Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie mogą korzystać z kupionych gier EA, bo... zostali zbanowani na forum

52 postów w tym temacie

Heh, tak naprawdę nigdy mi nie przeszkadzały żadne zabezpieczenia w grach a już na pewno nie te ze Steam, Origin (choć to syf), czy nawet te Ubisoftu. Nie rozumiałem też ludzi, którzy pisali teksty w stylu "to gra Ubi to na pewno nie kupię przez te pieprzone zabezpieczenia". Teraz chyba zmienię moje podejście i sam będę unikał wszystkich gier związanych z Origin. Bez przesady, rozumiem dostać bana na forum, ale nie blokada konta z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o tego typu przypadkach, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że co niektóre firmy chyba naprawdę starają się o jakieś zniesławienie. EA, Ubisoft, Squeenix, czy też nasza Cenega. W dodatku większość przypadłości ma zwyczaj dotyczyć platformy PC. Tu Origin, tam spyware, DRM, tam blokada regionalna, albo permanentne bany. Ach ta troska o klienta!

Szkoda tylko, że nie ma na to rady, gdyż wydawcy ci czy producenci tak dobrze się już zadomowili na rynku, że ich nieobecność byłaby mocno odczuwalna przez klientów. Ileż to osób zainstalowało tego nieszczęsnego Origin tylko ze względu na możliwość gry w Battlefield 3? I ilu zrobi to samo dla Mass Effect 3 bądź też innych produktów?

Kiedyś kupowało się pudełko z grą i jedynym ograniczeniem był co najwyżej CD-Key wymagany podczas instalacji. Teraz kupuje się pudełko, w którym znajduje się płyta instalacyjna, a także klucz jednorazowego użytku, który przypisuje grę na stałe do konta jakiegoś bzdurnego programu śledzącego nasze poczynania na komputerze, który w dodatku może nie działać przy wyłączonym Internecie, bądź też może zostać permanentnie zbanowany przez jedno głupie uchybienie.

Tja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, mi też nie przeszkadzają zabezpieczenia, lubię Steam, nawet DRM od Ubi
też nie rozumiem graczy, któży nie kupią gry tylko ze wzgledu na fakt obecności Steam lub DRMu, moim zdaniem, ten kto chce zagrać w dany tytuł zrobi to, mimo zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pojechali po calosci. To tak jakby za obrazenie sprzedawcy w sklepie zabierali ci cale zakupy :D Mysle ze szybko sie z tego wycofaja. Ja na EA az tak mocno ciety nie jestem - co jak co ale live tech support maja naprawde bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co by użytkownicy zrobili na forum, to powinni dostać bana tylko i wyłącznie na forum. Jakiekolwiek ingerencje w konto gdzie ma się przypisane gry, postaci za co się zapłaciło w tym aktywację gier jest niedozwolone. Na miejscu użytkowników już dawno był posłał EA do sądu się natychmiast z tego wytłumaczyć. Nie maja prawa zabierać coś co jest twoje bo za nie zapłaciłeś i nie robiłeś z tym nic złego. EA suck again !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała rozprawa sadowa i dostaja zwrot kasy z nawiazka (w USA to popularne hobby). A jesli jeszcze nie daj boze ban zostal nadany bezprawnie - wyrazenie wlasnej opinii o slabej jakosci grze - to ich wnuki juz nie beda musialy pracowac. Ewentualnie jezeli sa czarni/zolci/fioletowi to jeszcze bedzie to afera na tle rasowym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez podobna sytuacja miala miejsce z dragon age, gdzie gosciu dostal bana i nie mogl grac. Za takie cos powinni ladowac ludzi do paki. Nie maja prawa do czegos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa to tylko kolejny dowód na to, że w EA do władzy dorwali się ludzie pokroju Prezesa Jarosława - na tyle oderwani od rzeczywistości i bezmyślni, by szkodzić własnej firmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcą pokazać ludziom, że mają "władzę", i że nikt o nich nie może pisać złych rzeczy, ani się kłócić z nimi na forum, ta? Powodzenia EA, dalej próbujcie naśladować Kotticka, jak na razie świetnie wam to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 16:39, kotlecik5 napisał:

Chcą pokazać ludziom, że mają "władzę", i że nikt o nich nie może pisać złych rzeczy,
ani się kłócić z nimi na forum, ta? Powodzenia EA, dalej próbujcie naśladować Kotticka,
jak na razie świetnie wam to wychodzi.


Aż korci wejść na forum EA i ponarzekać jak razem z BioWare spartolili DA2 :) Chyba sobie tam pójdę :) Ciekawe co mi zrobią za krytykę ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak gadacie to poczytajcie regulamin forum i konta EA online ktory teraz jest rownowazny z Origin. Czy czytanie az tak boli? Rozumiem sie czasami zagalopowac, ale jak juz prawicie co mozna zrobic albo co ktos powinien.. przeczytajcie najpierw zanim sie osmieszycie :) Niestety w EULA jest ze mozecie co najwyzej wniesc o spor z EA pod patronatem.. EA. I to EA ew zdecyduje czy sprawa ma trafic do sadu.. i to tez nie byle jakiego bo ichniego (nie pamietam dokladnie - mozna sprawdzic latwo :) ale chyba na Florydzie). Przy okazji wymagaja zrezygnowania z mozliwosci pozywania ich do sadu gdziekolwiek indziej - a jak Ci sie nie podoba to nie instaluj origin ;)

To na pewno nie jest zgodne z polskim prawem czy jakiegokolwiek kraju europejskiego a nawet z prawem miedzynarodowym.. but oh well. Jakos nie natknalem sie jeszcze na artykul ktory by rozlozyl ten temat na czynniki pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I niech się potem dziwią że im liczba piraconych gier skoczyła :-/ Czy to nie komiczne że najwygodniejsze i najbezpieczniejsze w dzisiejszych czasach jest granie na piratach T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... do sądu... a w sądzie padnie pytanie czy czytał pan/pani EULA? ;)
I teraz łapka w górę - kto z was czytał EULA?
Jakby co to proszę bardzo tu są wszystkie: http://www.ea.com/1/product-eulas

I przede wszystkim to (i tu jest wprost napisane ze jak ci zbanują konto to tracisz dostęp do wszystkiego nawet jeśli zapłaciłeś): http://tos.ea.com/legalapp/WEBTERMS/PL/pl/PC/#section3

Czy to dobrze? Nie oczywiście ale sami im na to pozwoliliśmy klikając przez 20 lat "Zgadzam się" zamiast stosować pozwy zbiorowe i pikietować pod Sejmem aby utrącić korpo-bandyterię.

A z ciekawostek: np. jeśli chcesz pozwać EA i mieszkasz w UE to wg. EULA sądem właściwym jest... sąd w Anglii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 16:45, j4cko napisał:

Tak gadacie to poczytajcie regulamin forum i konta EA online ktory teraz jest rownowazny
z Origin. Czy czytanie az tak boli? Rozumiem sie czasami zagalopowac, ale jak juz prawicie
co mozna zrobic albo co ktos powinien.. przeczytajcie najpierw zanim sie osmieszycie
:)


To EA się ośmiesza. Dawno nie widziałem większej bezczelności, niż ta którą oni pokazali.

Dnia 15.11.2011 o 16:45, j4cko napisał:

Niestety w EULA jest ze mozecie co najwyzej wniesc o spor z EA pod patronatem.. EA.
I to EA ew zdecyduje czy sprawa ma trafic do sadu.. i to tez nie byle jakiego bo ichniego
(nie pamietam dokladnie - mozna sprawdzic latwo :) ale chyba na Florydzie). Przy okazji
wymagaja zrezygnowania z mozliwosci pozywania ich do sadu gdziekolwiek indziej - a jak
Ci sie nie podoba to nie instaluj origin ;)


Ja przed chwilą odinstalowałem. I wywaliłem BF3 z mojej listy zakupów.

Prawo w danym państwie zawsze ma wyższą wagę niż EULA jakieś żałosnej korporacji, nie wiem jak to jest w USA, ale jeśli zbanowani gracze pochodzili z innych krajów, to śmiało mogliby pozywać, np. za bezprawne zerwanie umowy.

Gratuluję postawy, wszyscy mają siedzieć cicho i wydawać ciężko zarobione gry, które jakiś typek z EA może ci w każdej chwili odebrać paroma kliknięciami.

Dnia 15.11.2011 o 16:45, j4cko napisał:

To na pewno nie jest zgodne z polskim prawem czy jakiegokolwiek kraju europejskiego a
nawet z prawem miedzynarodowym.. but oh well. Jakos nie natknalem sie jeszcze na artykul
ktory by rozlozyl ten temat na czynniki pierwsze.


Nie nie jest zgodne z jakimkolwiek prawem, kary za wypowiedziane słowa to naprawdę niezbyt miły powrót do przeszłości. Mam nadzieję, że EA zostanie pozwane i będzie musiało zapłacić duże odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, rozumiem, że narozrabiali na forum. Jednak to, że rozrabiali na forum w żaden sposób nie ma prawa wpływać na to czy ci użytkownicy mogą grać w gry, które legalnie zakupili. Forum to forum, gry to gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować