Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2007 o 19:06, Jabłoński napisał:

haha ciesze się jak dziecki...gra poszła... chyba nikt nie uwierzy... zamówiłem już dawno i
nie chciałem rezygnować... mam Athlona 2,0 Ghz, 1 GB Ramu i GeForce 6600 GT... poszło, chociaż
podczas ładowania moge iść sobie herbatę zrobić I tylko niskie detale przy max 1024x768, ale
da się grać... nie długo kupuje nowego kompa.. może odkryję dla siebie tę grę po raz drugi...
Ps. mi się nic nie wysypuje przy sejvowaniu, tylko nie moge się zarejestrować na cdprojekt,
bo mail nie przyszedł... PISZCIE CZY KOMUŚ POSZŁA GRA NA GORSZYM KOMPIE OD MOJEGO .. CIEKAWY
JESTEM..


Ja mam Athlona XP 2800+. GeForce 6600GT i 512 RAM, gram na najniższych detalach. Na razie ani razu mnie nie wywaliło ale wgrywanie to rzeczywiście trwa - mogę iść na spacer z psem ;) Pewnie gra w wyższych detalach lepiej wygląda ale na razie dla mnie liczy się fabuła a to co jest (grafika) jakoś mnie nie zniechęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 18:57, ScorpZero napisał:

Dalej, czemu wszędzie, do cholery, są jakieś zasrane płotki? Niech ktoś mi powie, kto na wsi
robi płoty dosłownie wszędzie?


Wiedźmin nie skacze , więc płotki spełniają taką samą rolę , jak wielkie nie do zdobycia skały skalne.Fakt , że może to irytować.Mam teren po lewej i prawej , a muszę biec drogą , bo inaczej się nie da.Popływać też nie można.Dwa kroki do wody i stop.Szkoda , bo takie rozwiązania mocno uszczuplają możliwość eksploracji świata gry.Pomysł całkiem jak z np Fable , czy innych pokonsolowych Jede Empire.Moim zdaniem wybranie Aurory do budowania tej gry , nie było odpowiednim rozwiazaniem.Ogólnie gra mi się podba , lektorzy są ok , grafika bardzo fajna , ale ciagle nie mogę przyzwyczaić sie do ograniczeń spowodowanych poruszaniem się Geralta tylko w 2 wymiarach.Troszkę to niedzisiejsze.

A na koniec mam pytanie.Nawet dwa.
1.Da sie zrobić screenshoty w Wiedźminie?
2.Czy wpisywanie nowych potworów do bestiariusza odbywa się tylko wtedy , gdy z kimś rozmawiamy i zdobywany nowe informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:19, Tass napisał:

> haha ciesze się jak dziecki...gra poszła... chyba nikt nie uwierzy... zamówiłem już dawno
i
> nie chciałem rezygnować... mam Athlona 2,0 Ghz, 1 GB Ramu i GeForce 6600 GT... poszło,
chociaż
> podczas ładowania moge iść sobie herbatę zrobić I tylko niskie detale przy max 1024x768,
ale
> da się grać... nie długo kupuje nowego kompa.. może odkryję dla siebie tę grę po raz drugi...

> Ps. mi się nic nie wysypuje przy sejvowaniu, tylko nie moge się zarejestrować na cdprojekt,

> bo mail nie przyszedł... PISZCIE CZY KOMUŚ POSZŁA GRA NA GORSZYM KOMPIE OD MOJEGO .. CIEKAWY

> JESTEM..

Ja mam Athlona XP 2800+. GeForce 6600GT i 512 RAM, gram na najniższych detalach. Na razie ani
razu mnie nie wywaliło ale wgrywanie to rzeczywiście trwa - mogę iść na spacer z psem ;) Pewnie
gra w wyższych detalach lepiej wygląda ale na razie dla mnie liczy się fabuła a to co jest
(grafika) jakoś mnie nie zniechęca

Aha no to ja juz nam odpowiedź na moje pytanie pytalem się czy innym też sie gra wczytuje około 10 minut teraz już widze że jeśli ktos ma 512 mb ram tak jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:22, KrzychW napisał:

1.Da sie zrobić screenshoty w Wiedźminie?

Czy z poziomu gry to nie wiem, ale ja robię Frapsem :)

Dnia 25.10.2007 o 19:22, KrzychW napisał:

2.Czy wpisywanie nowych potworów do bestiariusza odbywa się tylko wtedy , gdy z kimś rozmawiamy
i zdobywany nowe informacje?

Tak, możesz albo z kimś pogadać, albo poczytać księgi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem książkę o m. in. utopcach i dostałem wpis do bestiariusza... ale w zadaniu o wybiciu utopców nadal piszę, że potrzebuje wpisu do bestiariusza... co na to poradzić? A może tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:24, Magwisienka napisał:

Czy z poziomu gry to nie wiem, ale ja robię Frapsem :)


Chyba będę również musiał z niego skorzystać.Trafiają się ciekawe okolice i przydałoby sie zrobić parę "fotek" na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie wiedzmi wywala smae BLEDY!!!!!!!!!! Nie da sie obejzec filmu bo sie WALI na tej samej scenie 30 sek po rozpoczeciu.. nie da sie grac bo sie znow wali po 1 min pierwszego filmu.... czy ktos ma podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:28, donaan napisał:

Wie ktoś gdzie mogę kupić jakąś książkę o ghulach ?

e... książki nie wiem, lecz jest umiejętność w "inteligencja" dzięki której znamy Ghule :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:31, rednacz napisał:

U mnie jak na razie wiedzmi wywala smae BLEDY!!!!!!!!!! Nie da sie obejzec filmu bo sie WALI
na tej samej scenie 30 sek po rozpoczeciu.. nie da sie grac bo sie znow wali po 1 min pierwszego
filmu.... czy ktos ma podobnie??


Z tego co wiem, to sporo osób. Błąd ma zostać poprawiony patchem. Nie zrażaj się i graj dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedł wiedźmin pewien w środowy wieczór(godzina 15:00 i nie wiedzieć czemu ów wiedźmin był w pudełku:P)
Co zrobiłem najpierw bah załozenie koszulki wiedźmina instalka i gram..... noi niestety na max detalach sie tnie:(
2gb ramu core 2 duo 2ghz geforce 8600 GT noi sie tnie.... a tego kompa specjalnie kupiłem dla wiedźmina,trudno musze grac na srednich.
Co do płotków-nic nie wiem o wypowiedziach cdp na ten temat jednak wiem ze byli zmuszeni do zamkniecia swiata gdyz zrobienie tak duzego byloby zbyt meczace dla gracza... no coz trudno a jak lepiej ograniczyc swiat sredniowieczny niz walnac wszedzie drewniane plotki:P
Upośledzenie geralta co do skoku- poprostu szczyt ile mogłoby być ciekawych sekwencji zwiazanych z tym ze ma sie jeszcze skoczyc.... noi oczywisci wiedzmin ktory zaslynal jako "ten slawny geralt z rivi" zostalby pewnie pokonany przez pierwszego lepszego bahora w ... skoku w dal:P
Noi jeszcze to że natknąłem się w tej grze na tyle niewidzialnych barier psyhicznych ze mi sie poprostu plakac chce.... w takiej grze robic niewidzialne sciany ehhh...

Mimo tego uważam że gra jest Świetna!! i wątpie że zmienie to zdanie-starałem się jak najszybciej pisać żey wrócić do gry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:22, Gorn7 napisał:

> > haha ciesze się jak dziecki...gra poszła... chyba nikt nie uwierzy... zamówiłem już
dawno
> i
> > nie chciałem rezygnować... mam Athlona 2,0 Ghz, 1 GB Ramu i GeForce 6600 GT... poszło,

> chociaż
> > podczas ładowania moge iść sobie herbatę zrobić I tylko niskie detale przy max 1024x768,

> ale
> > da się grać... nie długo kupuje nowego kompa.. może odkryję dla siebie tę grę po
raz drugi...
>
> > Ps. mi się nic nie wysypuje przy sejvowaniu, tylko nie moge się zarejestrować na
cdprojekt,
>
> > bo mail nie przyszedł... PISZCIE CZY KOMUŚ POSZŁA GRA NA GORSZYM KOMPIE OD MOJEGO
.. CIEKAWY
>
> > JESTEM..
>
> Ja mam Athlona XP 2800+. GeForce 6600GT i 512 RAM, gram na najniższych detalach. Na razie
ani
> razu mnie nie wywaliło ale wgrywanie to rzeczywiście trwa - mogę iść na spacer z psem
;) Pewnie
> gra w wyższych detalach lepiej wygląda ale na razie dla mnie liczy się fabuła a to co
jest
> (grafika) jakoś mnie nie zniechęca
Aha no to ja juz nam odpowiedź na moje pytanie pytalem się czy innym też sie gra wczytuje około
10 minut teraz już widze że jeśli ktos ma 512 mb ram tak jest;/


Mi śmiga na Athlon 2200xp+(1,8ghz) gf6600gt i 1gb ram, przez calutki dzien tylko raz wywaliło do windy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:28, donaan napisał:

Wie ktoś gdzie mogę kupić jakąś książkę o ghulach ?


W karczmie u Handlarza (nie karczmarza). Książka ma tytuł "Księga Trwogi i Obrzydzenia Tom 1"

BTW: Kiedy łaskawie dostane elementy edycji kolekcjonerskiej, bo w Empiki już jakoś są......i to jeszcze w lnianej torebce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 19:22, Gorn7 napisał:

Aha no to ja juz nam odpowiedź na moje pytanie pytalem się czy innym też sie gra wczytuje około
10 minut teraz już widze że jeśli ktos ma 512 mb ram tak jest;/


Dlatego w wymaganaich minimalnych napisany jest 1 GB :).
IMHO nie ma się co dziwić - CDP podał wymagania zgodnie z prawdą i chwała mu za to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaaa. swietna gra.. swietnie, ze jak masz "za dobry" komputer to juz nier pograsz....
moja wida, ze mam core2duo i nowa grafikie z seri G80??

bawia sie dzieciaki z cdprojekt w puszczanie szmelcu a tak bardzo chieli zablysnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem już trochę w Wiedzmina ( doszedł dziś ok. 13:00 ) i muszę powiedzieć że jest wyczesany!
Grafa ładna postacie fajnie wyglądają... sama rozgrywka też super :)

co do wymagań. Mój sprzęt : C2D e6750, 2x1GB DDR2 1066Mhz Corsair Dominator, GF 8800GTS i gierka zapuściła od razu wszystkie ustawienia na max :) w rozdziałce 1280*1024
gra chodzi dobrze minimalnie miałem coś koło 20 FPS ( moment w którym wieźli Geralta do twierdzy gdy jechali po moście ) w trakcie gry jest 30-40 i więcej dochodzi do 70 chyba :)

gierka raz mi się wywaliła, do tej pory ( grałem chyba ze 2,5h )

No jest po prostu super! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować