Zaloguj się, aby obserwować  
Nivrax

XFire/Evolve - z czym to się je?

3596 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 10:30, Harrolfo napisał:

Pomożecie w zlikwidowaniu tych problemów?

zmniejsz liczbę klatek, po co ci aż 30?
A surowy plik będzie duży, dopóki go nie prześlesz na stronę, wtedy dochodzi do kompresji i wysyłki na stronę xfire.
Jeżeli interesuje cię tylko nagrywanie filmiku, a nie inne funkcje xf po raczej polecam program fraps. jest lżejszy i wygodniejszy w użyciu i zdaje się ze można tam ustawić żeby od razu kompresował plik.

A sądząc po rozdzielczości screenów jakie dałeś to nie masz zbyt mocnego kompa więc nic dziwnego że masz lagi przy nagrywaniu. ten proces bardzo obciąża sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:26, Maurycy_69 napisał:

zmniejsz liczbę klatek, po co ci aż 30?

Jak wyjdzie ode mnie uczeń z korepetycji, za jakąś godzinę sprawdzę :)

Dnia 11.05.2011 o 17:26, Maurycy_69 napisał:

Jeżeli interesuje cię tylko nagrywanie filmiku, a nie inne funkcje xf po raczej polecam
program fraps. jest lżejszy i wygodniejszy w użyciu i zdaje się ze można tam ustawić
żeby od razu kompresował plik.

Ale darmowa wersja, z tego, co słyszałem, nagrywa tylko 30 sekund.

Dnia 11.05.2011 o 17:26, Maurycy_69 napisał:

A sądząc po rozdzielczości screenów jakie dałeś to nie masz zbyt mocnego kompa więc nic
dziwnego że masz lagi przy nagrywaniu. ten proces bardzo obciąża sprzęt

Mam lapka Acer 5820TG:
Procesor i3-380M, 2,53 GHz
Karta graficzna Radeon HD6550M
4 GB RAM (3,85 do wykorzystania)
Windows 7 64-bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:29, Harrolfo napisał:

Ale darmowa wersja, z tego, co słyszałem, nagrywa tylko 30 sekund.

darmowa pewnie tak.. ;p

Dnia 11.05.2011 o 17:29, Harrolfo napisał:

Mam lapka Acer 5820TG:

nie mam i nie miałem nigdy laptopa więc nie wiem czy to to moze być przyczyną. chociaż wydaje mi się że dzisiejsze lapki nie odstają dużo od PCtów. jak masz możliwość spróbuj na PCcie. ja nagrywam w full hd (1920x1080) i nie spowalnia mi za bardzo gry (i nie mówię tu o diablo II :P ) a mam sprzęt sprzed 3 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 17:29, Harrolfo napisał:

Ale darmowa wersja, z tego, co słyszałem, nagrywa tylko 30 sekund.

Tak, nagrywa 30s, możesz spróbować konkurencję: Hypercam jest całkiem niezły i nie nakłada limitu -jest za to napisik w górnym rogu, ale łatwo toto "wyedytować".

Dnia 11.05.2011 o 17:29, Harrolfo napisał:

Mam lapka Acer 5820TG: Procesor i3-380M, 2,53 GHz Karta graficzna Radeon HD6550M 4 GB RAM (3,85 do wykorzystania) Windows 7 64-bitowy

Wszystko rozbija się o RAM i Procka, orientacyjnie mogę powiedzieć, że 1024x768x25klatek powinno toto uciągnąć. W sumie i tak nie ma sensu dawać większych filmików bo będą się ładowały wieki a jakość i tak będzie podła. W razie problemów z lagami warto zmniejszyć detale i inne bajery graficzne w grze, bo i tak najczęściej nie będą widoczne na filmie po skompresowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hypercam mi jakoś nie podszedł, słaby według mnie jest.

Mam problem z XFirem - zmniejszyłem ustawienia, sama gra działa jak ta lala, ale obiekty w grze się przenikają, podłoga zanika, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 20:04, Harrolfo napisał:

Mam problem z XFirem - zmniejszyłem ustawienia, sama gra działa jak ta lala, ale obiekty
w grze się przenikają, podłoga zanika, ...

Znaczy, że przeciążasz CPU, miałem tak w Crysis''ie. Trzeba zmniejszyć jakość grafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytańko. Nie mogę robić zdjęć :( Zdjęć wg. swojego ustawienia -> resetowałem , nadal nic. Co robić? Nie ma przypiętego posta. Zresztą Scroll Lock + S przeszkadza. Jakie macie swoje skróciki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 20:31, BartexooN napisał:

Mam takie pytańko. Nie mogę robić zdjęć :( Zdjęć wg. swojego ustawienia -> resetowałem
, nadal nic. Co robić? Nie ma przypiętego posta. Zresztą Scroll Lock + S przeszkadza.
Jakie macie swoje skróciki?

Gra obsługuje w pełni xfire?
U mnie skróty wyglądają tak:
- scroll lock + F5 menu xfire
- scroll lock + F6 - web/stream
- scroll lock + F7 - ss
- scroll lock + F8 - vidsy
Reszta poustawiana w dziwnych kombinacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 20:31, BartexooN napisał:

Jakie macie swoje skróciki?


Ctrl + 1 - menu Xfire
Ctrl + 2 - screen
Ctrl + 3 - video
Ctrl + 4 - przeglądarka

Mogłem pomylić Ctrl + 1 z Ctrl + 4, właściwie nie jestem pewny, czy te przyciski służą właśnie temu :P Ctrl może przeszkadzać w niektórych grach, w FPS-ach klawisz ten odpowiada zwykle za kucania, a w NFS: MW potrafi zmienić bieg na niższy. Jeżeli nie chcę kucać, a mam zamiar zrobić screena, to najpierw klikam na dwójkę, a następnie na Ctrl. Wadą w FPS-ach jest zmiana broni, choć nie zawsze tak się dzieje ;-) A klawisze są z pewnością bardziej poręczne niż kombinowanie ze Scroll Lockiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 16:51, Jammin69 napisał:

Właśnie też o to miałem pytać. Wcięło dosłownie wszystkie screeny z Wieśka.


Bardzo ogólnie luknąłem na forum W2 na xf i wyczytałem, że screeny z W2 uciekły, ze względu, że gra jest adultonly i wiele screenów było adultonly :P

A wy w ogóle możecie robić screeny z W2? U mnie wcale xf ingame nie działa, tylko czas zlicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 17:53, Kakarotto napisał:

A wy w ogóle możecie robić screeny z W2? U mnie wcale xf ingame nie działa, tylko czas
zlicza.

Widziałem, jak kilka osób miało Screeny z Wiedźmina 2, jednak u mnie także tylko nalicza godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 10:21, Varo napisał:

Widziałem, jak kilka osób miało Screeny z Wiedźmina 2, jednak u mnie także tylko nalicza
godziny.


Czekałem na patcha 1.1 to nie grałem w W2, ale widziałem jak znajomi grali i robili screeny, a jak patch 1.1 wyszedł to już kicha, widocznie razem z usunięciem screenów i filmów z W2 ktoś wyłączył także xf ingame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Resident Evil 5, wersja z CDA - co prawda gra jest wykrywana a godziny nabijane, ale ingame nie działa, więc o czatowaniu czy robieniu screenów mogę zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować