Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2007 o 13:42, Araondoion napisał:

> battle.net byl, jest i bedzie darmowy. Blizzard ma zbyt duze dochody ze sprzedazy swoich
gier
> i WoW`a i zbyt dobry dzial marketingu by pozwolic sobie na zabicie swoich gier wprowadzajac

> platny battle.net.
a skad Ty mozesz to wiedziec, skoro blizz od poczatku cos przebakuje na temat platnego battle
w SC2, reszta gier nie mialaby platnego.

Wlasnie z powodu mojego ostatniego zdania. Tym bardziej byloby to nieuczciwe ze maja zamiar zamknac po premierze SC2 serwery SC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:48, goomis74 napisał:

Tym bardziej byloby to nieuczciwe ze maja zamiar
zamknac po premierze SC2 serwery SC1.

To tylko plotka która DAWNO została zdementowana przez Blizzard. Serwery SC1 będą śmigały aż miło i wciąż za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ostatnie posty i uważam, że te wieść o płatnym battle.necie dla SC2 są dość niepokojące , ale zarazem bardzo realne. Przecież za WoWa też trzeba płacić, a ile ludzi na całym świecie gra ? Miliony...
SC 2 będzie równie popularny co WoW, a więc i zyski mogą być równie duże. Poza tym takie praktyki zaczynają być coraz bardziej powszechne.
Ciekawe tylko, co na to azjaci ? ;-) W końcu to "dla nich" (w dużej mierze) ta gra powstaje w takiej, a nie innej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starcraft 2 to nie WoW, więc nie ma co się obawiać o płatny Battlenet. W końcu taka była idea - bezpłatny, przyjazny sposób do gry w multiplayer dla klientów Blizzarda. D1 miał darmowy MP, WC2 miał darmowy MP, SC miał darmowy MP, D2 miał darmowy MP, WC3 miał darmowy MP... raczej tej polityki nie zmienią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w taki sposob chyba SC2 bylby chyba pierwszym platnym rtsem ;p zwykle zakupione rtsy maja multi za free ;) a jak bym placil, to kazdy patch to powinien byc rewolucja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:35, Araondoion napisał:

w taki sposob chyba SC2 bylby chyba pierwszym platnym rtsem ;p zwykle zakupione rtsy maja
multi za free ;) a jak bym placil, to kazdy patch to powinien byc rewolucja :P


Nie gadaj ... nie chciałbyś sobie pograć w kontynuację tak popularnego (od pewnego czasu głównie na dalekim wschodzie, ale zawsze :-P) sieciowego RTSa przez "battle.net" ? Kto by nie chciał ;-). I właśnie może z takiego założenia wychodzi Blizz. A wiadomo już, że nałożony abonament nie stanowi bariery ograniczającej tą popularność (patrz WoW).
A co do rewolucji patchowej, to Blizz jest z tego akurat znany, nawet w RTSach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:33, Feno napisał:

...
Mnie też bardzo rozbawił ten filmik, a najbardziej podobieństwo Zealotów do... ninja xD

Mi tam bardziej przypominają (jeśli chodzi o animację) Łowcę Demonów z WIII. Ale i tak to pewnie się jeszcze zmieni - póki co mają inne, ważniejsze elementy gry do dopracowania - szlifowanie oprawy AV można zostawić na sam koniec :).
Moim zdaniem Blizzard powinien właśnie zrobić SCII "po swojemu". W końcu przy okazji WIII pojawiały się narzekania na elementy RPG, brak starć na morzu i zmniejszenie skali bitew. Ale twórcy twardo obstawali przy swoim. I chyba się opłaciło - przecież sprzedaż kilku milionów egzemplarzy o czymś świadczy. Jak Blizz zacznie się za bardzo oglądać na fanów (a raczej - fanatyków), to z SCII wyjdzie gra niszowa, a to może mieć nieciekawe skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:03, Dann napisał:

Tak sobie czytam ostatnie posty i uważam, że te wieść o płatnym battle.necie dla SC2 są dość
niepokojące , ale zarazem bardzo realne.


Hmmm moim skromnym zdaniem wprowadzanie opłaty za możliwość samej gry na Battle.necie to strzelanie sobie w stopę. Bardzo opłacalne w przeliczeniu na walutę, ale równie kosztowne w utracie fanów (pewnie nie tak dużej, jak mi się wydaję, ale zawsze). Raczej tak radykalne zmiany nie nastąpią. Mimo to brak jednoznacznego stanowiska w sprawie mamony każe przypuszczać, że COŚ jest nie tak. Jeśli Blizzard wprowadzi jakieś rewolucyjne rozwiązania w trybie wieloosobowym to myślę, że bardziej zaawansowane funkcje multiplayer mogą stać się płatne. Co by to miało być, nie wiem, ale z pewnością byłaby jakaś usługa wykraczająca poza swego rodzaju obowiązujący standard. Tylko szaleniec żądałby opłat z robienie replaya, ale już za jakieś ekskluzywne opcje w zarządzaniu klanów lub turniejów... Kto wie. Tyle gdybania, trzeba po prostu poczekać na konkrety.

Napek

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:05, master matrox napisał:

StarCraft 2 zapowiada się wyśmienicie, ale raczej nie dla mnie - powód to za słaby komputer,
dlatego też mam pytanie - czy StarCraft 2 ukarze się na Playstation 3?


Wątpię. Cytat z oficjalnego FAQ:

Will there be a console version of StarCraft II?
StarCraft II is being developed for the PC. We have no current plans to bring the game to any console platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:08, Matteos napisał:

Will there be a console version of StarCraft II?
StarCraft II is being developed for the PC. We have no current plans to bring the game to any
console platform.


I za to lubię Blizzarda ... nie są jak EA. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 10:04, dobrakos napisał:

> Popadasz w oczywistą przesadę. Jednostką rozpoznawczą Zergów jest właśnie Hydralisk, ewentualnie

> Zergling <ciach>
przeciez to wlasnie overlord jest glowna jednostka rozpoznawcza zergow bo:
1) jest detektorem a hydrale/pieski nie
2) w pierwszej fazie gry wysyla sie w kazda strone po 1 OL zeby zbadal mape, jak natknie sie
na jednostki strzelajace np marines to ucieka i tyle
3) w pozniejszej fazie gry ze wzgledu na szybkosc i mozliwosc zakopywania uzywa sie pieskow
i hydrali ale i tak w poblizu musi byc jakis detektor czyli OL (chyba ze budujesz tam przyczolek
i wiezyczki)

no wiec jezeli transport przejma robale to pytanie jeszcze jaka jednostka bedzie spelniac funkcje
detektora, do robala to nie pasuje wiec moze jednak OL zostana :)



Wszystko fajnie, tylko że nic nie zrozumiałeś z mojej i fearona wymiany zdań kolego... Nam chodziło o to która jednostka jest najbardziej rozpoznawalna... Mędrkuj się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 10:04, dobrakos napisał:

no wiec jezeli transport przejma robale to pytanie jeszcze jaka jednostka bedzie spelniac funkcje
detektora, do robala to nie pasuje wiec moze jednak OL zostana :)


Robale wcale nie muszą zastępować Overlorda. Mogą zastąpić po prostu Nydus Canal kosztem jakiejś zbędnej ewolucyjnie jednostki. Ale kto wie, Celem Zergów jest nieustanna ewolucja swoich sił. I może postanowią pozostawić Overlordy, które kontrolują pozostałych Zergów, w odwodzie, nadając im zupełnie nowe funkcje.

Poza tym, Nydus Worm może działać tylko jako odpowiednik Dropa Terran, z tym, że zamast Marines sami decydujemy co ma przewieźć. Na razie Nydus Worm jest tylko "pomysłem" który Blizz chce wprowadzić. I to naprawdę dobrym pomysłem, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy czerpiecie te głupie plotki na temat zamknięcia serwerów SC1 nawet po tym, jak Blizzard oficjalnie stwierdził, że tego nie zrobi?

Co do paniki na temat potencjalnego płacenia abonamentu za korzystanie z battle.net to jestem przekonany, że Blizzard nie popełni takiego samobójstwa, gdyby tak zrobili ludzie by to zaczęli obchodzić tworząc własne serwery albo olali tryb multi.

Zresztą na blizzconie zostało zadane takie pytanie i Blizz wypowiedział się, że nie mają niczego takiego w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:05, master matrox napisał:

(...) mam pytanie - czy StarCraft 2 ukarze się na Playstation 3?


Pewnie w momencie premiery nie, ale później - kto wie? W końcu Diablo, WarCraft II i StarCraft doczekały się wersji konsolowych (ale DII i WIII już nie), więc wszystko jest możliwe - ja bym oceniał szanse na jakieś 50% :).

BTW, wiecie, że SC doczekał się właśnie kolejnego patcha? Tym razem z dość nietypowym oznaczeniem - 1.15.1 :) ale za to z dość standardowym zakresem zmian :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 16:26, Blackhand napisał:

> (...) mam pytanie - czy StarCraft 2 ukarze się na Playstation 3?

Pewnie w momencie premiery nie, ale później - kto wie? W końcu Diablo, WarCraft II i StarCraft
doczekały się wersji konsolowych (ale DII i WIII już nie), więc wszystko jest możliwe - ja
bym oceniał szanse na jakieś 50% :).



Uwarzam że Starcraft 2 na PS3 to będzie pewnego rodzaju obrazą dla fanów Starcrafta (tak jak PS3 ma swoje exclusivy tak PC też powinien mieć swoje) mam nadzieje że Blizzard nie popełni takiego wielkiego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można ściągnąć z jakiejś strony filmiki ze StarCrafta 2 w dobrej rozdzielczości i za darmo? Na www.ign.com to już próbowałem ale tam za te lepsze filmiki trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 20:52, Jacob XX napisał:

Czy można ściągnąć z jakiejś strony filmiki ze StarCrafta 2 w dobrej rozdzielczości i za darmo?
Na www.ign.com to już próbowałem ale tam za te lepsze filmiki trzeba płacić.


Wcale nie trzeba :P. Trzeba tylko umieć kombinować ;). Zresztą na GameSpocie też są mniej-więcej te same filmiki:
http://www.gamespot.com/video/939643/6176193/starcraft-ii-official-movie-2
http://www.gamespot.com/video/939643/6176214/starcraft-ii-official-movie-3
http://www.gamespot.com/video/939643/6176222/#
http://www.gamespot.com/video/939643/6176216/starcraft-ii-official-movie-4
"tylko" niecałe 400 MB :).

BTW, jeśli ktoś wątpił, czy Blizz pojawi się na GC :D:
"The Leipzig Games Convention will be starting in a few days (August 23-26), and Blizzard will be there, showing StarCraft II and WoW: Wrath of the Lich King. For those Europeans who couldn''t get to BlizzCon and try the game - StarCraft II will be playable at Leipzig."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja na stronce SC2. Dodano opis jednostki Banshee, u Terran.
Jak dla mnie jedna z lepiej zrobionych jednostek terran. Może być ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować