Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2010 o 11:57, revolt505 napisał:

Ja nie wiem jakie wy macie kompy. Któryś z was miał taki sobie słaby sprzęt i podobne
nieźle mu chodził starcraft na najniższych. Ja mam: intel pentium 4, 3.6 GHZ, geforce
gt 9600 512 mb, 2gb ram (też nie potwór, ale ogólnie daje rade). Najnowsze sterowniki
do karty graficznej i najnowszy direct. Gra ustawiona na najniższe ustawienia (tylko
rozdzielczość 1152x864) i w kampanii normalnie się zacina. ... Normalnie mam takiego pecha, że hej.


Pecha ? Otóż przy mojej konfiguracji Athlon X2 5200, 2GB RAM i Radeon HD3850 (plus najnowszy sterownik jaki znalazłem na stronie ATI, nr 6.14.0010.7101 z lipca 2010 roku) na high (już nie piszę o ultra) gra przy większych starciach też klatkuje, ale nie to jest problemem tylko notoryczne zawieszanie się gry.
Przy ustawieniach graficznych high lub nawet medium gra tak pi razy oko po 5-10 minutach po prostu się zawiesza: Ekran robi się czarny lub czarny w białe pasy, muzyka staje w miejscu (efekt tzw. zdartej płyty) i tylko reset pozostaje. Tak jest zawsze, niezależnie od tego z kim gram i jak gram. A zdarzały mi się też takie "zwiechy" również podczas przerywników filmowych na silniku gry.
Przy ustawieniach na low (czyli najniższych) o dziwo po przejściu całej kampanii ani jednego zawieszenia, zero. Problem zanika. Tyle że to nadal tylko low, więc wygląda jak wygląda.

Nie mam pojęcia skąd ten problem, aczkolwiek ktoś inny zgłaszał na jakimś forum coś podobnego i też miał Radeona (tylko HD4850 bodajmy). Także być może ta gra nie bardzo współpracuje z kartami ATI.
Tym bardziej, że grałem już na tym PC w obie części ME2 i w obie części KOTORa, w RA3, HoMM5, H-L 2 oraz kilka innych gier na max lub niemal max detalach i problemów żadnych, po prostu żadnych. Chyba że teraz akurat raptem coś wyskoczyło wraz z SC2, chociaż w to wątpię bo już w becie miałem podobny problem i wtedy miałem nadzieję, że to tylko beta.
Ale z drugiej strony żeby Blizzard przeoczył taki problem ?

Chętnie dowiem się jak to jest u Was, którzy też macie Radeony lub też Wam się coś zawiesza na wyższych ustawieniach graficznych. W sumie do grania w gry z opcjami na low zdołałem się już przyzwyczaić jeszcze przy starym PC :-), ale mimo wszystko pozostaje pytanie what the hell ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem Radeona HD4650, do tego Intel QuadCore i7 Q 720, 4Gb RAMu. Laptop. Chodzi na High (+jedynie 2 opcje na Ultra), gra spowalnia tylko w momencie, gdy jednostek na ekranie jest na prawdę ogromna ilość. Żadnych crashy, zawieszeń, problemów. Jedynie powrót z ALT+TAB zajmuje dłuższą chwilę czasu, ale obstawiam że tak jest na każdym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie crash był 2 razy i zauważyłem, że każdorazowo pojawił się błąd braku pamięci (nie pisało jednak której).
Tym co mają problemy polecam wyłączyć zbędne problemy, a grafikę ustawiać na low mając 256 MB na karcie, High przy 512 i Ultra raczej tylko mając 768 albo lepiej 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na SCLegacy dodano jakiś artykuł o wymaganiach sprzętowych SC2, według którego wychodzi na to, że najważniejszy jest dla tej gry procesor, a nie karta grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy przeszli kampanię. Trafiłem na misję w której

Spoiler

jest wybór po której stronie się stanie

. Czy ma to jakiś większy wpływ na fabułę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 15:07, logray napisał:

Pytanie do tych którzy przeszli kampanię. Trafiłem na misję w której

Spoiler

jest wybór po
której stronie się stanie

. Czy ma to jakiś większy wpływ na fabułę?

nie ale o tego zależy co dostaniesz czyli punkty badań oraz jaką jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych programów działających w tle po za antywirusem. (nod32) Nie wiem co to jest defragmentacja dysku. Jeśli byłbyś łaskaw wytłumacz na czym to polega i jak się to robi. Jednak mam pewną teorię. Aktualnie mam baaaaardzo wolnego neta. (7.5 kb/s) Zaś gra coś pobiera w tle podczas gdy ja skacze po menusach albo gram w kampanie. Jak chciałem odpalić potyczkę (wybrać mapę) to nie mogłem bo pisało, że nie można podczas pobierania. Wnioskuję, że może to mój wolny net powoduje takie przycięcia podczas rozgrywki i skakania po menusach. W końcu cała gra jest ściśle zintegrowana z battle netem, więc może to są lagi a nie zacinki (wbrew pozorom jest różnica pomiędzy tymi pojęciami). Próbowałem grać jako gość, ale dalej są duże lagi, więc poczekam do początku sierpnia jak będę miał szybkiego neta i zobaczę jak się będzie grało. Jak nie będzie różnicy to pozostają tylko 2 możliwości: za słaby komputer albo nieznany czynnik. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 11:57, revolt505 napisał:

Gra ustawiona na najniższe ustawienia (tylko
rozdzielczość 1152x864) i w kampanii normalnie się zacina. Co chwilę przycinka. W dodatku
w oknie gry po zalogowaniu też zdarzają się lagi. ; /


Laptop? Jesli tak to nic dziwnego, bowiem zawsze do laptopow sa motowane nieco slabsze podzespoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedno czemu jak wchodzę w tryb offline to tryb VS A.I. działa natiomiast gdy loguję się na tego battle.neta to mam komunikat not avaliable while downloading??


Przez to grę z innymi mogę sobie odpuścić bo też mi nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 15:40, danielbr napisał:

Cześć, jeśli jestem wielkim fanem Red Alerta czy Command & Conquer to odnajde się również
w Starcrafcie?

Powinieneś. Tym bardziej, że żywotność tego tytułu powinna pobić podane przez Ciebie przykłady o lata świetlne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 15:40, danielbr napisał:

Cześć, jeśli jestem wielkim fanem Red Alerta czy Command & Conquer to odnajde się również
w Starcrafcie?

Witam
Postaraj się załatwić od kogoś klucz na 7h grania w SC2 i zobaczysz na czym polega gra i wtedy zdecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 17:14, tosz napisał:

jak zarejestrować klucz do gry ? na battlenecie ?

tworzysz konto na battlenecie i tam rejestrujesz gierkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować