Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2011 o 15:42, khizbu napisał:

Może coś z serii kunio kun? Najbardziej pasuje do twojego opisu, jednak niestety seria
była tak rozbudowana że nie mogę ci dokładnie wskazać tytułu. Jednak zobacz Downtown
special. Tam się chodziło po mieście i biło ludzi, no i były przedmioty na ziemi.


Niestety to nic z tej serii... Dziękuje za propozycje i czekam na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry:
>Latało się statkiem kosmicznym (do wyboru było przynajmniej kilka)
>widok z góry
>etapy to były foldery (z tego co pamiętam)
>punktami / pieniędzmi były zbierane w etapach ikon programów za które kupowało się bronie
>charakterystyczne dla mnie jest to że w razie kłopotów z przeciwnikami wzywało się "karetkę-teleport" wciskając klawisz Q

Gra na pewno stara ale niestety nie pamiętam z którego roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać:

- w etapach można było trafić na wir który przenosił do lokacji gdzie na środku ekranu był diabeł a w rogach ekranu były bonusowe bronie, które trzeba było zestrzelić (broń wylatywała w postaci kolorowego fajerwerku)

-można latać we wszystkich kierunkach 2d

etapy - foldery - wyglądało to tak jakby przy wyborze etapu wybierało się konkretny folder jak w "mój komputer"

nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 16:59, kodi24 napisał:

Wie ktos jak nazywala sie gra na C64, gdzie po mapie (2D oczywiscie ;p) lataly liczne
male ustrojstwa (oraz mniej licznie duze), ktore likwidowalo sie poprzez ich "zamykanie"
w jak najciasniejszym polu (rysowanym przez gracza)? Jezdzilo sie po ekranie i kreslilo
linie proste (ktore blokowaly wrogie jednostki, tzn. blokowaly im droge) i trzeba bylo
je (wrogow) "obrysowac" stosujac jak najmniej ruchow i zamykajac ich w jak najmniejszym
prostokacie (im mniej % zabazgranego pola tym lepiej). Ktos moze pamieta tytul?...



Mi najbardzie do Twojego opisu pasuje gra Zolyx.
Pamiętam, że jako 5-7 latek zagrywałem się w nia z moimi rodzicami na joysticku na c64 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była taka stara gra na pc. Na planszy w widoku izometrycznym rozstawione były kulki różnego rodzaju. Gra była turowa. Kulki miały różne właściwości jak replikacja albo strącanie itp. Całość wtedy wyglądała jak 3D, ale oczywiście wszystko było rysowane w 2D. Pamięta kto może nazwę tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był akurat Volfied, ale to w zasadzie identyczna koncepcja ( przynajmniej z tego co widze, bo akurat zagrać w to nie miałem okazji) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 10:08, Laid_back napisał:

Ale chodzi Ci o grę w stylu Hexagon, czy coś bardziej skomplikowanego? :)


Nie, nie. To była plansza w izometrii, chyba że coś źle pamiętam. Pola były raczej kwadratowe z kulistymi dołkami na kulki. Plansza była koloru szarego (marmurek). Każdy rodzaj kulki miał ładnie narysowaną teksturkę. Były kulki, które się klonowały, jak się je przesunęło pole obok. Inne zmieniały się w jakieś małe niby wieżyczki. Jeszcze inne spychały kulki na sąsiednie pola, lub wyrzucały z mapy. Zasady były dość skomplikowane.

Gra jest naprawdę stara. Pamięta może czasy Prince of Persia 1 albo trochę późniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Szukam pewnej starej gierki, grałem w demko coś w 1998 - 2000. Chodziło się żołnierzem, widok był z góry i strzelało się do wielkich szczurów z zieloną krwią, gra wyglądała dosyć realistycznie ( nie jakieś rysunkowe postaci itp) Jeśli ktoś kojarzy i mógłby mi podać tytuł, będę wdzięczny. Gra była w 3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry ze Steama, za koło 5-10 €, gra zaczynała się CHYBA na literę F, turówka strategiczna, dowodzi się statkami, cały świat zbudowany z figur geometrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 22:27, necron1501 napisał:

Szukam gry ze Steama, za koło 5-10 €, gra zaczynała się CHYBA na literę F, turówka
strategiczna, dowodzi się statkami, cały świat zbudowany z figur geometrycznych.


Flotilla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 09:51, Karfein napisał:

> Szukam gry ze Steama, za koło 5-10 €, gra zaczynała się CHYBA na literę F,
turówka
> strategiczna, dowodzi się statkami, cały świat zbudowany z figur geometrycznych.


Flotilla?

Yar :D Nareszcie ! Dzięki wielkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam już baaardzo długo tej gry, ale nie mogę znaleźć.
Bardzo liczę na Waszą pomoc. Gra jest stara, z lat 90''. Poruszasz się mężczyzną chyba w niebieskich ogrodniczkach. Niebo jest granatowe, dużo gwiazd i dużo drzew. Skaczesz po tych drzewach. u góry fruwają czasem statki kosmiczne, na dole są różne niebezpieczeństwa : Beczki z wylewającym się zielonym kwasem, groźne psy, które mogą Cię rozszarpać, albo metalowe, zaostrzone bramy, na które możesz się nabić, jak źle skoczysz.
Grałam w to, jak byłam dzieckiem i uwielbiałam tą grę :). Pomożecie? Komuś się kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się