Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Petycja o wprowadzenie podzialu na meskie/zenskie statusy...

968 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2006 o 18:44, Jaki Ganh1 napisał:

Wywrotowiec - Wywrotnica


Rewelacja, ale może rozważysz jeszcze Wywrotka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fran :-) Kopę lat. Wracasz?
A żeby nie było OT, to jestem oburącz za wprowadzeniem podziału na statusy męskie i żeńskie. Układ ze starego forum sprawdzał się bardzo dobrze.
I kumu to panie przeszkadzało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A odmnień Sekretarza, bez dodawania "Pani"? :)

Wracając do sprawy... O ile dobrze pamiętam to skłaniałem się za tą petycją. Jednak taka brutalna odmiana statusów, jest jakby nie patrząc dosyć... Dziwna? Rozumiem jeszcze znaczki Wenus i Marsa, bo one nie wpływają na status. Ale Robotnicy czy nawet Robotniczki sobie nie wyobrażam, bo zaraz mi się przypomina Pszczółka Maja i Mrówka Z :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 19:20, PolishWerewolf napisał:

A odmnień Sekretarza, bez dodawania "Pani"? :)

Wracając do sprawy... O ile dobrze pamiętam to skłaniałem się za tą petycją. Jednak taka brutalna
odmiana statusów, jest jakby nie patrząc dosyć... Dziwna? Rozumiem jeszcze znaczki Wenus i
Marsa, bo one nie wpływają na status. Ale Robotnicy czy nawet Robotniczki sobie nie wyobrażam,
bo zaraz mi się przypomina Pszczółka Maja i Mrówka Z :)



sekretarka pani ;)


poza tym to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz biorą, to Sekretarka w niczym nie odpowiada Sekretarzowi... Więc taka opcja jest niemożliwa do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 20:09, PolishWerewolf napisał:

Logicznie rzecz biorą, to Sekretarka w niczym nie odpowiada Sekretarzowi... Więc taka opcja
jest niemożliwa do przyjęcia.



A więc bedzie pani sekretarka albo sekretarz rodzaj żeński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 19:17, A-cis napisał:

Cześć Fran :-) Kopę lat. Wracasz?


O, witaj :)
Okołoświąteczne, wielogodzinne dyżury w pracy, internet to to, co w takich momentach chroni człowieka przed popadnięciem w szaleństwo.
Szczęśliwego Nowego 2007 :)

Dnia 29.12.2006 o 19:17, A-cis napisał:

A żeby nie było OT, to jestem oburącz za wprowadzeniem podziału na statusy męskie i żeńskie.


Ba, mówisz tak, bo "Wywrotnica" Ci raczej nie grozi. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za. Tymbardziej że spotkałam się z pytaniem skierowanym do mnie: "Ile czasu to robiłeś?"

Robotniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:04, eithel napisał:

Jestem zdecydowanie za. Tymbardziej że spotkałam się z pytaniem skierowanym do mnie: "Ile czasu to robiłeś?"

Moim zdaniem na pewno przydałoby się jakies oznaczenie postów np. znakami ♂ i ♀ - jeżeli już nie można dobrze odmieniać tytułów. Z drugiej strony na gramsajtach dość łatwo wyraźnie napisać, że jest się mężczyną lub kobietą - problem w tym, że częśc osób w ogóle nie zagląda na GSy osób, którym odpowiada.

ps. Dla tych, którzy pierwszy raz widzą ten temat słowo sekretarz i sekretarka ma to samo znaczenie. Tylko pogardliwe traktowanie pracy kobiet i lata PRL-u zmieniły znaczenie i zróżnicowały te słowa w zalezności od rodzaju na nobliwe i lekceważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł :) Co prawda większość ludzi na gram.pl to mężczyźni, ale przecież jest też sporo kobiet/dziewczyn, a o nich nie można zapominać. W końcu mają takie same prawa jak my :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za.. jeśli pierwszy raz natykamy się na danego gramowicza, to nie wiem jakiej jest płci i jak się do niego zwracać. Zazwyczaj zwracamy się w rodzaju męskim co może urazić damy. Podział statusów według płci rozwiązał by ten problem i stanowił by ciekawe urozmaicenie na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieprzekonany co do statusu: "Sekretarz", a "Sekretarka". Podam tu prosty przykład. Zastanówcie się jak brzmi: "Sekretarz Stanu", a "Sekretarka Stanu". Taki prosty przykład ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować