Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 01:38, czaja24 napisał:

Dzisiaj o godz 6 ruszam na bagna, mam nadzieje ze uda sie zrobic dobre fotki, i zdąże
na wschod slonca. Postaram sie o dobry kadr, ale w sumie nie wiem co wyjdzie bo to beda
pierwsze fotki we mgle.


Nie mam zbyt miłych wspomnień z takiej eskapady ale Tobie życzę powodzenia :) Ja również uderzam na wyprawę ale do przychodni -.- człowiek nawet pospać nie może -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak powiedziałem tak zrobiłem, niestety zachmurzyło się:/ mgła się nieco podniosła i zdjęcia wyszły jakie wyszły wybieram kilka moim zdaniem najciekawszych. Nie dziwcie się że kadry są dziwne czasami , poruszałem się po terenie rezerwatu i musialem trzymać się wytyczonej drogi a właściwie kładki, dlatego "żabia perspektywa nie wchodzi w grę. Drugim problemem był brak statywu(pożyczyłem dla brata), trzecim problemem jest brak stabilizacji, czwartym problemem słabe światło, piątym problemem cholernie śliska kładka. A jednak dwom trzema zdjęciami jestem usatysfakcjonowany

Pierwsze trzy wiadomo, czwarte ciekawostka - bobrza tama niestety nie było jak podejść aby pokazać ją lepiej.

20081114103810

20081114103904

20081114104026

20081114104129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie fotki, ciekawostka na ostatnim zdjęciu nomen omen złym widzicie źródło wody.

Oczywiście czekam na opinie i wskazówki, zdjęcia prócz resizu nie poddane żadnej obróbce.

20081114105055

20081114105331

20081114105427

20081114105509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te zdjecia sa boskie zwlaszcza te w pierwszym poscie ^^ Kojarza mi sie z Fable, taki klimat, kolory no i ta tajemniczosc^^ Co ja tam gadam wszystkie sa swietne:P Pozwolisz ze wzoce se je na PSP?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Las wyglada na mega mroczny :) fajny efekt. Ta mgła nawet dodała uroku zdjęciom, także się nie przejmuj. Większość jest moim amatorkim zdaniem udana ;)

Dnia 14.11.2008 o 10:57, czaja24 napisał:

(...) trzecim problemem jest brak stabilizacji (...)

Dobrze że ja mam stabilizację, wiele razy ratowała mi zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 13:05, azure83 napisał:

Las wyglada na mega mroczny :) fajny efekt. Ta mgła nawet dodała uroku zdjęciom, także
się nie przejmuj. Większość jest moim amatorkim zdaniem udana ;)
> (...) trzecim problemem jest brak stabilizacji (...)
Dobrze że ja mam stabilizację, wiele razy ratowała mi zdjęcia :)

wkrótce to się zmieni mam w planach zakup stałki 50mm f1.8 i zooma 18-105 f3.5 VR ponoć bardzo udane szkiełko, i wtedy mój kit pójdzie na allegro jak ktoś go kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, no ja mam dale problem z lustrzanką pomóżcie.. a racze niech ktoś doradzi co się po prostu zna .

szukam lustrzanki do 1500 zł
teraz mam kodaka zd710 i musze powiedziec ze nie wystarcza już mi.
chciałbym aby było na karty ( nalepiej) na SDHC
stabilizacje w korpusie
aby nie szumiało ( i tak wiekszosc bede robic z iso nie przekraczającego 400-800).
zastanawiam sie nad canonem, moze nikonem.. lub pentaxem..

oto moje typy :
Canon EOS 1000D
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7402

pentax k-m
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7875

nikon d60
http://www.optyczne.pl/78.1-Test_aparatu-Nikon_D60.html

chciałem jeszcze sony a200 u mnie w miescie w auchanie jest za 777 zł z obiektywem 18-70 poczytałem troche i zrezygnowałem... chodz cena .. kusząca.. nie powiem

prosze mi tak powiedziec jaki z tych 3 byłby najlepszy ? a moze jakies ine typy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 13:57, czaja24 napisał:

pentax albo nikon tego canona sobie odpuść jeśli canon to 450d

Poczytałem o tym canonie 450d i musze przyznac ze... się zakochałem czytałem test na fotopolis i ideał normalnie.. chyba sprzedam nerke i kupie sobie go :) musze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 14:20, Chester001 napisał:

> pentax albo nikon tego canona sobie odpuść jeśli canon to 450d
Poczytałem o tym canonie 450d i musze przyznac ze... się zakochałem czytałem test na
fotopolis i ideał normalnie.. chyba sprzedam nerke i kupie sobie go :) musze !

Wiem sam zamówiłem Rebel XSi golasek kosztuje 600$ ale dopłacając 200$ można w NY znaleźć promocje nawet z dwoma obiektywami, pamięcią i kilkoma innymi akcesoriami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:03, czaja24 napisał:

proszę o komentarz /.../

Nie martw się, zauważyłem Twoje zdjęcia. ;)

Wybacz mi jednak, że nie skomentuję teraz, ale obniżyli mi transfer, a wyświetlanie zdjęć przy prędkości 1KB/s to istna katorga. Jak tylko odzyskam pełną prędkość, nie omieszkam skomentować Twoich prac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 13:50, Chester001 napisał:

Witam, no ja mam dale problem z lustrzanką pomóżcie.. a racze niech ktoś doradzi co się
po prostu zna .

Wydaje mi się, że nie dociera do Ciebie, co piszą inni. Po raz kolejny zadajesz to samo pytanie i oczekujesz odpowiedzi. Specjalnie pofatygowałem się (a przy 1KB/s to nie lada wysiłek) i poszukałem Twoich poprzednich postów. I co? Wychodzi na to, że motasz się w to i we w te, nie wiedząc, czy chcesz kompakt, czy lustrzankę. A na podobne pytanie do tego, odpowiadałem już wcześniej: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=458&pid=416. Może warto to przeczytać?

Dnia 14.11.2008 o 13:50, Chester001 napisał:

/.../ teraz mam kodaka zd710 i musze powiedziec ze nie wystarcza już mi.

Jedno krótkie, treściwe i zasadnicze pytanie: DLACZEGO Ci nie wystarcza?

>/.../ zastanawiam sie nad canonem, moze nikonem.. lub pentaxem..

Dnia 14.11.2008 o 13:50, Chester001 napisał:

oto moje typy : /.../

Dobra, więc jeszcze raz to samo...
Z tych trzech mimo wszystko brałbym Canona. Pentaxa nie znam, poza tym ten model jest nowy na rynku, a więc jeszcze niesprawdzony i nieprzetestowany. Nikon znowu nie ma AF w korpusie... co zresztą Tobie nie powinno sprawiać większych kłopotów. Nie uważam, byś kiedykolwiek odczuł ten brak...
Napiszę to jeszcze raz: zastanów się nad Olympusami. Kup E-420 z dualkitem i masz z głowy zakup kolejnych szkieł. Skupisz się tylko i wyłącznie na fotografowaniu, zamiast przejmować się kupnem akcesoriów.

Moim zdaniem, obojętnie jaką konkretnie lustrzankę kupisz, i tak będziesz zadowolony. Absolutnie KAŻDA puszka na rynku pozwala robić dobre zdjęcia. Problem w tym, że tego trzeba się nauczyć. Umiejętności nie można kupić za pieniądze, więc jeśli myślisz, że lustrzanka pozwoli Ci robić lepsze fotki, to... jesteś w błędzie. Z pewnością ułatwi sprawę, ale o resztę będziesz musiał zadbać sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

> Witam, no ja mam dale problem z lustrzanką pomóżcie.. a racze niech ktoś doradzi
co się
> po prostu zna .
Wydaje mi się, że nie dociera do Ciebie, co piszą inni. Po raz kolejny zadajesz to samo
pytanie i oczekujesz odpowiedzi.

kto pyta nie błądzi :) no jenyy jestem uparty a to ze zadaje pytania to chyba ok chce poznać różne opinie na dane tematy ehh .
>Specjalnie pofatygowałem się (a przy 1KB/s to nie lada

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

wysiłek) i poszukałem Twoich poprzednich postów. I co? Wychodzi na to, że motasz się
w to i we w te, nie wiedząc, czy chcesz kompakt, czy lustrzankę.

oj to juz jest wyjaśnione LUSTRZANKE chce.

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

A na podobne pytanie
do tego, odpowiadałem już wcześniej: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=458&pid=416.
Może warto to przeczytać?

ten link jest chyba zły ?!

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:


> /.../ teraz mam kodaka zd710 i musze powiedziec ze nie wystarcza już mi.
Jedno krótkie, treściwe i zasadnicze pytanie: DLACZEGO Ci nie wystarcza?

Otórz wychodze często gęsto wieczorem i zabieram ze sobą aparacik , robie dużo zdjęc nocnych nie ukrywam ze mój kodak nie radzi sobie z odwzorowaniem kolorów w nocy i nie wychodzą one tak jak sobie tego bym życzył.
Po za tym LCD jest straszny praktycznie zawsze jak na niego patrze mam wrażenie ze znowu zrobiłem rozmazane zdjecie lub kaszaste tj kótko mówiąc nie jest najlepszy, aparat strasznie szybko pożera baterie. kilka zdjec i pach.. end of pstrykanie, doszedłem do wniosku ze zoom 10x nie jest mi w sumie potrzebny ponieważ wcale go nie używam. Makro też jeden wielki ból nie ma / tj jest za mało szczegółów obiektów którym robie zdjecie, 6 MP nie starcza mi - jak zrobie zdjecie lubie przyblizać je i patrzec co dokładniem się znajduje.. Kodak jest wolllny praktycznie 1 zdjecie na 5-6 sekund robi.. wciaz tylko widze "przetwarzanie" to potrafi wkur.. ekhm. Chce uchwycać chwile i zamrażać na zdjeciach czas.. niestety nie da sie nijak tym aparatem zawsze coś wyjdzie rozmazane .
mam nadzieje ze taka odpowiedź cię usytasfakcjonuje ( ee trudne słowo :P )

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

>/.../ zastanawiam sie nad canonem, moze nikonem.. lub pentaxem..
> oto moje typy : /.../
Dobra, więc jeszcze raz to samo...
Z tych trzech mimo wszystko brałbym Canona. Pentaxa nie znam, poza tym ten model jest
nowy na rynku, a więc jeszcze niesprawdzony i nieprzetestowany. Nikon znowu nie ma AF
w korpusie... co zresztą Tobie nie powinno sprawiać większych kłopotów. Nie uważam, byś
kiedykolwiek odczuł ten brak...

możesz mmiec racje jednak jakbys przeczytał post poniżej tego co go przed chwilą przetoczyłeś.. mam nowy cel canon 450d spełnia moje oczekiwania chodz chciałbym jednak nie az taką wielką matryce 12 a 10 oraz stabilizacje w body oraz aby był tańszy.. da sie ? jest coś takiego ?

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Napiszę to jeszcze raz: zastanów się nad Olympusami. Kup E-420 z dualkitem i masz z głowy
zakup kolejnych szkieł. Skupisz się tylko i wyłącznie na fotografowaniu, zamiast przejmować
się kupnem akcesoriów.

właśnie czytam test i recenzje tego apratu wiec jak skończe opisze wrażenia :)

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Moim zdaniem, obojętnie jaką konkretnie lustrzankę kupisz, i tak będziesz zadowolony.

po doświadczeniu z kompaktami masz racje :)

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Absolutnie KAŻDA puszka na rynku pozwala robić dobre zdjęcia. Problem w tym, że tego
trzeba się nauczyć. Umiejętności nie można kupić za pieniądze, więc jeśli myślisz, że
lustrzanka pozwoli Ci robić lepsze fotki, to... jesteś w błędzie. Z pewnością ułatwi
sprawę, ale o resztę będziesz musiał zadbać sam.

no jasne chce robic zdjecia z róznymi trybami... często gęsto wychodze w teren i próbuje różnych kadrów ... jak mówie... chce robic coraz lepsze fotki w końcu im wiecej pstrykasz tym lepsze fotki robisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Pentaxa nie znam, poza tym ten model jest nowy na rynku, a więc jeszcze niesprawdzony i
nieprzetestowany.


A ja się dziś bawiłem nim, o! Ja chcę w K10D tak szybki autofokus jak ma K-m! Fajny jest, tylko mały trochę jak dla mnie, ale ja już jestem skażony kadychą i dla mnie nawet kasetka jest mała ;)

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Absolutnie KAŻDA puszka na rynku pozwala robić dobre zdjęcia. Problem w tym, że tego
trzeba się nauczyć. Umiejętności nie można kupić za pieniądze, więc jeśli myślisz, że
lustrzanka pozwoli Ci robić lepsze fotki, to... jesteś w błędzie. Z pewnością ułatwi
sprawę, ale o resztę będziesz musiał zadbać sam.


Iiii tam, nawet kompakciorem da się strzelić super fotkę - trzeba tylko umieć jak to już napisałeś. Lustrzanka daje sporo możliwości ale aż tak bym jej nie przeceniał. Jeśli tylko kompakt ma możliwość sterowania czasem i przysłoną to już jest materiał na dobrą fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Pentaxa nie znam, poza tym ten model jest nowy na rynku, a więc jeszcze niesprawdzony i
nieprzetestowany.


A ja się dziś bawiłem nim, o! Ja chcę w K10D tak szybki autofokus jak ma K-m! Fajny jest, tylko mały trochę jak dla mnie, ale ja już jestem skażony kadychą i dla mnie nawet kasetka jest mała ;)

Dnia 14.11.2008 o 16:51, Bumber napisał:

Absolutnie KAŻDA puszka na rynku pozwala robić dobre zdjęcia. Problem w tym, że tego
trzeba się nauczyć. Umiejętności nie można kupić za pieniądze, więc jeśli myślisz, że
lustrzanka pozwoli Ci robić lepsze fotki, to... jesteś w błędzie. Z pewnością ułatwi
sprawę, ale o resztę będziesz musiał zadbać sam.


Iiii tam, nawet kompakciorem da się strzelić super fotkę - trzeba tylko umieć jak to już napisałeś. Lustrzanka daje sporo możliwości ale aż tak bym jej nie przeceniał. Jeśli tylko kompakt ma możliwość sterowania czasem i przysłoną to już jest materiał na dobrą fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

Otórz wychodze często gęsto wieczorem i zabieram ze sobą aparacik , robie dużo zdjęc
nocnych nie ukrywam ze mój kodak nie radzi sobie z odwzorowaniem kolorów w nocy i nie
wychodzą one tak jak sobie tego bym życzył.


To się balansem bieli pobaw - myślisz, że w lustrzance będzie inaczej?

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

aparat strasznie szybko pożera baterie. kilka zdjec i pach.. end of pstrykanie


Porządna ładowarka - BC-700 albo 900 i Sanyo Eneloop i problem z głowy. Baterii do aparatów się nie używa.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

wciaz tylko widze "przetwarzanie"


Kup szybszą kartę, coś z serii SanDisk Extreme II - w moim Canonie A610 sprawowała się znakomicie.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

Chce uchwycać chwile i zamrażać na zdjeciach czas.. niestety
nie da sie nijak tym aparatem zawsze coś wyjdzie rozmazane


Po prostu nie potrafisz zrobić nim zdjęcia... Lustrzanką tym bardziej Ci nie będzie wychodzić.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

mam nowy cel canon 450d spełnia moje oczekiwania chodz chciałbym jednak nie az taką
wielką matryce 12 a 10 oraz stabilizacje w body oraz aby był tańszy.. da sie ? jest coś
takiego ?


Nie obraź się, ale najpierw obierz sobie za cel naukę fotografii, bo z tego co piszesz wychodzi, że nie masz jeszcze dużego doświadczenia w tej kwestii, a lustrzanka Twoich problemów NIE rozwiąże.

Dnia 14.11.2008 o 17:18, Chester001 napisał:

no jasne chce robic zdjecia z róznymi trybami... często gęsto wychodze w teren i próbuje
różnych kadrów ... jak mówie... chce robic coraz lepsze fotki w końcu im wiecej pstrykasz
tym lepsze fotki robisz :)


To pstrykaj Kodakiem i UCZ się - bo w Twoim wypadku kupno lustrzanki nie ma IMHO sensu. Za bardzo wierzysz w to, że nagle zdjęcia zaczną Ci wychodzić takie jakie byś chciał. A to nieprawda. Bez opanowania podstawowych zasad fotografii frustracja będzie tylko narastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 18:48, czaja24 napisał:

a może Ty sie wypowiesz? w sumie trzy posty pod rząd;)


Się forum spsuło, dlatego trzy a nie dwa :P

Mam nadzieję, że forum znów nie padnie dzięki czemu dobrnę do końca oceny.

Z pierwszej serii trzecie się podoba, drugie i czwarte - w sumie ok - ale przydała by się do nich mgiełka, dodało by to klimatu (tak wiem, takie rzeczy to tylko w Erze). Piąte takie... bez tematu konkretnego.
Szóste - super klimat.
Siódme też.
W ósmym trochę przeszkadza mi kadrowanie - ja bym jednak aż tak nie wciskał tego mchu w róg - ale nie byłem na miejscu więc nie znam warunków.
Dziewiąte wygląda jak screen z "Wiedźmina" - bardzo ładna kompozycja choć ten badyl na środku trochę przeszkadza, ale wiadomo, nie pójdziesz i nie złamiesz ;)
Dziesiąte przypomina mi las do którego jeżdżę zbierać grzyby - taka sama trawa, drzewa też podobne... Tylko, że jak jadę na grzyby to nie w głowie mi fotografia ;)
Jedenaste - gałąź niczym jakaś upiorna ręka czekająca na samotnie przechodzącego wędrowca - może ciut za ciemne (tak o 0.3 eV)
Dwunaste przez tą mgłę ma "to coś", tylko waham się, czy to drzewo w prawej części kadru pasuje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować