Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Witam. Mam taką sprawę:
Ostatnio nudziło mi się i niemiałem w co grać. Myślę sobie- może by tak sobie przejść znowu Gothic I??
a więc instaluję go i odpalam. I gdy tylko atakuje pierwszego napotkanego potwora gra się wyłancza i pokazuje się komunikat o jakimś błędzie. Gra instaluje się bezbroblemowo, próbowałem na kilku partycjach. Kiedyś gra działała dobrze na tym samym kompie. Grę mam oryginalną, ale z gazety Play. Mój komp raczer problemem niejest:
-ADM Athlon 3000+
-)Ge Force 6800 GT
-)1024 MB Ram DDR

więc o co chodzi?? proszę o szybką odpowiedź, pozdro all!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może masz jakiś syf na kompie spróbuj przeczyścić CCleaner. To taki program do czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 18:21, Lord Lee napisał:

Witam. Mam taką sprawę:
Ostatnio nudziło mi się i niemiałem w co grać. Myślę sobie- może by tak sobie przejść znowu
Gothic I??
a więc instaluję go i odpalam. I gdy tylko atakuje pierwszego napotkanego potwora gra się wyłancza
i pokazuje się komunikat o jakimś błędzie. Gra instaluje się bezbroblemowo, próbowałem na kilku
partycjach. Kiedyś gra działała dobrze na tym samym kompie. Grę mam oryginalną, ale z gazety
Play. Mój komp raczer problemem niejest:
-ADM Athlon 3000+
-)Ge Force 6800 GT
-)1024 MB Ram DDR

więc o co chodzi?? proszę o szybką odpowiedź, pozdro all!


ojojoj... współczuję.... znam to uczucie.
Spróbuj zainstalować inne sterowniki (popróbuj ze starszymi i nowszymi) do karty graficznej. Mi to kiedyś pomogło... A jeśli i to probowaleś i nic... no cóż... czekaj na inne rady ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mzoe padło ono wczescniej ale tyle tych stron ze niemoge

zachciało mi sie zagrać w gothica Magiem wody ale nigdy w 1 gothicu nie byłoem magiem wody i niewiem jak do nich dołączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 20:02, Freszman napisał:

mam pytanie mzoe padło ono wczescniej ale tyle tych stron ze niemoge

zachciało mi sie zagrać w gothica Magiem wody ale nigdy w 1 gothicu nie byłoem magiem wody
i niewiem jak do nich dołączyć


Możesz zostać Szkodnikiem w Nowym Obozie, potem Najemnikiem a potem Magiem Wody.
Lub Cieniem w Starym Obozie, potem Magiem Ognia i później Wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałam w Gothica i znalazłam dziwne fragmenty tekstu. Nie pamiętam zbytnio czego dotyczyły ani gdzie je znalazłam, jednak chciałabym wiedzieć o co z nimi chodziło. Pamiętam tylko taki urywek z dziennika bodajże, który się chyba aktualizował po znalezieniu każdej nowej kartki "Już wiem, nawet rybak czasem próbuje po drugiej stronie jeziora". Może chodziło o zdobycie jakiejś runy czy coś? Pewnie ta kwestia była poruszana ze sto razy ale nie jestem w stanie przeglądnąc wszystkich stron z tego tematu^^. Jeśli ktoś wie to proszę niech mi napisze bo strasznie mnie ta kwestia nurtuje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 21:24, Eilene napisał:

Kiedyś grałam w Gothica i znalazłam dziwne fragmenty tekstu. Nie pamiętam zbytnio czego dotyczyły
ani gdzie je znalazłam, jednak chciałabym wiedzieć o co z nimi chodziło. Pamiętam tylko taki
urywek z dziennika bodajże, który się chyba aktualizował po znalezieniu każdej nowej kartki

Pewnie chodzi o Chromanin , w którym znajdujemy kolejne kawałki tekstu.Spróbuj wyszukiwarką , to będzie najszybszy sposób.W tym momencie słabo pamiętam kolejne części tamtego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chodziło mi o Chromanin. Niestety wcześniej nie pamiętałam nazwy więc nie dałam rady wyszukać tego w googlach, ale teraz już wszystko wiem^^. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo mojego problemu, tak sie zastanawiam czy problemem nie jest za nowy system. Mam Windows XP , a kiedyś gdy w niego grałem to miałem Millenium. Albo może staeszy DirectX?? Znacie może jakiś link z Patchem aktualizującym
Gothic I??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam mam XP i najnowszego Directa, a Gothic chodził mi normalne (no prawie - nie wyświetlały się obrazki przedmiotow w ekwipunku, ale to pewnie wina zbyt nowej karty :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 21:24, Eilene napisał:

Kiedyś grałam w Gothica i znalazłam dziwne fragmenty tekstu. Nie pamiętam zbytnio czego dotyczyły
ani gdzie je znalazłam, jednak chciałabym wiedzieć o co z nimi chodziło. Pamiętam tylko taki
urywek z dziennika bodajże, który się chyba aktualizował po znalezieniu każdej nowej kartki
"Już wiem, nawet rybak czasem próbuje po drugiej stronie jeziora". Może chodziło o zdobycie
jakiejś runy czy coś? Pewnie ta kwestia była poruszana ze sto razy ale nie jestem w stanie
przeglądnąc wszystkich stron z tego tematu^^. Jeśli ktoś wie to proszę niech mi napisze bo
strasznie mnie ta kwestia nurtuje:).

Gothic 1 jest super fajne takie tajemnicze opowieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 06:46, Abi Dalzim napisał:

Jam mam XP i najnowszego Directa, a Gothic chodził mi normalne (no prawie - nie wyświetlały
się obrazki przedmiotow w ekwipunku, ale to pewnie wina zbyt nowej karty :) ).


Ja mam identyczny problem jak Lord Lee i jak twój. Mam zainstalowane najnowsze sterwoniki do karty graficznej, a mój komp to ADM Althoc 64 3500+, GeForce 7600GT i 1024 MB Ramu. Może to jeszcze być wina Service Packa 2 dla windowsa xp, bo słyszałem że on robi problemy z niektórymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja z innej ciut beczki- Jestem Magiem Ognia. Tak więc oszczędzam punkty na kręgi. Jak zostawałem magiem miałem na zbyciu 56 pkt umiejętności. Wziąłem od razu 3kręgi i 10 many. (mam 25 mana i 40 siły:D). Teraz główna kwestia: różne źródła podają różne wartości 6 kręgu. Ile pkt on kosztuje?? 40 czy 45? Chcę oszczędzać, ale nie tak, aby zaniedbywać inne umiejętności... Plz o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kręgi magii drożeją o 5 PN (punktów nauki) na kolejny krąg. Zatem:

Pierwszy Krąg Magii - 10 PN
Drugi Krąg Magii - 15 PN
Trzeci Krąg Magii - 20 PN
Czwarty Krąg Magii - 25 PN
Piąty Krąg Magii - 30 PN
Szósty Krąg Magii - 40 PN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:03, szerszeń45 napisał:

Piąty Krąg Magii - 30 PN
Szósty Krąg Magii - 40 PN


Szósty skacze o 10 pkt.:) thx, bo już zaczynałem się wkurzać że będzie dużo wyrzeczeń jako mag:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:16, Piciambeer napisał:

Szósty skacze o 10 pkt.:)

No tak racja. xD

Dnia 25.03.2007 o 12:16, Piciambeer napisał:

thx, bo już zaczynałem się wkurzać że będzie dużo wyrzeczeń jako
mag:)

I tak czeka cię kilka wyrzeczeń, ale jako mag zapewniasz sobie najfajniejszą moim zdaniem rozrywkę w Gothicu. Czarowanie IMO jest o wiele ciekawsze od walczenia bronią białą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:20, szerszeń45 napisał:

> Szósty skacze o 10 pkt.:)
No tak racja. xD
> thx, bo już zaczynałem się wkurzać że będzie dużo wyrzeczeń jako
> mag:)
I tak czeka cię kilka wyrzeczeń, ale jako mag zapewniasz sobie najfajniejszą moim zdaniem rozrywkę
w Gothicu. Czarowanie IMO jest o wiele ciekawsze od walczenia bronią białą.

Jeśli chodzi o maga to jak dla kogo jest najlepszy:). Najbardziej lubie być najemnikiem albo straznikiem w Starym Obozie. Na koniec dopiero wybieram maga w grach Rpg. Rzeznia mieczem wd mnie jest przyjemniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak każdy ma różne gusta, ja wolę grać magiem, bo magia ma zwykle najfajniejsze i najbardziej widowiskowe fragmenty. Walka mieczem jest fajna, ale na dłuższą metę zawsze mnie nuży. ;) Zawsze takie samo ciachanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować