Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2011 o 18:45, Witcher1990 napisał:

Tak czasem czytam co tu piszecie i nadziwić się nie mogę jak mało wiecie o siłowni i
treningu...


A ja nadziwić się nie mogę, jak dużo można pisać rzeczy, które są niefunkcjonalne i nikogo nie interesują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qurde jeszcze jedno pytanko dzisiaj. Otóż jak robię te brzuszki (wychylam się o 30*, nogi na ziemi cały czas), to np przed chwilą sobie zrobiłem w jednej serii ponad 80, a parę chwil później w drugiej ponad 100 chyba było (nie liczyłem, ale robiłem je dość długo). I chodzi o to, czy takie ilości są normalne, a jeśli robię ich podejrzanie dużo, to czy może czegoś źle nie robię? W sumie to zrobiłbym więcej, ale ręce które trzymam za głową podczas robienia tych brzuszków zaczęły mnie już po prostu boleć:/ A i w związku z tym jeszcze jedno pytanie. Czy ręce trzyma się na karku (albo za głową) po to by rękoma jakby się dodatkowo "podciągać" podczas robienia brzuszków (no chyba wiecie o co chodzi, jak np są te szkolne brzuszki, to ci co ich nie umieją robić wiją się na boki i ciągną rękoma głowę do przodu jakby) czy tylko po to, by mięśnie brzucha miały więcej roboty (wariant, w którym ręce trzymamy luźno za głową, praktycznie nie wykonując nimi żadnej pracy)?

Prosiłbym bardzo o odpowiedź na te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 21:59, Piterixos napisał:

Prosiłbym bardzo o odpowiedź na te pytania.


Kilkadziesiąt brzuszków to nic wielkiego. 100 też się chwalić za specjalnie nie możesz. Aczkolwiek nie ma co przesadzać z nadmiernym obciążeniem mięśni. Lepiej rozłożyć ćwiczenia na kilka serii.

Jeśli trzymasz ręce za głową to nie ciągnij tej głowy do góry czy do przodu bo sobie krzywdę zrobisz. Ręce mają być luźno. Ich pozycja decyduje jedynie o obciążeniu mięśni brzucha. Jak ręce sa przy głowie to jest trudniej. Ręce jednak nie pracują, tylko stabilizują i dodatkowo obciążają. Mięśnie brzucha mają pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2011 o 19:40, HumanGhost napisał:

Jeśli trzymasz ręce za głową to nie ciągnij tej głowy do góry czy do przodu bo sobie
krzywdę zrobisz. Ręce mają być luźno. Ich pozycja decyduje jedynie o obciążeniu mięśni
brzucha. Jak ręce sa przy głowie to jest trudniej. Ręce jednak nie pracują, tylko stabilizują
i dodatkowo obciążają. Mięśnie brzucha mają pracować.


Tak, już się o tym przekonałem, bo dzisiaj mnie boli kark po tych brzuszkach:./ No ale człowiek uczy się na błędach, cóż. A i mam nie zginać szyi, i brody przyklejać do klaty, tylko trzymać między brodą, a klata stały odstęp prawda?

PS. Czy możliwe jest, żeby od pompek zaczęły boleć mnie stawy kolanowe? Bo i tak jestem już zapisany do chirurga niedługo, ale jednak bóle stawów pojawiły się tak nagle. Jak wchodzę po schodach, lub np skręcam nogę (chodzi o to, że noga w miejscu stoi, a ja obracam tułów, po czym dopiero wykonuję ruch nogą)to czuję ból:/ Podobno ból stawów może być wywołany dźwiganiem ciężarów (no, ale nie wiem czy pompki się do tego zaliczają (hantlami nie ćwiczyłem akurat przez ten czas kiedy ten ból się pojawił)), z tym, że wcześniej (jakiś rok temu) jak ćwiczyłem hantlami na stojąco, to żadne bóle się nie pojawiły:( jestem tym trochę zaniepokojony. Pewną ulgę przynosi maść Bengay, ale nie wiem czy to może pomóc w naprawie stawów. Diety może nie mam jakiejś najlepszej, ale nie jem ani chipsów, ani nie żywię się fast foodami, za to codziennie piję zupę mleczną, często jogurty piję...tak więc to chyba też nie jest wina tego. Tak czy siak, zapytam się o tot ego chirurga przy okazji, ale chciałbym wiedzieć co wy o tym sądzicie. Czy są jakieś ćwiczenia na rozruszanie stawów, czy taka maść może na dłuższą metę pomóc, oraz czy nie lepiej zrobić sobie przerwę od jakichkolwiek ćwiczeń?

Jeśli panikuję, to wybaczcie, ale zdążyłem już na necie naczytać się o tylu straszliwych chorobach, których objawem jest ból kolana, że masakra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ból kolan przy brzuszkach normalny nie jest, bo stawy kolanowe praktycznie nie biorą udziału w tym ćwiczeniu.
Najlepiej skonsultować się z ortopedą, bo nigdy nic nie wiadomo.

Ze środków na ból mięśni i stawów polecam Altacet w żelu. Na mnie działa świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 20:44, HumanGhost napisał:

Ból kolan przy brzuszkach normalny nie jest, bo stawy kolanowe praktycznie nie biorą
udziału w tym ćwiczeniu.


Napisałem o pompkach, a nie o brzuszkach, a podczas robienia pompek nogi są chyba w jakimś stopniu obciążone.

Dnia 15.09.2011 o 20:44, HumanGhost napisał:

Najlepiej skonsultować się z ortopedą, bo nigdy nic nie wiadomo.


Już mam umówioną wizytę, więc ok.

Dnia 15.09.2011 o 20:44, HumanGhost napisał:

Ze środków na ból mięśni i stawów polecam Altacet w żelu. Na mnie działa świetnie.


Cóż, na ból mięśni to pewnie działa, ale mnie bolą stawy, a nie mięśnie:/ Dobrze, dzięki za odpowiedź, już na jednym forum o to się spytałem, to tam będę ewentualnie drążył temat, a i tak z tym idę do specjalisty.Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 21:10, Piterixos napisał:

Napisałem o pompkach, a nie o brzuszkach, a podczas robienia pompek nogi są chyba w jakimś stopniu obciążone.


A no fakt, źle spojrzałem.
Niemniej przy pompkach stawy kolanowe nie są aż tak obciążone żeby bolały. Mnie przy pompkach bolały już różne partie mięśni i stawów, ale kolana są w porządku. A biorąc pod uwagę to, że jedno kolano mam kwalifikujące się do operacji to wyciągam wniosek, że stawy kolanowe przy pompkach nie powinny boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dzięki za odpowiedź. Teraz sobie wysmarowałem kolana maścią rozgrzewającą i jest lepiej (ale nie wiem, czy to nie tymczasowa poprawa). Możesz mi jeszcze odpowiedzieć na poprzednie pytanie, a mianowicie: Podczas robienia brzuszków mam mieć stały odstęp między brodą, a klatą i nie zginać szyi na siłę by dotknąć brodą klaty? I czy podczas ruchu w dół mam dotykać plecami i głową z powrotem ziemi, czy starać się utrzymywać odstęp? Słyszałem, że nie ładzenie się z powrotem sprawia, że mięśnie są lepiej napięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy opuszczaniu ciała w dół raczej nie powinno się całkowicie rozluźniać mięśni. Daje to lepszy efekt, choć dla niektórych wiąże się również z dodatkową trudnością i prężeniem pleców, co może potem powodować ból, jeśli nie robi się tego tak jak odpowiada konkretnemu ciału. Osobiście opuszczam całe ciało na podłogę oprócz głowy, co zachowuje lekkie napięcie mięśni brzucha bez ich całkowitego rozluźnienia. Odcinkiem piersiowym pleców lekko tylko dotykam podłogi.
Na odstęp między brodą a klatką piersiową nie zwracałem nigdy szczególnej uwagi. Według mnie ważne w przypadku głowy jest jedynie, aby nie ciągnąć jej na siłę do przodu i przez to nie uszkodzić sobie mięśni karku i nie naciągnąć pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Asics''y Flashfire 3. Dzisiaj przetestuję jak się w nich biega po twardym terenie. Z pomocą sprzedawczyni w Intersporcie wybrane, po badaniu jaki mam rodzaj stopy. Okazało sie, że naturalny lekko pronujący. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 18:45, Witcher1990 napisał:

Tak czasem czytam co tu piszecie i nadziwić się nie mogę jak mało wiecie o siłowni i
treningu...


Pamiętam jeszcze Twoje pierwsze posty w tym temacie. Wtedy już miałem za sobą 2 lata stażu na siłowni, więc proszę Cię, najpierw rzeczywiście wzbogać swoją wiedzę. %)

Dnia 14.09.2011 o 18:45, Witcher1990 napisał:

Robiłeś kiedyś przysiady na suwnicy smitha? Nie mówię, że te ze sztangą na barkach są
najlepsze bo trochę dziwnie się je robi ale spróbuj ze sztangą z przodu. To ćwiczenie
zamiast wypychania na suwnicy, które wymaga większego skupienia i lepszej koncentracji
żeby je prawidłowo wykonać. Zrób 4s 15-8powtórzeń i zobaczysz jak zapompujesz nogi. Robiłem
je tydzień temu i już po 2serii nie mogłem chodzić, robiłem je wczoraj a dzisiaj rano
miałem takie zakwasy że nie widziałem co się dzieje. Nawet Burneika na jakimś filmiku
tak ćwiczył.


Każde ćwiczenie izolowane jest gorsze od tego na wolnym ciężarze.
Wypychanie na suwnicy jest również mało co warte.

Załóż odpowiedni ciężar na przysiad, to zobaczymy czy będziesz mógł chodzić. Powiedz mi, czemu miarą wyniku w trójboju są ćwiczenia na wolnym ciężarze ? Dlaczego żaden trójboista nie robi ani jednej partii na maszynie ?

Co do Burneiki, to poczytaj w jaki sposób trenują kulturyści. %)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2011 o 12:59, Burszurasek napisał:

Każde ćwiczenie izolowane jest gorsze od tego na wolnym ciężarze.
Wypychanie na suwnicy jest również mało co warte.

Taa to popatrz na Ronniego Colemana który wypychał tam za najlepszych czasów 1tone i powiedz mu, że nie rozwija to jego 95cm uda

Dnia 18.09.2011 o 12:59, Burszurasek napisał:

Załóż odpowiedni ciężar na przysiad, to zobaczymy czy będziesz mógł chodzić.

No i co myślisz, że nie robiłem z takim ciężarem? Jedno ćwiczenie to za mało

Dnia 18.09.2011 o 12:59, Burszurasek napisał:

Powiedz
mi, czemu miarą wyniku w trójboju są ćwiczenia na wolnym ciężarze ? Dlaczego żaden trójboista
nie robi ani jednej partii na maszynie ?

A kto tu mówi o trójboju? Póki co to widzę, że tutaj większość osób chce robić masę a do tego potrzeba oczywiście ćwiczeń na wolnym ciężarze ale również i te na wyciągach są bardzo dobre. I ja nie neguję roli wolnych ciężarów bo to podstawa. Ale jeśli ktoś mówi, że ćwiczenia na maszynach nic nie dają to widocznie ma małą wiedzę. Jak na razie to nie widzę tu kogoś kto chce być trójboistą i robi trening 5x5. A skoro tak to potrzebny jest trening typowo kulturystyczny a nie dla trójboisty, który ma być przede wszystkim silny a nie dobrze wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2011 o 13:31, Witcher1990 napisał:

Taa to popatrz na Ronniego Colemana który wypychał tam za najlepszych czasów 1tone i
powiedz mu, że nie rozwija to jego 95cm uda


Napiszę to dużymi literami, może wtedy do Ciebie to dotrze, bo przy Burneice nie załapałeś widzę.
KULTURYŚCI POKROJU COLEMANA I BURNEIKI ROBIĄ TRENING NA PODTRZYMANIE. DLACZEGO ĆWICZĄ SPLITEM, CZĘSTO NA MASZYNACH.

Dnia 18.09.2011 o 13:31, Witcher1990 napisał:

No i co myślisz, że nie robiłem z takim ciężarem? Jedno ćwiczenie to za mało


Za mało na co ?

Dnia 18.09.2011 o 13:31, Witcher1990 napisał:

A kto tu mówi o trójboju? Póki co to widzę, że tutaj większość osób chce robić masę a
do tego potrzeba oczywiście ćwiczeń na wolnym ciężarze ale również i te na wyciągach
są bardzo dobre. I ja nie neguję roli wolnych ciężarów bo to podstawa. Ale jeśli ktoś
mówi, że ćwiczenia na maszynach nic nie dają to widocznie ma małą wiedzę. Jak na razie
to nie widzę tu kogoś kto chce być trójboistą i robi trening 5x5. A skoro tak to potrzebny
jest trening typowo kulturystyczny a nie dla trójboisty, który ma być przede wszystkim
silny a nie dobrze wyglądać.


Im więcej siły, tym więcej masy i vice versa.
Ćwiczenia na maszynach nie są bardzo dobre. Są dla cieniasów, którzy chcą coś osiągnąć małym kosztem.
A plan 5x5 to lipa, prędzej polecałbym niemiecki trening objętościowy.

Proszę Cię, ćwiczysz może od roku, dwóch. Cieszę się, że tyle wytrwałeś, ale nie masz jeszcze na tyle doświadczenia, aby doradzać fachowo innym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2011 o 18:27, Burszurasek napisał:

KULTURYŚCI POKROJU COLEMANA I BURNEIKI ROBIĄ TRENING NA PODTRZYMANIE. DLACZEGO ĆWICZĄ
SPLITEM, CZĘSTO NA MASZYNACH.

Na jakie podtrzymanie chłopie... Przecież widzę jak u mnie na siłowni ćwiczy kulturysta. W okresie po zawodach ma zależnie od kategorii w jakiej startuje albo 80kg albo 85kg. Gdy robi masę dochodzi do ponad 100kg i ćwiczy również na maszynach ale nie na podtrzymanie tylko po to żeby mieć przyrosty. Podobnie ćwiczy również na rzeźbie. Tak samo ćwiczy cała siłownia i wszyscy rosną mimo, że robią te ćwiczenia które wg Ciebie są dla cieniasów tzn wyciąg do klaty, karku, poziomy, na triceps, suwnicę i inne. Sam w okresie robienia siły ćwiczyłem chyba tylko na wolnych ciężarach siła poszła w górę bo pod to był trening. jednak przysiad i barki robiłem na smicie dla bezpieczeństwa a mimo to w przysiadzie poszło mi 20kg, na barki ok 5kg w ciągu 4tygodni. Oprócz klaty i bica to chyba w każdej partii mam ćwiczenie na maszynie i jakoś rosnę jak wszyscy na siłowniach więc swoje teorie możesz włożyć między bajki. Wielu ćwiczeń nawet nie da się wykonać inaczej niż na maszynie- np dwugłowe ud oprócz MC inaczej nie zrobisz. Na 4głowy masz tylko przysiad z przodu i z tyłu. Dobry trening nie polega na tym, że będziesz ćwiczył cały czas tak samo i robił te ćwiczenia w nieskończoność. Musisz je zmieniać, stymulować różne grupy mięśni a do tego należy używać również maszyn więc wywalić ich nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2011 o 18:48, Witcher1990 napisał:

Na jakie podtrzymanie chłopie... Przecież widzę jak u mnie na siłowni ćwiczy kulturysta.
W okresie po zawodach ma zależnie od kategorii w jakiej startuje albo 80kg albo 85kg.
Gdy robi masę dochodzi do ponad 100kg i ćwiczy również na maszynach ale nie na podtrzymanie
tylko po to żeby mieć przyrosty. Podobnie ćwiczy również na rzeźbie.


Jak się nazywa ten kulturysta ? :D Bo chyba nic wielkiego nie osiągnął.

Dnia 18.09.2011 o 18:48, Witcher1990 napisał:

Tak samo ćwiczy
cała siłownia i wszyscy rosną mimo, że robią te ćwiczenia które wg Ciebie są dla cieniasów
tzn wyciąg do klaty, karku, poziomy, na triceps, suwnicę i inne. Sam w okresie robienia
siły ćwiczyłem chyba tylko na wolnych ciężarach siła poszła w górę bo pod to był trening.
jednak przysiad i barki robiłem na smicie dla bezpieczeństwa a mimo to w przysiadzie
poszło mi 20kg, na barki ok 5kg w ciągu 4tygodni.


Jak tak widzę, co tu wypisujesz, to aż się boję zobaczyć co to był za plan. 5kg w miesiąc na barki przy treningu siłowym ? To jest powód do wstydu. Tak samo z przysiadem.

Wyciąg to ułatwiona wersja podciągania na drążku, którego nie chce się nikomu wykonywać.
Poziomy to ułatwiona wersja wiosłowania.
Na triceps, to ułatwiona wersja pompek szwedzkich.
Suwnica, to ułatwiona wersja przysiadów.

Dnia 18.09.2011 o 18:48, Witcher1990 napisał:

Oprócz klaty i bica to chyba w każdej
partii mam ćwiczenie na maszynie i jakoś rosnę jak wszyscy na siłowniach więc swoje teorie
możesz włożyć między bajki. Wielu ćwiczeń nawet nie da się wykonać inaczej niż na maszynie-
np dwugłowe ud oprócz MC inaczej nie zrobisz.


Oczywiście, że będą rosnąć, ale w tempie dużo wolniejszym i z mniejszymi ciężarami. Dlatego są to ćwiczenia dla cieniasów.
A po co Ci więcej ćwiczeń na dwugłowe ? Pokaż swój plan.

Dnia 18.09.2011 o 18:48, Witcher1990 napisał:

Na 4głowy masz tylko przysiad z przodu
i z tyłu.
Dobry trening nie polega na tym, że będziesz ćwiczył cały czas tak samo i robił
te ćwiczenia w nieskończoność. Musisz je zmieniać, stymulować różne grupy mięśni a do
tego należy używać również maszyn więc wywalić ich nie można


No i po co Ci więcej ?
Chyba, że ćwiczysz splitem, który jest najgorszą formą treningu.
Poczytaj kilka artykułów ze strony którą Ci podałem, mianowicie body-factory. Zobaczysz jakie masz braki i jakie głupoty wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

Poczytaj kilka artykułów ze strony którą Ci podałem, mianowicie body-factory.


Bardzo ciekawe rzeczy tam piszą, dzięki. Myślałem, że cośtam już wiem, a tu proszę - dużo nowych pyszności się dowiedziałem.
Możesz podrzucić mi coś (że tak dresiarsko to określę) "na mase"? Wracam na siłownię po dłuższej przerwie, dieta już ułożona, potrzebuję tylko planu. W tym forum BF nie mogę się połapać -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować