Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dysleksja? Brzmi znajomo.

Ci którzy mnie znają na tym forum mogą się zdziwić...
Dobrą stroną tego świstku jest to,że mam wydłużony czas na maturze:) Cóż,szybszego pisania raczej się nie nauczę,ale z błędami sobie radzę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:59, Lak5 napisał:

dzięki i jak sobie coś pisze to mi podkreśla tak ??


Działa dokładnie tak jak sprawdzanie pisowni w Wordzie.
Miłego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy to zawsze tak jest, że dyslektycy piszą wolno? Każdy dyslektyk którego znam słynie właśnie z powolnego pisania, a więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:00, Uther1 napisał:

A powiedz mi czy to zawsze tak jest, że dyslektycy piszą wolno? Każdy dyslektyk którego znam
słynie właśnie z powolnego pisania, a więc jak to jest?

Praktycznie zawsze. Należy pamiętać że dysleksja a dysortografia to dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:00, Uther1 napisał:

A powiedz mi czy to zawsze tak jest, że dyslektycy piszą wolno? Każdy dyslektyk którego znam
słynie właśnie z powolnego pisania, a więc jak to jest?


Piszą wolno bo inaczej wrodzona wada bierze górę i zamiast drzwi potrafią napisać dzriw a zamiast 13 - 31.
A przynajmniej tak jest na początku, bo można to wyćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:02, Fumiko napisał:

> A powiedz mi czy to zawsze tak jest, że dyslektycy piszą wolno? Każdy dyslektyk którego
znam
> słynie właśnie z powolnego pisania, a więc jak to jest?

Piszą wolno bo inaczej wrodzona wada bierze górę i zamiast drzwi potrafią napisać dzriw a zamiast
13 - 31.
A przynajmniej tak jest na początku, bo można to wyćwiczyć.

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:03, Lak5 napisał:

dzięki


Jeszcze się naucz posty ciąć i pisać zdania poprawnie interpunkcyjnie (przecinki, kropki i wielkie litery) i będzie całkiem super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 17:02, Fumiko napisał:

Piszą wolno bo inaczej wrodzona wada bierze górę i zamiast drzwi potrafią napisać dzriw a zamiast
13 - 31.
A przynajmniej tak jest na początku, bo można to wyćwiczyć.

Dokładnie.
Czy można to wyćwiczyć? Można to ograniczyć... jeżeli jednak piszę w pośpiechu,zawsze zdarza mi się przynajmniej w jednym wyrazie zmienić szyk liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:02, Fumiko napisał:

> A powiedz mi czy to zawsze tak jest, że dyslektycy piszą wolno? Każdy dyslektyk którego
znam
> słynie właśnie z powolnego pisania, a więc jak to jest?

Piszą wolno bo inaczej wrodzona wada bierze górę i zamiast drzwi potrafią napisać dzriw a zamiast
13 - 31.
A przynajmniej tak jest na początku, bo można to wyćwiczyć.

Ja jakoś sobie radze z szybkim pisaniem ale tzw przejęzyczenia czasem się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:05, Darkstar181 napisał:

Czy można to wyćwiczyć? Można to ograniczyć...


Jedno z drugiego wynika.

Dnia 18.12.2006 o 17:05, Darkstar181 napisał:

jeżeli jednak piszę w pośpiechu,zawsze zdarza
mi się przynajmniej w jednym wyrazie zmienić szyk liter.


Ja jestem już na studiach więc mam ten luz że notować mogę po swojemu i nikt mi w zeszyty nie zagląda. Ale też mi się zdarza, dlatego piszę ołówkiem żeby poprawiać na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:09, Uther1 napisał:

Zauważyłem też, że wielu dyslektyków wolno czyta.


Też się da wyćwiczyć. Wszystko co mówię o dysleksji mówię z doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:09, Uther1 napisał:

Tak, ja wiem że to dwie różne rzeczy. Zauważyłem też, że wielu dyslektyków wolno czyta.

Może nie tyle co wolno czyta, bo jak siebie zmuszę,to potrafię dosyć szybko "przeskoczyć" dany tekst.
Problem w tym że nie wiele wtedy rozumiem... to nie jest kwestia wolnego czytanie, tylko w ogóle ponowne czytanie całego tekstu aby utrwalił się w pamięci i żeby coś z niego zrozumieć. W sumie można czytać wolno,ale jeden raz dla mnie i tak nie starczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zwykłe czytanie... Na przykład podczas pisania testu, kiedy najpierw trzeba przeczytać tekst. To często zdarza się, że wiele osób już dawno zaczęło pisać, a inni nadal czytają. Ale zapewne czytają ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:16, Mudra napisał:

dosyć długo nie odpowiadałeś i już myślałem, że czymś Cię uraziłem; np. niedbałym wyglądem swego posta.

Po prostu uznałem, że dopóki nie będę miał czegoś konkretnego, nie ma sensu bić piany. Czekałem też na ewentualne reakcje innych forumowiczów.
Co prawda lekko zaintrygował mnie ten Żółw (zauważ, że "genialny" jakoś nie ;-)), ale uznałem, że tylko z tego powodu nie ma potrzeby spamować :-)

Dnia 18.12.2006 o 13:16, Mudra napisał:

U mnie niestety z dostępem do sieci (w pracy jestem pod obstrzałem) i czasem kiepsko, więc nie wiem na ile będę w stanie pomóc :/

Jestem w stanie zrobić to samodzielnie. Powstrzymuje mnie jedynie myśl, że to jest być może praca daremna, bo o ile nikt z CDProjektu się sprawą nie zainteresuje, to wszystko trafi do kosza. Gdyby był sygnał z góry, że np. "proszę nic nie robić, bo przygotowujemy to sami", lub "proszę zrobić, być może wykorzystamy", to byłoby mi łatwiej podjąć decyzję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie orty nie przeszkadzaja jakos specjalnie(oczywiscie jesli nie jest to byk na byku), gorzej, jesli post nie trzyma sie kupy, konstrukcja zdan i wogle tresc wypowiedzi to zlepek nijak nie pasujacych do siebie slow i znakow przestankowych. niestety ostatnio widze coraz wiecej takich wlasnie postow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie przeciwko wprowadzaniu t terroru ortograficzno-interpunkcyjno-składniowego. Przecież to nie jest forum prof Miodka, czy jakiejś grupy wybitnych polonistów, tylko młodzieży od bodajże 12 w górę, a może nawet młodszych. Zresztą każdy ma swoją koncepcje na doskonalenie świata, tyleże niewszystkim musi się ona podobać. Też mnie denerwuje błąd na błędzie, ale nic sie na to nie poradzi. Sam popełniam wiele błędów, szczególnie pisząc szybko na zdezelowanej klawiaturze, które są wyłapywane perfekcyjnie przez korekte... (to nie jest żadna aluzja ;-) No ok, alternatywą może być zainstalowanie firefoxa z korektą, czy korzystania z Worda jeżeli komuś Fox nie leży. Zamiast tego można by przecież też chyba wprowadzić korekte w skryptach forum? Wtedy wszyscy byliby zadowoleni.
A wracajac jeszcze to terroru to powstawałoby tysiące temató "dlaczego degrad" skoro powiedziałem tylko "kurde", takie degrady byłyby nieobiektywne, bo jednemu modowi to nieprzeszkadza, drugi moze być na to np. wyczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować