Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

Jak się nazywa ten kulturysta ? :D Bo chyba nic wielkiego nie osiągnął.

Hahahahahahaha :D Wicemistrz Polski do 85kg, 2wicemistrz polski do 80kg ahaha. I jeszcze jeden były mistrz Polski w wadze ciężkiej. Podpowiem Ci coś- wszyscy ćwiczyli na maszynach nawet w okresie masy... Ale widać byli zajebistymi leniami skoro podciągali się 3-4serie i jeszcze robili kilka na wyciągu. I to bardziej im wierzę bo widzę ile pracy ich to wszystko kosztowało żeby dojść do poziomu w jakim są teraz. A badania i analizy "naukowe" zmienią się za rok dwa i już okaże się, że są guzik warte. Kiedyś robienie mostka było bardzo dobre na kręgosłup. Kiedyś sądzono, że palenie nie szkodzi i zgonów z powodu raka nie wiązano z zażywaniem tytoniu, mleko było dobre teraz kulturyści unikają jak ognia, od jajek miało się cholesterol, zawały, zatory, bezpłodność a teraz okazuje się, że można szamać codziennie, jeszcze niedawno mówiono, że 2x5g kreatyny
dziennie to maksymalna dawka która może się przyswajać a ładowanie kretą jest ok, Aeroby po treningu były super sprawą obecnie "badania" pokazują, że tak nie jest.
Więc ja takim rzeczom do końca nie ufam, wolę zapytać ludzi którzy siedzą w sporcie od dawna i słuchać własnego ciała, które mówi mi, że przy 6g węgli na kg masy ciała tylko się otłuszczę a nie zrobię mięśni.

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

Wyciąg to ułatwiona wersja podciągania na drążku, którego nie chce się nikomu wykonywać.

Tak się składa, że wykonuję oba ćwiczenia

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

Poziomy to ułatwiona wersja wiosłowania.

chyba kpisz

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

Na triceps, to ułatwiona wersja pompek szwedzkich.

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

Suwnica, to ułatwiona wersja przysiadów.

A tu już w ogóle kulą w płot

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

A po co Ci więcej ćwiczeń na dwugłowe ? Pokaż swój plan.

po to że jak będziesz ćwiczył cały czas jedno ćwiczenie to przyzwyczaisz organizm i nic nie osiągniesz.

Dnia 18.09.2011 o 19:20, Burszurasek napisał:

No i po co Ci więcej ?
Chyba, że ćwiczysz splitem, który jest najgorszą formą treningu.

No tak i dlatego ćwiczą nim wszystkie zawodowe i amatorskie koksy.
W zasadzie to już nawet nie powinienem odpisywać na tego posta bo z każdym pogrążasz się coraz bardziej. Ja nie neguję wartości innych planów trenigowych czy ćwiczeń na wolnych ciężarach które wyzwalają najwięcej testosteronu. Jednak Ty za wszelką cenę starasz się udowodnić, że one nie przynoszą pożądanych rezultatów i należy je wyeliminować pomimo, najwięksi ćwiczą również i na maszynach. Ćwiczę tak również ja i w ciągu 1.5roku zrobiłem ok 15kg z czego dobrą dietę prowadzę dopiero od tego roku i również biegam i pływam na basenie. Ćwiczą tak też znajomi z siłowni choć oni mają lepsze efekty bo robią mniej aero i używają więcej supli. Mam znajomego który ćwiczy w domu praktycznie tylko na wolnych ciężarach i wiesz co? Zasadniczo mamy podobne rezultaty bo mamy podobny wysiłek i używamy podobnych odżywek.
nie wiem po co się spierasz skoro nie masz racji i już kilka razy Ci to wytknąłem i pokazałem dowody. Ja dalszego sensu tej dyskusji nie widzę i uważam ją za zakończoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2011 o 22:11, Witcher1990 napisał:

nie wiem po co się spierasz skoro nie masz racji i już kilka razy Ci to wytknąłem i pokazałem
dowody.


- u mnie wszystkie koksy tak ćwiczą
- znajomy tak robi i rośnie
- robię 2 serie po 10 powtórzeń ze 150kg, w zeszłym tygodniu było więcej, ale miesiąc temu było 3x100x23050 po tygodniowej przerwie bla bla bla bla
- ktoś mi tak powiedział

To nie są dowody, a tylko takie wypowiedzi u Ciebie widuję.
Nie, to nie jest atak personalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 19:38, Daelor napisał:

Możesz podrzucić mi coś (że tak dresiarsko to określę) "na mase"? Wracam na siłownię
po dłuższej przerwie, dieta już ułożona, potrzebuję tylko planu. W tym forum BF nie mogę
się połapać -_-"


Powróciłem na siłkę po kilku latach przerwy waga wyjściowa - 83 kg (trochę się zapuściłem) po 50 dniach 89,8 kg przy 1,81m ( a co ciekawe kiedyś ćwicząc maksymalnie doszedłem do 75kg :D, stosując dietę odżywki) Jaka była motywacja, cóż starość nie radość trzeba się wzmocnić, by mniej dokuczały bóle, czy dolegliwości związane z starymi kontuzjami. Siedzący tryb pracy wymaga by wzmocnić plecy. I dlatego skoncentrowałem się na plecach.Trenuje 3- 4 czasem 5 razy w tygodniu. Trening z boku może wyglądać idiotycznie, ale działa więc mam to w głębokim poważaniu. Jak ćwiczę? Rozgrzewka to 15 minut na rowerku z minimalnym obciążeniem, żeby poprawić ukrwienie ciała.
Potem wnoszenie sztangi nad głowę w szerokim chwycie stojąc (ruch jak w rwaniu) 15 powtórzeń.
Później wyciskanie na barki na maszynie 3 serie progresja obciążenie ale staram się robić 15 powtórzeń (lub 12) ponieważ barki mam słabe to ćwiczę na początku
Potem ściąganie drążka za plecy 15 - 15 - 15 -12(10)
Ściąganie drążka do klaty 15 - 15 -15 - 12 (10)
przyciąganie linki wyciągu dolnego siedząc 15 - 15 -15 - 12 (10)
butterfly-u gdzie dłonie są niżej niż barki z 4x15
krzyżowanie linek wyciągu w bramce 20-15-15
To jest zasadniczą w każdym treningu

Dodatkowo ćwiczę
wyciskanie sztangi na skośnej 4 serie
wyciskanie sztangielek głową w dół 3-4 serie
na zmianę z
prostowaniem nóg siedząc 4 serie
uginaniem nóg leżąc 4 serie
Czasem jak się pomylę to zrobię też coś na brzuch;-) ewentualnie z jedno serie na kaptury czy biceps triceps (ale to dość rzadko się zdarza)
Jeśli chodzi o obciążenie to maksymalnie dochodzę do ~65-70% własnej masy. Zaczynam od małego ciężaru i w każdej serii zwiększam go 10 kg (w przypadku niektórych ćwiczeń o 5kg). Po treningu sauna.
Trening jest dostosowany do mojej osoby uwzględnia wcześniejsze moje kontuzje, moją budowę (nie ćwiczę nic na łydki bo mam wystarczająco duże, bic triceps są używane przy każdych ćwiczeniach prawie więc nie ćwiczę ich oddzielnie) Przez ten okres ćwiczeń nie miałem zakwasów po za pierwszym treningiem.. Gdy mam jakieś bóle (zazwyczaj kolana lub bark) to okład z lodu.
Co ciekawe ludzie obstawiają, że ważę 75-80 kg.
Jeśli chcesz budować masę skup się na plecach, nogach, klacie. Jeśli miałeś przerwę to zrób jakoś formę treningu ogólnego ze szczególnym naciskiem na partie w powyższym zdaniu. Piramidowe zwiększanie obciążenia przy jednocześnie sporej ilości powtórzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Mam pytanie odnośnie rzeźby. Przez te kilka miesięcy ćwiczeń doszedłem do 79kg i teraz czas na rzeźbę i tutaj mam do was wielką prośbę, czy macie jakiś "zajebisty" grafik na rzeźbę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 19:08, Sericulum napisał:

Około 3-4 miesięcy. Mój wzrost to 180cm i waga 79kg.


Jeśli nie masz zwisającego ze wszystkich stron tłuszczu - masuj dalej. Jeśli masz - zacznij biegać interwałami i masuj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś dwóch dni mam dziwny problem z noga. Przy minimalnym wysiłku mam uczucie jakby mial mnie zaraz zlapac skurcz, ale to nie takie same uczucie ale bardzo podobne. Wystarczy, że np. założę nogę na nogę i już się zaczyna. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 15:45, Sericulum napisał:

Witam po dłuższej przerwie. Mam pytanie odnośnie rzeźby. Przez te kilka miesięcy ćwiczeń
doszedłem do 79kg i teraz czas na rzeźbę i tutaj mam do was wielką prośbę, czy macie
jakiś "zajebisty" grafik na rzeźbę?


Nie ma czegoś takiego jak "zajebisty" grafik na rzeźbę. Rzeźba to kwestia indywidualna. W zależności co chcesz osiągnąć robisz inne ćwiczenia.
Jeśli chcesz podkreślić dolną cześć klatki to wyciskasz sztangę/sztangielki na skośnej ławeczce głowo w dół.
Jeśli chcesz podkreślić boczną część klatki robisz rozpiętki/ krzyżowanie linek na wyciągu. Itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Need a help. Czy ktoś rzuciłby jakieś propozycje ćwiczeń których celem było zwiększenie ilości mięśnia w okolicy ramion i barków oraz by uzyskać jakieś względne mięśnie klatki piersiowej? Nie, nie chodzi mi o zrobienie sobie bica + 20 cm tylko o zwyczajne nabranie ciała i nieco mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam wasze posty, czytam co ciekawsze info i dochodzę do jednego wniosku: ćwiczeń dobrych jest tyle co tych złych, czyli milionpięćsetstodziewięćset a dla każdego dobre co innego. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować