Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Ale ty nie krytykujesz już gry. Krytykujesz sposób marketingu, ludzi którzy w to grają, a swoim za przeproszeniem pieprzeniem nic nie wnosisz do sprawy. Wszyscy już wiedzą że to był skok na kasę, nie warto kupować, ale po co zniechęcać innych do gry to nie rozumiem. Co do grania w nią: gdybyś w nią pograł mógłbyś narzekać na rzeczy, związane z rozgrywką, a nie sposobem produkcji itp.
Co do multi: W KAŻDYM RTSie tego rozdzaju(budujesz,zbierasz,rozbuduwujesz,mordujesz) jest tak samo. Kamień/papier/nożyce + spam jednostek. Tak było w Rise of Legends, CoHu(po części) RA 3, AoE itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o dodanie mnie do listy znajomych w grze przez osoby, które kupiły już grę? Albo chociaż o podanie nicków i numerków identyfikacyjnych.

Spoiler

Moje dane: Mój mail: golec.sebastian@gmail.com Nick: Gromo Numer: 209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

W zasadzie - jeżeli umiesz nimi grać, to tak :) A ja przecież grałem w SC2 Betę, bo Betę,
ale jednak. Mam prawo narzekać, czy muszę wyrzucić w błoto te dwieście złotych, żeby
mieć do tego prawo?

Nagle z mojego krytykowania kogoś przeszliśmy do krytykowania ciebie?


Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

Ja nie twierdzę, ze tak nie jest. Zgadzam się nawet z tobą, bo spędziłem naprawdę paręnaście
ładnych godzin przy pierwszym "Gwiezdnym Rzemiośle". Po prostu odrzuca mnie ten wszechobecny
pośpiech.

Bo dziwnym trafem gry na multi nie trwają długo

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

Facet mnie zaatakował zanim zdążyłem wybudować barak i 3 supply depoty... poza tym nie
znam się na taktykach grania w StarCrafta po necie, więc nie wiem co to jest MMM ani
czy da się to zrobić w 10 minut.

To gościu miał bardzo łatwe zwycięstwo

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

No dobrze, a taki EA wydaje u nas gry w cenach zachodnioeuropejskich?

a co ma nagle EA do wydawania gier Blizzarda w Polsce?

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

A kiedy je zadałeś? Ja bym grał tylko w kampanię/ewentualnie w jakąś potyczkę od czasu
do czasu.

a, przy któreś z odpowiedzi do ciebie, ale i tak się pytałem tylko i wyłącznie kampanie ^^

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:


Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

Zastanawiający są natomiast ludzie, którzy piszą "SC2 to hit murowany! Gra roku! Nic
lepszego nie wyszło i długo nie wyjdzie" równocześnie prosząc o klucz do dema. To im
wolno wychwalać, chociaż nie grali, ale już innym, którzy nie grali nie wolno krytykować?

>
komu dałbyś trial szybciej, komuś kto napisze jak ta gra jest fajna, czy komuś kto krytykuje ją?


Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

> Możesz się spytać LEM dlaczego się zgodzili na tą cenę?
No mi się wydaje, że "bo to jest StarCraft i choćby kosztował i dwa razy więcej, to
i tak oszołomy go kupią". Sequel żeruje na legendzie wyrobionej przez poprzednika.

masz racje, wydaje ci się, wcześniej licencje miał CDP, tylko targuj się o lepsze warunki dla graczy jak 2 firma zgadza się na wszystko byle tylko zabrać grę konkurencji?

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

To był tylko przykład... dwie najdroższe jednostki lądowa i powietrzna Terran (przynajmniej
w 1) i zrobienie z nich armii.

zaczynam mieć wątpliwość co do twojego grania w bete

>Chodziło mi raczej o sytuacji, w której rozgrywka trwa

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

wystarczająco długo, żeby mieć dużo dobrych (i dobrze przemyślanych jednostek) i w ostatecznej
bitwie je wykorzystać. I uwierz mi nie chodziło mi o to który szybciej poklika na Battlecruisery
i użyje Yamato guna, ale chociażby o próbę wykorzystania terenu na swoją korzyść

widziałem, wiele razy

Dnia 30.07.2010 o 20:32, Arry napisał:

, czy odpowiednim momencie wprowadzenia do walki odpowiednich oddziałów.

też

i to w early-mid game, a nie late game

a co do krytyki SC2

-za krótka kampania
-za szybka kampania
-cena

coś jeszcze? Czy już mogę stwierdzić iż 1 jest subiektywne, 2 świadczy o tym, iż SC2 jest na multi, a w przypadku 3 można dziękować LEMowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 20:44, lis_23 napisał:

Do siebie dobieram AI kompa,zwykle tego samego przeciwnika - po wczytaniu się planszy
wychodzi " zwycięstwo - zwycięstwo gracza 2 ".


mógłbyś zrobić screen tak jakby lobby było gotowe do gry i wystarczy nacisnąć "Start"?
bo nie jestem pewien czy to nie jest dawanie do tego samego teamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zapytać o jakieś strategie do multiplayera głównie 2v2. W becie przyznam się za dobrze mi nie szło terranami jako tako nawet szybko budowałem jednostki protossami tak średnio a zergami to klapa. Chciałbym prosić was o jakieś wskazówki, porady albo strategie na temat grania protossami albo terranami. Po grę jadę w poniedziałek i chciałbym być przygotowany by zacząć coś poważniejszego z multiplayerem na razie mam taki zamiar. Nie chciał bym na samym początku zwalić wszystkiego a potem to naprawiać. Więc jeśli macie jakieś wskazówki albo porady to chętnie wysłucham. Najlepiej na gg pogadać. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

Nagle z mojego krytykowania kogoś przeszliśmy do krytykowania ciebie?

Przykład, żeby nikt się nie obraził, że wykorzystuję go jako przykład...

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

Bo dziwnym trafem gry na multi nie trwają długo

I to pewnie nie jest wina taktyk przyjętych na Multi, które polegają na jak najszybszym jechaniu wroga?
Obecnie w SC2 (i SC1 też) na necie gra sporo (jak nie większość) zapaleńców, którzy w 10 minut są w stanie rozbudować bazę w 90% i potrafią klikać tak szybko, że wydaje się jakby robili 20 rzeczy naraz. Jak wpadasz na takiego raz, drugi, trzeci to ci się odechciewa grać na Multi. Szczególnie nie przepadasz za mega szybką rozgrywką (ja taki jestem)

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

To gościu miał bardzo łatwe zwycięstwo

Teraz się śmiejesz z moich mizernych umiejętności? Tak, nie potrafię grać w gry strategiczne w tempie, w jakim narzucają tacy ludzi i dlatego Battle.Net mnie odrzuca.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

a co ma nagle EA do wydawania gier Blizzarda w Polsce?

To, że jednak się da nie być rodzimym wydawcą gry w danym kraju, a dostosować cenę produktu do ogólnie panujących pułapów w danym regionie.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

a, przy któreś z odpowiedzi do ciebie, ale i tak się pytałem tylko i wyłącznie kampanie
^^

W takim razie nie zauważyłem. Chciałem jednak napomnieć, że duża część strategii Single ma też możliwość potyczki z komputerem, ale niech tak będzie, w zasadzie nawet nie trzeba dla mnie potyczek w StarCrafcie. Sama kampania wystarczy.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

komu dałbyś trial szybciej, komuś kto napisze jak ta gra jest fajna, czy komuś kto krytykuje
ją?

Cóż ja przynajmniej nie żebram o triala, nie jestem hipokrytom. Ale wracając do twojego pytania. A wracając do twojego pytania: Remu, kto krytykuje. Bo przecież po co komuś, kto jest święcie przekonany o wielkości danej gry jej wersja demo? Skoro jest taki pewien tego, ze gra jest taka dobra to niech idzie i ją kupi. A ktoś, kto ją krytykuje może się właśnie do niej przekona poprzez triala.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

masz racje, wydaje ci się, wcześniej licencje miał CDP, tylko targuj się o lepsze warunki
dla graczy jak 2 firma zgadza się na wszystko byle tylko zabrać grę konkurencji?

Zgodzili się na wszystko, bo jest to StarCraft Blizzarda. Jak myślisz, zgodziliby się na cenę 200 złotych gdyby gra była nowością na rynku nazywała się "Podbój Kosmosu" i była zrobiona przez firmę "Cold Weather" (nie wiem czy istnieją takie firmy/produkty)?

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

zaczynam mieć wątpliwość co do twojego grania w bete

Ja też, bo po 8 meczach (z czego 3 grałem z AI bo sprawdzałem jak wyglądają poszczególne rasy, a jeden grałem w trybie co-op ze znajomym, który praktycznie pojechał sam wrogów) wywaliłem ją i tyle na oczy widziałem.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

widziałem, wiele razy

To mógłbyś zapodać jakiegoś linka do filmu. Ja niestety nie spotkałem jeszcze takiego gracza. Ci, których spotkałem skutecznie mnie zniechęcili do poszukiwań.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

a co do krytyki SC2

-za krótka kampania

A może powiesz mi, że 15 godzin na 30 misji to dobry stosunek?

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

-za szybka kampania

Dla mnie, człowieka, który jest zainteresowany przede wszystkim grą w trybie Single takie zmultiplayerowanie rozgrywki dla jednego gracza to poważna wada.

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

-cena

Powiedz mi (ale tak szczerze, po zastanowieniu i przemyśleniu), czy gdyby ta gra wyszła obecnie, ale nie pod nazwą StarCraft i nie wyprodukowana przez Blizzarda to czy poszedłbyś do sklepu i wydał na nią 200 złotych?

Dnia 30.07.2010 o 21:12, Aku230 napisał:

coś jeszcze? Czy już mogę stwierdzić iż 1 jest subiektywne, 2 świadczy o tym, iż SC2
jest na multi, a w przypadku 3 można dziękować LEMowi

1 jest trendem dzisiejszych gier, które są coraz prostsze i coraz krótsze, bo po co się wysilać, gracze i tak kupią.
2 rzeczywiście świadczy o Multiplayerowości SC2, bo żeby grać w singla trzeba zachowywać się tak jakby się grało na multi.
3 zaś jest winą marki, i pazerności wydawców, którzy wiedzą, że skoro jest to właśnie taka, a nie inna marka to mogą sobie pozwolić na wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 22:05, Aku230 napisał:

kim gra teammate?


Właściwie to grałem różnie bo szukałem partnera jeszcze nie mam drużyny. I właśnie też szukam kogoś z kim mógłbym poćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> Bo dziwnym trafem gry na multi nie trwają długo
I to pewnie nie jest wina taktyk przyjętych na Multi, które polegają na jak najszybszym
jechaniu wroga?

A mają "jechać" wroga powoli?

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

Obecnie w SC2 (i SC1 też) na necie gra sporo (jak nie większość) zapaleńców, którzy w
10 minut są w stanie rozbudować bazę w 90% i potrafią klikać tak szybko, że wydaje się
jakby robili 20 rzeczy naraz. Jak wpadasz na takiego raz, drugi, trzeci to ci się odechciewa
grać na Multi. Szczególnie nie przepadasz za mega szybką rozgrywką (ja taki jestem)

Widziały gały co brały? SC2 to kontynuacja konkretnego, klasycznego (w pełnym tego słowa znaczeniu) RTSa i Blizz od początku chyba ogłosił, że nie będzie innowacji na siłę? Jeżeli komuś nie odpowiada ten typ mechaniki to niech gra w coś innego. Naprawdę, ludzie którzy teraz narzekają na ten tytuł chyba sami nie wiedzą o co chodzi. To nie jest gra, która miała zadowolić wszystkich fanów RTsów, ale fanów SC i tych, którzy preferują tego typu zabawę. Kropka.
Poza tym co do szybkości klikania i umiejętności. Dobrym graczem (nie mówię już nawet o pro) nie zostaje się z dnia na dzień. To wynik obeznania z grą - taktyk, map, skrótów klawiszowych, oraz oglądania repów dobrych graczy, a także własnej inicjatywy i przede wszystkim treningu. Ta gra wymaga aby poświęcić jej sporo uwagi i to z czasem procentuje. Nie pasuje to komuś - ok - są gusta i każdy ma do nich prawo, ale w tym wypadku to nie jest ŻADEN uzasadniony zarzut dla tej gry.
I nie wmówisz mi, że każda gra w sieci toczy się z przeciwko hybrydzie małpiej zręczności z cyber mózgiem;p Raz się wygrywa, raz przegrywa, a sztuką jest uczyć się i dobierać gry (znajomych) do własnego poziomu i oczekwiań. To tak jak z piłką. Chyba, żaden z nas nie ma umiejętności i szans zagrania w pierwszej (czy nawet drugiej czy trzeciej) lidze, co nie zmienia faktu, że można mieć dużo radochy z kopania jej na osiedlowym boisku, prawda?

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> -za krótka kampania
A może powiesz mi, że 15 godzin na 30 misji to dobry stosunek?

A jak długa powinna być kampania aby było ok? Dla mnie oprócz długości liczy się też jakość, a na tą nie narzekam póki co i wiem, że gdy będę bardziej ogarniał wrócę wcześniejszych misji, aby zdobywć kolejne acziki. Tak wiem, takie to sztuczne wydłużanie, ale dopóki daje frajdę to co w tym złego?

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> -za szybka kampania
Dla mnie, człowieka, który jest zainteresowany przede wszystkim grą w trybie Single takie
zmultiplayerowanie rozgrywki dla jednego gracza to poważna wada.

Taaak, nie ma to jak każda misja wg schematu - turtle turtle turtle a po pół godziny deptanie kolejnych budynków bazy wroga;p A potem gadanie, że nuuuda bo każda misja to samo i schematycznie i żadne wyzwanie...
A tak na poważnie. Misje są ciekawe i urozmaicone, a jeżeli masz za ciężko, zmniejsz stopień trudności może?

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> -cena
Powiedz mi (ale tak szczerze, po zastanowieniu i przemyśleniu), czy gdyby ta gra wyszła
obecnie, ale nie pod nazwą StarCraft i nie wyprodukowana przez Blizzarda to czy poszedłbyś
do sklepu i wydał na nią 200 złotych?

A czy poszedłyś do salonu i kupił porsche gdyby było zrobione przez fiata (w cenie porsche)? Porównanie dosyć abstrakcyjne, co nie zmienia faktu, że ta gra to nie jest zwykły RTS zrobiony przez zwykłą firmę. To jest marka, a za markowe rzeczy niestety (podkreślam to słowo) się płaci. Też żałuję, że gra kosztuje aż tyle. Nie mam ochoty wdawać się w dywagacje na temat przyczyn. Tak już się stało i tyle. Cena jest jak na polskie standardy niemal zaporowa dla wielu graczy (szczególnie tych młodszych bez własnych dochodów), co nie zmienia faktu, że gra jest IMO wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 22:38, kryst90 napisał:

> kim gra teammate?
>

Właściwie to grałem różnie bo szukałem partnera jeszcze nie mam drużyny. I właśnie też
szukam kogoś z kim mógłbym poćwiczyć.


to ciężko powiedzieć, bo np. ja nie pójdę w early rush jak teammates idzie w high tech.
Ogólnie miałbym zastrzeżenia do strategi gdzie terran idzie w mech z dużą przewagą siege tanków, za duża utrata mobilność i raczej zmusza do siedzenia w bazie.
Dużo zależy właśnie od teammates, bo np w 4v4 jak ja szedłem w coś na mid game (MM) to reszta w high tech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> Bo dziwnym trafem gry na multi nie trwają długo
I to pewnie nie jest wina taktyk przyjętych na Multi, które polegają na jak najszybszym
jechaniu wroga?
Obecnie w SC2 (i SC1 też) na necie gra sporo (jak nie większość) zapaleńców, którzy w
10 minut są w stanie rozbudować bazę w 90% i potrafią klikać tak szybko, że wydaje się
jakby robili 20 rzeczy naraz. Jak wpadasz na takiego raz, drugi, trzeci to ci się odechciewa
grać na Multi. Szczególnie nie przepadasz za mega szybką rozgrywką (ja taki jestem)


to czego oczekiwałeś od SC2? Że najszybsza i jedyna prędkość gry to obecne slowest?

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> To gościu miał bardzo łatwe zwycięstwo
Teraz się śmiejesz z moich mizernych umiejętności? Tak, nie potrafię grać w gry strategiczne
w tempie, w jakim narzucają tacy ludzi i dlatego Battle.Net mnie odrzuca.

j/w, czego oczekiwałeś od SC2

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> a co ma nagle EA do wydawania gier Blizzarda w Polsce?
To, że jednak się da nie być rodzimym wydawcą gry w danym kraju, a dostosować cenę produktu
do ogólnie panujących pułapów w danym regionie.

CDP, EA mogą dać normalne ceny, LEM nie, więc może zacznij mieć pretensje do ostatniej z wymienionych firm?

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

W takim razie nie zauważyłem. Chciałem jednak napomnieć, że duża część strategii Single
ma też możliwość potyczki z komputerem, ale niech tak będzie, w zasadzie nawet nie trzeba
dla mnie potyczek w StarCrafcie. Sama kampania wystarczy.


To kup rosyjską czy brazylijską (nie pamiętam gdzie dokładnie są te wersje)wersje, multi jest płatne ale sama gra tania

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

Cóż ja przynajmniej nie żebram o triala, nie jestem hipokrytom. Ale wracając do twojego
pytania. A wracając do twojego pytania: Remu, kto krytykuje. Bo przecież po co komuś,
kto jest święcie przekonany o wielkości danej gry jej wersja demo? Skoro jest taki pewien
tego, ze gra jest taka dobra to niech idzie i ją kupi. A ktoś, kto ją krytykuje może
się właśnie do niej przekona poprzez triala.

wątpię byś dał gościom krytykującym HoMM triala do tejże gry, najpierw rozważyłbyś kto z twojego otoczenia mógłby zagrać z tobą, potem ewentualnie forum

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:


Zgodzili się na wszystko, bo jest to StarCraft Blizzarda. Jak myślisz, zgodziliby się
na cenę 200 złotych gdyby gra była nowością na rynku nazywała się "Podbój Kosmosu" i
była zrobiona przez firmę "Cold Weather" (nie wiem czy istnieją takie firmy/produkty)?

zależy jaka to byłaby gra, grywalność i czy byłaby na konsole i PC, jeśli byłaby świetna to pewnie by za tyle sprzedawali

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:


Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

Ja też, bo po 8 meczach (z czego 3 grałem z AI bo sprawdzałem jak wyglądają poszczególne
rasy, a jeden grałem w trybie co-op ze znajomym, który praktycznie pojechał sam wrogów)
wywaliłem ją i tyle na oczy widziałem.

8 meczy, w tym 4 na serio, o ile przyjmiemy że placement matches są na serio

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

To mógłbyś zapodać jakiegoś linka do filmu. Ja niestety nie spotkałem jeszcze takiego
gracza. Ci, których spotkałem skutecznie mnie zniechęcili do poszukiwań.

pierwszy który znalazłem i jest dosyć nowy
http://www.youtube.com/user/HDstarcraft#p/u/6/FV49FKutcf0
możesz też poszukać gier WhiteRa w szczególności gdy gra przeciwko Terranom

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> a co do krytyki SC2
>
> -za krótka kampania
A może powiesz mi, że 15 godzin na 30 misji to dobry stosunek?

hmm, te 15h jest dla graczy którzy się śpieszą, więc wątpię, żebyś ty osiągnął ten wynik grając po swojemu

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> -za szybka kampania
Dla mnie, człowieka, który jest zainteresowany przede wszystkim grą w trybie Single takie
zmultiplayerowanie rozgrywki dla jednego gracza to poważna wada.
> -cena
Powiedz mi (ale tak szczerze, po zastanowieniu i przemyśleniu), czy gdyby ta gra wyszła
obecnie, ale nie pod nazwą StarCraft i nie wyprodukowana przez Blizzarda to czy poszedłbyś
do sklepu i wydał na nią 200 złotych?

nie wiem ^^ za dużo czynników losowych by było, np czy ktoś z moich znajomych w to gra

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

> coś jeszcze? Czy już mogę stwierdzić iż 1 jest subiektywne, 2 świadczy o tym, iż
SC2
> jest na multi, a w przypadku 3 można dziękować LEMowi
1 jest trendem dzisiejszych gier, które są coraz prostsze i coraz krótsze, bo po co się
wysilać, gracze i tak kupią.

prostsze ale bete porzuciłeś, za proste? ^^

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

2 rzeczywiście świadczy o Multiplayerowości SC2, bo żeby grać w singla trzeba zachowywać
się tak jakby się grało na multi.

czyli lepiej niż w 1, gdzie mass zergling mogło załatwić sprawę w kampanii...

Dnia 30.07.2010 o 22:18, Arry napisał:

3 zaś jest winą marki, i pazerności wydawców, którzy wiedzą, że skoro jest to właśnie
taka, a nie inna marka to mogą sobie pozwolić na wiele więcej.

LEM tylko i wyłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2010 o 21:14, Aku230 napisał:


mógłbyś zrobić screen tak jakby lobby było gotowe do gry i wystarczy nacisnąć "Start"?
bo nie jestem pewien czy to nie jest dawanie do tego samego teamu


Tak właśnie zrobię ale na razie wciągnęła mnie kampania ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie troszeczke pogralem w StarCraft II i przed chwila przeszedlem kampanie na poziomie Normal. Podobala mi sie, i pewnie jeszcze nie raz przejde (chocby po to, zeby achievy nabic. No i teraz troszeczke bardziej bede sie mogl skupic na multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 00:04, Aku230 napisał:

to ciężko powiedzieć, bo np. ja nie pójdę w early rush jak teammates idzie w high tech.
Ogólnie miałbym zastrzeżenia do strategi gdzie terran idzie w mech z dużą przewagą siege
tanków, za duża utrata mobilność i raczej zmusza do siedzenia w bazie.
Dużo zależy właśnie od teammates, bo np w 4v4 jak ja szedłem w coś na mid game (MM) to
reszta w high tech



Ja miałem z tym problem że oni strasznie budowali szybko jednostki. Mi z terranami jakoś wychodziło z jednostkami ale oni od razu mieli takie mocne a ja musiałem czekać na surowce i jeszcze cały czas dobudowywali bazy. Najlepiej jak bym miał już grę i z kimś po grał tak żeby zapoznać się ze wszystkim coś jak skirmishe w wowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

to czego oczekiwałeś od SC2? Że najszybsza i jedyna prędkość gry to obecne slowest?

Odrobiny umiaru...

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

CDP, EA mogą dać normalne ceny, LEM nie, więc może zacznij mieć pretensje do ostatniej
z wymienionych firm?

Ale czy LEM pozwoliłby sobie na taką rzecz z jakąkolwiek inną marką jakiejkolwiek innej firmy? Rozumiem, że cena jest w dużym stopniu winą wydawcy, a nie producenta, ale, jako producent, ja bym miał jednak na uwadze trendy rynkowe danego regionu przy wybieraniu wydawcy.

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

To kup rosyjską czy brazylijską (nie pamiętam gdzie dokładnie są te wersje)wersje, multi
jest płatne ale sama gra tania

Kupiłbym. Kupiłbym, ale nie znam rosyjskiego...

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

wątpię byś dał gościom krytykującym HoMM triala do tejże gry, najpierw rozważyłbyś kto
z twojego otoczenia mógłby zagrać z tobą, potem ewentualnie forum

Jak mam znajomego, któremu podoba się HoMM, to pójdzie on do sklepu i kupi tą grę i będzie mógł ze mną grać, a jeżeli dam triala komuś, kto krytykuje Heroesów i nuż mu się spodoba, to będę miał jeszcze jedną osobę więcej do gry. Demo zazwyczaj jest po to, żeby przekonać ludzi do zakupu danego tytułu.

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

zależy jaka to byłaby gra, grywalność i czy byłaby na konsole i PC, jeśli byłaby świetna
to pewnie by za tyle sprzedawali

Modern Warfare 2 też ponoć był "świetną grą", a za tyle nie sprzedawali. Jeżeli jednak nie byłaby to znana marka, to wątpię, żeby twoi znajomi poszli do sklepu i wydali na taki produkt 200 złotych.

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

8 meczy, w tym 4 na serio, o ile przyjmiemy że placement matches są na serio

To jest... co? Że tak się spytam? Podsumowanie? Przecież wiem, ile grałem...

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

hmm, te 15h jest dla graczy którzy się śpieszą, więc wątpię, żebyś ty osiągnął ten wynik
grając po swojemu

No dobra - niech ci będzie, że kampania mi wystarczy na dłużej niż 15 godzin. Masz jednak świadomość, że ilość czasu potrzebnego na przejście gry jest przez twórców wyolbrzymiana? Dla przykładu: Dragon Age, który miał mi strarczyć na 60 godzin rozgrywki przeszedłem w 40 (grałem pierwszy raz, grałem spokojnie, a nawet momentami zostawiałem włączoną grę i szedłem robić coś innego).

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

nie wiem ^^ za dużo czynników losowych by było, np czy ktoś z moich znajomych w to gra

Nie wiem jakich masz znajomych (może akurat jest to "burżuazja", która kupuje każdą grę w wydaniu limitowanym exclusive), ale ja z mojego otoczenia wiem, że nie poszliby do sklepu, gdyby ta gra nie miała "StarCraft" w nazwie.

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

prostsze ale bete porzuciłeś, za proste? ^^

Raczej zniechęciło mnie kilku graczy, których spotkałem grają w nią, ale niech ci będzie, że za proste.

Dnia 31.07.2010 o 00:08, Aku230 napisał:

czyli lepiej niż w 1, gdzie mass zergling mogło załatwić sprawę w kampanii...

Nie wiem nigdy z takiej taktyki nie korzystałem, zawsze wolałem różnorodność i obmyślanie ciekawych taktyk niż "atak roju"... Zresztą, jak raz spróbowałem zrobić Zergling rush na protossów w ostatniej misji Zergów (podstawka), to się okazało, że zanim wysłałem ostatnią grupę, pierwsza już była zanihilowana =,=''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! Właśnie wyszedł pierwszy paczyk.

Changelog:
- Optymalizacja zapisanych stanów gry w kampanii.
- Poprawiono błąd, w którym dźwięk nie odtwarzał się na niektórych systemach 7.1.

Cóż nie ma tego za dużo^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 03:59, Wojman napisał:

Tak sobie troszeczke pogralem w StarCraft II i przed chwila przeszedlem kampanie na poziomie
Normal. Podobala mi sie, i pewnie jeszcze nie raz przejde (chocby po to, zeby achievy
nabic. No i teraz troszeczke bardziej bede sie mogl skupic na multi.


Też ukończyłem kampanię jakoś tak wczoraj pod wieczór. I muszę powiedzieć, że końcówka jest niesamowita.
UWAGA, BAD NASTY SPOILER BELOW :-)

Spoiler

Najpierw filmik z walczącym generałem, potem samo zakończenie i przyznaję, że żal mi Tychusa, naprawdę. Aczkolwiek gość sam wybrał swój los. Jim wiedział, że jeśli Sarah ma żyć, Tychus już jest martwy. Tak czy inaczej. Więc dlatego się nie zawahał. I myślę, że chodziło tu nawet nie tyle o ocalenie wszechświata (który w tym jednym momencie wręcz zawisł na włosku, trzeba przyznać), po prostu Jim wciąż ją kochał.



I teraz jest dokładnie tak jak podejrzewałem i o czym pisałem. Fabuła kończy się w taki sposób, że weź i teraz czekaj na kontynuację. To jakaś paranoja... półtora roku ?!? Ohh nooo... w tym momencie nawet zaczynam żałować, że kupiłem tą grę już teraz, choć przecież zdawałem sobie sprawę z tego że tak będzie.
Tym bardziej, że to na fabule właśnie najbardziej mi zależało. Na multi w RTSach nigdy nie byłem asem, a w końcu ileż można grać vs A.I. ? Gdyby to było np. Diablo, to wtedy OK: multiplayer here i come. A tak to nie moja działka.
Pewnie przejdę kampanię jeszcze z raz (spróbuję na hardzie, bo normal jest jednak dość łatwy, a brutalu ruszać nie zamierzam ;-)), a co potem ? Tak sobie myślę, chyba jednak powrócę do WoWa, w oczekiwaniu na HotS oraz przede wszystkim na ToRa. :-)

Osobiście jeśli ktoś nie lubi multi w RTSach, bo np. jest za szybko lub ponieważ multi zabija klimat gry (z czym się zgadzam) itp., ani nie zależy mu jakoś specjalnie na fabule gry i poznaniu dalszych losów bohaterów (bo np. nie grał w Jedynkę lub grał dawno temu), to jednak odradzam mu zakup SC2 w tym momencie.
I nie chodzi tu nawet o cenę, tylko o to ile gra w takim układzie mam mu do zaoferowania. OK, jest kilka świetnych przerywników filmowych, ale ponadto kampania jest like a Blast: szybka, intensywna i niestety niepełna. A dla kogoś niezorientowanego w tym uniwersum wyda się kolejną fajną i j/w, ale też krótką rozgrywką na singleplayer, gdzie na dodatek poza kilkoma misjami Protossów, wszystko obraca się wokół tej samej frakcji.
Mi bardzo zależało właśnie na dalszych losach bohaterów gry i pod tym względem się nie zawiodłem. Uważam, że jest naprawdę ciekawie, a będzie zapewne jeszcze ciekawiej... tylko dlaczego dopiero za trzy lata ?
Niemniej powtarzam, jeśli ktoś absolutnie nie ma zamiaru dotykać ikonki z napisem multiplayer, a historię świata gry zna tyle o ile, może czuć się takim zakupem lekko rozczarowany. Ale to tylko moje osobiste spojrzenie.

Ja jednak spróbuję pobawić się też nieco na multi, aczkolwiek bardziej rekreacyjnie, niejako dla picu. I nawet nie mam zamiaru dotykać Terran, bo bez Diamondback tanks, Predatorów, Science Vessels, Wraithów, medyków i Goliatów to już absolutnie nie ci sami Terranie. A nie wspomnę już o takich sprawach, jak zmniejszone splash dmg dla czołgów, splash dmg dla rakiet Vikingów i Banshee, grupowe spowalnianie dla Maruderów, szybsze naprawianie przez SCV czy samo naprawiające się jednostki mechaniczne w ogóle. :-)


PS. Jeśli ktoś patrzy na zakup SC2 przede wszystkim przez pryzmat finansowy czyli podejście "opłaca się, nie opłaca się", a nie planuje grać na multi, wtedy zdecydowanie powinien poczekać z zakupem, aż stanieje tak o połowę. :-)
Ja swojego wydatku nie żałuję. Żałuję tylko tego, że teraz tyle czekania na HotS, że w międzyczasie zdążę z 10 razy o tej grze zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie wy macie kompy. Któryś z was miał taki sobie słaby sprzęt i podobne nieźle mu chodził starcraft na najniższych. Ja mam: intel pentium 4, 3.6 GHZ, geforce gt 9600 512 mb, 2gb ram (też nie potwór, ale ogólnie daje rade). Najnowsze sterowniki do karty graficznej i najnowszy direct. Gra ustawiona na najniższe ustawienia (tylko rozdzielczość 1152x864) i w kampanii normalnie się zacina. Co chwilę przycinka. W dodatku w oknie gry po zalogowaniu też zdarzają się lagi. ; / Normalnie mam takiego pecha, że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 11:57, revolt505 napisał:

Ja nie wiem jakie wy macie kompy. Któryś z was miał taki sobie słaby sprzęt i podobne
nieźle mu chodził starcraft na najniższych. Ja mam: intel pentium 4, 3.6 GHZ, geforce
gt 9600 512 mb, 2gb ram (też nie potwór, ale ogólnie daje rade). Najnowsze sterowniki
do karty graficznej i najnowszy direct. Gra ustawiona na najniższe ustawienia (tylko
rozdzielczość 1152x864) i w kampanii normalnie się zacina. Co chwilę przycinka. W dodatku
w oknie gry po zalogowaniu też zdarzają się lagi. ; / Normalnie mam takiego pecha, że
hej.


Moze jakieś programy w tle masz wł? xfire, steam, albo inne badziewie? Powyłączaj co nie potrzebne, pozamykaj zadania z menadżerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować