Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Pwoeim krotko po obejrzeniu filmikow z gameplay`u to STarCraft 2 jest spelnieniem moich marzen o tym jak ma wygladac typowy RTS. Po prostu dal mnie rewelacja. Ech chyba trzeba bedzie znowu zrobic upgrade kompadla dla RTS`a bo jesli ma wymagac 1 gb ramu to mi niepojdzie;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Odpisal bym wczesniej ale bylem w pracy. Wybacz malenki ale piszesz "dziecko" do kogos kto od dawna nie
jest dzieckiem. SC ma 10 lat a wiec moge smialo stwierdzic, ze gdy ty uczyles sie pisac, ja pocinalem w SC ;D
Nie pisz mi nic o fabule bo to kpina(jak i kazdy RTS) Poczytaj troche opowiadan/ksiazek lub napisz(mi sie
zdarza) wlasne i wtedy pisz o fabule.


wyobraź sobie że umiem pisac już od ''94 roku :P skąd wiesz ze nie czytam i nie pisze fantasty? akurat się bardzo pomyliłeś :P piszę o fabule i mam takie samo prawo jak ty, a twoje gadanie o rzekomym doświadczeniu, nie interesuje mnie to, tez moge napisać ze pisałem starcrafta dla blizzarda :P

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Naucz sie czytac. Nie napisalem, ze w C&C nie ma "zabij wroga" tylko, ze jest to zawsze jakos wyjasnione. W > SC nastepuja zwroty stron, sympatie zmieniaja sie w nienawisc. Wszystko cacy ale zupelnie nie ma
wyjasnienia dlaczego tak sie dzieje.W ksiazce jest a i owszem ale ksiazka jest stosunkowo nowa...


tutaj totalnie brakuje argumentów... przytocz mi sytuację w ktorej robisz coś co nie jest argumentowane jakimś innym wydarzeniem... :P mało profesjonalizmu w twoich wypowiedziach, wbrew CV :P

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

mam 241 oryginalnych gier


zarabiasz to masz, ja mam ponad setkę ale wciąż się uczę ... :P ilość posiadanych gier to dla ciebie jakies kryterium? czego?

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Limit jednostek jest po to by zachowany byl balans wojsk. C&C natomiast ma dawac uczucie "masowosci" co
doskonale osiagnieto.


nie twierdzę że nie

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Znajomosc RA od 2 czesci to kpina


kpina z czego? to ze nie spędzam 1000 godzin przed piecem i to ze nie grałem w stare śmiecie to jest dla ciebie kpina? żal, niby taki dorosły jesteś... "poznaj serie od początku" nie zamierzam na viście nie pójdzie pozatym mam alergie na 320x200 :P

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Zmien taktyke dyskusji ze mna bo dotychczas obrana bez chociazby proby poznania oponenta to glupota.
Wyglada to tak jakby nastolatek, ktory na urodziny dostal pierwszy samochod - malucha - wywyzszal sie nad > wieloletnim kierowca rajdowym ;]


ble ble ble czcze gadanie... oceniasz a nie popierasz argumentami (jeśli uważasz, że to co napisałeś wczesniej to był argument to się mylisz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dann te forum już przeżyło najazd jednego fanboy''a (i szczerze mówiąc jakoś nie mam ochoty na pisanie drugiego długaśnego postu), przynajmniej w przypadku DoW gra mnie wciągnęła na tydzień gdy tymczasem TA odrzucił mnie po 15 minutach z powodu brzydactwa i braku klimatu. Musiał bym odszukać krążek i jeszcze raz się tej grze przyjrzeć ale szczerze mówiąc na razie się jakoś do tego nie palę co do tego wszystkiego co napisałeś to szkoda słów i walenia głową w ścianę.

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Odpisal bym wczesniej ale bylem w pracy. Wybacz malenki ale piszesz "dziecko" do kogos kto
od dawna nie jest dzieckiem. SC ma 10 lat a wiec moge smialo stwierdzic, ze gdy ty uczyles
sie pisac, ja pocinalem w SC ;D Nie pisz mi nic o fabule bo to kpina(jak i kazdy RTS) Poczytaj
troche opowiadan/ksiazek lub napisz(mi sie zdarza) wlasne i wtedy pisz o fabule.


Ze wszystkich rtsów jakich znam SC ma najlepiej przygotowaną fabułę (pomijam w3 bo to też Blizzarda), powiedział bym nawet więcej, jest ona znacznie lepsza od wielu książek. Stwierdzanie, że fabuła w SC to kpina stawia dla mnie twoją osobę w nieciekawej sytuacji z napisami lamer, greenhorn oraz noob na czole. Owszem wszystko można wytłumaczyć stwierdzeniem, że są "gusta i guściki" ale po tym co napisałeś zwątpiłem czy naprawdę wszystko...

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Naucz sie czytac. Nie napisalem, ze w C&C nie ma "zabij wroga" tylko, ze jest to zawsze jakos
wyjasnione. W SC nastepuja zwroty stron, sympatie zmieniaja sie w nienawisc. Wszystko cacy
ale zupelnie nie ma wyjasnienia dlaczego tak sie dzieje.W ksiazce jest a i owszem ale ksiazka
jest stosunkowo nowa...


Podaj mi sytuacje w SC która wprowadza takie niejasności (braki wyjaśnienia), bo ja żadnej nie mogę sobie przypomnieć i wtedy można dalej gadać. Bo na razie piszesz steki bzdur a ja jakoś nie mam ochoty na steki, może dlatego, że czuję się syty.

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

reasumujac mam 241 oryginalnych gier, na ktore sam zarobilem(jak dorosniesz i pojdziesz do
pracy to tez moze cos kupisz), posiadam SC od wielu, wielu lat. Bylem nawet map makerem, gralem
klanowo i zawziecie po 8h dziennie(zdarzalo sie :P) O samych grach pisywalem dla roznych portali
a nawet gazety. Swoimi teoriami o mojej nieznajomosci gier i "dziecinstwie" wybitnie chybiles
;] Znajomosc RA od 2 czesci to kpina.


Próbujesz się dowartościować czy zrobić na nas wrażenie? Wszystko to co napisałeś powyżej znaczy "mniej niż zero" ponieważ "quality over quantity" a nieznając wartości tego co napisałeś powyżej...

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Limit jednostek jest po to by zachowany był balans wojsk. C&C natomiast ma dawać uczucie "masowości"
co doskonale osiagnieto.


Czy limit jednostek ma aż taki wpływ na balans w SC jakoś nie wydaje mi się, hmm możliwe, że jednym z powodów mógłby być fakt, że terrańskie SD zajmują sporo miejsca więc mieli by oni z tym problemy gdy taki zerg nie miałby żadnych, natomiast jeśli chodzi o same wojska to nie sądzę by miało jakiś poważny wpływ, zresztą i tak przy non-stop akcji rzadko dobija się max capa.

Natomiast w sprawie cnc, to w RA2 czy ZH nigdy nie miałem poczucia masowości (wręcz masy nie sprawdzały się tam dobrze), szczerze to bardzo, bardzo rzadko widziałem na polu bitwy więcej niż 6 apocalypse, być może to mój styl gry powodował taki stan rzeczy, gdyż z reguły już pierwsza wyprodukowana jednostka lądowała u przeciwnika w bazie, już nie mówiąc, że wręcz spartańskie jest próba uzyskania masowości budując z jednego war factory gdy tymczasem w SC nie rzadko gracze mają aż po 16 Gateway''ów (i tu można mówić o poczuciu massowości).

Dnia 15.08.2007 o 22:00, Lailonn napisał:

Zmien taktyke dyskusji ze mna bo dotychczas obrana bez chociazby proby poznania oponenta to
glupota. Wyglada to tak jakby nastolatek, ktory na urodziny dostal pierwszy samochod - malucha
- wywyzszal sie nad wieloletnim kierowca rajdowym ;]


Tobie też nie zaszkodzi zastanowić się nad formą swojej dyskusji bo jeżeli rzeczywiście jesteś tak stary jak próbujesz nam to w mówić postaraj się by kształt twojej wypowiedzi o tym świadczył również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 15:21, Napek napisał:

2 przymierzała się do aktualizacji.


Hmmm a jak wygląda stan "przymierzania się do aktualizacji"? Pytam, bp może przyda się na przyszlość.

Artwork, jak wszystko co wyszło od Samwise''a, fenomenalny (jako rysunek). Tylko małe pytanie za sto punktów: dlaczego ten templariusz nie ma obciętych wypustek psionicznych? Jakiś moda na Aiur-retro? Nowy Dark Templar nawet podoba mi się koncepcyjnie, ale na silniku gry dziwnie wygląda. Choć nie odrzuca już mnie tak jak na początku, to nadal czuć WarCrafta III. Ładnie wykonano „pelerynę Supermena” (tzn. faluje niezależnie od tego, czy jest wiatr). Co do nowej biżuterii: przyglądam się tym czaszkom i dochodzę do wniosku, że to muszą być resztki jakiegoś zergowskiego ścier... to znaczy jakiejś zergowskiej jednostki. Jeśli to prawda, to nie mam nic przeciwko – podciągnę to pod klimat, tzn. templariusze pałają nienawiścią do tych, którzy splugawili Aiur i z dumą noszą trofea po pokonanych robalach. Troszkę naciągane, ale i tak lepsze od tego, że Scout i Corsair są „przestarzałe”*. Sądząc po filmiku, „darki” stały się o wiele szybsze i zmniejszono im odstęp czasu pomiędzy atakami. Z tego co widzę szarżują teraz niczym Zelota po upgradzie. Trudno będzie im uciec... Marines padają jak muchy, a masakra robotników nie zmieniła się wcale. Mniam.

* To czysta propaganda! Ktoś z dowództwa dostał w łapę by bez zrealizowania przetargu zaakceptować jedyną słuszną ofertę w postaci dostawy Feniksów. W walce powietrze-powietrze Scout kopie temu błyszczącemu latadłu tyłek! Domagam się komisji do spraw modernizacji sil powietrznych Protosów i natychmiastowego zabezpieczenia wszystkich kaset i komórek w sektorze (teraz wszyscy się nagrywają dla sportu, z pewnością gdzieś zostały ślady niecnego procederu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matteos te czaszki jak najbardziej pasują do protosów, w końcu to drapieżnicy koncepcyjnie wzorowani przez Blizzarda na filmie Predator a jak każdy pewnie pamięta jakie hobby po za polowaniem miał Predator :).
Jedna rzecz mnie martwi niestety jest to już standard od długiego czasu, mianowicie, że ciała tak szybko znikają i w sekundę nie ma śladu po starciu które miało miejsce :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 01:22, Smash-PL napisał:

Matteos te czaszki jak najbardziej pasują do protosów, w końcu to drapieżnicy koncepcyjnie
wzorowani przez Blizzarda na filmie Predator a jak każdy pewnie pamięta jakie hobby po za polowaniem
miał Predator :).

W sumie to racja, bo sami Dark Templarzy również różnią się ideologią od reszty swoich pobratymców. Inni Protossi z trudem akceptują ich poglądy i postępowanie. Także klimat mają bardziej mroczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli czytasz cos przy czym fabula w RTSach jest "dobra" to uznajmy, ze nie czytasz wcale :o Jasne, ze masz prawo pisac. Ja moge swoje "gadanie" udowodnic, ty nie - na tym polega roznica ;] Ale nie o tym tu mowa.

Dalej nie rozumiesz...W filmikach SC nie ma "uczuc". Sa jakies relacje miedzy bohaterami ale plytkie i nie daja graczowi odczuc jaki jest ich powod.

Ilosc gier to chyba calkiem niezle kryterium doswiadczenia? :d Jesli ktos gral w kilka tytulow to fizycznie nie moze wiedziec o grach wiecej niz ten kto gral w setki, prawda?

ekhem SC to wlasnie taki "stary smiec" ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sobie niczego na czole pisac, nie przesadzajmy. Co rozumiesz przez "najlepiej przygotowana fabule" ? Od kiedy to fabula jest mierzalna? Moze byc nudna, intrygujaca, moze jej w ogole nie byc ale nie da sie w zaden sposob porownac fabuly 2 gier...

>Czy limit jednostek ma aż taki wpływ na balans w SC jakoś nie wydaje mi się, hmm możliwe, że jednym z powodów >mógłby być fakt, że terrańskie SD zajmują sporo miejsca więc mieli by oni z tym problemy gdy taki zerg nie miałby >żadnych, natomiast jeśli chodzi o same wojska to nie sądzę by miało jakiś poważny wpływ, zresztą i tak przy >non-stop akcji rzadko dobija się max capa.

Jak mozesz probowac podwazyc kogos "profesjonalizm" piszac takie glupoty? Posiadanie limitu wymusza na graczu rozsadne i adekwatne do sytuacji gospodarowanie wojskiem. ogolnie mozna uznac, ze panuje na swiecie zasada, ze im mniej czegos mamy tym bardziej musimy planowac. Nie mozna budowac beztrosko co popadnie.Bardzo wyraznie widac to w World In Conflict gdzie do naszej dyspozycji oddano tylko kilka oddzialow wojska. Kazdy nieustannie analizuje sytuacje by moc ocenic czy lepiej miec np 1 ciezki czolg i 2 lekkie czy tez 2 ciezkie. Gdyby nie limit to mozna by budowac na oslep. Tylko, ze wtedy jakiekolwiek gospodarowanie jednostkami zanika, wtedy liczy sie juz tylko ilosc(hej, hej, wlasnie to zarzucaliscie C&C ;])

Jak ci sie nie podoba przyklad z C&C co do masowosci to mozemy dyskutowac na podstawie Kozakow :o Metoda "jednostka i hej na wroga" to system dzialania AI - uznawany powszechnie za uposledzony wiec lepiej popracuj nad taktyka ;o

ps. Stary jeszcze nie jestem, a co napisalem to tylko w odpowiedzi na zarzuty jakobym byl dzieckiem, nie widzial SC na oczy i w nic nie gral...tego tez wylapac nie umie dzisiejsza mlodziez jak widac :/
pss. Ciekawe ile zajmie wam zrozumienie tego co napisalem na poczatku. Posiadam mnostwo gier w tym i wszystkie Blizzarda a w SC gralem bardzo dlugo i namietnie wiec szukanie we mnie wroga SC to glupota totalna. Jednak seria C&C to rowniez klasyk gatunku i mega hit wiec takich glupot o niej pisac po prostu nie dam bez walki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 01:00, Matteos napisał:

Hmmm a jak wygląda stan "przymierzania się do aktualizacji"? Pytam, bp może przyda się na przyszlość.

Po pierwsze primo - pojawił się wrzucony przeze mnie tu na forum artwork.
Po drugie primo - na stronie głównej w miejscu, gdzie teraz widnieją: Viking, Dark Templar i Nuke (tapeta), były Marine, Viking i Dark Templar, tyle że ten ostatni miał załączony obrazek od Ghosta.
Link zaś był pusty - prowadził do pustej strony z nagłówkiem "Twilight Archon".

Tak to mniej więcej wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 00:50, Smash-PL napisał:

Dann te forum już przeżyło najazd jednego fanboy''a (i szczerze mówiąc jakoś nie mam ochoty
na pisanie drugiego długaśnego postu), przynajmniej w przypadku DoW gra mnie wciągnęła na tydzień
gdy tymczasem TA odrzucił mnie po 15 minutach z powodu brzydactwa i braku klimatu.


Tak, ale chyba pomyliłeś w tym momencie pojęcia. Ja nie staram się przecież nikogo nawracać na TA. Jest to zupełnie inna gra niż Star i nawet nie miałoby to większego sensu. Jedni wolą szybkie zręcznościowe rozgrywki, inni wolą jednak czasami nieco dłużej pomyśleć nad tym, co planują.
Ale skoro ktoś mi pisze, że "nie da się zrobić rtsa nastawionego na długofalowe działania w grze po sieci na dużą skalę", to jednak musiałem temu komuś (na konkretnym przykładzie zresztą) udowodnić, że nie ma racji.
Da się, ale nie będzie to już podchodziło pod gusta większości dzisiejszych fanów (a mógłbym też użyć słowa fanboy''ów) gatunku. Dlatego takie gry lądują w swoich niszach, a każdy kto w taką niszę wpadnie (np.ja :-)) , nawet nie pomyśli o tym, aby nazywać Stara strategią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 01:48, Lailonn napisał:

Jesli czytasz cos przy czym fabula w RTSach jest "dobra" to uznajmy, ze nie czytasz wcale :o Jasne, ze masz > prawo pisac. Ja moge swoje "gadanie" udowodnic, ty nie - na tym polega roznica ;] Ale nie o tym tu mowa.


jeśli mowa o fabule w rtsach, to ta w starcrafcie jest dobra, nie napisałem że jest dobra poza kryterium rtsów...

Dnia 16.08.2007 o 01:48, Lailonn napisał:

W filmikach SC nie ma "uczuc". Sa jakies relacje miedzy bohaterami ale plytkie i nie daja graczowi odczuc jaki
jest ich powod.


gadanie gadanie... wielu ludzi uznaje tą fabułę jako świetną, a to ze ty nie widzisz w niej relacji nie świadczy ze ona jest zła tylko ze moze z toba coś nie wporządku... :P chyba ze po prostu ci się nie podoba, ale o gustach się jak wiadomo nie dyskutuje :P

Dnia 16.08.2007 o 01:48, Lailonn napisał:

Ilosc gier to chyba calkiem niezle kryterium doswiadczenia? :d Jesli ktos gral w kilka tytulow to fizycznie nie
moze wiedziec o grach wiecej niz ten kto gral w setki, prawda?


nie wydaje mi się, żeby 16 gier c&c przyniosło ci dużo doświadczenia w tej sprawie... ja jestem na tyle doświadczony żeby się wypowiadać, zresztą moja nieznajomość starszych tytułów w niczym nie przeszkadza, bo to po prostu gry nie mojego wieku. a sc2 już tak :)

Dnia 16.08.2007 o 01:48, Lailonn napisał:

ekhem SC to wlasnie taki "stary smiec" ;o


ile osób gra w tego starego śmiecia do dzisiaj a ile w red alert 2? generals? stary śmieć to dla mnie albo gra mało popularna albo żałośnie stara, wlasnie jak pierwszy red alert czy tiberian sun

a teraz coś dla antyfanów SC2 i fanów SC1:
http://www.youtube.com/watch?v=s7k3ZM6bQx4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipa z tą aktualizacją strony SCII :(. Liczyłem na filmiki z prezentacji Terran i rozgrywki SP w jakiejś przyzwoitej jakości (nagrania off-screen to jednak nie to :(). Zamiast rzucili garść screenshotów, trzy artworki, tapetę i opis DT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 23:23, Galadin napisał:

To Blizzard - wymagania będą niskie, możemy się o to nie martwić. :) Tylko 1 GB ram? Niektórzy
straszą już 4GB! Nie no spoko, nie będzie źle.


4? :D hehe to troche za duzo a o 1 GB to slyszalem z wywiadu wiec to zadna plotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 gb ramu to i tak dużo jak na mojego kompa :P.Bedzie się trzeba wyposarzyć w lepszy komp ,bo w innym wypadku se nie pogram w SC 2 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 12:28, fearon napisał:

> a teraz coś dla antyfanów SC2 i fanów SC1:
> http://www.youtube.com/watch?v=s7k3ZM6bQx4
Tja... Porównanie Crypt Frienda z WIII do Stalkera jest mocno naciągane. No i Zealot, który
przypomina ninję... Gdyby nie ten filmik, nigdy bym na to nie wpadł. ;)


szczerze to ja tez bym nie wpadł na tą ninję... ale to ze nie mozna rozróżnić jednostek w tłumie juz skłania do namyśleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabula jest dobra ale niewykorzystana w pelni. Jesli dalo sie napisac ksiazke(cala ksiazke!) na podstawie samej kampani terran to wyraznie widac, ze autor mial CO pisac. Mial co pisac nie kopiujac gry poniewaz sama gra zawierala malo informacji. Mam nadzieje, ze wyraznie napisalem co mam na mysli.

25% ludzi w tym kraju popiera PIS co nie zmienia faktu, ze to oszusci i manipulanci. Oblivion dostal dobre recki an calym swiecie co nie zmienia faktu, ze jest jedna z najnudniejszych gier dekady. Znakomita wiekszosc graczy SC nie zna jego fabuly bo po prostu dawali "skip-start".

C&C powstal 3 lata przed SC !!! Tak na prawde powinnismy porownywac RA1(uznawany za najlepsza czesc serii - razem z Tiberium Sun) z SC a nie RA2, ktorego to jedynie poznales. RA2 powstal juz w czysto komercyjnym stylu. Byle bardziej kolorowo i heja.

EA odcina serwery gier po uplywie roku wiec nie dowiemy sie ile osob graloby do dzis. Zreszta fani C&C podzieleni sa na kilka tytulow a SC jest jeden, jedyny. Ile osob dzisiaj gra w Warcrafta 1 czy 2? ;]

ps. Filmik popieram. Grafika z Warcrafta III czy tez Starcrafta II wybitnie mi nie pasuje. O ile w Warze swiat byl basniowy i mozna bylo to zaakceptowac tak tutaj nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 14:20, Lailonn napisał:

Fabula jest dobra ale niewykorzystana w pelni. Jesli dalo sie napisac ksiazke(cala ksiazke!)
na podstawie samej kampani terran to wyraznie widac, ze autor mial CO pisac. Mial co pisac
nie kopiujac gry poniewaz sama gra zawierala malo informacji. Mam nadzieje, ze wyraznie napisalem
co mam na mysli.


to ze fabuła ma otwarta strukturę nie znaczy ze jest uboga... do trylogii tolkiena tez dałoby się napisać jeszcze tuzin książek, mam nadzieje ze łapiesz co mam na myśli :P

Dnia 16.08.2007 o 14:20, Lailonn napisał:

25% ludzi w tym kraju popiera PIS co nie zmienia faktu, ze to oszusci i manipulanci. Oblivion
dostal dobre recki an calym swiecie co nie zmienia faktu, ze jest jedna z najnudniejszych gier
dekady. Znakomita wiekszosc graczy SC nie zna jego fabuly bo po prostu dawali "skip-start".


sam tak kiedyś robiłem ... :P co do PIS to ma poparcie starych bab dziadków i ludzi głęboko nie wiedzących co czynią, więc pomińmy kwestię tej pomyłki... z oblivionem się zgodzę, sam kupiłem i się zawiodłem...

Dnia 16.08.2007 o 14:20, Lailonn napisał:

C&C powstal 3 lata przed SC !!! Tak na prawde powinnismy porownywac RA1(uznawany za najlepsza
czesc serii - razem z Tiberium Sun) z SC a nie RA2, ktorego to jedynie poznales. RA2 powstal
juz w czysto komercyjnym stylu. Byle bardziej kolorowo i heja.


ale widzisz, skoro nie poznałem to musiał nie byc tak dobry i popularny, aby przebić sc1...

Dnia 16.08.2007 o 14:20, Lailonn napisał:

EA odcina serwery gier po uplywie roku wiec nie dowiemy sie ile osob graloby do dzis. Zreszta
fani C&C podzieleni sa na kilka tytulow a SC jest jeden, jedyny. Ile osob dzisiaj gra w Warcrafta
1 czy 2? ;]


jakoś w battlefieldzie ciągle są sserwery mimo upływu lat :P dziwne masz informacje

Dnia 16.08.2007 o 14:20, Lailonn napisał:

ps. Filmik popieram. Grafika z Warcrafta III czy tez Starcrafta II wybitnie mi nie pasuje.
O ile w Warze swiat byl basniowy i mozna bylo to zaakceptowac tak tutaj nie bardzo...


za dużo skopiowali z warcrafta do starcrafta, z sf robi się fantasty i mi sie to nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2x już mi się wysypała próba dodania posta, czemu to forum musi być takie upośledzone technicznie.

> Nie musisz sobie niczego na czole pisac, nie przesadzajmy. Co rozumiesz przez "najlepiej przygotowana
> fabule" ? Od kiedy to fabula jest mierzalna? Moze byc nudna, intrygujaca, moze jej w ogole
> nie byc ale nie da sie w zaden sposob porownac fabuly 2 gier...

"najlepiej przygotowana fabule" nie chce mi się tej kwestii tłumaczyć, poszukaj fabuły SC opisanej w internecie albo przejdź jeszcze raz kampanie to może zrozumiesz, bo z twojego ostatniego postu wnioskuje, że miałeś problemy ze zrozumieniem fabuły.
Sam fakt, że fabuła może być nudan albo intrygująca jest stopniem mierzalności nie sądzisz?

> Jak mozesz probowac podwazyc kogos "profesjonalizm" piszac takie glupoty? Posiadanie limitu
> wymusza na graczu rozsadne i adekwatne do sytuacji gospodarowanie wojskiem. ogolnie mozna uznac,
> ze panuje na swiecie zasada, ze im mniej czegos mamy tym bardziej musimy planowac. Nie mozna
> budowac beztrosko co popadnie.Bardzo wyraznie widac to w World In Conflict gdzie do naszej
> dyspozycji oddano tylko kilka oddzialow wojska. Kazdy nieustannie analizuje sytuacje by moc
> ocenic czy lepiej miec np 1 ciezki czolg i 2 lekkie czy tez 2 ciezkie. Gdyby nie limit to mozna
> by budowac na oslep. Tylko, ze wtedy jakiekolwiek gospodarowanie jednostkami zanika, wtedy
> liczy sie juz tylko ilosc(hej, hej, wlasnie to zarzucaliscie C&C ;])

Limit (max cap) nie ma wpływu na to co napisałeś, przychód (ilośc kasy na sekundę), możliwości produkcyjne mają.

> Jak ci sie nie podoba przyklad z C&C co do masowosci to mozemy dyskutowac na podstawie Kozakow
> :o Metoda "jednostka i hej na wroga" to system dzialania AI - uznawany powszechnie za uposledzony
> wiec lepiej popracuj nad taktyka ;o

Nazywanie taktyki stosowanej przez progamerów (w SC czy ZH) upośledzoną świadczy, że albo jesteś noobem albo nie zrozumiałeś mojego postu. Dam ci przykład z ZH na tą taktykę: (china vs usa) pierwszego wyprodukowanego gattlinga wysyłasz na tyły wroga by zniszczyć jak najwięcej chinooków co zada nie powetowane straty ekonomii wroga.

Dla mnie kozacy to słaba i przynudzająca gra.

> ps. Stary jeszcze nie jestem, a co napisalem to tylko w odpowiedzi na zarzuty jakobym byl dzieckiem,
> nie widzial SC na oczy i w nic nie gral...tego tez wylapac nie umie dzisiejsza mlodziez jak
> widac :/
> pss. Ciekawe ile zajmie wam zrozumienie tego co napisalem na poczatku. Posiadam mnostwo gier
> w tym i wszystkie Blizzarda a w SC gralem bardzo dlugo i namietnie wiec szukanie we mnie wroga
> SC to glupota totalna. Jednak seria C&C to rowniez klasyk gatunku i mega hit wiec takich glupot
> o niej pisac po prostu nie dam bez walki ;]

Ja wolę mieć kilka gier ale je wymasterować niż posiadać ich masę i pisać głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować