sylwasss

Forum umiera? - może czas na zmiany

140 postów w tym temacie

37 minut temu, Melchah napisał:

Ok, to czekam na efekty. A kiedy ma nastąpić wprowadzenie zmian?

Te z ostatniego etapu powinny się pojawić w następnych tygodniach (nie wiem czy nie na przestrzeni 2-3 tygodni max).

Co do reszty, to gdy będziemy gotowi zaprezentować nowe funkcjonalności to damy znać na sto procent jakimś grubszym tekstem przedstawiającym kilka nowych ficzerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2020 o 00:17, POZDRO-Grizzly napisał:

dlaczego nie ma już gramsajtów?

Już to tłumaczyliśmy w kilku miejscach, więc jeszcze raz:

Aktualnie gramsajty są wyłączone i czekają na kolejny etap przebudowy serwisu. Głównie dlatego, że powodowały one problemy ze stabilnością nowych modułów. Gdy będziemy gotowi na nowe otwarcie dla blogów, to zapewne damy wszystkim znać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Forum umiera?"? Nie, forum  umarło już jakiś czas temu i to definitywnie. Wystarczy spojrzeć kto ostatni raz napisał jakiś post w danym dziale. W większości są to tematy, w których ostatnia aktywność była w 2019 roku... Xd Przecież to jest jakaś masakra. Aż łezka sie w oku kręci jak widzę, co się stało z tym forum przez ostatnie lata. 

@Muradin Podziwiam za chęci i wytrwałość, ale... serio? Naprawdę komukolwiek chce się jeszcze cokolwiek robić, by to ratować? To jest koniec i redakcja raczej też o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2020 o 21:20, 4RileH napisał:

@Muradin Podziwiam za chęci i wytrwałość, ale... serio? Naprawdę komukolwiek chce się jeszcze cokolwiek robić, by to ratować? To jest koniec i redakcja raczej też o tym wie.

Tak jak powiedziałem - chce, bo po prostu to wszystko musi stać i stać nadal będzie. To nie jest koniec, a raczej początek czegoś nowego. Inna sprawa, że czasy się zmieniają, ludzie również i nic nie trwa wiecznie. 

Szczerze mówiąc nie wierzę w to, że jakimś cudem będzie tutaj ruch jak przed nie wiem... ośmiu-dziesięciu laty, bo to jest wręcz niemożliwe. Można natomiast zrobić na tyle dużo, aby było tutaj jak najprzyjemniej i przystępniej dla tych, którzy jednak będą chcieli tutaj prowadzić swoje dyskusje. Nawet jako miejsce, w którym jest sporo wiedzy na różne tematy po prostu nadal je można w ten sposób traktować. Dlatego też pomysł jest taki, aby Forum odnowić, odświeżyć, ogarnąć tak jak powinno być zrobione, a co dalej... zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.09.2020 o 15:45, Muradin napisał:

Tak jak powiedziałem - chce, bo po prostu to wszystko musi stać i stać nadal będzie. To nie jest koniec, a raczej początek czegoś nowego. Inna sprawa, że czasy się zmieniają, ludzie również i nic nie trwa wiecznie.

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, a to co najbardziej się zmieniło to niestety GRAM.PL. Szkoda tylko że na gorsze...

Dnia 3.09.2020 o 15:45, Muradin napisał:

Szczerze mówiąc nie wierzę w to, że jakimś cudem będzie tutaj ruch jak przed nie wiem... ośmiu-dziesięciu laty, bo to jest wręcz niemożliwe. Można natomiast zrobić na tyle dużo, aby było tutaj jak najprzyjemniej i przystępniej dla tych, którzy jednak będą chcieli tutaj prowadzić swoje dyskusje. Nawet jako miejsce, w którym jest sporo wiedzy na różne tematy po prostu nadal je można w ten sposób traktować.

Jaki ruch? To jest tu jakiś ruch?

14 września - Forumowa Mafia
3 września - Forum umiera?
25 sierpnia - Forum Umiera?
18 sierpnia - Netflix
4 sierpnia - Android Huawei
20 lipca - Forum umiera?
15 lipca - Gry na bardzo starego laptopa
13 lipca - Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka
5 lipca - Kwasy by Jasió, James & SiniS
5 lipca - Forum umiera?

Liczba postów na forum coraz bardziej zmierza do zera. Dział O GRACH umarł już w 2019 r., GRY I ZABAWY padły w 2018 r., a NA KAŻDY TEMAT jeszcze się jakoś trzyma. Tutaj już nie bardzo da się prowadzić jakiekolwiek dyskusje. Jakieś zalążki dyskusji pojawiają się na portalu, ale na forum już nie ma po co zaglądać. Widziałem lata świetności tego forum i widziałem jak z każdą kolejną próbą jego "ulepszenia" pojawiało się coraz mniej osób. No i to nie jest tu jedyny problem martwicy. Problemem jest tu też sam portal. Wiele artykułów jest po prostu spóźnionych bo pojawia się nawet 3-4 dni po fakcie, a jak ludzie już przedyskutują co chcą przedyskutować to tym bardziej nie mają po co zaglądać na to forum. Pomijam już sam fakt zniszczonej reputacji tego forum, której już się praktycznie nie odbuduje.

Dnia 3.09.2020 o 15:45, Muradin napisał:

Dlatego też pomysł jest taki, aby Forum odnowić, odświeżyć, ogarnąć tak jak powinno być zrobione, a co dalej... zobaczymy. 

Nie chcę być złośliwy, ale dalej możemy co najwyżej zobaczyć nekrolog tego forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może od początku...

1. "Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, a to co najbardziej się zmieniło to niestety GRAM.PL. Szkoda tylko że na gorsze...".

To Ty tak widzisz, ale rozumiem i przyjmuję do wiadomości, bo co mogę innego zrobić. Nie wszystko jest wieczne, pewne elementy gramu również. Gdybyśmy cały czas stali w miejscu, to prawdopodobnie niedługo byłoby mówienie o tym, że "nic nie zmieniacie, nie dodajecie nowego". Zresztą, tak jak wspominałem - pewne elementy starego engine gramu były na tyle spróchniałe, że zmiana czegokolwiek wywoływała reakcję łańcuchową. Dlatego też postanowiliśmy przebudować wszystko gruntownie od zera. 

W rzeczywistości, żeby nie być gołosłownym, sam chciałem aby pewne rzeczy tutaj się zmieniły i ówcześnie w gramie panujący postanowili zrobić to tak, a nie inaczej (głównie w obrębie starych systemów). Dziś sytuacja jest trochę inna. Powiedziałbym nawet, że o wiele lepsza niż przez ostatnie lata wraz z perspektywą na naprawdę fajne rzeczy. Potrzeba tylko tak właściwie czasu i sumiennej pracy, bo już efekty jej widać od jakiegoś czasu.

2. "Jaki ruch? To jest tu jakiś ruch?"

Oczywiście! Ty widzisz to z perspektywy użytkownika, który widzi posty. My mamy analitykę i z niej wynika, że mimo wszystko ludzie tu zaglądają z prostego powodu - to naprawdę spora baza wiedzy o różnych rzeczach. Dlatego też będziemy chcieli Forum w jakiś sposób odświeżyć, odnowić i zostawić wszystkim do korzystania. Ostatecznie wiele zależy nie tylko od nas, ale również i od Was. Nie może być tak, że my będziemy się dwoić, troić, a ostatecznie cała przepalona energia zostanie olana (tak jak było kilkukrotnie jeszcze za czasów społeczności gramowych). Zwłaszcza, że jak już będziemy chcieli zaczynać robić dym związany z forum, to chcemy mieć pewność, że cała reszta elementów, które będą się składały na społecznościowe elementy nowego gramu będzie działać. Bez tego będzie trudno, a nie chcemy dawać wszystkiego po trochu.

3. "Nie chcę być złośliwy, ale dalej możemy co najwyżej zobaczyć nekrolog tego forum..."

Nie chcę być złośliwy, ale od dobrych 6-8 lat regularnie mówi się o końcu gram.pl i o tym, że się skończył. Ostatecznie nadal żyjemy i mamy się (wreszcie) coraz lepiej niż do tej pory. Także tego... nie trafiłeś ;) 

Zresztą, tak zupełnie serio - przez te wszystkie lata mógłbym być złośliwy w stosunku do wielu osób (tych co były głównie) i przyznam szczerze... po prostu już nawet nie mam siły na to. Po prostu robimy swoje, mamy plan do zrealizowania i widzimy, że daje on pierwsze pozytywne wyniki, a to jest już poważny krok ku temu, aby całość przynosiła jeszcze więcej fajnych rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Muradin napisał:

1. "Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, a to co najbardziej się zmieniło to niestety GRAM.PL. Szkoda tylko że na gorsze...".

To Ty tak widzisz, ale rozumiem i przyjmuję do wiadomości, bo co mogę innego zrobić.

Zignorować opinie użytkowników, zbanować narzekających, skasować niewygodne posty i cieszyć się życiem? :)

22 godziny temu, Muradin napisał:

W rzeczywistości, żeby nie być gołosłownym, sam chciałem aby pewne rzeczy tutaj się zmieniły i ówcześnie w gramie panujący postanowili zrobić to tak, a nie inaczej (głównie w obrębie starych systemów). Dziś sytuacja jest trochę inna. Powiedziałbym nawet, że o wiele lepsza niż przez ostatnie lata wraz z perspektywą na naprawdę fajne rzeczy. Potrzeba tylko tak właściwie czasu i sumiennej pracy, bo już efekty jej widać od jakiegoś czasu.

Potwierdzam -> zniknąłem na parę ładnych lat gdy zaczęto wprowadzać wspaniałe zmiany na "lepsze", ale z czasem jednak wróciłem gdy pojawiła się obecna forma portalu.

22 godziny temu, Muradin napisał:

2. "Jaki ruch? To jest tu jakiś ruch?"

Oczywiście! Ty widzisz to z perspektywy użytkownika, który widzi posty. My mamy analitykę i z niej wynika, że mimo wszystko ludzie tu zaglądają z prostego powodu - to naprawdę spora baza wiedzy o różnych rzeczach. Dlatego też będziemy chcieli Forum w jakiś sposób odświeżyć, odnowić i zostawić wszystkim do korzystania. Ostatecznie wiele zależy nie tylko od nas, ale również i od Was. Nie może być tak, że my będziemy się dwoić, troić, a ostatecznie cała przepalona energia zostanie olana (tak jak było kilkukrotnie jeszcze za czasów społeczności gramowych). Zwłaszcza, że jak już będziemy chcieli zaczynać robić dym związany z forum, to chcemy mieć pewność, że cała reszta elementów, które będą się składały na społecznościowe elementy nowego gramu będzie działać. Bez tego będzie trudno, a nie chcemy dawać wszystkiego po trochu.

Gdy ludzie zarabiają po 2000 zł miesięcznie to statystyki i analizy podają, że zarabiają po 5000 zł. Za te 3000 zł w statystykach nikt nie wyżyje.

Tak, ja widzę to z perspektywy użytkownika, który widzi TYLKO posty - tak jak tysiące innych potencjalnych użytkowników forum, którzy nic nie piszą. I tak jak tu piszesz, każdy kij ma dwa końce i to właśnie przez wymachiwanie bez sensu jednym końcem ten drugi się złamał. Kiedyś GRAM.PL w całości zaczęło mnie odpychać od siebie bo stało się DLA MNIE mało czytelne/atrakcyjne aż z czasem przestałem tu zaglądać. Jak było widać to nie tylko dla mnie bo bezpowrotnie wielu odeszło. Próbowałem kiedyś wrócić, ale się okazało, że coraz mniej ludzi jest aktywnych, a widziałem wtedy sporo narzekania. No ale jednak na po paru latach znowu zaglądam chociażby na sam portal. Jakieś zmiany są więc nie skreślam forum ostatecznie bo WTC NY też z czasem odbudowali.

22 godziny temu, Muradin napisał:

3. "Nie chcę być złośliwy, ale dalej możemy co najwyżej zobaczyć nekrolog tego forum..."

Nie chcę być złośliwy, ale od dobrych 6-8 lat regularnie mówi się o końcu gram.pl i o tym, że się skończył. Ostatecznie nadal żyjemy i mamy się (wreszcie) coraz lepiej niż do tej pory. Także tego... nie trafiłeś ;) 

Dopatrywałbym się tu mieszania nekromancji z próbami wskrzeszenia :) 

 

PS. Ile trwają 2-3 tygodnie od 23 czerwca w kalendarzu GRAM.PL? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Fun_g_1_2_3 napisał:

Zignorować opinie użytkowników, zbanować narzekających, skasować niewygodne posty i cieszyć się życiem? :)

Gdyby tak było, to już dawno odpalona zostałaby opcja nuklearna... a tak nie jest ;)

42 minuty temu, Fun_g_1_2_3 napisał:

Potwierdzam -> zniknąłem na parę ładnych lat gdy zaczęto wprowadzać wspaniałe zmiany na "lepsze", ale z czasem jednak wróciłem gdy pojawiła się obecna forma portalu.

No to widzisz, jednak nie jest tak źle. Jednak dla całości obrazu:

Blogi zostały na razie wyłączone z prostego powodu - były z tej najstarszej ery gramu, która powodowała najwięcej zamieszania w kodzie. Gdybyśmy ją zostawili włączoną, to prawdopodobnie byłoby więcej problemów z wprowadzaniem pozostałych elementów. Dlatego też na ten moment ją schowaliśmy i czekamy na moment, gdy będziemy mogli ją bezpiecznie włączyć.

Z forum jest trochę łatwiej, bo działa ono na innym rozwiązaniu i może nadal sobie istnieć do momentu, gdy zostanie wrzucone na nowy silnik (ten, który mamy również na głównej). 

W obydwu przypadkach jednak wymaga to czasu.

42 minuty temu, Fun_g_1_2_3 napisał:

Gdy ludzie zarabiają po 2000 zł miesięcznie to statystyki i analizy podają, że zarabiają po 5000 zł. Za te 3000 zł w statystykach nikt nie wyżyje.

Tak, ja widzę to z perspektywy użytkownika, który widzi TYLKO posty - tak jak tysiące innych potencjalnych użytkowników forum, którzy nic nie piszą. I tak jak tu piszesz, każdy kij ma dwa końce i to właśnie przez wymachiwanie bez sensu jednym końcem ten drugi się złamał. Kiedyś GRAM.PL w całości zaczęło mnie odpychać od siebie bo stało się DLA MNIE mało czytelne/atrakcyjne aż z czasem przestałem tu zaglądać. Jak było widać to nie tylko dla mnie bo bezpowrotnie wielu odeszło. Próbowałem kiedyś wrócić, ale się okazało, że coraz mniej ludzi jest aktywnych, a widziałem wtedy sporo narzekania. No ale jednak na po paru latach znowu zaglądam chociażby na sam portal. Jakieś zmiany są więc nie skreślam forum ostatecznie bo WTC NY też z czasem odbudowali.

Tak, kij ma dwa końce i nadal będę uważał (tak jak i przez ostatnie... 8 lat), że gdyby więcej osób poszło "za nami" w czasach inicjatyw gramowych (mówię tu o MyGramy, o Gramiku, o GramSajt itp.), to prawdopodobnie byłoby nieco inaczej, choć i tak wiele osób z nami działało. 

Diabeł jednak tkwi w szczegółach - aby pokazać, że coś jest warte działań trzeba również pokazać, że jest komu to robić. To prosta zasada, stosowana wszędzie. Gdy jednak to powiedziałem dawno temu (jeszcze po stronie cywilnej), to ostatecznie wszyscy powiedzieli "a co ja będę, to ja sobie idę, bo się nic nie zmienia".  Wniosek jest prosty i niestety smutny... narzekanie, że nic się nie dzieje lub też dzieje się za wolno, gdy wszyscy odwrócili się na pięcie jest trochę takie nie do końca spoko. Żeby kogoś przekonać o tym, że warto coś robić trzeba mu również pokazać... że jest dla kogo.

I tak się można kręcić w kółko. Jedni będą dalej narzekać, że nic się nie zmienia. My będziemy chcieli coś zmienić, ale żeby to zrobić musimy mieć kartę przetargową, której nie mamy... i tak możemy się boksować (a właściwie boksowaliśmy się) przez lata. Nikt mi nie musi wierzyć w naszą dobrą wolę oraz to, że przez cały czas wspólnymi siłami walczymy, aby ruszyć to dalej. Fakt, nie jest to tak spektakularny comeback jak u co niektórych (i przyznam - dobrze jest widzieć tak świetne historie w tej branży), ale mimo wszystko to było kilka dość ciężkich lat, w trakcie których trochę krwi zostało przelanej.

W tym momencie, tak na 15 lat serwisu, mamy szansę nadrobić pewne zaległości i na dziś możemy powiedzieć, że to robimy i z czasem będzie w wielu różnych aspektach lepiej. Ostatecznie i tak, jeśli przez te trudniejsze czasy przeszliśmy i nadal tu jesteśmy (ku zaskoczeniu wszystkich), to mimo wszystko coś znaczy. 

42 minuty temu, Fun_g_1_2_3 napisał:

Dopatrywałbym się tu mieszania nekromancji z próbami wskrzeszenia :) 

Ja to bym raczej nazwał... reinkarnacją? Coś w ten deseń.

42 minuty temu, Fun_g_1_2_3 napisał:

PS. Ile trwają 2-3 tygodnie od 23 czerwca w kalendarzu GRAM.PL? ;)

Mówisz o tych ostatnich etapach? Właściwie to już dawno zamknęliśmy rozdział "strona główna", więcej problemów nie było zgłaszanych (chyba, nie widziałem takowych), więc powoli pewnie będziemy szli dalej... spokojnie, wszystko mamy pod kontrolą ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2021 o 11:44, 4RileH napisał:

Także ten... jeśli chodzi o "aktywność"' i nowy początek forum 👴

forum2 kopia.png

Nowego początku to jeszcze nie było... jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kiedy ten Nowy Początek będzie?  Rozumiem, pandemia, kwarantanna, praca zdalna, a jeszcze święta i jeszcze, na dokładkę szczepienia. Ale przecież niemal wszyscy siedzą w domach i praca stała się rozrywką w tym więzieniu, które nam koronawirus  zafundował i nadal Nowego Porządku nie ma? To chyba już prędzej Umiłowani Przywódcy ten swój Nowy Ład ogłoszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zajrzałem po latach, ale nie mam co sprawdzać, czytać, bo widzę tutaj jakieś posty o nowym początku forum. Ja z chęcią to zobaczę bo mam bardzo miłe wspomnienia z tego miejsca, a także z Gramsajtów. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nic się nie dzieje, wszedłem żeby zobaczyć dlaczego nie działa system komentarzy pod newsami a tutaj naprawdę nic się nie dzieje. Może trzeba to forum rozruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2021 o 22:36, MisioKGB napisał:

Faktycznie nic się nie dzieje, wszedłem żeby zobaczyć dlaczego nie działa system komentarzy pod newsami a tutaj naprawdę nic się nie dzieje. Może trzeba to forum rozruszać?

To tak jakbyś chciał rozruszać zwłoki, które od kilku lat leżą w ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2021 o 22:36, MisioKGB napisał:

Faktycznie nic się nie dzieje, wszedłem żeby zobaczyć dlaczego nie działa system komentarzy pod newsami a tutaj naprawdę nic się nie dzieje. Może trzeba to forum rozruszać?

Wiesz, ja tam nie raz przez te ostatnie lata wspominałem o tym, że gdyby tak po prostu wszyscy coś tam sobie robili...

A nieważne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby miało umrzeć to by nie utrzymywali serwerów. Ludzie to też od nas zależy czy forum umrze czy przeżyje ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to już nieistotne, bo prawie nikt na to forum nie zagląda, ale nie da się używać szukajki mając włączony ciemny motyw forum. Poniżej screeny z błędami, kiedy próbuje się coś wyszukać lub wejść w jakiś archiwalny temat mając włączony ciemny styl "gram dark". 

 

 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.08.2021 o 11:48, 4RileH napisał:

Wiem, że to już nieistotne, bo prawie nikt na to forum nie zagląda, ale nie da się używać szukajki mając włączony ciemny motyw forum. Poniżej screeny z błędami, kiedy próbuje się coś wyszukać lub wejść w jakiś archiwalny temat mając włączony ciemny styl "gram dark". 

 

 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Mi czarny motyw nie działa w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się