Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt szuka nowych pracowników!

185 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2006 o 16:52, tramer napisał:

Jeśli nawet nie będzie pracy od ręki, co ciekawsze osoby trafią do "bazy testerów" na później...


Hmm.. znaczy sie jesli ktoś sie Wam spodoba i dostanie stanowisko testera to jak to jest? Podpisujecie umowę o pracę czy to praca tzw. dorywcza, na umowę o dzieło czy zlecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywając, przydała by się jakaś odpowiedź, bo wiele ciekawych pytań padło ;)

Tak od siebie mogę dodac jeszcze jedno:

"co ciekawsze osoby trafią do "bazy testerów" " - pytanko do tego zdania:

Czy jeżeli ktoś trafi do tej bazy, zostanie o tym jakoś poinformowany, czy info dostanie dopiero wtedy, gdy będzie dla nie go jakaś "praca"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 14:57, Soleila napisał:

Z tego, co wiem to jednemu z Gramowiczów się udało. Ale może niech sam się pochwali. ;>


Łączenie kropek ... czy chodzi o Michała Maślankę :) ??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 15:36, natanadler napisał:

> Z tego, co wiem to jednemu z Gramowiczów się udało. Ale może niech sam się pochwali. ;>


Łączenie kropek ... czy chodzi o Michała Maślankę :) ??/


Aaa! Faktycznie. Michałowi również. No i Jackowi.. ;> I chyba.. hmm.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 16:26, Soleila napisał:

> Łączenie kropek ... czy chodzi o Michała Maślankę :) ??/
Aaa! Faktycznie. Michałowi również. No i Jackowi.. ;> I chyba.. hmm.. ;)



On ma nick: michal19 ? i w statystykach nie ma zmiany ani awansu :) I jaki Jacek ( nick ;p ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 16:26, Soleila napisał:

Aaa! Faktycznie. Michałowi również. No i Jackowi.. ;> I chyba.. hmm.. ;)

Sol mogłabyś tam kogoś troszeczkę przydusić bo sporo ważnych pytań ostatnio padło a jakoś tak bez odpowiedzi zostały ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nadzieje, ze nie macie jakis filtrów anty-spamowych na serwie pocztowym, bo dalem temat "tester", a moja poczta wywala takie maile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)Swoją drogą co może ci powiedzieć o pracowniku 20 minut rozmowy??

Bardzo dużo to kwestia pewnej umiejętności "czytania" drugiego człowieka. Kiedyś zajmowałem się rekrutacją w mojej pierwszej "fabryce" i zdzwiiłbyś ile można dowiedzieć się w ciagu 20 minut. Wystarczy rzucić okiem na umiejętności dodatkowe i to co przepytywany tam napisał oraz to jak się zachowuje.
Np.
- ktoś pisze, iż ma łatwość nawiązywania kontaktu, a podczas rozmowy bardziej bełkocze niż rozmawia to coś jest nie tak.
- ktoś pisze, iż posiada umiejętność w sytacjach stesowych, a gdy dowiaduje się, że w rozmowie będzie brał udział psycholog, zaczyna się denerwować to znaczy, że nie ma tego skillu.
Nie zgadzam się do końca, tym co pisze Soleila, na podstawie forum/maili można dowiedzieć się czegoś wiecej. Poznajemy raczej sposób pisania postów/maili a nie sposób interakcji na kontakt z drugim człowiekiem co w pracy jest moim zdaniem istotniejsze niż umiejętność i sposób pisania maili.

Chociaż ja na podstawie postów na starym forum zostałem dostrzeżony przez pracownika CDP (bodajże Maryjana) i wysłał mi maila, że poszukują pracownika. Odpowiedziałem, byłem na rozmowie. Wypadłem świetnie, ale problemem było moja nie pełna dyspozycyjność (miałem zobowiązania wobec mojej pierwszej "fabryki"). Jak drugi raz jakiś czas później starałem się o prace w CDP to nie zostałem zaproszony na rozmowe.

W przypadku starania się o prace gdziekolwiek potrzebna jest odrobine szczęścia by naprzykład CV, list motywacyjny nie było czytane po 13, lub też osobę bez śniadnia, czy też w trakcie rzucania palenia. Jak przebrnie się przez pierwsze sito to może być tylko lepiej (bo czynniki od nas niezależne już nie decydują) lecz kwestia tego czy będziemy w stanie przekonać pracodawce iż nasza osoba jest tą której potrzebuje. Proste, a jednak jakie skomplikowane;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 11:37, Rzezim napisał:

W przypadku starania się o prace gdziekolwiek potrzebna jest odrobine szczęścia by naprzykład
CV, list motywacyjny nie było czytane po 13, lub też osobę bez śniadnia, czy też w trakcie
rzucania palenia. Jak przebrnie się przez pierwsze sito to może być tylko lepiej (bo czynniki
od nas niezależne już nie decydują) lecz kwestia tego czy będziemy w stanie przekonać pracodawce
iż nasza osoba jest tą której potrzebuje. Proste, a jednak jakie skomplikowane;-)


Szczęście też, ale jeszcze istnieje coś co zowie się "wymagania podstawowe" (przynajmniej tak się nazywało w mojej poprzedniej pracy) Więc nawet jeśli HR-owiec zjadł śniadanie i jest przed 13tą to możesz odpaść bo: masz za mało/dużo lat, za małe doświadczenie, twoje zainteresowania są takie jakie ma 70% polaków wysyłających CV i listy w sprawie pracy.
Uważam że to co piszesz jest prawdą. Co do zaproszenia na rozmowę duży wpływ ma też list, jeśli jest taki jak wszystkich nie wyróżnia się to raczej jest mała szansa na to że ktoś Cię zauważy. Co do psychologów na rozmowach - nie przeszkadza mi to ale uważam że, bazowanie też tylko na ich opinii jest nieporozumieniem. Ponadto najlepszym pracownikiem będzie ten który będzie robił w pracy to co lubi robić w życiu codziennym. Jeśli np. grasz lub kolekcjonujesz płyty CD, interesujesz się mediami a wylądujesz na stanowisku/pracy która nie ma z tym nic wspólnego to będziesz się tam wypalał. Wiem coś o tym sam tak mam :(
I najgorsze jest to że staram się znaleźć pracę zgodną z moim zainteresowaniami i wykształceniem ale jest mi trudno. Nie uważam się też za głupka, więc gdzieś jest problem. Prawdopodobnie z moją prezentacją itp.
Jak przyjmowaliśmy w PM ludzi na przedstawicieli szukaliśmy osób spełniających przynajmniej te podstawowe wymagania i zapraszaliśmy je na rozmowy. Podczas rozmów kryterium była komunikatywność i "werwa". Wiadoma jaka to praca cały dzień jeździsz i namawiasz ludzi do kupienia czegoś od ciebie. Są osoby które się nie sprawdzały chociaż przechodziły rozmowy celująco, potem zapraszaliśmy osobę z jakiejś listy "odpadków " i okazywało się że osoba sprawdza się super.

Podsumowując:

Rozmowy o pracę to loteria, a właściwie wyścigi konne (końmi są osoby starające się o pracę) i może zdarzyć się że nie "czrny koń " będzie tym najlepszym tylko mały nic nie znaczący konik który akurat wiedział jak pobiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 12:11, natanadler napisał:

i może zdarzyć się że nie "czrny koń " będzie tym najlepszym tylko mały nic nie znaczący konik
który akurat wiedział jak pobiec.


Z mojej wiedzy wynika, że "czarny koń", to:
a) koń o czarnej sierści,
b) ktoś, kto niespodziewanie wygrywa.

Sorryza offtopic, skrzywienie zawodowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 13:34, gogl napisał:

> i może zdarzyć się że nie "czrny koń " będzie tym najlepszym tylko mały nic nie znaczący
konik
> który akurat wiedział jak pobiec.

Z mojej wiedzy wynika, że "czarny koń", to:
a) koń o czarnej sierści,
b) ktoś, kto niespodziewanie wygrywa.

Sorryza offtopic, skrzywienie zawodowe ;)


Zawsze byłem przekonany że to właśnie pewniak w gonitwie, ale poszukałem masz rację mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostał już ktoś od CD Projekt maila z odpowiedzią na ofertę pracy?
Coś czuje, ze do mnie nic nie dotrze. Przez tydzień nie odpowiedzieli to już pewnie po ptokach. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 09:08, HumanGhost napisał:

Dostał już ktoś od CD Projekt maila z odpowiedzią na ofertę pracy?
Coś czuje, ze do mnie nic nie dotrze. Przez tydzień nie odpowiedzieli to już pewnie po ptokach.
:-/


Zacytuję Soleilę:
"Z tego, co wiem to jednemu z Gramowiczów się udało. Ale może niech sam się pochwali. ;>"

Chyba wszystko jasne ;)

P.S. Ja straciłem swoją nadzieję już parę dni temu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jej chyba chodziło o inną posadę. Nie testera. Bo znam przynajmniej jednego forumowicza, który dostał pracę w CDP, ale na forum się chyba nie pochwalił. To samo maślanka, też przecież forumowicz. :D
Ja tam nadziei nie tracę, może dostali sporo zgłoszeń i się przebijają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiecie co? Mógłby chociaż ktoś odpowiedzieć na ten CV i list motywacyjny. Człowiek się stara żeby coś dobrego napisać i zostać zauważonym a tu nic. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować