Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Witam, mam problem w Spellforce 2 w ostatniej misji (stalowe wybrzeże). Mianowicie próbowałem wiele razy i nie mogę przejść ostatniej planszy... czy jest jakiś sposób na jej przejście? Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 17:04, turbol napisał:

Witam, mam problem w Spellforce 2 w ostatniej misji (stalowe wybrzeże). Mianowicie próbowałem
wiele razy i nie mogę przejść ostatniej planszy... czy jest jakiś sposób na jej przejście?
Jakieś rady?

Temat poświęcony Spellforce 2 jest tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=10655&u=900
Misja jest rozległa, napisz w którym miejscu masz problem, to może coś doradzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie przejś gry raz jeszcze ale zastanawiam się czy nie zrobi tego magiem. Zawsze grałem wojownikiem i zastanawiam się nad zmianą klasy. Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które grały magami. Mi chodzi głównie o maga śmierci lub żywiołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:43, Thalanthas napisał:

Tak się zastanawiam czy nie przejś gry raz jeszcze ale zastanawiam się czy nie zrobi
tego magiem. Zawsze grałem wojownikiem i zastanawiam się nad zmianą klasy. Prosiłbym
o wypowiedzenie się osób które grały magami. Mi chodzi głównie o maga śmierci lub żywiołu.

Słyszałem że mag śmierci jest slaby.Najlepszy mag to wg mnie mag białej magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 19:43, Thalanthas napisał:

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które grały magami.

Zakładam, że chodzi o pierwszą część gry. Plusem jest możliwość atakowania jednocześnie wielu wrogów, niestety limitowana zasobami many, które można podreperować dzięki defensywnej magii umysłu, która jednakże jest dość odległa od czarnej i żywiołów, gdyż wymaga rozwoju jeszcze jednego współczynnika. Przygotuj się także na częste quickload''y w celu pozyskania przydatnych zwojów z czarami. Mag jest trochę ciekawszą postacią niż wojownik, właśnie ze względu na większe możliwości, które zapewnia posiadanie zaklęć, ale nie zawsze przekłada się ono na łatwość przechodzenia gry. Zawsze można rozważyć hybrydę zbrojnego np. z czarną magią - grałem kiedyś w OZ taką postacią, jednak niepotrzebnie wybrałem lekki pancerz; lepsze byłyby klątwy lub czary śmierci jako towarzystwo dla mieczy i nekromancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 20:04, Thalanthas napisał:

Taka hybryda to mógłby byc dobry pomysł ale zastanawiam się które rzeczy lepiej rozwijac
poza śmiercią: nekromancję czy klątwy??

Zdecydowanie nekromancję, bo daje 2 zaklęcia przywracające zdrowie dzięki wysysaniu sił życiowych z wrogów. Ponadto jest jeszcze śmiertelny uścisk (cjt.), który pozwala przeżyć zabójczy cios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. Otóż: Przeszedłem już spory kawałek Spellforce''a (15lv) i gram bez pewnego kluczowego drobiazgu jakim są plany średnich kwater dla elfów. Przebuszowałem chyba wszystkie sklepy i wykonałem chyba wszystkie dotychczasowe questy i nie mogę draństwa znaleźć. więc jak ktoś wie gdzie toto jest, byłbym wdzięczny za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:35, HaatreT napisał:

mam problem. Otóż: Przeszedłem już spory kawałek Spellforce''a (15lv) i gram bez pewnego
kluczowego drobiazgu jakim są plany średnich kwater dla elfów.

Plany średnich kwater są w skrzyni na mapie Shiel, przed teleportem do następnej mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym rozbratem ze Spellforcem postanowiłem odpalić sobie kampanię feniksa, w którą jeszcze nie miałem okazji grać. I mam takie pytanie na początek - jak bardzo różni się kampania, którą zaczyna się z kamieniem feniksa, od tej, którą zaczynamy z ostrzem cienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misje przeplatają się w kampanii Feniksa i Ostrza. Na przykład 1 misja jest inna, lecz na Onyskowym Wybrzeżu zagramy w już w obu kampaniach tą samą misję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 11:39, Tomicha napisał:

Misje przeplatają się w kampanii Feniksa i Ostrza. Na przykład 1 misja jest inna, lecz
na Onyskowym Wybrzeżu zagramy w już w obu kampaniach tą samą misję.

Czyli generalnie różnią się jedynie rozpoczęcia tych kampanii, a następne misja są już mniej-więcej takie same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:02, Hoplita napisał:

Czyli generalnie różnią się jedynie rozpoczęcia tych kampanii, a następne misja są już
mniej-więcej takie same?

Misje z obu kampanii, pomijając te z rozpoczęcia (od momentu odnalezienia Driady), są identyczne. Różnice można spotkać w cutscenkach i dialogach; trzeba też zauważyć że motywacje każdego z awatarów są różne - ten z ZŚ szuka Dariusa, a ten z OZ próbuje pozbyć się klątwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co zrobić po wykuciu shadow ring rozmawiałem z cieniem i niewiem co dalej robić jak wydostać się z kużni pobrałem poradnik tam jest napisane po rozmowie z cieniem rozpoczynasz nowy etap gry a ja mogę tylko chodzić po kużni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 12:30, chucken1 napisał:

witam mam pytanie co zrobić po wykuciu shadow ring rozmawiałem z cieniem i niewiem co
dalej robić jak wydostać się z kużni pobrałem poradnik tam jest napisane po rozmowie
z cieniem rozpoczynasz nowy etap gry a ja mogę tylko chodzić po kużni



To jest Spellforce 2? Jeśli tak to powinieneś iść na południe na tej mapie co mają swoją siedzibę klany orków do kamieni magnetycznych. Portal do nich jest za bagnami na południ mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Empyrii w Cieniu Fenixa. Mam dać strażnikom po lewej stronie coś lepszego do picia. Domyślam sie, że to pewnie "ulepszane" wino. Mam snopył i wino. Problem w tym ,że ślepy mnich nie chce mi zrobić snowina :/ Wcześniej poszedłem do niego z 2 flaszkami i 2 szczyptami snopyłu w czasie questu z opętanym kapłanem. Zrobił mi jedną flaszkę snowina. Teraz muszę zrobić coś ze strażnikami. Skąd skołować im coś lepszego do picia? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się