HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2009 o 17:38, Shlafrok napisał:

Ktoś, kto nie ufa gustowi wujka z Anglii

Jakiego znowu wujka?

Dnia 13.12.2009 o 17:38, Shlafrok napisał:

i chce się dowiedzieć więcej od nas

Od nas? Jakich was? Od Ciebie nie chciałem się niczego dowiedzieć... pytałem o opinię osoby, które coś wiedzą o tych filmach ("coś" nie oznacza wcale informacji o tym kiedy ma być premiera w Polsce, tylko opinię o tym jaki jest film) ...
>(sorry, nie każdy mieszka w Irlandii i raczej niewiele osób sprowadza sobie zagraniczne dvd...) "zajebistości" filmu(ów)
A kto powiedział, że trzeba je sprowadzać? Od czego jest internet? Jest wiele serwisów oferujących oglądanie filmów bezpośrednio na stronie bez konieczności pobierania ich i udostępniania osobom trzecim (film ogląda się tak jak na YT)

Dnia 13.12.2009 o 17:38, Shlafrok napisał:

które mają premierę za jakiś czas/nie jest planowana

Nie rozumiesz słowa światowa premiera, czy dla Ciebie premiera może być tylko Polska? Jak inaczej nazwać "wypuszczenie" filmu na rynek światowy jak nie premierą?

Dnia 13.12.2009 o 17:38, Shlafrok napisał:

jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności przypomina osobę pragnącą sobie oglądnąć filma -> skojarzenia sama-wiesz-jakie.

Żebym pytał o wersję z polskim lektorem, to owszem... nasuwałoby się takie skojarzenie, ale nie pytałem, więc patrz odpowiedź wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 17:41, Starscream napisał:

> o.k. wymień tak z 30 filmów.
Kurde, po prostu kocham takie przegadywanki, wymien to wymien tamto. Wejdz na filmweb,
wyszukiwarka, ustaw ponad 1000 glosow i szereguj po ocenie filmy po 80 roku i masz odpowiedz.


Po prostu jestem ciekaw jakie filmy lubisz , jakie gatunki preferujesz ale o.k. nie chcesz nie mów.

Dnia 13.12.2009 o 17:41, Starscream napisał:

Poza tym moglbym rownie dobrze wymienic gumusie bo to zdanie ze najlepsze byly dla kina
lata 80 i 90 bylo jak najbardziej subiektywne wiec moglbys sie nie zgodzic.



I to chciałem usłyszeć , czyli pojęcie dobry zły , film też jest subiektywne.
Innymi słowy obaj możemy mieć rację , obaj możemy się mylić lub jeden z nas może mieć rację.
Pax Romana


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy się wczoraj na Opowieść Wigilijną. Wspaniały film animowany, właściwie nie mogę się do niczego przyczepić. Pierwszy raz oglądałem film w 3D i wrażenie nawet fajne, choć w zachwytach się nie będę rozpływał. Niemniej film świetny. Byliśmy na wersji dubbingowanej i nie żałuję. Fronczewski się spisał, świetnie mu wyszło podłożenie głosu Scrooge''owi.
Hehe małe ostrzeżenie: film nie jest dla dzieci! Jak się pojawił drugi duch na sali było słychać cieniutki głosik kilkuletniej dziewczynki "Mamusiu, ja się boję tego filmu". Śmiać nam się chciało, efekt był przekomiczny. Film zdecydowanie dla widzów co to Opowieść Wigilijną w wersji książkowej są w stanie przerobić. Zdecydowanie nie dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2009 o 17:41, Starscream napisał:

> Dr. Strangelove (1964)


Jeżeli nie oglądałeś tego filmu, to powinieneś jak najszybciej to nadrobić. Kultowy film Stanleya Kubricka, poważny temat przedstawiony w groteskowy sposób, a do tego masa stereotypów, nawet aktualnych po dziś dzień. Film, który ja zdecydowanie zaliczyłbym do grupy tych dobrych, wskazanych przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 10:41, Nat-Sem napisał:


> > Dr. Strangelove (1964)

Jeżeli nie oglądałeś tego filmu, to powinieneś jak najszybciej to nadrobić. Kultowy film
Stanleya Kubricka, poważny temat przedstawiony w groteskowy sposób, a do tego masa stereotypów,
nawet aktualnych po dziś dzień. Film, który ja zdecydowanie zaliczyłbym do grupy tych
dobrych, wskazanych przez Ciebie.

Przymierzalem sie do obejrzenia tego filmu ale zawsze mnie zniechecał pełny tytuł :P A;e spoko, nadrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2009 o 14:53, Starscream napisał:

Przymierzalem sie do obejrzenia tego filmu ale zawsze mnie zniechecał pełny tytuł :P
A;e spoko, nadrobie


Sam tytuł ma właśnie wskazywać na to, że film jest celową projekcją, aczkolwiek w mojej ocenie bardzo wiarygodną i zrealizowaną w bardzo dobrym stylu. W każdym razie film bardzo przypadł mi do gustu i niektóre sceny naprawdę potrafią wywołać niekończącą się salwę śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.12.2009 o 14:53, Starscream napisał:

Przymierzalem sie do obejrzenia tego filmu ale zawsze mnie zniechecał pełny tytuł :P
A;e spoko, nadrobie


Jeśli oceniasz filmy po długości tytułów to ominiesz całkiem sporo dobrych filmów.

Ps. Filmweb nie jest dla miarodajny pod względem oceniania filmów , po prostu chciałem się zorientować jaki masz gust filmowy , które gatunki preferujesz , aktorów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 15:52, kerkas napisał:

/.../
> Przymierzalem sie do obejrzenia tego filmu ale zawsze mnie zniechecał pełny tytuł
:P
> A;e spoko, nadrobie

Jeśli oceniasz filmy po długości tytułów to ominiesz całkiem sporo dobrych filmów.

Mylisz sie po prostu przez ten tytuł o bombie nigdy nie brałem tego filmu na powaznie, nawet nie wiedziałem ze rezyserem jest Kubrick.

Dnia 15.12.2009 o 15:52, kerkas napisał:

Ps. Filmweb nie jest dla miarodajny pod względem oceniania filmów , po prostu chciałem
się zorientować jaki masz gust filmowy , które gatunki preferujesz , aktorów itd.

Nadal chcesz zebym ci zrobil ta liste, nie ma sprawy tylko mam nadzieje ze nie tak jak wczesniej napisales od 90 roku tylko ogolnie? Mam profil na filmweb, ten sam nick ten sam avatar ale jak go uzupelnialem pare miechow temu to nie pamietalem o wszystkich filmach, pewnie nawet nie o 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:02, Tokkarian napisał:

Dajcie mi jakieś fajne komedie, najlepiej takie idiotyczne jak "Gwiezdne jaja" czy "poznaj
moich spartan". Uwielbiam taki idiotyczny humor ^^


trzy "Nagie bronie" i obowiązkowo "Strzelając śmiechem" ;]
do tego "Płonące siodła" i "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" Mela Brooksa (+ "Spaceballs" tegoż, nie wiem, czy piszemy o tym samym filmie).
no i Straszne Filmy, ale te pewnie już oglądałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecam, coś na na wzór "Star Wars" podobne do "Gwiezdnych Jaj", ale wg mnie o wiele lepsze: "Kosmiczne jaja" xDD

No i oczywiście dosyć stare, ale genialne i można powiedzieć powalone "Rrrrrrr" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:06, Massa napisał:

ale wg mnie o wiele lepsze


Pewnie dlatego że wyreżyserował je Mel Brooks a nie jakiś kmiot którego powinno się rozstrzelać za to że wpadł na pomysł żeby zostać reżyserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:06, Daelor napisał:

trzy "Nagie bronie"

Trzeba się zastanowić

Dnia 15.12.2009 o 19:06, Daelor napisał:

obowiązkowo "Strzelając śmiechem" ;]

Słyszałem o tym, chyba to sobie obejrzę ;p

Dnia 15.12.2009 o 19:06, Daelor napisał:

do tego "Płonące siodła" i "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" Mela Brooksa.

Siodła nie oglądałem, muszę poszukać jakiegoś info, a Robina tak

Dnia 15.12.2009 o 19:06, Daelor napisał:

no i Straszne Filmy, ale te pewnie już oglądałeś :)

No ba ;]

Massa

Dnia 15.12.2009 o 19:06, Daelor napisał:

To polecam, coś na na wzór "Star Wars" podobne do "Gwiezdnych Jaj", ale wg mnie o wiele lepsze: "Kosmiczne > jaja" xDD

Właśnie kiedyś te Kosmiczne jaja kiedyś oglądałem trochę i zanim obejrzałem Gwiezdne myślałem że to to samo ;p Muszę sobie je kiedyś przypomnieć ^^

Dnia 15.12.2009 o 19:06, Daelor napisał:

Rrrrrrr

Po opisach widzę że może być ciekawe ;]

A oglądał ktoś Zombieland?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:13, Tokkarian napisał:

> Rrrrrrr
Po opisach widzę że może być ciekawe ;]


Uwierz mi, nie pożałujesz ;D francuski humor po prostu miażdży!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 18:09, Starscream napisał:

Nadal chcesz zebym ci zrobil ta liste, nie ma sprawy tylko mam nadzieje ze nie tak jak
wczesniej napisales od 90 roku tylko ogolnie? Mam profil na filmweb, ten sam nick ten
sam avatar ale jak go uzupelnialem pare miechow temu to nie pamietalem o wszystkich filmach,
pewnie nawet nie o 1/3


Ta lista która jest to wystarczy , preferujesz kino wojenne , gangsterskie i kryminały bądź sensacyjne.

Do listy filmów wojennych dołożyłbym (o ile oczywiście nie widziałeś):

Andersonwille
Bogowie i generałowie
Bitwa o Anglię
Bohaterowie Telemarku
Bitwa o Midway
Działa Nawarony
Gallipoli
Gettysburg
Łowca Jeleni
Młode lwy
Na zachodzie bez zmian 1930 r.
Najdłuższy dzień 1962
O jeden most za daleko
Das Boot (Okręt) zarówno serial jak i film fabularny
Full Metal Jacket
Sahara 1943 r.
Stalingrad 1993 r.
Szalona odwaga
Ścieżki chwały
Ślicznotka z Memphis
Tora ! Tora ! Tora !
Trzydzieści sekund nad Tokio
Wojna i pamięć - serial 1989 r.
Żelazny krzyż

i Polskie

Kanał
Orzeł
Zamach 1958 r.
Eroica
Kierunek Berlin
Ostatnie dni
Agent nr 1
Akcja pod Arsenałem



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:02, Tokkarian napisał:

Dajcie mi jakieś fajne komedie, najlepiej takie idiotyczne jak "Gwiezdne jaja" czy "poznaj
moich spartan". Uwielbiam taki idiotyczny humor ^^


Wszystkie komedie Mela Brooksa
Monthy Python i Święty Graal , Sens życia , Żywot Briana ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:13, Tokkarian napisał:

A oglądał ktoś Zombieland?

Miałem okazję. Mi się film bardzo podobał. Ciekawie zrobiony ;)

Polecam Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Miazga, mistrzostwo, szczękopad, mózgotrzep i ślinotok <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 19:32, kerkas napisał:

Do listy filmów wojennych dołożyłbym (o ile oczywiście nie widziałeś):

Wlasnie o to mi chodzilo, zebym tutaj zamiescil kompletna liste bo tam są tylko popłuczyny, filmy ktore moglbym wymienic z pamieci

Z wymienionych przez ciebie widziałem:

Działa Nawarony
Gallipoli
Łowca Jeleni
Das Boot
Full Metal Jacket

Szalona odwaga
Tora ! Tora ! Tora !
Stalingrad
Żelazny krzyż

Podkresliłem te ktore by sie znalazly w moic ulubionych gdybym nie zapomniał ich ocenic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się