Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Ranking na najlepszego RPG-a obstaw swój ulubiony

811 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2007 o 13:38, Mr.Kubu napisał:

1. TES III: Morrowind - cudny klimat, genialna fabuła, cała masa przedmiotów do zdobycia,
wielki świat, niezależność, mnóstwo pobocznych Qestów, swoboda działania...orginalność...po
prostu jest to najlepszy RPG.
2. Gothic&Fallout - po prostu przyjemnie się w te gry gra xD

zgadzaM SIE !!! :D
MORROWIND GORA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1: Fallout - pierwsze CRPG w jakie grałem, ukończyłem obie części(po dwa razy) + Tactics, wszystkie mają niesamowity klimat i są grami kultowymi do których warto wracać

2: World of Warcraft - najlepsza w swojej klasie

3: TES III: Morrowind - za swobodę, klimat i spójność i złożoność przedstawianych realiów; wymaga dużego zaangażowania w rozgrywkę, w przeciwnym wypadku prawie wogule nie bawi

4: Final Fantasy VII - za klimat, fabułę i rewelacyjną (swego czasu) grafikę; FFVII była grą liniową o wysokim poziomie trudności, przez wielu uważana jest za najlepszą część serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1
Fable: the lost chapters - ponieważ jest to gra RPG prawie idealna z małymi wadami.
2
Seria gothic -świetna fabuła, wiele broni.
3
Seria kotor- wiele sposobów na przejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Final Fantasy VII - za fabułę i najdoskonalszy czarny charakter w dziejach gier komputerowych
2. KoTOR 1 - za fabułę, klimat i za to, że dzięki tej grze pokochałem to universum Star Wars
3. Blue Dragon - za to, że jeszcze w dzisiejszych czasach można zrobi wielkie cRPG przy którym człowiek znowu bawi się i przeżywa jak przed laty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Seria Gothic - Za wspaniały klimat, fabułę, i ogromną grywalność, która stała się znakiem rozpoznawczym całej (przynajmniej większości) części serii.
2. TES III Morrowind - Podobnie jak wyżej ;), tyle, że w słabszej formie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gothic I- za tętniący życiem świat gry, zależność niego od nas samych.
2. Morrowind- również jeden z najlepszych eRPeGów na PC, jednak przegrywa z Gothic''iem pod wieloma względami. (Chodzi mi tu o fabułę jak i świat, który wydawał mi się pusty. Jednak patrząc na ilośćgildi, grafikę oraz dźwięk, to pod tym względem stawiam duży plus).
3. KotoR- seria SW w realiach RPG, za co z resztą polubiłem film:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic I-za o że dało sie poczuć,że orkowie żądzom,a ty jesteś tylko małym robalem
TES III-za gigantycznośc świata,fabułe(troche nudną wg mnie) i różnorodność broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Gothic II - klimat, gameplay, dialogi z jajem ;) ... mogę tak długo :D
2.KotOR seria - świetna fabuła, no i... przecież to Star Wars :D - kolesie w pidżamach z neonówkami itd ;)
3.Fallout seria - bardzo rozbudowana, klimat, fabuła, bardzo dużo możliwości rozwoju postaci, do zakończenia można dojść na wiele sposobów (drobny minus za bardzo nudny początek w obu częściach :( )
4.Diablo II - dużo przedmiotów, bardzo wciąga (trudno powiedzieć dlaczego)
5.Final Fantasy seria, ale szczególne wyróżnienie dla FF8 - moim skromnym zdaniem miało najlepszą fabułę i najlepiej zarysowanych bohaterów z całej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Planescape: Torment - za cudowny, mroczny klimat, muzykę (Deionarra wymiata, jak dla mnie Mark Morgan wykonał tą część gry wybitnie wręcz :)), duży, także mroczny świat, skomplikowaną fabułę, która nie polega na uratowaniu świata (omg...), tylko na zbieraniu wspomnieć... Do tego dochodzą setki różnych dziwnych i dziwniejszych NPCów. Takiej bądź podobnej do tej gry pewnie jeszcze bardzo długo nie zobaczę, bądź nawet nigdy. Tak wspaniałej, no cóż - trzeba zagrać :)
2. Baldur''s Gate (może być seria) - za świetny klimat, muzykę, ogromny świat, mnogość wszystkiego, bardzo długa, wielowątkowa fabuła z setkami zadań pobocznych, rozbudowany system rozwoju i tworzenia sposobów i wiele wiele innych rzeczy :)
3. Fallout (tutaj także może być cała seria, oczywiście bez nadchodzącej trójki) - za post-nuklearny klimat i świat, chyba najbardziej rozbudowany system rozwoju i tworzenia postaci, za muzykę (też Mark Morgan :)) i za fabułę, wiele zadań pobocznych... I za całą resztę, nie pomijając Pip-Boya ;D
4. Neverwinter Nights (z dodatkami) - za wielki, wspaniały świat, fajną, rozbudowaną fabułę, ogrom zadań pobocznych, przedmiotów, rzeczy - od zbroi, poprzez bronie, na zaklęciach skończywszy. Mocno rozbudowany system tworzenia i rozwoju postaci i za super edytor :]
5. TES III: Morrowind (z dodatkami) - za gigantyczny, zróżnicowany świat, świetną muzykę, "szary" klimat, tysiące zaklęć, mikstur, roślin, zbroi, broni, NPCów, jaskiń, wiosek, grobowców, zadań pobocznych... Za rozwinięty system rozwoju postaci i jej tworzenia - tudzież mnogość skilli, profesji, znaków zodiaku, atrybutów i całej reszty.
6. Gothic - za wspaniały klimat, akcję osadzoną w koloni karnej, wciągającą fabułę, za wrzoda - cóż, ciekawa osobliwość. Za to, że niektórych NPCów i potworów nie jesteśmy w stanie pokonać do końca gry i to nie zawsze z powodu nieśmiertelności i tym bardziej bugów - po prostu nie jest jakoś łatwo.
7. Icewind Dale - (w sumie to cała seria) za fajny, zimowy klimacik, system rozwoju postaci... (omg, powtarzam się ;p), za duży świat, fabułę, wiele zaklęć i przedmiotów, wyposażenia, potworów...
8. KotOR - (obie części) za RPG w uniwersum Star Warsa, świetny klimat, duży obszar gry, na którym gramy, emocjonujące walki, możliwość stania po obu stronach - Jedi czyli w sumie dobra i Sith - zła. Za to samo co wcześniej - rozbudowany system (...) i za kilka innych rzeczy.
9. Jade Empire - za dosyć dobrą konwersję z Xboxa 360 (szkoda tylko, że tak późną), świetny system walki, mniam - dużo zróżnicowanych stylów walki, ciekawą fabułę i klimat. Ew. jeszcze za muzykę, NPCów i kilka pomniejszych rzeczy.
10. Arcanum - nie grałem w niego, ale widocznie jest to świetny RPG i szkoda by tu było go nie zamieścić, więc tak na ostatnie miejsce jego wybrałem. I tak niedługo trzeba będzie nadrobić zaległości, pozostaje tylko kwestia dostępu do tej gry. Może na Allegro czy w archwiwalnych numerach jakiegoś pisma znajdę, zobaczy się.

Do tego do tych wszystkich tytułów zapomniałem dodać jednego "za" - grywalność, ale to chyba oczywiste :) Żadnego Sacred, Dungeon Siege, Diablo, Titan Questa nie podałem, choć bardzo lubię te gry. Dlaczego? Bo to hack''n''slashe, a imho ten gatunek to nie to samo co RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Planescape : Torment - za klimat, niebanalną fabułę i postacie (MORTE!) , cudną muzykę , i doskonałe dialogi.
2. Saga BG - za interakcje w drużynie , i prawdziwie epicką fabułę
3. KoTOR - za klimat Star Wars , fabułe wciskająca w fotel , zwroty akcji i dialogi
4. Neverwinter Nights 2 - fabuła , NPC , muzyka
5. Deus Ex - (czemu nikt na niego nie głosuje?) za nieliniowość , klimat , kilka zakończeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1- Seria Baldur''s Gate, za klimat, fabułę i niezapomnianych bohaterów ("pardą, odbiło mi się... Rzepą" ;D).
2- pierwsza część Gothica, za klimat doliny, fabułę i uczucie bycia częścią społeczności (pamięta się, jak bił Cię pierwszy lepszy bandyta).
3- Saga Fallout, klasyka RPG, ale postnuklearny klimat nie za bardzo mi przypasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Morrowind, moja pierwsza ważniejsza gra. Ciągle ją mam na dysku, ciągle gram. Wiele nieoficjalnych dodatków, możliwość poprawienia grafiki do poziomu gier nowszych od niej, ta tajemniczość i mroczność, nieliniowość, swoboda i ogrom świata oraz wiele innych, ważnych cech czyni ją wspaniałą produkcją pozostającą w serach graczy na długie lata.
2. Saga Baldur''s Gate, a w szczególności "dwójka" z dodatkiem. Za długą, krętą fabułę, zadania poboczne, muzykę, system rozwoju postaci, klimat i romanse :).
3. Saga Neverwinter Nights. Podobnie jak wyżej. Świat w grze jest jednym z moich ulubionych.
4. Seria Gothic. "Bezimienność" bohatera i klimat.
5. Fallout. Przede wszystkim za system rozwoju postaci oraz za ten klimat, gry osadzone w realiach wybuchu atomowego itp. są często słabiutkie (z wyjątkiem jeszcze S.T.A.L.K.E.R.A.), a Fallout, był naprawdę dobry. Wadą jest natomiast czas przeznaczony na grę, w grach nie lubię się spieszyć, wolę spokojnie poznawać świat.
6. Icewind Dale, głównie za podobieństwa do BG.
7. Planetscape: Torment. Wyjątkowość NPC! Kręta fabuła. Mroczny klimat, który doskonale buduje świetna muzyka. No i spory świat.

To chyba tyle, chociaż listę można by jeszcze rozbudować, ale chciałem wypisać tylko te "najlepsze z najlepszych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Saga Baldur''s Gate i Fable : Zapomniane Opowieści
2. Saga Gothic
3. Saga Icewind Dale
4. Saga Neverwinter Nights
5. TES III Morrowind + dodatki
6. Diablo II + Pan Zniszczenia
7. Sacred

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gothic (oczywiście cała seria) - za to że jest
2. Oblivion - świetna grafika przy "niskich" wymaganiach
3. NWN2 - średniak ale da sie grać
PS. mam nadzieje że w najbliższym czasie dołączą DiabloII, BG i Wiedźmin :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować