Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Mam taki problem. Gram najemnikiem i właśnie jestem na początku III rozdz. Najemnikiem zostałem gdzieś niedługo po tym jak zostałem szkodnikiem, bo miałem wysoki level. Ale wracając do problemu. Dostałem misje "Co sie dzieje na bagnach?". Spojrzalem na dziennik i mi pisze, że juz wiem wystarczająco dużo i mam się skontaktować(także z Mordragiem) z Krukiem! Myłałem, że to taki błąd w skryptach więc poszedłem do Mordraga i nic. U Laresa i Lee to samo, a do Kruka mnie nie dopuszczą. Pewną sztuczką dostałem się do siedziby magnatów, ale u kruka też nie mam żadnej opcji. Jak mam zaliczyć tego Questa?
PS. Niemyślcie, że jestem noobem, tylko, ze poprzednim razem byłem czlonkiem sekty i nie mialem takiego kłopotu.

20080522151103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Moim zdaniem to się tak pojawia jak wejdziemy na bagna... Dopiero zakończyć tą misje można gdy zabijemy królową pełzaczy. Zrób to i dopiero wtedy pogadaj z Laresem i Mordragiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd w grze, jako szkodnik/najemnik w ogóle nie powinieneś dostać tego questa. Najlepiej go zignoruj, to zadanie nie jest do niczego potrzebne, za złożenie raportu Krukowi dostaje się jedynie trochę expa i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:44, Karharot napisał:

To jest błąd w grze, jako szkodnik/najemnik w ogóle nie powinieneś dostać tego questa.
Najlepiej go zignoruj, to zadanie nie jest do niczego potrzebne, za złożenie raportu
Krukowi dostaje się jedynie trochę expa i to wszystko.

Ale jak się jest szkodnikiem to przecież zleca nam to Lares by iść do Mordraga bo to jego misja. A my od Mordraga przejmujemy ją ;] Więc to część fabuły. Chyba ,że inaczej to zadanie się nazywa chociaż raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadania związane z fabułą na tym etapie to zdobycie jaj królowej pełzaczy dla Cor Kaloma, zdobycie kamienia ogniskującego dla Y''Beriona, odzyskanie almanachu zrabowanego przez gobliny, wzięcie udziału w rytuale przywołania, udanie się na cmentarz orków. Do Mordraga można zgłosić się po rytuale przywołania, może wtedy pojawi się opcja zdania mu raportu, jednak podobnie jak w przypadku Kruka nie prowadzi to do niczego istotnego i nie jest wymagane do popchnięcia fabuły naprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 15:58, Karharot napisał:

Zadania związane z fabułą na tym etapie to zdobycie jaj królowej pełzaczy dla Cor Kaloma,
zdobycie kamienia ogniskującego dla Y''Beriona, odzyskanie almanachu zrabowanego przez
gobliny, wzięcie udziału w rytuale przywołania, udanie się na cmentarz orków. Do Mordraga
można zgłosić się po rytuale przywołania, może wtedy pojawi się opcja zdania mu raportu,
jednak podobnie jak w przypadku Kruka nie prowadzi to do niczego istotnego i nie jest
wymagane do popchnięcia fabuły naprzód.

No racja. Z królową to tylko dalszy etap w naszej karierze w danym obozie. I racje zadanie można wykonać tylko po przywołaniu i udaniu się na cmentarzysko. W sumie to po przyniesieniu ziół dla Y''beriona ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, z początku myślałem, że chodzi Ci o ulubioną gildię. :) Jeśli chodzi o NPC to chyba najbardziej polubiłem Diego. Lee, Gorn, Lester i Milten tez często pomagają i ich też ciężko nie lubić. Poza tym na pewno na sympatię zasługuje Cor Angar. Swoją drogą Ur-Shak to bardzo sympatyczna postać. ;)
Jeśli chodzi o ulubioną gildię to oczywiście Mag Wody, a z wojowników Strażnik Świątynny (wada to oczywiście ograniczenie do 4. kręgu, ale i tak w stosunku to innych wojowników Strażnik Świątynny wymiata). Ogólnie lubię w RPGach grać magami, lub takimi wojownikami, którzy poza siekaniem i rąbaniem potrafią rzucić coś bardziej skomplikowanego niż leczenie ran czy oświetlenie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli chodzi o NPC to chyba najbardziej polubiłem Diego. Lee, Gorn, Lester i Milten tez często pomagają i ich też

Dnia 25.05.2008 o 12:45, szerszeń45 napisał:

ciężko nie lubić.


Racja to są dobre ziomki nie myślą tylko o sobie jak większość magnatów z SO.

Dnia 25.05.2008 o 12:45, szerszeń45 napisał:

Poza tym na pewno na sympatię zasługuje Cor Angar.


Cor Angar to według mnie przykład człowieka honoru, oddanego i uczciwego wojownika i przyjaciela.

Dnia 25.05.2008 o 12:45, szerszeń45 napisał:

Swoją drogą Ur-Shak to bardzo sympatyczna postać. ;)


Co do niego to w drugiej części gry dowiadujemy się, że on tylko udawał, a tak naprawdę cały czas był wielce szanowany u orków. chciał tylko, abyśmy myśleli, że go wygnali i on do nich nie wróci. Cały czas nas okłamywał

Dnia 25.05.2008 o 12:45, szerszeń45 napisał:

Jeśli chodzi o ulubioną gildię to oczywiście Mag Wody, a z wojowników Strażnik Świątynny
(wada to oczywiście ograniczenie do 4. kręgu, ale i tak w stosunku to innych wojowników
Strażnik Świątynny wymiata).


Ja tam wole Magów Ognia, i Strażników w SO (mimo tego, że Gomez to idiota)

Dnia 25.05.2008 o 12:45, szerszeń45 napisał:

Ogólnie lubię w RPGach grać magami, lub takimi wojownikami,
którzy poza siekaniem i rąbaniem potrafią rzucić coś bardziej skomplikowanego niż leczenie
ran czy oświetlenie drogi.


Dokładnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:05, maciek.mucha napisał:

Co do niego to w drugiej części gry dowiadujemy się, że on tylko udawał, a tak naprawdę
cały czas był wielce szanowany u orków. chciał tylko, abyśmy myśleli, że go wygnali i
on do nich nie wróci. Cały czas nas okłamywał


Hm... tego nie wiedziałem, bo jestem dopiero w trakcie przechodzenia G2. :)

Dnia 25.05.2008 o 13:05, maciek.mucha napisał:

Ja tam wole Magów Ognia, i Strażników w SO (mimo tego, że Gomez to idiota)


Jeśli o to chodzi, to tak. Wpierw dołączam do Magów Ognia. Wtedy wcześniej mogę swoje punkty wydać na rozwój w stronę magii, a potem dopiero gram jako Mag Wody. Kiedyś próbowałem grać jako Mag Wody za pomocą drogi przez Nowy Obóz. Ciężko, bo trzeba czekać aż do 4 rozdziału z nauką. Jeśli już zostaje się Szkodnikiem to lepiej wybrać Najemnika potem. Jeśli grać Magiem to najlepiej dołączyć wpierw do ludzi Coristo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:10, szerszeń45 napisał:

Jeśli o to chodzi, to tak. Wpierw dołączam do Magów Ognia. Wtedy wcześniej mogę swoje
punkty wydać na rozwój w stronę magii, a potem dopiero gram jako Mag Wody. Kiedyś próbowałem
grać jako Mag Wody za pomocą drogi przez Nowy Obóz. Ciężko, bo trzeba czekać aż do 4
rozdziału z nauką. Jeśli już zostaje się Szkodnikiem to lepiej wybrać Najemnika potem.
Jeśli grać Magiem to najlepiej dołączyć wpierw do ludzi Coristo.

Ja osobiście najmniej widzę pożytku w przystąpienia do obozu sekty i pójścia drogą magi, no ale grę przeszedłem na wszystkie sposoby(i tak według mnie należy grać) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sens dołączenia do sekty? Możesz jechać Urizielem i magią do 4. kręgu. Jako Mag Wody, a później Nekromatna możesz używać Fali śmierci Uriziela. I o to właśnie chodzi, bo większość run możesz używać bez problemu, poza wspomnianą Falą Śmierci Uriziela i Tchnieniem Śmierci. O to chodzi w sekcie. Możesz być dobrym wojem, albo dobrym wojem i jednocześnie niezłym Magiem. Jednak by być doskonałym Magiem i kiepskim wojem należy dołączyć do Magów Ognia/Wody. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:31, szerszeń45 napisał:

Sens dołączenia do sekty? Możesz jechać Urizielem i magią do 4. kręgu. Jako Mag Wody,
a później Nekromatna możesz używać Fali śmierci Uriziela. I o to właśnie chodzi, bo większość
run możesz używać bez problemu, poza wspomnianą Falą Śmierci Uriziela i Tchnieniem Śmierci.
O to chodzi w sekcie. Możesz być dobrym wojem, albo dobrym wojem i jednocześnie niezłym
Magiem. Jednak by być doskonałym Magiem i kiepskim wojem należy dołączyć do Magów Ognia/Wody.
:)

Ja tam przeszedłem na wszystkie sposoby i najlepiej grało mi się w SO;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:04, Abomek42 napisał:

A nie mozna zostac np. guru i miec dostep do wyzszych kregow magii?

Guru nie byłem tylko strażnikiem świątynnym ale ci wszyscy guru w Obozie na bagnach to nie mają tak zaawansowanej "technologii" na ponad 4 poziom. Ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:04, Abomek42 napisał:

A nie mozna zostac np. guru i miec dostep do wyzszych kregow magii?


Mod Mroczne Tajemnice - i wszystko jasne. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować