Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grześkowi Ziółkowskiemu z CD Projektu!

427 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 22:41, Michal 1232 napisał:

Oj nie będzie trzeba! Sądząc po cenie jaką zaproponował CD Projekt to raczej Complete
znajdzie niewielu nabywców, przynajmniej do momentu, gdy cena nie zostanie obniżona.
A teraz pytanie do konsula. Co się podziało ze wcześniejszymi zapowiedziami o cenie ok.
160zł? Jakoś ta stówka szybko wyskoczyła. Nieładnie, nieładnie. Tak się nie robi! Mam
nadzieję, że to żart albo, że się sparzycie na tym produkcie (nie żebym wam źle życzył...)


O nie widziałem tej informacji, w sumie brak mi tylko HM&M5, i za 170 to bym brał bez zastanowienia, w przypadku 260 to już lekka przesada, tym bardziej, że wersja PL tylko jakieś durne grafiki/screeny z gry dodatkowo, w stosunku do zachodniej, zawierać będzie (pasowało by pokaźną liczbę modów fanowskich ale to tak na marginesie), to trochę za mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:23, PioMrex napisał:

> Oj nie będzie trzeba! Sądząc po cenie jaką zaproponował CD Projekt to raczej Complete

> znajdzie niewielu nabywców, przynajmniej do momentu, gdy cena nie zostanie obniżona.

> A teraz pytanie do konsula. Co się podziało ze wcześniejszymi zapowiedziami o cenie
ok.
> 160zł? Jakoś ta stówka szybko wyskoczyła. Nieładnie, nieładnie. Tak się nie robi!
Mam
> nadzieję, że to żart albo, że się sparzycie na tym produkcie (nie żebym wam źle
życzył...)

O nie widziałem tej informacji, w sumie brak mi tylko HM&M5, i za 170 to bym brał bez
zastanowienia, w przypadku 260 to już lekka przesada, tym bardziej, że wersja PL tylko
jakieś durne grafiki/screeny z gry dodatkowo, w stosunku do zachodniej, zawierać będzie
(pasowało by pokaźną liczbę modów fanowskich ale to tak na marginesie), to trochę za
mało..


To ZDECYDOWANIE za dużo. Chcąc zakupić całą serię Heroesów z różnych serii wydalibyśmy na to ok. 160, więc chyba to sto złotych płacimy za pudełko i jakąś koszulkę, której i tak nigdy nie założę (bo trzeba przyznać, że wygląda przypałowo). Poza tym porównując ceny do np Wielkiej Brytanii to CDP grubo przesadził. Dziękuję postoję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, spytam jeszcze raz: czy mogę liczyć, że w najbliższym czasie w Extra klasyce można będzie kupić Medieval 2 albo w Platynie Złotą Edycje za 59.90 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 22:16, PioMrex napisał:

> > poczekamy na Mega sagę dłużej, czy krócej (do Nowego Roku)?
> Obawiam się że nie do końca rozumiem, oba tytuły będą dostępne w listopadzie.
Miałem na mysli wydanie BG+IWD+Torment.


No razie nie ma możliwości takiego tego wydania, nad samym Tormentem pracujemy ale za wcześnie na szczegóły.

Dnia 24.10.2008 o 22:16, PioMrex napisał:

> > + Heroes Complete (pytanie podobnie jak przy Infinity Saga)?
> Według obecnych notek prasowych premiera w listopadzie.
Oby było tyle dużo sztuk, że nie będzie trzeba w ciągu godziny bić się na wyścigi...


No nie wiem... w końcu to edycja specjalna, nie nastawiona na to żeby zasypać rynek.
Dla tych co chcą być pewni że dostaną na pewno będzie preorder na gram.pl

Dnia 24.10.2008 o 22:16, PioMrex napisał:

> > + Kiedy wznowienie MS FS X z dodatkiem w Polsce....?
> Obecnie nie ma takich planów.
Uuuu :( a czemóż to, jeżeli można wiedzieć? CDP wydawał podstawkę, kto teraz ma niby
to na polski rynek dostarczać?


Obecnie nie znaczy, że nigdy - obecnie to dla mnie czas od 3 do 6 miesięcy, a co będzie dalej, zobaczymy :)

Dnia 24.10.2008 o 22:16, PioMrex napisał:

Pozytywnie zaskoczyło mnie przeniesienie Unreal Antology do Golda, sądziłem, że jak Warcraft
2, czy Diablo, saga ta nie spadnie z platyny... :)


Cała przyjemność po mojej stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 22:41, Michal 1232 napisał:

Oj nie będzie trzeba! Sądząc po cenie jaką zaproponował CD Projekt to raczej Complete
znajdzie niewielu nabywców, przynajmniej do momentu, gdy cena nie zostanie obniżona.
A teraz pytanie do konsula. Co się podziało ze wcześniejszymi zapowiedziami o cenie ok.
160zł? Jakoś ta stówka szybko wyskoczyła. Nieładnie, nieładnie. Tak się nie robi! Mam
nadzieję, że to żart albo, że się sparzycie na tym produkcie (nie żebym wam źle życzył...)


Witam, nie sadzę żebyśmy się sparzyli.
To jest edycja specjalna, z wyjątkowymi dodatkami, nie do dostania w inny sposób.
Myślę że osób które chcą wejść w jej posiadanie i je na nią stać jest tyle ile przewidzieliśmy planując produkcję.
To z założenia nie jest seria budżetowa tylko ekskluzywne wydanie kolekcjonerskie.
Jeśli komuś zależy na samych grach znajdzie je w naszych seriach wydawniczych w odpowiednich cenach.

Nie mogę niestety odpowiedzieć jak i dlaczego została wcześniej wyceniona na tyle, jeszcze tu nie pracowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 11:08, Zimek1990 napisał:

Mam takie ''małe'' pytanko: czy jest szansa na wznowienie gier Disciples?


Co jakiś czas odpowiadam na pytania tego typu...
Oczywiście szansa jest, to w końcu nasza praca ale nie jestem w stanie na chwile obecną podać więcej informacji. Jeśli się coś w tej sprawie ruszy, na pewno będziemy Was informować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 13:23, PioMrex napisał:

O nie widziałem tej informacji, w sumie brak mi tylko HM&M5, i za 170 to bym brał bez
zastanowienia, w przypadku 260 to już lekka przesada, tym bardziej, że wersja PL tylko
jakieś durne grafiki/screeny z gry dodatkowo, w stosunku do zachodniej, zawierać będzie
(pasowało by pokaźną liczbę modów fanowskich ale to tak na marginesie), to trochę za
mało..


Jeśli uważasz dodatki zawarte w HoMM Kolekcja Wszech Czasów za durne to znaczy że zdecydowanie nie jest ona dedykowana dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 19:43, Michal 1232 napisał:

To ZDECYDOWANIE za dużo. Chcąc zakupić całą serię Heroesów z różnych serii wydalibyśmy
na to ok. 160, więc chyba to sto złotych płacimy za pudełko i jakąś koszulkę, której
i tak nigdy nie założę (bo trzeba przyznać, że wygląda przypałowo). Poza tym porównując
ceny do np Wielkiej Brytanii to CDP grubo przesadził. Dziękuję postoję...


Tak więc powtórzę - chcesz mieć gry kup je w seriach - polecam.
To nie jest mid price 5 w 1. Kropka.

BTW - edycja zachodnia została przygotowana od razu z myślą o pięciu rynkach (UK, FR, GER, ESP, IT) dzięki kumulacji nakładów mogli obniżyć koszt produkcji, my mamy wersję dedykowaną tylko na nasz rynek, z lokalizowanymi wszystkimi dodatkami i pełnym 240 stronicową pełną instrukcją (do wszystkich części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:26, Don Zorro napisał:

Grzegorzu, spytam jeszcze raz: czy mogę liczyć, że w najbliższym czasie w Extra klasyce
można będzie kupić Medieval 2 albo w Platynie Złotą Edycje za 59.90 zł?


Nie, na te tytuły w takiej konfiguracji na razie nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 17:13, PanicZIUT napisał:

> Mam takie ''małe'' pytanko: czy jest szansa na wznowienie gier Disciples?

Co jakiś czas odpowiadam na pytania tego typu...
Oczywiście szansa jest, to w końcu nasza praca ale nie jestem w stanie na chwile obecną
podać więcej informacji. Jeśli się coś w tej sprawie ruszy, na pewno będziemy Was informować.


No zauważyłem że są pytanie TEGO typu, ale nie zauważyłem pytania o TĘ grę! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 17:13, PanicZIUT napisał:

> Mam takie ''małe'' pytanko: czy jest szansa na wznowienie gier Disciples?

Co jakiś czas odpowiadam na pytania tego typu...
Oczywiście szansa jest, to w końcu nasza praca ale nie jestem w stanie na chwile obecną
podać więcej informacji. Jeśli się coś w tej sprawie ruszy, na pewno będziemy Was informować.


Nie przypominam sobie, by Apostołów wydawał CDP.
I jeśli pojawi się reedycja choćby dwójki z dodatkami, to dobrze by było zobaczyć w niej kampanię elfów z którejś wersji D2 Gold, która opowiada o dziejach po Buncie Elfów ale przed Disciples 3 (z tego co pamiętam jest to kanoniczna historia).

Dnia 27.10.2008 o 17:13, PanicZIUT napisał:

BTW - edycja zachodnia została przygotowana od razu z myślą o pięciu rynkach (UK, FR, GER, ESP, IT) dzięki > kumulacji nakładów mogli obniżyć koszt produkcji, my mamy wersję dedykowaną tylko na nasz rynek,
z lokalizowanymi wszystkimi dodatkami i pełnym 240 stronicową pełną instrukcją (do wszystkich części).


Jakoś wcześniej ten sam zestaw (może poza instrukcją) kosztował 160 zł. I proszę nie kłamać o wszystkich dodatkach, bo brakuje zestawu ośmiu Kronik do H3.
A zlokalizowane teksty wszystkich części macie (CDP) od czasów wydania HIV plus oczywiście lokalizacja HV - tak więc koszty pierwszych czterech części na pewno dawno już się zwróciły.
A tak z ciekawości, to czego nie będzie w tej 240-sto stronicowej instrukcji? Bo jakoś nie wierzę, by w tak małej objętości udało się zmieścić teksty i obrazki plus tabele z poprzednich instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 18:18, Sheltem napisał:

Jakoś wcześniej ten sam zestaw (może poza instrukcją) kosztował 160 zł. I proszę nie
kłamać o wszystkich dodatkach, bo brakuje zestawu ośmiu Kronik do H3.
A zlokalizowane teksty wszystkich części macie (CDP) od czasów wydania HIV plus oczywiście
lokalizacja HV - tak więc koszty pierwszych czterech części na pewno dawno już się zwróciły.
A tak z ciekawości, to czego nie będzie w tej 240-sto stronicowej instrukcji? Bo jakoś
nie wierzę, by w tak małej objętości udało się zmieścić teksty i obrazki plus tabele
z poprzednich instrukcji.


Proszę, to po pierwsze nie zarzucać mi kłamstwa...
Nie chodziło mi o dodatki do gry tylko materiały dodatkowe.
Wszyscy wiedzą że wydanie tego dodatku przez CDP jest obecnie po prostu nie możliwe.
Spora część z nich (materiałów dodatkowych) wymagała ponownej lokalizacji a na pewno w stosunku do wszystkich jest ponoszony koszt produkcji.
Nam się udało - aby zaspokoić ciekawość zapraszam do zakupu HoMM Edycja Wszech Czasów.

Sam koszt produkcji tego pakietu znacznie przewyższa 100 zł, to tego dochodzą opłaty licencyjne oraz marże sklepowe. Nie wiem skąd się wzięło 160 zł - może był to błąd w druku? Zamiast dwójki ktoś wstawił jedynkę?
W tej cenie (160 zł) nie ma najmniejszej możliwości wydania takiego pakietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:35, PanicZIUT napisał:

Proszę, to po pierwsze nie zarzucać mi kłamstwa...
Nie chodziło mi o dodatki do gry tylko materiały dodatkowe.


OK, mój błąd. Przepraszam za tamto stwierdzenie.

Co do materiałów dodatkowych, co z kluczem do bety HoMM Kingdoms? W angielskiej wersji Heroes Complete jest, a w polskiej edycji tegoż wydania ani słuchu o nim.

I jeszcze pytanie natury technicznej - jakie wersje będą posiadały poszczególne części sagi? Tzn. jakie patche zostały zainstalowane?
Rozumiem, że H2, H3 i H4 będą w wersjach gold, nie zaś jako np. H2 + dodatek jako odrębne pliki instalacyjne?
Czy H5 będzie w wersjach 1.6, 2.1 i 3.1, czy też tak jak w wydaniu zachodnim tego pakietu (zdaje się, że były to wersje 1.5, 2.1 i 3.0)?

Dnia 28.10.2008 o 14:35, PanicZIUT napisał:

Wszyscy wiedzą że wydanie tego dodatku przez CDP jest obecnie po prostu niemożliwe.


A ja się mimo wszytko chętnie tego dowiedział. W końcu CDP posiada prawa do wydawania serii HoMM w Polsce czy jednak nie?

Dnia 28.10.2008 o 14:35, PanicZIUT napisał:

Spora część z nich (materiałów dodatkowych) wymagała ponownej lokalizacji a na pewno
w stosunku do wszystkich jest ponoszony koszt produkcji.


Przypominam sobie jakieś stwierdzenie o unikatowej polskiej wersji Heroes Complete - a teraz okazuje się, że gracze dostaną spolszczoną wersję HoMM Complete i to niemalże rok później.
Rozumiem tzw. negocjacje, ale wychodzi na to, że CDP nic nie utargował, nawet ceny, która jest dziwnie zbieżna do angielskiej ceny w dniu premiery HoMM Complete.
Zapytam się - trudno było przetrząsnąć archiwa w siedzibie firmy w poszukiwaniu materiałów z poprzednich polskich wydań serii HoMM, a trzeba było kopiować ii lokalizować zawartość angielskiego zestawu?

Dnia 28.10.2008 o 14:35, PanicZIUT napisał:

Nam się udało - aby zaspokoić ciekawość zapraszam do zakupu HoMM Edycja Wszech Czasów.


I bez kupowania wiem, co w zestawie sie znajduje, choć ciekawi mnie, które fragmenty z instrukcji pierwszych wydań H1-4 pominięto w tym wydaniu.

Dnia 28.10.2008 o 14:35, PanicZIUT napisał:

Sam koszt produkcji tego pakietu znacznie przewyższa 100 zł, to tego dochodzą opłaty
licencyjne oraz marże sklepowe. Nie wiem skąd się wzięło 160 zł - może był to błąd w
druku? Zamiast dwójki ktoś wstawił jedynkę?


Marże sklepowa zdaje się jest wliczona w sugerowaną cenę produktu (260 zł), bo jakoś inaczej nie wyobrażam sobie sprzedawania gry za 230 zł (w tzw. promocji), czy też by za 260 zł sklep z grami komputerowymi nic na tym nie zarabiał.
A w "błąd w druku" - jakoś nie wierzę, raczej negocjacje coś nie przyniosły skutku i pierwotne kalkulacje diabli wzięli.

Dnia 28.10.2008 o 14:35, PanicZIUT napisał:

W tej cenie (160 zł) nie ma najmniejszej możliwości wydania takiego pakietu.

Policzmy cenę zestawu bez dodatków (ceny ze sklepu gram.pl):
H1-3 Gold - 12.99 zł
HIV Gold - 15,99 zł
HV Gold - 99,90 zł

razem: ~130 zł za same gry (na tyle CDP ocenia te gry na dzień dzisiejszy, sądząc po ich cenach)

Wychodzi, że "ekskluzywne" dodatki kosztują ok. 100 zł. Za talię kart, koszulkę, plakat oraz dwie książeczki aż 100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2008 o 17:27, PanicZIUT napisał:

Tak więc powtórzę - chcesz mieć gry kup je w seriach - polecam.
To nie jest mid price 5 w 1. Kropka.

Sęk w tym, że każdy szanujący się fan Herosów już posiada te gry więc kupno Kolekcji Wszech Czasów to kwestia kupienia wyłącznie dodatków w niej zawartych. Płacić 260 zł za dodatki na pewno nie będę. Mówi się trudno, a szkoda bo zależało mi na tym wydaniu.

Dnia 27.10.2008 o 17:27, PanicZIUT napisał:

dedykowaną tylko na nasz rynek, z lokalizowanymi wszystkimi dodatkami i pełnym 240 stronicową
pełną instrukcją (do wszystkich części).

Tak, tak. O tej instrukcji słyszę już któryś raz. To chyba jedyna zmiana w stosunku do wersji zagranicznej. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Ciekawe czy wasze przewidywania okażą się słuszne... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czy Flight Simulator X w wersji Gold Edition będzie kiedyś w Waszej ofercie??? Bo o ile mi wiadomo, dawno temu był, ale po bardzo wygórowanej cenie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa aby w najbliższej przyszłości w eXtra Klasyce pojawiło się Diablo II + LoD na płycie DVD, a nie 4 CD ;> ? Czy w ogóle planowane jest wydanie DII w Klasyce ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek szansa, że gra Rome: Total War pojawi się w wPLN manii , albo w tańszej serii, jak np. TopSeller czy eXtra Klasyka? Chodzi mi o Rome: Total War Antologię, która jest obecnie w Platynowej Kolekcji.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować