Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Kilka z tych rzeczy wygląda na niezłe imby. Pewnie do czasu premiery jeszcze sporo się zmieni, jak to w HotS wyleciał np. Warhound. Najbardziej podoba mi się Herc, chociaż mogliby po prostu zrobić Firebata z taką funkcją. Ikoniczna jednostka, której wielu graczom brakuje. Chyba najlepsza wiadomość to Lurker. Ravager czuję, że wyleci, bo z jednej strony jego umiejętność jest bardzo mocna, to jednak czas potrzebny na dotarcie pocisku do celu może wyeliminować go z większość gier rozgrywanych między profesjonalistami, którzy po prostu będą omijać to dobrym micro.

Odchodząc od samego multi, odnośnie kampanii: Wygląda na to, że skończy się zjednoczeniem przynajmniej 3-4 stron (protossi, zergowie, Raynor''s Raider i Dominium chyba też im teraz będzie pomagać pod wodzą syna Arcturusa) przeciwko wielkiemu bossowi, czyli Amonowi. Szkoda wczesnego uśmiercenia Durana, jeśli był on oddzielnym od Amona bytem, a chyba właśnie tak było. Takie deja vu z Warcrafta 3. Bez zaskoczenia, bo od początku taki koniec już po WoL był przewidywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrą zmianą wydaje się być ograniczenie maksymalnej ilości robotników do 16 i zmniejszenie ilości minerałów w "grządce" do 900. To powinno zachęcić graczy do agresywnego rozprzestrzeniania się, zajmowania kolejnych baz i w rezultacie skutkować większą dynamiką gry. Jedno zastrzeżenie: 12 robotników już na starcie to... chyba trochę za dużo?
Co do nowych jednostek, kilka uwag...
ZERG:
- Ravager to całkiem sympatyczna jednostka, fakt, że może niszczyć pola siłowe Protossów sprawi, że PvZ nabierze nowego wymiaru
- Corruptor jako nowy Void Ray... Średnio to widzę. Nie za silne toto?
- Swarm Host nie został wyrzucony z hukiem na śmietnik, szkoda . Może i przetrwał w zmodyfikowanej formie, ale sam kocept "darmowych jednostek" uważam za fatalny
- Lurker. Świetnie, że wrócił do łask, ale czy Baneling i Lurker w jednej grze to przypadkiem nie za dużo? Ogólnie jednak - bardzo się cieszę.
- nowy Nydus jest po prostu zdrowo przegięty, na 100% nie trafi do finalnej wersji w takim wariancie.
PROTOSS:
- Disruptor to taki... Scarab (patrz Reaver), który można kontrolować. Ciekawe.
- Immortal - NO ŻESZ WRESZCIE, chciałoby się powiedzieć. Świetna zmiana, dobrze rozstawione Czołgi będą miały szansę przetrwać starcie z tymi potworami.
- Oracle - ponownie, bardzo duży plus za proponowane zmiany.
- Warp Gate - spodziewałem się bardziej drastycznych posunięć, szczerze powiedziawszy.
TERRAN:
- podnoszenie rozstawionych Czołgów... Rewelacja, ale czarno widzę TvT.
- Herc zupełnie nie przypadł mi do gustu, jakby z choinki bądź zupełnie innego RTSa się urwał. Pomysł interesujący, ale ta jednostka nie jest... terrańska.
- Cyclone - to chyba marzenie każdego gracza, który próbował oprzeć swoje siły na jednostkach mechanicznych, a nie bio. Kontrola mapy, pociski ziemia-powietrze (Thor zupełnie nie sprawdza się jako obrona przeciwlotnicza, a Miny są zbyt nieprzewidywalne). Oby nie skończył jak Warhound, gdyż tego właśnie Terran potrzebuje.
- Banshee & Battlecruiser - brawa za propozycje, pytanie, czy przetrwają betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Protoss wyszedł najgorzej na zmianach. Nerf immportala i warp gate podczas gry inni dostają fajne zabawki (Reaver czy Cyclone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 12:18, Volvox napisał:

Mam wrażenie, że Protoss wyszedł najgorzej na zmianach. Nerf immportala i warp gate podczas
gry inni dostają fajne zabawki (Reaver czy Cyclone)


No na razie to wygląda jak mokry sen grających Terranem. Zobaczymy ile z tego zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 16:41, Bambusek napisał:

> Mam wrażenie, że Protoss wyszedł najgorzej na zmianach. Nerf immportala i warp gate
podczas
> gry inni dostają fajne zabawki (Reaver czy Cyclone)

No na razie to wygląda jak mokry sen grających Terranem. Zobaczymy ile z tego zostanie.


Jak już ma coś zostać to zapewne:
Lurker
Skill corruptora
Zmiana dla Oracle
Zmiana planetary nexusa

Cała reszta na chwilę obecną jest kosmicznie IMBA, szczególnie nowy nydus i w sumie cały terran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś chce sobie pograć jak wygląda zabawa z dwunastoma startowymi workerami i mniejszą ilością minerałow to wystarczy, że zagra sobie w custom games z modem "Legacy of the Ignac". Nie ma zmian, które powinien LotV wprowadzić, ale samo to już trochę zmienia podejscie do gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 17:04, B1SH0P napisał:

Cała reszta na chwilę obecną jest kosmicznie IMBA, szczególnie nowy nydus i w sumie cały
terran.


No jak czytałem o Nydusie to miałem tylko wtf. Rozumiem, ze moze teraz jest rzadko używany, ale bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej optymistyczne spojrzenie na zmiany w leżącej u podstaw rozgrywki ekonomii:
http://www.teamliquid.net/forum/starcraft-2/470856-lotv-economy-discussion

Lektura tego tekstu nieco ostudziła mój początkowy entuzjazm, gdyż autor słusznie zwraca uwagę na jeden podstawowy fakt, który ewidentnie umknął mojej uwadze - ekspansja staje się w LotV koniecznością z wszystkimi tego konsekwencjami (a nie pożądaną opcją) ze względu na kończące się w zastraszającym tempie surowce. Innymi słowy - może się skończyć na próbach walk o "tę jedną, kluczową bazę" zamiast pożądanych przez wszystkich starć w różnych miejscach mapy. Ot, druga strona medalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 17:56, Bambusek napisał:

No jak czytałem o Nydusie to miałem tylko wtf. Rozumiem, ze moze teraz jest rzadko używany,
ale bez jaj.


W PvZ, działałoby to na zasadzie Hatch first all the time, bo byłaby to idealna kontra na cannon rush.
W 99% przypadków po udanym CR, jedyną opcją jest Nydus, który jak nie jest dostrzeżony wygrywa nam grę, a w tym wypadku, można by go nawet robić za linią minerałów przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym co widziałem, mam nadzieję, że pół roku (jak nie więcej) intensywnych testów wyleczy Blizzard z przynajmniej połowy zaproponowanych zmian. Zresztą, można się tego spodziewać. Podobnie było w przypadku HotS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak będzie. Nie zdziwiłbym się, jeśli niektóre jednostki całkiem wylecą lub w ogóle zmienią się ich umiejętności. Główny problem jaki widzę, to jeszcze większe znaczenie micro przy nowych jednostkach i zmianach u starych. Taki ravager może być imba przy starciach takich zwykłych graczy jak ja, ale prosi to i kilka innych rzeczy spokojnie wymicrują, przez co niektóre jednostki w meczach między nimi mogą stać się rzadko lub w ogóle nieużywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 14:48, Arcling napisał:

Na pewno tak będzie. Nie zdziwiłbym się, jeśli niektóre jednostki całkiem wylecą lub
w ogóle zmienią się ich umiejętności. Główny problem jaki widzę, to jeszcze większe znaczenie
micro przy nowych jednostkach i zmianach u starych. Taki ravager może być imba przy starciach
takich zwykłych graczy jak ja, ale prosi to i kilka innych rzeczy spokojnie wymicrują,
przez co niektóre jednostki w meczach między nimi mogą stać się rzadko lub w ogóle nieużywane.


Ja jestem zwolennikiem jednostek wymuszających micro(oczywiście dla każdej rasy), ponieważ wtedy ludzie nie mogą narzekać na to, że np. Toss OP A move race, albo, że Terran biedna rasa, bo jako jedyna micrować musi itp itd. Ogólnie największym powiewem świeżości byłaby zmiana ekonomii, wtedy można by było zrobić większe mapy z większą ilością ekspansji, a to wymusiłoby więcej multitaskingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować