Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

W sumie to wole by było naprzykład, że mam dwie Smocze Zguby a nie, że mam Smoczą Zgube i Smoczą Zgube ;]

Gdy w ogniu walki potrzebujesz mikstury leczenia to ... ekhm jak nie pogrzebiesz w plikach to ... uciekasz i w bezpiecznym miejscu zaczynasz poszukiewanie skarbu (mikstury leczenia) w ekwipunku. W Gothic 1 podział na różnie kategorie przedmiotów był moim zdaniem baaaardzo dobrym pomysłem. Aczkolwiek mogliby pare rzeczy w jakimś patchu poprawić ;] To, że okno zajmuje tylko kawełek prawej części ekranu również jest ważne. Bo w przeciwieństwie naprzykład do Morrowinda to czas się nie zatrzymuje (co według mnie jest plusem - bardziej realistyczne). Ale to już są moje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można przed walką ustawić w ekwipunku zaznaczenie mikstury a potem po otwarciu mieć już zaznaczoną ale i tak faktem jest niewygodny dostęp do ekwipunku...(w G2)

A to żeby wybrać np. łuk musimy iść na sam dół irytuję, ale przecież nie zmieniamy tak często broni (częściej piję się miksturę...:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 13:12, Grzyb Polny napisał:

A to żeby wybrać np. łuk musimy iść na sam dół irytuję, ale przecież nie zmieniamy tak

Broń się zawsze przed dłuższą podróżą wybiera najlepszą jaką można używać. Niestety problem z miksturami rozwiązał się dopiero w Gothic 3. Tam masz pasek szybkiego dostępu. Mimo wszystko da się przyzwyczaić. Denerwuje również fakt, że trzeba schować broń aby napić się mikstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 13:12, Grzyb Polny napisał:

Zawsze można przed walką ustawić w ekwipunku zaznaczenie mikstury a potem po otwarciu
mieć już zaznaczoną ale i tak faktem jest niewygodny dostęp do ekwipunku...(w G2)

A to żeby wybrać np. łuk musimy iść na sam dół irytuję, ale przecież nie zmieniamy tak
często broni (częściej piję się miksturę...:P)

sądzę, że właśnie o to chodziło, bo gdyby Gothic miał być jakąś niekończącą się rzeźnią a''la Diablo czy już trochę mniej jak Dark Messiah to mistury przypisane byłyby do skrótów i nie było by animacji ich uzywania A tak? Trzeba mocno zastanowić zanim rzucimy się na dużo silniejszego przeciwnika, bo mamy tylko jedno zdrowie. To wprowadza do walki jeden na jednego element "honorowy" a w alkach z grupą przeciwników wymusza zastosowanie jakiejś taktyki (albo ucieczki:)
Ale fakt faktem, że kwestia ekwipunku mogła być lepiej rozwiązana, a Gothic 3 jest przykładem, że się jednak da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 09:45, szerszeń45 napisał:

Hm, a tego to nie wiedziałem i męczyłem się pojedynczo wymieniając - LoL. ^^

No pokombinuj z tymi klawiszami. Tak jest o niebo lepiej niż wymieniać po bryłce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 13:49, grabarz9 napisał:

wie ktos jak w mrocznych tajemnicach zrobic to zadanie z dormem co chce on lekarstwo


Gadamy z dormem, kierujemy się na plac wymian obok zawalonej kopalni wspinamy się na półki skalne, aż na sam szczyt. Idziemy prosto, spotykamy Popo (zapamiętaj go, potrzebny w queście "zaginieni kopacze".), omijamy go wchodzimy do chatki za nim, i gadamy z dziadem. Da nam pewną misje i lekarstwo za 150 bryłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 bryłek ?? Mi się wydawało, że brał 250 ;] Ale dawno nie grałem w MT więc mogę się mylić ;] Koniec końców zadanie nie dawaje nic więcej jak tylko exp. Ale kończe już spamować bo to nie do tego tematu.

No i żeby nie było ewidentnego spamu:
W gothic 1 wchodziłem zwykle to Świątyni Śniącego z Wrzaskiem Berserkera. Jednak to było za pierwszym razem.
W wy z jaką broń mieliście przy "pierwszym starciu" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 09:11, Luzi napisał:

150 bryłek ?? Mi się wydawało, że brał 250 ;] Ale dawno nie grałem w MT więc mogę się
mylić ;] Koniec końców zadanie nie dawaje nic więcej jak tylko exp. Ale kończe już spamować
bo to nie do tego tematu.

No i żeby nie było ewidentnego spamu:
W gothic 1 wchodziłem zwykle to Świątyni Śniącego z Wrzaskiem Berserkera. Jednak to było
za pierwszym razem.
W wy z jaką broń mieliście przy "pierwszym starciu" ??


Ja zawsze wchodziłem tam z Urizielem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 09:11, Luzi napisał:

W gothic 1 wchodziłem zwykle to Świątyni Śniącego z Wrzaskiem Berserkera. Jednak to było
za pierwszym razem.
W wy z jaką broń mieliście przy "pierwszym starciu" ??


Wątpię by chodziło ci o ,,pomieszczenie" w którym jest śniący tylko o cały budynek. Ja wchodziłem z krzykiem wojownika(96obr.) czy z inny, najlepszym toporem dwuręcznym jaki był w tym rozdziale. Ale nim nie walczyłem. Używałem mściwej stali czy czegoś tam. Pamiętam ,ze był to najlepszy miecz nie licząc uriziela i gniewu Innosa. Mieczem lepiej walczy się z szkieletami. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:05, albinskia napisał:

wchodziłem z krzykiem wojownika(96obr.) czy z inny, najlepszym toporem dwuręcznym jaki
był w tym rozdziale. Ale nim nie walczyłem. Używałem mściwej stali czy czegoś tam. Pamiętam
,ze był to najlepszy miecz nie licząc uriziela i gniewu Innosa. Mieczem lepiej walczy
się z szkieletami. ;)

Ja też z nim wchodziłem. Ale potem w świątyni możemy znaleźć pięść trola i ona zadaje 100 obrażeń chyba. Ja wolałem krzyk wojownika bo najładniej wygląda ;] zawsze pędziłem by zabrać go dla Okyla ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś ,że jak walisz np: z pięści trolla w szkielet to często wcale go nie zranisz ?? Z tego co wiem może mieć na to wpływ odległość w jakiej stoimy od przeciwnika ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale miecz ma większy zasięg od topora ... to akurat fakt. A w szkielety ... wogóle trudno trafić. Zawsze miałem problemy z ich pokonaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:35, Luzi napisał:

Ale miecz ma większy zasięg od topora ... to akurat fakt. A w szkielety ... wogóle trudno
trafić. Zawsze miałem problemy z ich pokonaniem.


Ja tak samo, albo blokowały, albo robiły uniki ;] Trzeba było bardzo blisko podejść, ale nie obyło się bez oberwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wolałbym 20 trolli niż ... 5 szkieletów. Na trolla zawsz był, jest i będzie jeden sprawdzony sposób.
A na szkielety .... nawalanka .... i liczyć na to, że się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:45, Luzi napisał:

W sumie to wolałbym 20 trolli niż ... 5 szkieletów. Na trolla zawsz był, jest i będzie
jeden sprawdzony sposób.
A na szkielety .... nawalanka .... i liczyć na to, że się trafi.


Albo jeszcze lepiej czar "śmierć ożywieńcom" - ale to tylko dla magów (niby są zwoje ale...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować