


Wina leży po środku. Wystarczy pomysleć by wymusić uporządkowaną grę. W tym trybie jest to konieczne.

Dnia 05.02.2015 o 10:54, Jbl napisał:

To że miasto podczas napadu jest wyludnione to chyba jest normalne w końcu dochodzi do
akcji oddziałów specjalnych co sugeruje że ta część miasta/dzielnicy została odcięta
o reszty, dla ich bezpieczeństwa.


No ale to poczatek napadu jest przecież. Od kiedy to policja oczyszcza teren przed napadem ?:D kompletnie bez sensu, moglby byc poczatkowy chaos wchodzisz do banku ludzie uciekaja itp. kilka sekund pozniej respaunuja sie gliniarze. np. 5 sek. przesunac lub wydluzyc czas 1 otwierania o te kilka sekund zeby bandyci mieli czas sie rozstawić. Takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 11:22, Kafar napisał:

Wina leży po środku. Wystarczy pomysleć by wymusić uporządkowaną grę. W tym trybie jest
to konieczne.


Ok, co byś zmienił w tym trybie żeby był mniej chaotyczny, pytam z czystej ciekawości.

Dnia 05.02.2015 o 11:22, Kafar napisał:

No ale to poczatek napadu jest przecież. Od kiedy to policja oczyszcza teren przed napadem
?:D kompletnie bez sensu, moglby byc poczatkowy chaos wchodzisz do banku ludzie uciekaja
itp. kilka sekund pozniej respaunuja sie gliniarze. np. 5 sek. przesunac lub wydluzyc
czas 1 otwierania o te kilka sekund zeby bandyci mieli czas sie rozstawić. Takie życie.



Właśnie nie do końca jest to początek napadu. To znaczy w grze nie ma możliwości przeprowadzenia napadu od początku do końca. Zaczynasz jako policja już kiedy drzwi do banku są wysadzone, a bandyci zaczynają wśród trupów ochrony banku.

Myślę że gdyby zrobili napad od początku do końca to było by to nic innego jak Payday, wszyscy by im zarzucili kopiowanie cudzich pomysłów, więc coś zmienili.

Według mnie dla rozgrywki sieciowej to jest dobry kompromis. Masz zbyt dużo graczy żeby ich dobrze zorganizować i zbalnasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować