Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2007 o 20:04, Łeber napisał:

Eh panowie to wy macie profile w gimnazjum? Ja jestem w tez ostatniej klasie, ale bez profilu
bo u nas takowych nie ma... :D


Ja mam. Sam jestem w klasie językowej. Są jeszcze informatyczne, dziennikarskie i ogólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 20:04, Łeber napisał:

Eh panowie to wy macie profile w gimnazjum? Ja jestem w tez ostatniej klasie, ale bez profilu
bo u nas takowych nie ma... :D


Mogą być a nawet nie wiesz... :)
Np. jakiś europejski, w którym masz nacisk na język dany i wizyty w innych krajach. Albo sportowy, gdzie masz po 6 godzin WFu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoła banał... nie ideał. Wiesz na czym te profile polegają? Poprostu masz 1h więcej jakiegoś przedmiotu (przynajmniej u mnie tak jest), ja jestem w językowej i mam 5h angoli zamiast 4h, nic ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary jestem u mnie w szkole już 3 lata, kiedyś był to zespół szkół czyli podstawówka i gimnazjum, ogólnie rzecz biorąc chodzę tam 9 lat i nigdy nie było i nie ma profili. Jestem w najlepszej klasie w gimnazjum, najlepiej się uczymy, mamy 3 języki, nie wliczając w to polskiego :P. Ale i tak nie mamy profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 16:55, mała16 napisał:

@@grallanonim
To Ty Liceum nie znasz :P Jest jeszcze więcej nauki ;) I notatki przeważnie robi sie samemu.

Nie może byc jeszcze więcej jak to ja przez cały okres bedę miał więcej przedmiotów :). A notatki na niektórych przedmiotach też sami mamy robić , ale jak np. historie mamy po 2 w-fach to nikomu sie nie chce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 09:43, grallanonim napisał:

Nie może byc jeszcze więcej jak to ja przez cały okres bedę miał więcej przedmiotów :).

Nie chodziło mi o więcej godzin lekcyjnych tylko więcej samej NAUKI. Rozumiesz co mam na myśli? Poza tym... wzrastają wymagania na dany stopień. Pani nam na wychowawczej powiedziała wręcz, że jak drastycznie spadniemy w pierwszym semestrze z ocenami to sie mamy nie przejmować ;)

Dnia 23.09.2007 o 09:43, grallanonim napisał:

A notatki
na niektórych przedmiotach też sami mamy robić , ale jak np. historie mamy po 2 w-fach to nikomu
sie nie chce :).

No u nas facetka od histy sie wkurzyła jak powiedzieliśmy, że my w życiu sami notatek nie robiliśmy to ona nam dyktuje 3 strony na jedną lekcje... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 22:27, Unser Fuhrer napisał:

Szkoła banał... nie ideał. Wiesz na czym te profile polegają? Poprostu masz 1h więcej jakiegoś
przedmiotu (przynajmniej u mnie tak jest), ja jestem w językowej i mam 5h angoli zamiast 4h,
nic ciekawego


U mnie inaczej. Podręczniki o rok do przodu,od czasu do czasu lekcja z prawdziwym anglikiem. A godziny to tylko taki dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 09:43, grallanonim napisał:

> To Ty Liceum nie znasz :P Jest jeszcze więcej nauki ;) I notatki przeważnie robi sie samemu.

Dnia 23.09.2007 o 09:43, grallanonim napisał:

Nie może byc jeszcze więcej jak to ja przez cały okres bedę miał więcej przedmiotów :). A notatki
na niektórych przedmiotach też sami mamy robić , ale jak np. historie mamy po 2 w-fach to nikomu
sie nie chce :).


Hehe.....pójdziesz do Liceum to zobaczysz jak jest fajnie (tylko po 3 tygodniach nauki już zaliczyłem 4 gole :P).Chyba ,że pójdziesz do technikum (nie poczyjesz tego fajnego uczucia ,gdy cie profesorek opieprza za to ,że nie powiedziałeś na niego "panie profesorze" :P. ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, bo w liceum jacyś profesorowie pracują... 99% nauczycieli ma wykształcenie magisterskie, choć w I klasie LO miałem panią profesor matematyki (ze stopniem naukowym profesor). Reszta to magistry, ale chyba tak się dowartościowują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:50, Arclight napisał:

Tja, bo w liceum jacyś profesorowie pracują... 99% nauczycieli ma wykształcenie magisterskie,
choć w I klasie LO miałem panią profesor matematyki (ze stopniem naukowym profesor). Reszta
to magistry, ale chyba tak się dowartościowują :P


Nieeee.....u mnie profesorowie to 90 % jeżeli nie lepiej (wkońcu najlepsze liceum w Białymstoku :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, na uczelniach wyższych profesorowie może i stanowią większość, ale i tak sporo jest też doktorów poszczególnych nauk i magistrów. Jaki profesor przyjdzie pracować do LO? Zupełnie nie ta liga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko:
Czy ktoś chodził/chodzi/lub zamierza iść do liceum na kierunek językowo-biznesowy ??
To chyba jakiś nowy kierunek, a na pierwszy rzut oka wygląda fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatna uczelnia da im 2 razy więcej... W Lublinie i owszem, w "Staszicu" był czas, że fizyki bodajże uczył jakiś profesor z UMCS, ale był już na emeryturze i sobie dorabiał. A tak - nikt nie przyjdzie na pół etatu za te 11xx zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja szkoła jest dość mocno na języki nastawiona:P

Profili nie ma, bo jak zrobić profili w szkole, w której jest 45(!) osób, w tym u mnie 12;P (wykopalismy leszczy:P - jestem w 2kl gim)
Mam 6h angielskiego, 2h dodatkowego języka (Hiszpański - mój:P, Francuski, Niemiecki, Włoski), jesteśmy podzieleni wg wieku, a nie wg wiedzy, żeby było lepiej etc. etc.

I nic:P Wybitny nie jestem, a w 1kl. najpierw byłem w najwyzszej grupie, potem w sredniej - nizszej, potem w sredniej - wyzszej (bo byly dwie srednie, byly takie same, ale mialy koncowke wyzsza/nizsza zeby fachowo bylo:P).

W tym roku, jestem w 2kl., w najwyzszej grupie z anglika, robie ksiazke dla liceum ("czelendżes 4";p), a i tak ide na dodatkowego anglika poza szkola, bo nic tam nie ucza;p bede mial 45x 6 + 1,5h angielskiego O_O nic to:P

Ciekawe jest też to, że 3 klasista który od paru lat siedzi w najniższej grupie może mieć piątki , a ktoś z pierwszej klasy może mieć 3 w najwyższej grupie O_o troszke dziwne:P

A no i jeszcze o hiszpanskim trzeba powiedziec:

W ty6m roku uchodzę za gwiazdę, bo przyszła do nas nowa nauczycielka, przy której udaje dobregoi i pilnego ucznia;P Co daje mi przywileje do robienia wszystkiego i nierobienia niczego:P A tak w ogóle to umiem tylko powiedzieć, że: Yo soy Adam!

No, się rozpisałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że propozycja chodzenia na ten kierunek jest bardzo interesująca. Ciekawe czy liceum, do którego mam zamiar się wybrać będzie oferowało taki kierunek. Jeśli nie to zostaje klasa humanistyczno-prawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:44, Nertis napisał:

Hehe.....pójdziesz do Liceum to zobaczysz jak jest fajnie (tylko po 3 tygodniach nauki już
zaliczyłem 4 gole :P).

U mnie facetka zastrzegała, że sie oceny pogorszą :P ja jeszcze gola nie zarobiłam. Na razie mam 5 z histy, z niemca, 6 z religii i -4 z angola, więc nie jest źle. No i np. zgłoszone z bioli xD
No nauki sie weź :P

Dnia 23.09.2007 o 10:44, Nertis napisał:

Chyba ,że pójdziesz do technikum (nie poczyjesz tego fajnego uczucia
,gdy cie profesorek opieprza za to ,że nie powiedziałeś na niego "panie profesorze" :P. ).

Technika zyskują na popularności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:02, Earthshaker napisał:

Przyznam, że propozycja chodzenia na ten kierunek jest bardzo interesująca. Ciekawe czy liceum,
do którego mam zamiar się wybrać będzie oferowało taki kierunek. Jeśli nie to zostaje klasa
humanistyczno-prawna.


No właśnie mam taki sam problem zdecydowanie wolałbym kierunek jezykowo biznesowy od humanistyczno - prawnego, tyle że ten kierunek jest na razie rzadko spotykany (bo nowy)

P.S Chodzisz do 3 gim ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:59, temek napisał:

Mam małe pytanko:
Czy ktoś chodził/chodzi/lub zamierza iść do liceum na kierunek językowo-biznesowy ??
To chyba jakiś nowy kierunek, a na pierwszy rzut oka wygląda fajnie :)



nie słyszałem, ale rzeczywiście zapowiada się ciekawie:P
I języki i myślenie biznesowe na pewno się przyda w przyszłości:P

Zamierzam jednak iść na jakiś kierunek informatyczny;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować