Zaloguj się, aby obserwować  
bestia

Final Fantasy

688 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2010 o 18:18, Darnok_Rukia napisał:

Czy do FF X wyszło kiedykolwiek jakieś spolszczenie ?

Z tego co mi wiadomo to nie. Są jedynie fanowskie spolszczenia do Finali VII, VIII i IX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:30, Kosmitus napisał:

> Czy do FF X wyszło kiedykolwiek jakieś spolszczenie ?
Z tego co mi wiadomo to nie. Są jedynie fanowskie spolszczenia do Finali VII, VIII i
IX

Zabawnie się gra w taką spolszczoną wesję.

"Znalazłeś napój!" - You''ve obtained potion
Ale jeśli chodzi o Phoenix Down to się poddali z tłumaczeniem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 22:52, Ichibanboshi-kun napisał:

Zabawnie się gra w taką spolszczoną wesję.

Gdy grałem w w Finale to mi to nie przeszkadzało :P Gdy w grałem pierwszy raz w VIII gdzieś w początkach gimnazjum to się troszku namęczyłem z angielskim i potem wolałem sobie spolszczenia załatwić :P

Dnia 14.01.2010 o 22:52, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale jeśli chodzi o Phoenix Down to się poddali z tłumaczeniem XD

Spolszczenie do VIII wyszło stosunkowo niedawno, ale aż się zdziwiłem jak to wszystko profesjonalnie wygląda http://www.balamb.pl/
Nie testowałem, ale ponoć przy instalacji można nawet wybrać które elementy takie jak przedmioty, potwory itp. chce się mieć przetłumaczone.
Na stronie, po prawej, można poczytać losowe cytaty ze spolszczenie które nieźle do niego zachęcają ^^ Przykład: „O goście... wy to macie jaja.” [Laguna do Warda i Kirosa, tuż po zrzuceniu ich z klifu] :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:04, Witcher1990 napisał:

No i może ktoś sobie przypomniał co daje zebranie tych 100kart różnego rodzaju?;>

O ile pamiętam, to nie ma z tego nic, poza rangą absolutną za zdobycie 1700 punktów, do tego zbugowaną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 15:02, Siriondel napisał:

> No i może ktoś sobie przypomniał co daje zebranie tych 100kart różnego rodzaju?;>

O ile pamiętam, to nie ma z tego nic, poza rangą absolutną za zdobycie 1700 punktów,
do tego zbugowaną :P

No nie ranga zależy ponoć od kart w różnym układem strzałek. Pytałem o to jakieś 2lata temu wtedy Wintensun napisał, że jakiś mało użyteczny bajer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 15:53, Witcher1990 napisał:

No nie ranga zależy ponoć od kart w różnym układem strzałek. Pytałem o to jakieś 2lata
temu wtedy Wintensun napisał, że jakiś mało użyteczny bajer...


No bo właśnie tak pisali w nieistniejącym już Playerstation Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jakbym zagrał w najnowszego FF (ten co wychodzi 9 marca) to bym miał problem ze zrozumieniem fabuly? Ma styczność ze starszą fabułą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 09:22, Bartex69 napisał:

Czy jakbym zagrał w najnowszego FF (ten co wychodzi 9 marca) to bym miał problem ze zrozumieniem
fabuly? Ma styczność ze starszą fabułą?

Nie będziesz miał problemu. To kompletnie nowa saga, która ma się składać z 3 do podobno nawet 6 gier, zależnie od komercyjnego sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45494&pid=2370

Dnia 14.02.2009 o 03:27, GanD napisał:

A te historie są... piękne, epickie, momentami zakręcone bardziej niż pensjonariusze Arkham Asylum. Bohaterowie każdej historii to niesamowity zbiór indywidualności. Mają własne problemy, historie, to co się między nimi dzieje... ME przy tym to gra naprawdę uboga :/

Czyli FF to to czego można się spodziewać po ambitnej japońskiej produkcji, już dość dawno się przekonałem że tytuły pochodzące z tego kraju mają znacznie większą głębie (zarówno jeśli idzie o główną fabułę jak i historie indywidualnych bohaterów) niż to co jest produkowane na zachodzie. No to być może czas się za to zabrać już teraz...
<looka na Gry-OnLine>
Hmm, po bliższym przyjrzeniu się widzę że najnowsze FF to i tak MMO których nie ruszam więc zacznę od FF VII i VIII, teraz trzeba tylko wygrzebać je w ofercie jakiegoś sklepu i zagrać.
Dzięki tak Tobie jak i Dannowi za rekomendację :)

Dnia 14.02.2009 o 03:27, GanD napisał:

Wszystkie wcześniejsze gry można odpalić na PC za pomocą emulatorów (ePSX, w razie czego służę pomocą w konfiguracji) i tak najlepiej robić, bo wtedy można uzyskać znacznie lepszą grafikę niż w normalnej wersji PC.

Znaczy się lepiej jest kupić wersję na konsolę i odpalić ją przez emulator niż kupować wersję na PC? Czym one się dokładnie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głownie grafiką - emulatorem z dobrze ustawionymi custom shaderami uzyskasz grafikę nawet tak ładną jak niektóre platformery na psp. Do tego rozdzielczosc tez ustawisz wyższą dzięki filtrom wbudowanym w emu.

FF7, FF8, FF9 - idealnie chodza na najnowszym ePSXe 1.7 [skończyłem niedawno ff9 i zero problemów, poprzednie finale na 1.5 ukończyłem i też działały ideolo]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 14:02, Pietro87 napisał:

Głownie grafiką - emulatorem z dobrze ustawionymi custom shaderami uzyskasz grafikę nawet
tak ładną jak niektóre platformery na psp. Do tego rozdzielczosc tez ustawisz wyższą
dzięki filtrom wbudowanym w emu.

FF7, FF8, FF9 - idealnie chodza na najnowszym ePSXe 1.7 [skończyłem niedawno ff9 i zero
problemów, poprzednie finale na 1.5 ukończyłem i też działały ideolo]

Mi się troszkę ścina zwłaszcza przy walce. Poza tym ekran wczytywania walki skacze i tekstury są lichej jakości;/ ePSXe 1.5.2. Jeśli możesz coś poradzić odezwij się na gg powiem jak skonfigurowałem emu
Edit gg na GSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi słowy szukać wersji na konsolę zaś pecetową kupić jedynie wtedy jeśli nie da się znaleźć tej pierwszej... Ech, dlaczego nie mogli stworzyć porządnej wersji na PC, przecież oczywiste było że blaszaki się cały czas rozwijają i z czasem udźwigną wszystko nawet jeśli nie będzie idealnie zoptymalizowane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 14:11, Karharot napisał:

/cut

Raczej problem jest w tym że wersja FF VII czy VIII na pc to swoiste białe kruki. Tak więc ich zdobycie teraz graniczy z cudem. A co do optymalizacji to nie tyle mają z nią problem co gryzą się z nowszymi systemami. Da się je odpalić na viście czy xp ale trzeba trochę przy nich pogrzebać aby działały jak trzeba. Bo aż tak wielkich różnic w grafice między tymi wersjami nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje PCtowe w dobrym stanie są cięzkie do znalezienia. Ja za FF 7 i 8 kupione na e-bayu (nówki) z Singapuru dałem 220zł (w tym wysyłka lotnicza za 45zł), po kupieniu PS2 i zakupie FF 7 i 8 w wersji PSX sprzedałem w ciągu 3 godzin edycje PC (już używane) za 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ma Win 7 który póki co udowodnił mi że potrafi współdziałać ze starszymi grami (co mnie nieźle zdziwiło). Co do wersji to coś mi świta że chyba mój znajomy to ma... Najpierw skontaktuję się z nim i zobaczę jak to mi działa a dopiero potem zacznę się bawić w zakupy. Co do ceny to w nadchodzących miesiącach żadna nowość nie przyciąga mojej uwagi więc jeśli gra udowodni że jest dobra to 200+ złotych mogę wydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce pograć w FFVII czy VIII, to najlepszym wyjściem jest kupno PS3 albo PSP:P Jedna część za niecałe 40zł i można grać:) Ja właśnie zaczynam siódemkę i jest całkiem nieźle, chociaż nie powiem, żeby mnie jakoś niesamowicie wciągnęła.
I w związku z tym mam też pytanie. Wszyscy piszą o częściach od 7 wzwyż, a jak jest z resztą? Warto się nimi zaiteresowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować