HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2011 o 17:57, Tyler_D napisał:

Jestem totalnie zielony w tym gatunku więc pora nadrobić zaległości - jakie ekranizacje
komiksów byście szczególnie polecali? Najbardziej interesowałyby mnie filmy o Kapitanie
Ameryka, Punisherze i Daredevilu choć nie pogardzę każdą inną rekomendacją.


To ja osobiście ci Daredevila odradzę - chyba najgłupsza ekranizacja komiksu jaką widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 17:57, Tyler_D napisał:

Jestem totalnie zielony w tym gatunku więc pora nadrobić zaległości - jakie ekranizacje
komiksów byście szczególnie polecali? Najbardziej interesowałyby mnie filmy o Kapitanie
Ameryka, Punisherze i Daredevilu choć nie pogardzę każdą inną rekomendacją.

The Punisher (1989) - to mój faworyt, klimat starych numerów komiksów, z yakuzą etc
Spidemanów żadnych nie polecam, lepszy serial animowany.
Daredevil (2003) - poza kilkoma zmianami koncepcyjnymi (czarny Kingpin?) też zły nie był.
Z ekranizacji Komiksów niezłe było też Transformers (2007). Nie wiem jak oddawało ducha komiksu ale dało się to oglądać ...do połowy filmu:)
X-Men Origins Wolverine (2009) -można obejrzeć jeśli nie grałeś w grę, w przeciwnym razie rozczarujesz się.
Blade (1998) - też jest niczego sobie
Constantine (2005) też.
Hellboy (2004) - tu bym się zastanawiał bo trochę wtórny.
Starsze filmy o Żółwiach ninja: Wojownicze zólwie ninja (1990) ,Wojownicze zólwie ninja II (1991)
Batmany filmowe pewnie kojarzysz, ale czy Batman: Mask of the Phantasm (1993) albo short pt Batman Dead End (2003)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ok ... widzę że z tym Daredevilem opinie są podzielone ale to chyba świadczyć może o tym że film się może podobać i nie jest jakąś straszną chałą.

Tytuły w większości kojarzę, raczej zawsze omijałem takie twory. Filmy o Batmanie kojarzę ale żadnego chyba nigdy nie obejrzałem w całości. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.01.2011 o 10:17, rhyz napisał:

Dzisiaj w TVP nikt by tego nie puścił. Chwała Bogu jest (jeszcze) TVP Kultura.


Stanisław Janicki nadal opowiada o filmach "W iluzjonie" kanał Kino Polska i RMF Classic.
Wiele jest programów które telewizja publiczna uśmierciła
"Wielka gra" , "Perły z Lamusa" , Teatr tv o 20:00 w poniedziałki , ale na szczęście tak jak mówisz jest TVP Kultura.

A propos

Dziś:

23:35 Kultura w B-klasie - POCIĄG GROZY - horror

W poniedziałek

21:40 PIES ANDALUZYJSKI - film krótkometrażowy

Piątęk

20:10 Kino rosyjskie - IDŹ I PATRZ - dramat wojenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 17:57, Tyler_D napisał:

Jestem totalnie zielony w tym gatunku więc pora nadrobić zaległości - jakie ekranizacje
komiksów byście szczególnie polecali? Najbardziej interesowałyby mnie filmy o Kapitanie
Ameryka, Punisherze i Daredevilu choć nie pogardzę każdą inną rekomendacją.

Wszystkie części X-Men.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:56, Tyler_D napisał:

Mam prośbę - jakby ktoś się wybierał na "Och, Karol 2" to niech podzieli się swoimi
wrażeniami okej? Nie żebym się wybierał ani spodziewał nie wiadomo jakiego hiciora -
czysta ciekawość.


Na początek fanfary porządna i śmieszna polska komedia.
Sceny w których reżyser chciał aby widownia się śmiała pokrywają się ze śmiechem jaki można było usłyszeć na seansie w 70%.Nie przeklinają w filmie pada słownie 9 przekleństw czyli można zrobić komedię w której nie lecą k... , h... i inne f... z ekranu.
To nie jest komedia romantyczna tylko erotyczna a raczej o zabarwieniu erotycznym.
Reżyser Piotr Wereśniak i scenarzysta Ilona Łepkowska śmieją się w tym filmie z samych siebie i swojej twórczości.
Ponadto w filmie jest wiele smaczków a szczególnie jeden z nich rozbawił widzów do łez (mnie też).
Moja ocena 7/10 warto wydać pieniądze na bilet do kina na tę komedię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:46, prf napisał:

Czy oglądał ktoś film '''' Salomon Kane'''' ? Proszę o recenzje .


Proste, przyjemne, klimat całkiem fajny, część scen żenująco głupia, patetyczna i wywołująca po prostu śmiech. Znalazłoby się tysiąc innych rzeczy do polecenia, ale z ciekawości można obejrzeć. Osobiście uwielbiam takie filmy fantasy, aczkolwiek ten był... przeciętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 21:12, Perry_Cox napisał:


Raczej mało ludzi ten film oglądało (mnie do niego jakoś nie ciągnie), ale znalazło się
tu parę opinii na jego temat:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=21412

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=21448

Dzięki.Tak jak myślałem film na miarę Uwe Bolla .
maciekstaar szkoda 6 złotych na ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 13:11, Tyler_D napisał:

W poniedziałek 31 stycznia na Canal + Film o 23:00 będzie wyemitowany The Hurt Locker.


Przynajmniej na coś się ten filmweb przydaje. :-P

I czemu ja nie mam Canal +?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 22:32, prf napisał:

Dzięki.Tak jak myślałem film na miarę Uwe Bolla .
maciekstaar szkoda 6 złotych na ten film.


W takim razie zachęcam do sięgnięcia po książkowy oryginał
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=czerwone+cienie&category=7
http://allegro.pl/listing.php/search?string=ksi%C4%99%C5%BCyc+czaszek&category=0&sg=0

moja recenzja w.w. książek
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 07:10, kerkas napisał:

Mam obie książki , dlatego zainteresował mnie ten film.Ale dzięki , poszukam teraz innych książek z serii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Band of Brothers, Stalingrad, Tylko dla Orłów, Pluton, Full Metal Jacket, Das Boot, Jarhead, Cienka czerwona linia, Urodzony 4 lipca, Łowca jeleni, Czas apokalipsy, O jeden most za daleko, Wielka ucieczka, Most na rzece Kwai, Helikopter w ogniu, Upadek, Listy z Iwo Jimy ... wystarczy? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie olałem ten tytuł bo imo niczym [ poza sceną szturmu Ruskich na ufortyfikowanych Szkopów na Placu Czerwonym ] nie powala. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 10:25, Tyler_D napisał:

Band of Brothers, Stalingrad, Tylko dla Orłów, Pluton, Full Metal Jacket, Das Boot, Jarhead,
Cienka czerwona linia, Urodzony 4 lipca, Łowca jeleni, Czas apokalipsy, O jeden most
za daleko, Wielka ucieczka, Most na rzece Kwai, Helikopter w ogniu, Upadek, Listy z Iwo
Jimy ... wystarczy? :-P


Dzięki :) Skuszę się na Cienką czerwoną linię, Wroga u bram, oraz Tora! Tora! Tora! (jeśli oczywiście tą ostatnią pozycję mam). Pluton i całą resztę zostawię na kiedy indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frozen

Na film trafiłem przypadkiem i to co zdążyłem o nim wyczytać zaciekawiło mnie na tyle że go obejrzałem i ... uczucia po seansie mam bardzo ambiwalentne, niestety.

Sam zarys fabuły jawił się jako dosyć ciekawy. Mamy trójkę znajomych którzy wybrali się na weekend do ośrodka narciarskiego w górach, wszystko niby jak w sielance - problem w tym że w wyniku pewnych niesprzyjających okoliczności zostają na wyciągu krzesełkowym sami jak palec a dookoła pustka i brak możliwości kontaktu czy pomocy z jakiejkolwiek strony ... i w tym momencie zaczyna się cała intryga filmu.

Po "Frozen" nie spodziewałem się czegoś co powali mnie na kolana ale całkiem przyzwoitego dramatu, no i go dostałem ... prawie - a jak wiadomo prawie czyni dużą różnicę.

Ale zanim przejdę do tego co mi się nie spodobało to może co nieco o zaletach ... po pierwsze sam pomysł jest dosyć oryginalny i ciekawy. Mogło z tego wyjść coś całkiem dobrego ale niestety sam pomysł to za mało. Pochwalić można twórców na pewno za to że film potrafi trzymać do pewnego momentu w napięciu, ogląda się całkiem ciekawie, nie ma zbędnych dłużyzn. Muzyka jest szczątkowa, nie przeszkadza w odbiorze - w zasadzie nie ma się co o niej bardziej rozpisywać. Efekty ... realizacja całkiem niezła, co prawda da się zauważyć kilka baboli lub wybitnie przegiętych scen [ co do samych scen - jest kilka względnie obrzydliwych - choć to zależy w głównej mierze od tego jak się jest bardzo wrażliwym ] ale ogółem nie jest źle. Aktorzy to chyba totalne no-name''y - sprawują się mniej więcej jak cały film - średnio na jeża.

Teraz co nieco o wadach - oprócz tych wspomnianych w akapicie wyżej największą moim zdaniem porażką "Frozen''a" jest ... zakończenie - tak zakończenie to totalna klapa przynajmniej dla mnie. A dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniem -

Spoiler

mamy sobie trzech narciarzy - dwóch gości, zdrowych, nie żadnych nerdo-chudzielców którzy radzą sobie na stoku i potulną, grzeczną, słodką blondi - dziewczynę jednego z nich która radzi sobie dosyć słabo. A kto przeżyje? Oczywiście tylko ta wspomniana blondi która ma niewiarygodne szczęście i przeżyje mimo tego że mróz jest srogi, pada śnieg, jest przymierająca głodem, wilki które spotka oleją ją jako potencjalną ofiarę a nawet jak jej spadnie krzesełko [ tak, te krzesełko z wyciągu ] na piszczel to nie krzyknie z bólu a i jeszcze nie będzie jej to zbytnio przeszkadzać w ucieczce

. Przykro mi to mówić ale ten kto był odpowiedzialny za zakończenie dał pupci i to ostro.

5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się