HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Oglądał ktoś film pt. "But mani Tu"? Dla mnie jest to najlepszy film komediowy jaki w życiu oglądałem,a tekst jednego z bohaterów "Powiedział co wiedział" a jego "wróg" "Na nic płacze Apacze" :D. Polecam go obejrzeć,lecz tylko w polskiej która jest po prostu (uwaga przekleństwo ^^)

Spoiler

ZAJEBISTA

. J.Boberek jako jeden z głównych bohaterów... bezcenne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:32, Largooo napisał:

Znacie jakieś ciekawe japońskie produkcje filmowe? Tylko nie Godzillę bo widziałem już
chyba wszystkie.



Tytuły japońskich filmów mi pouciekały, ale polecam Ci koreański: "Opowieść o dwóch siostrach". Jeśli lubisz horrory oczywiście.

http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9B%C4%87+o+dw%C3%B3ch+siostrach-2003-132767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:32, Largooo napisał:

Znacie jakieś ciekawe japońskie produkcje filmowe? Tylko nie Godzillę bo widziałem już
chyba wszystkie.

"siedmiu samurajów", "ring", "zatoichi", "ukryty miecz - diabelski pazur", "tora! tora! tora!" trochę mało ale te filmy jakoś niedawno oglądałem więc przychodzą mi do głowy w pierwszej kolejności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:32, Largooo napisał:

Znacie jakieś ciekawe japońskie produkcje filmowe? Tylko nie Godzillę bo widziałem już
chyba wszystkie.


Akira Kurosawa

1974: Dersu Uzała
1970: Dō desu ka den
1965: Rudobrody (Akahige)

1962: Sanjūrō, samuraj znikąd (Tsubaki Sanjūrō)
1961: Straż przyboczna (Yōjinbō)

1958: Ukryta forteca (Kakushi toride no san akunin)
1957: Tron we krwi (Kumonosu jō)

1954: Siedmiu samurajów (Shichinin no samurai)

1950: Rashōmon

1949: Zbłąkany pies (Nora inu)

1948: Pijany anioł (Yoidore tenshi)

http://allegro.pl/klasyka-kina-samurajskiego-kill-i-miecz-zaglady-i1438082805.html


http://allegro.pl/bunt-reedycja-dvd-paragon-gratis-i1407355258.html

http://allegro.pl/harakiri-dvd-folia-i1405575068.html


KILL reż. Kihachi Okamoto

KWAIDAN reż. Masaki Kobayashi

MIECZ ZAGŁADY reż. Kihachi Okamoto

Na początek wystarczy ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze co ostatnio oglądałem:

the king''s speech - jak zostac królem (film bardzo fajny, swietna rola Firth''a i Rush''a.)

the fighter (mark wahlberg bardzo dobry, christian bale przegenialny).

the midnight meat train - słabiutki, vinnie jones śmieszny, bradley cooper bardzo fajny. W sumie to brad trzyma cąły film.

the amityville horror wlasnie oglądam - film fajny, ryan reynolds ma mega ciało.

seven years in tibet - tragiczne akcenty davida thewlisa i brada pitta. film mi sie nie podobał.

sorki za literówki, posta piszę po kilku piwach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem "Jak zostać królem". Bardzo sympatyczny film i miło się go ogląda. Ale czy zasłużył aż na Oscara - nie wiem. Nie jestem o tym przekonany.
Chyba, że wszystkie pozostałe filmy są gorsze. A tego nie wiem, bo ich nie oglądałem.
Niemniej jednak po głównym kandydacie do Oscara spodziewałem się czegoś więcej.
BTW. Długo mnie męczył aktor grający arcybiskupa zanim sobie przypomniałem, że grał w serialu "Ja, Klaudiusz" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

King''s Speech to imo dobry, ale nieporywający film. Incepcja, Black Swan, Social Network i 127 Godzin wywarły na mnie większe wrażenie. Podobnie właśnie obejrzana Wyspa Tajemnic, której brak nominacji budzi zgrozę. Mam zamiar jeszcze przed oskarami obczaić Toy Story 3, Prawdziwe męstwo, Fightera, Do szpiku kości i pewnie jeszcze z siostrą Jak wytresować smoka. Do tego może skuszę się na kilka krótkometrażówek. A co tam... w końcu ferie są, a kto by tam się uczył do matury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 23:22, vip_konius napisał:

hey
mam ochote na jakis film katastroficzny, ogladalem juz 2012, pojutrze, armagedon, deep
impact

Polecam oryginalną Tragedię Posejdona. Całkiem fajny jest też Wulkan z Tommy Lee Jonesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W ostatniej chwil wykorzystałem kod na darmowy film w serwisie tvscreen zamieszczony jakieś dwa miesiące temu w CDA. Jako że prawie wszystkie filmy są z lektorem, postanowiłem obejrzeć jakąś animację, więc oczywiście padło na Toy Story 3. Nie będę ściemniał, jest to chyba najlepsza animacja jaką widziałem przez ostatnie 10 lat. Klasyczna, ale świetnie zrobiona pod każdym względem. Cieszy mnie, że jeszcze takie robią, bo widząc co się dzieje z kreskówkami w CN, w ogóle nie chce się tego oglądać. A Disney Channel? Same gówniane seriale z żałosnym poczuciem humoru grane chyba przez najgorszych aktorów jakich można zatrudnić. I praktycznie zero kreskówek. Jeśli tak dalej pójdzie, to dzieciaków nic nie uratuje przez papką w głowie. Wracając jednak do TS3, genialny tytuł, polecam każdemu bez względu na wiek. 9/10 za powrót do dzieciństwa.

BTW, co jest takiego genialnego w Social Network? Ok, film zrobiono porządnie i mimo, że swoje trwa, chce się go oglądać. Ale zestawienie go z takim filmem jak Incepcja jest trochę śmieszne. Dobry film (dla mnie 7+), ale nie zasługuje na nominację do Oscarów (może za jakieś role, to wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 19:02, Killinginno napisał:

Ja czekam z niecierpliwością na premierę filmu "Czarny Czwartek"


Film zapowiada się obiecująco , chociaż nie jestem pewien czy przebije "Śmierć jak kromka chleba" czy "Człowieka z żelaza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 23:22, vip_konius napisał:

hey
mam ochote na jakis film katastroficzny, ogladalem juz 2012, pojutrze, armagedon, deep
impact
:)


Port lotniczy cała seria http://www.film.org.pl/sequele/airport.html ,
http://www.imdb.com/title/tt0069278/

The Andromeda Strain (1971)
The Towering Inferno (1974)
The Neptune Factor (1973)
Earthquake (1974)
The Food of the Gods (1976)
The Cassandra Crossing (1977)
Avalanche (1978)
The Swarm (1978)
Meteor (1979)
The Day After (1983, TV)
Daylight (1996)
Twister (1996)
Dante''s Peak (1997),
Volcano (1997)
The Day After Tomorrow (2004)
Snakes on a Plane (2006)
Sunshine (2007)
The Core (2003)
When Time Ran Out... (1980)
The Devil at 4 O''Clock (1961)
Na wschód od Jawy / Krakatoa, East of Java (1969)
Szczęki / Jaws (1975)
Orka - Wieloryb zabójca / Orca (1977)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas, "Pojutrze"...? Afe, wstydź się! ;)

@Perry_Cox
Na moje oko najlepszą animacją od czasu Shreka jest ''Jak wytresować smoka''. Stary koń jestem, a podskakiwałem w fotelu jak dziecko podczas seansu :D
Można by tak samo zapytać, co genialnego jest w ''Incepcji''? Ani SN ani I. w mojej opinii mózgotrzepami nie są, ale oba to kawał dobrego kina, tylko że z zupełnie innych gatunków. Skoro jeden został nominowany, dlaczego nie miałby zostać drugi? Inna sprawa, że Oscary przecież wcale nie tak obiektywna instytucja, lol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 08:42, szypek26 napisał:

Kerkas, "Pojutrze"...? Afe, wstydź się! ;)


Kino katastroficznego nie ogląda się dla głębi intelektualnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się