Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 10:59, temek napisał:

Mam małe pytanko:
Czy ktoś chodził/chodzi/lub zamierza iść do liceum na kierunek językowo-biznesowy ??
To chyba jakiś nowy kierunek, a na pierwszy rzut oka wygląda fajnie :)


Hehe....fajny kierunek :D,ale u mnie w szkole takiego jeszcze nie było ;(.Mysiałem się zadowalić prawiczo-społecznym (pierwszy rok jest ten profil w mojej szkole).Nie wiem tylko po co mi 3 biologie w tygodniu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:04, mała16 napisał:

U mnie facetka zastrzegała, że sie oceny pogorszą :P ja jeszcze gola nie zarobiłam. Na razie
mam 5 z histy, z niemca, 6 z religii i -4 z angola, więc nie jest źle. No i np. zgłoszone z
bioli xD
No nauki sie weź :P


Fajnie....na drugiej lekcji baba z PO pytała z.....szkolnego systemu oceniania i zasad BHP (a ja wogóle tego nie słuchałem (LOL) ).Tak to dostałem dwa gole z religie (hmm....nie znam żadnej modlitwy ,więc nie mogło byc inaczej :P)i jednego z hiry :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 09:23, Łeber napisał:

Jestem w najlepszej klasie w gimnazjum, najlepiej się uczymy, mamy 3 języki, nie wliczając w to polskiego :P. > Ale i tak nie mamy profilu.


Wow. Jestem pod wrażenie, tylko raz w życiu miałem okazję rozmawiac z poliglotą.
Nikt jednak nie powiedział, że klasy profilowane są lepsze, bo nie muszą być. Twoja klasa z tego co widzę jest najlepsza pod każdym względem, a profilowana tylko pod tym jednym profilem. Czyli językowa z danego języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:10, Nertis napisał:

Fajnie....na drugiej lekcji baba z PO pytała z.....szkolnego systemu oceniania i zasad BHP
(a ja wogóle tego nie słuchałem (LOL) ).Tak to dostałem dwa gole z religie (hmm....nie znam
żadnej modlitwy ,więc nie mogło byc inaczej :P)i jednego z hiry :P.

Nie mieliście czegoś takiego jak okres ochronny przez pierwsze dwa tygodnie? U mnie był. Dopiero w 3 tygodniu leciały jedynki. Na szczęście mnie ominęły ;) Na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:22, mała16 napisał:

Nie mieliście czegoś takiego jak okres ochronny przez pierwsze dwa tygodnie? U mnie był. Dopiero
w 3 tygodniu leciały jedynki. Na szczęście mnie ominęły ;) Na razie


Niby tam był okres ochrony ,ale baba z PO pytała i od zeszytu gola wpisała ,a potem do dzienika jak się skończł okres ochrony :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:24, Nertis napisał:

Niby tam był okres ochrony ,ale baba z PO pytała i od zeszytu gola wpisała ,a potem do dzienika
jak się skończł okres ochrony :P.

oooo to nieuczciwe. To u nas bardzo dbają, żeby był statut przestrzegany. I mamy sie z nim zapoznać nie tylko po to, żeby wiedzieć, czego nam nie wolno i jakie mamy obowiązki, ale też po to, żeby widzieć ewentualne podcięcia nauczycieli i mamy je zgłaszać ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jedynki leciały, lecą i lecieć będą. Prawdopodobnie zarobilem 1 z matmy z klasowki (1 zadanie na 5 zrobione dobrze chyba nie rokuje zbyt obiecujaco), z polskiego być może też (miałem przedstawic biografie Kmicica i sie zacialem na samym poczatku). Co do notatek na lekcji, to też mamy je pisac sami of koz. Ale żeby np. na historii z tego nieprzerwanego potoku słów wyłowić jakies ważne informacje, to graniczy z cudem. Gada, gada, GADA, a ty siedz i udawaj ze sluchasz, bo patrzec sie musi oczywiscie na mnie. Na biologii juz dla swietego spokoju robie te notatki, bo potem pisze z tego "streszczenia" i cala klasa je ode mnie kseruje. Na polskim pisac trzeba, wiec jestem przyzwyczajony. Na PO to już sen totalny, coś tam ktoś tam coś mówi a ja w ostatniej lawce śnie o nastepnej misji w HoMM V czy jak pokonac Dahake w Warrior Within :) Informatyke lubie, wiec robie wszystko co kaza. Co sie dzieje na matmie juz opisywalem (czas plynie do tylu, czasoprzestrzen sie nagina itp). Na fizyce jak udajesz ze piszesz i cie nie wezmie do odpowiedzi to masz luzy. (i kultowe zdanie "w tym równaniu 100 mln możemy pominąć" tudzież "Ja tu nie jestem od tłumaczenia, tylko od robienia zadan"). Geografia jest w miare luzna. Na przedsiebiorczosci nauczycielka zaczyna lekcje, dryfuje w zupelnie niewaznym kierunku, 3 minuty przed dzwonkiem mowi "zapiszcie sobie dzisiejszy temat", powie ze 2 zdania, po czym nastepuje koniec lekcji, wiec ona mowi "za tydzien dokonczymy". Po czym za tydzien nastepuje dokladnie to samo :) Na religii nic ciekawego, ale to oczywiscie na mnie spadaja tekturowe plakaty z szafy (ała). To chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:28, mała16 napisał:

oooo to nieuczciwe. To u nas bardzo dbają, żeby był statut przestrzegany. I mamy sie z nim
zapoznać nie tylko po to, żeby wiedzieć, czego nam nie wolno i jakie mamy obowiązki, ale też
po to, żeby widzieć ewentualne podcięcia nauczycieli i mamy je zgłaszać ;PP


Wiem ,że to nieuczciwe ,ale co moge poradzić?Baba by się jakoś wykręciła jakbym coś powiedział o tym co się zdarzyło (,a potem ja miałbym piekło :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:34, Nertis napisał:

Wiem ,że to nieuczciwe ,ale co moge poradzić?Baba by się jakoś wykręciła jakbym coś powiedział
o tym co się zdarzyło (,a potem ja miałbym piekło :/).

Uważam, że mimo wszystko powinniście pogadać o tym z wychowawcą. Oberwał ktoś jeszcze w taki sposób jedynką? Bo jak sie nie zacznie robić porządku to zawsze tak będzie. Piekła mieć nie będziesz. Nie stawiaj sie z góry na straconej pozycji. Warto zawalczyć, tym bardziej, że PO to prosty przedmiot dość i szkoda mieć z niego słabą ocenę no a ta pyta Ci wszystko komplikuje.

@@@Erton
1 zadanie na 5 rzeczywiście nie rokuje zbyt dobrze... =/ spodziewaj sie 1. Ja miałam ostatnio nie zapowiedzianą kartkówe z matmy, ale poszło dobrze. Oceny jeszcze nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje PO jest przeciwieństwem twojego ,ale u mnie filozofia jest spoko.Odrazu na pierwszej lekcji "Możecie jeść,pić...spać,robić co chcemy,nie robić notatek tylko nie przeszkadzać mi w lekcjach "(w moim przypadku jest tak ,że biore tigeria i poduszke :P.....po WF spać się chce ,a filozofia jest właśnie od tego ;) ).Co do klasówki z matmy to gola masz na 99,999999% :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:51, Nertis napisał:

To moje PO jest przeciwieństwem twojego ,ale u mnie filozofia jest spoko.

U mnie PO jest spoko. Kolesie za mną śpią bo to pierwsza lekcja w piątek. Za powiedzenie 3 regułek jest 5 a jak sie odpowie na pytanie dodatkowe nawet 6. I babka wszystko kwituje zdaniem: "bardzo pięknie dzieci"... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:53, mała16 napisał:

> To moje PO jest przeciwieństwem twojego ,ale u mnie filozofia jest spoko.
U mnie PO jest spoko. Kolesie za mną śpią bo to pierwsza lekcja w piątek. Za powiedzenie 3
regułek jest 5 a jak sie odpowie na pytanie dodatkowe nawet 6. I babka wszystko kwituje zdaniem:
"bardzo pięknie dzieci"... xD


U mnie to jak pyta z PO to z całego materiału i jak nie odpowiesz na dwa pytania ......GOLLLLL.Jak zobaczy ,że ktoś śpi na lekcji to kreda w niego leci.U mnie nie jest tak wesoło jak u was :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:53, mała16 napisał:

(...)


Szkoda, że nie mam PO, ale ono chyba tylko w LO jest, bo z Waszych opowieści wynika, że jest bardzo fajne... ;-) U nas to śmiesznie na j. niemieckim jest, bo nikt nic nie rozumie, albo na WDŻWR :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:54, Earthshaker napisał:

ee trójka :P Jak dostaje taką ocenę (a mam ich mniej więcej 4 w ciągu całego roku) to rodzice
mówią "Masz się uczyć! Za dużo czasu spędzasz przy komputerze!"

Trójka?? Jak dostaje taka ocene (a mam ich mniej wiecej 4 w ciągu całego roku) to rodzice mówią "brawo!! Zawsze w ciebie wierzyłam/łem! Może chcesz pójść do KFC albo Maca?? Ja stawiam" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować