Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Witam, chciałbym zaprezentować wszystkim mój kanał na yt, na którym tłumaczę build ordery, openingi, oraz najważniejsze zagadnienia związane z grą, kanał jest bardziej skierowany do graczy z niższych lig, lecz myślę, że masterzy też mogliby się czegoś nauczyć, mam zamiar robić filmy jak najkrótsze i wypełnione informacjami po brzegi, aby nie trzeba było poświęcać zbyt dużo czasu na oglądanie jednego filmu :)

https://www.youtube.com/channel/UCgdGmOZYwQVQ8gYMEX0zMPg serdecznie zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - masz mojego suba ;)

BTW: pierwszy filmik który zobaczyłem i już wiedziałem, że chodzi o ten patent z ST walącym w natural :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 10:14, Muradin_07 napisał:

Tak czy inaczej - masz mojego suba ;)


Thanks

Dnia 12.07.2014 o 10:14, Muradin_07 napisał:

BTW: pierwszy filmik który zobaczyłem i już wiedziałem, że chodzi o ten patent z ST walącym
w natural :D


Ogólnie jak to zobaczyłem to się zdziwiłem, bo jak dla mnie jest to trochę chora pozycja, szczególnie jak sobie pomyślę, że kiedyś gdy byłem w platynie/diamencie to miałem kosmiczne problemy z containem z siege tanków, a tę grę gdzie mój przeciwnik to zrobił wygrałem tylko dlatego, że źle postawił pierwszego siege oraz nie podniósł walla z supply i wbiłem mu się do bazy 40+ lingami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby teraz ludzie chcieli, aby ten patch wyeliminował ustawienie horizontal na Deadwingu, ale ostatecznie nie zrobili tego. Ale za to pozmieniali te efekty na niektórych mapach, że minerały się za mocno świeciły. Choć tak naprawdę... ja tego nie widzę, bo gram na minimalnych z wysokimi teksturami tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 10:45, Muradin_07 napisał:

Niby teraz ludzie chcieli, aby ten patch wyeliminował ustawienie horizontal na Deadwingu,
ale ostatecznie nie zrobili tego. Ale za to pozmieniali te efekty na niektórych mapach,
że minerały się za mocno świeciły. Choć tak naprawdę... ja tego nie widzę, bo gram na
minimalnych z wysokimi teksturami tylko.


Ja gram na medium i właśnie na nowych mapach ogólnie wszystko się świeci, :d tak jak w kampanii Tossów z WoL, tam też była mapa gdzie wszystko tak się świeciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt, była. Też grałem kiedyś na medium, ale jakoś dziwnie mi się grało przy większych ilościach jednostek. Dlatego zostałem przy low. Hybrydowe kiedyś próbowałem, ale mi nie podpasowały zupełnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 10:57, Muradin_07 napisał:

Hybrydowe kiedyś próbowałem, ale mi nie podpasowały zupełnie :/


Też próbowałem, jak jeszcze miałem gorszy sprzęt, ale jakoś mi się nie podobają. Teraz albo medium, albo low, np. mógłbym grać na high, ale czasami są spadki FPS do 30-45 w late, więc wolę grać na medium, a różnica nie jest aż tak duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś przetrenować wiedzę teoretyczną o grze podczas samego grania? Matchmaking dobiera ludzi ze 105 levelem i tak naprawdę dużo nie idzie zrobić, gra kończy się po kilku minutach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 02:33, kulfonito napisał:

Da się jakoś przetrenować wiedzę teoretyczną o grze podczas samego grania? Matchmaking
dobiera ludzi ze 105 levelem i tak naprawdę dużo nie idzie zrobić, gra kończy się po
kilku minutach ;D


Wybierasz grę rankingową czy nierankingową? Wczoraj włączyłem sobie grę ranikingową i miałem za przeciwników ludzi ok. 60 levelu czyli mniej więcej taki jak mój. Na nierankingowych to i owszem często trafiam na ludzi na 105. Warto oglądać repleye, zobaczyć co robili przeciwnicy, a także jakie błedy sam popełniałeś. I w następnej grze trzeba starać się grać lepiej. Sam teraz planuje poświęcić trochę więcej czasu w rozgrywce 1v1 w SC II. Okazja ku temu dobra, w końcu mamy dzisiaj czwarte urodziny StarCrafta II. :) Pamiętaj też, że ten kto ma 105 level nie koniecznie jest dobrym graczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak naprawdę lvl Swarm nie jest wyznacznikiem umiejętności. No dobra - powiedzmy że może nieco nakierować czy dany gracz grał dużo czy nie, bo jak ktoś ma 105 to wszystkimi rasami odblokował sobie ikonki Carbota, ale reszta - naaah.

Ale jeśli chcecie pograć to też chętnie się pobawie. Skill średni, ale zawsze to coś. Wojman - masz moj BT to ewentualnie jak będę online to się odezwij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Orientuje się ktokolwiek czy MMR jest wspólne dla konta bez względu na region? Bo Blizzard znowu zaczął mnie dołować.

Ostatnio nie mam czasu pograć w europejskim czasie (nawet nie daję rady zbijać bonus poola w 2v2, nie mówiąc już o 1v1), więc żeby całkiem nie zapomnieć jak się gra (opuściłem 2.5 miesiąca ostatniego sezonu i ciągle jeszcze nie mogę się pozbierać) postanowiłem sobie pograć na amerykańskim bo łatwiej mi znaleźć czas na 2-3 gry po 2 w nocy czy 5 rano niż w normalnym czasie.

No i zaczęło się od meczy pozycjonujących 4 platyny i złoto, przegrałem wszystkie choć w 2 było blisko. Ale dobra, swoje pierwsze 5 meczy na EU też mocno oberwałem od mocniejszych przeciwników może tak Blizzard lubi pozycjonować graczy. Już cieszyłem się na kilka łatwych meczy w brązie a to niespodzianka. Raz że srebro od razu, a dwa prawie zawsze dostaję złota i platyny czasem przebrane za srebra. Nie tego się spodziewałem. Na każde zwycięstwo przypadają dwie porażki. Z czego przynajmniej jedna w rodzaju, że nie wiem jakim razem ktoś z w/l rzędu 1:2.5 na takich przeciwników trafia. Serie 5 porażek to już norma. Amerykańskie ''srebra'' biją mnie czasem mocniej niż złota w domu. A ich APM dwukrotnie wyższe. Nie spodziewałam się zobaczyć 120-150 w srebrze. Liczyłem raczej na 40-80. Chciałem utrzymać mechanikę a nie rozwijać swoje umiejętności (na EU też już prawie uderzyłem w barierę gdzie improwizacja nie wystarcza i wypadałoby nauczyć się jakiś timingów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku: APM nie jest wyznacznikiem skilla. To, że ktoś wali w klawisze z prędkością 140 nie oznacza, że ma skilla. Poza tym - serwery amerykańskie uznawane są za łatwiejsze w porównaniu z EU czy KR. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że pojawić się mogą pewnie różnice w pingu, co oznacza gorszy czas reakcji.

Jedyne, co mogę poradzić to chyba analiza replayów i wyszukiwanie popełnianych błędów, odpowiadanie sobie na pytania. Bo niestety Starcraft jest taka grą, w której ciężko jest coś dodać od siebie. Mechanikę można utrzymać grając na AI na poziomie powiedzmy Elite, na ladderze niestety - trzeba już mieć ogarnięte mniej więcej otwarcia, wiedzieć jak odpowiedzieć na niektóre zagrania. Improwizacja u mnie wychodzi głównie wtedy, kiedy rąbnę się w otwarciu gry i zaczyna mi się wszystko psuć... udaje się z różnym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 06:46, Muradin_07 napisał:

Zacznijmy od początku: APM nie jest wyznacznikiem skilla.

Nie mowie że jest. Ale to amerykańskie srebro. Nic wyżej. Ludzie tutaj powinni afkować i zakładać zus z minerałów tak jak to robią na EU a nie spamować cokolwiek. Zresztą żaden słaby gracz nie wytrzyma 20min spamowania, bo po pierwszym pushu się pogubi albo znudzi. Wiem po sobie.

Dalej lag nie ma nic do rzeczy, jeśli trafiam na platynę a chcę srebro. Ja wiem, że przeskok złoto-platyna wymaga już trochę ogarnięcia, ale od tego mam profil europejski i normalne godziny grania jeśli kiedyś wrócą. 5 rano to nie jest najlepsza pora do grania na serio.

Zresztą, rozbijamy się z moim głównym problemem. Dlaczego po 5 przegranych meczach kwalifikacyjnych na US, zaczynając kompletnie od zera trafiam do srebra i dalej mi podstawia pod nos graczy jakby ciągle korzystało z mojego europejskiego MMR. Oglądałem trochę strimów TB i moi przeciwnicy w porównaniu do tych których mu podstawiało to jakieś robocopy, których nie powinienem na US widzieć jeśli MMR nie jest dziedziczony między regionami. Ja chcę przegrywać przez jakieś bezsensowne mass banshe, mass muta, mass immortal czy wbicie sie na movie w linię rozłożonych tanków a nie dlatego, że dostaję na twarz jakiś rozsądny build.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj uwierz mi - gorsza przegrana jest przez mass coś tam niż rozsądny build, na który jest kontra ;)

Co do tego czy gracze wytrzymują spam czy nie to prawda jest taka, że oni wtedy spamują przez pierwsze kilka minut sporo, potem to się wycisza i masz wtedy wynik na poziomie 120-140. Wiem, bo sam ten problem miałem. Teraz mam APM na poziomie 90, ligę złotą, a według przeróżnych obliczeń wydobycie i wydawanie minerałów na poziomie Mastera, co jest dziwne.

To możesz zawsze spróbować wyjść z ligi i rozegrać rozstawienie ponownie. Poza tym - gdyby MMR był dziedziczony to GM koreański równy byłby GMowi EU, a szczerze mówiąc to wątpię aby tak było. Dlatego naprawdę jeśli chodzi tylko o utrzymanie mechaniki to najlepiej pograć na AI ewentualnie nierankingowe gry. Będziesz miał chociaż komfort, że grasz dla funu, a nie dla ladder pointsów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMR nie jest dziedziczony, każdy region ma swój własny. A co do NA serwera to tak jak
Muradin_07 napisał, jest on o wiele łatwiejszy, wbicie tam 2500+ top8 Mastera to pestka w porównaniu z EU, grałem na GMów z NA(tych z dołu) to też fajerwerków nie ma. Na ''Muricańskim serwerze ludzie więcej cheesują/all inują niż u nas.

Mówisz, że przegrałeś 5 rozgrywek i jesteś w srebrze, otóż problem jest taki, że wcześniej dystrybucja pomiędzy ligami była inna i w masterze zamiast 2% graczy było około 10%, gdy blizzard to zmienił to ludzie z mastera zaczęli spadać do platyny(Nie zasługiwali na mastera, stąd też tak duża liczba została wyrzucona po tym jak zrobili ograniczenie do 2% graczy) i teraz poziom gry w niższych ligach zrobił się wyższy, bo ludzie z którymi grasz mogli być kiedyś w goldzie/platynie/diamencie.

Jak masz problemy z przeciwnikami w srebrze, to jedyne co musisz zrobić to popracować nad Macro, micro nie jest Ci potrzebne w niższych ligach, wygrywa ten, który szybciej zbiera i wydaje zasoby, no i oczywiście jakiś scout by się przydał.

Co do APM to nie jest on wyznacznikiem skilla poniżej mid-mastera. Ludzie w niższych ligach spamują APM i zapominają o robieniu workerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować