Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2009 o 21:39, Vernio napisał:

Sorry za multi ale przypomniała mi się ważna rzecz. Ta gra miała słowo "Dark" w tytule.
Jak by ktoś wiedział to niech piszę. Dla mnie to była najlepsza gra w jaką grałem na
Gameboya. Niestety się rozwaliła i poszła na gwarancję. (Aż dziwne ,że miała.) Ale nie
było jej i dostałem co innego w zamian.:/


Może to Dark Arena? Tylko, że to było na GBA, więc raczej nie, ale na myśl przyszedł mi jeszcze jeden tytuł.Alone in the Dark - The New Nightmare, oczywiście w wersji na GBC. Opis, który umieściłeś pasuje do tej gry ^_^
Jeśli to nie to, to sprawdź jeszcze Perfect Dark. Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu(chyba przed 2000 rokiem) grałam u kolegi w taką kosmiczną grę; leci się samolocikiem w kosmosie i strzela do różnej maśći latających wrogów. Sceneria w grze się zmienia, gra ma bardzo starą grafikę, pamiętam, że podczas włączania gry było widać obrazek tyranozaura...nie mam pojęcia co tam robił.

Jest też druga gra z około tych samych czasów, taka zpixelowana zręcznościówka. Grało się bosym chłopcem o pomarańczowych włosach(chyba), przeskakiwało różne przeszkody na drodze, bodajże wszystko się poruszało do przodu same tak że nie można było zostawić postaci nawet na chwilkę bo by padła. Miało się po kilka żyć w grze, jescze jedno co pamiętam to że w niektórych momentach było się nad morzem i przeskakiwało rekiny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 19:30, Eilene napisał:

Kiedyś dawno temu(chyba przed 2000 rokiem) grałam u kolegi w taką kosmiczną grę; leci
się samolocikiem w kosmosie i strzela do różnej maśći latających wrogów. Sceneria w grze
się zmienia, gra ma bardzo starą grafikę, pamiętam, że podczas włączania gry było widać
obrazek tyranozaura...nie mam pojęcia co tam robił.


Czy ta gra to może Raptor? I czy grafika była przedstawiona z lotu ptaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 21:26, MacFlay napisał:

Szukam dość starej gierki (sam grałem w nią gdzieś w 97-98). Sterowałem się statkiem(pojazdem?),
zbierało się różne klucze aby otworzyć drzwi do reaktora(?) który należało zniszczyć
i odnaleźć wyjście, po ucieczce, o ile mnie pamięć nie myli była cut-scenka o ucieczce
w kosmos. I pamiętam też, że było miejsce pokrytą jakaś siecią czy coś w tym stylu z
której wyskakiwali przeciwnicy.

Może któryś Descent?

Dnia 15.07.2009 o 21:26, MacFlay napisał:

Szukam jeszcze starocia z tego samego okresu, akcja rozgrywała się w metrze (można było
nim jeździć) a na której stacji było wyjście na zewnątrz, lub blokowały się drzwi nie
można było zwiać. To był jakiś FPS.

Strzelam - Tekwar?

Dnia 15.07.2009 o 21:26, MacFlay napisał:

Poszukuje również 2 przygodówek, w jednej sterowało się królikiem, w pokoju była kula
z rybką(to pamiętam:D),i można było przejść do WC przez kratkę wentylacyjną.

Who Framed Roger Rabbit?

Dnia 15.07.2009 o 21:26, MacFlay napisał:

Z 2 pamiętam,
że też pochodziła z tego okresu i rozgrywała się w szkole.

Tu kojarzę jedynie amigowy Pechowy prezent, ale to pewnie nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 19:37, LosBadylos napisał:

> Kiedyś dawno temu(chyba przed 2000 rokiem) grałam u kolegi w taką kosmiczną grę;
leci
> się samolocikiem w kosmosie i strzela do różnej maśći latających wrogów. Sceneria
w grze
> się zmienia, gra ma bardzo starą grafikę, pamiętam, że podczas włączania gry było
widać
> obrazek tyranozaura...nie mam pojęcia co tam robił.

Czy ta gra to może Raptor? I czy grafika była przedstawiona z lotu ptaka?


Chyba Raptor, patrze na screeny na google i nawet by pasowały tylko one jakos malo kosmiczne sa a ja pamietam kosmiczne tlo. Gra przedstawiona z lotu ptaka, tak.

Co do wypowiedzi Blackhand to żadna z tych gier. Myślę, że te w które grałam miały starsza grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 19:13, LosBadylos napisał:

> Sorry za multi ale przypomniała mi się ważna rzecz. Ta gra miała słowo "Dark" w
tytule.
> Jak by ktoś wiedział to niech piszę. Dla mnie to była najlepsza gra w jaką grałem
na
> Gameboya. Niestety się rozwaliła i poszła na gwarancję. (Aż dziwne ,że miała.) Ale
nie
> było jej i dostałem co innego w zamian.:/

Może to Dark Arena? Tylko, że to było na GBA, więc raczej nie, ale na myśl przyszedł
mi jeszcze jeden tytuł.Alone in the Dark - The New Nightmare, oczywiście w wersji na
GBC. Opis, który umieściłeś pasuje do tej gry ^_^
Jeśli to nie to, to sprawdź jeszcze Perfect Dark. Mam nadzieję, że pomogłem :)


Tak to Perfect Dark.:D Chociaż chyba jednak do niej nie wrócę jak zobaczyłem screeny:P Wolę zapamiętać tą grę jako fajną i ulubioną a nie pikseloze.xD

Ale dzięki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 19:38, Blackhand napisał:

Może któryś Descent?

Zgadza się.

Dnia 16.07.2009 o 19:38, Blackhand napisał:

Strzelam - Tekwar?

Możliwe, w sumie podobna.

Dnia 16.07.2009 o 19:38, Blackhand napisał:

Who Framed Roger Rabbit?

Niestety to nie to.

Dnia 16.07.2009 o 19:38, Blackhand napisał:

Tu kojarzę jedynie amigowy Pechowy prezent, ale to pewnie nie to...

A możesz podać tytuł?
Dzięki za pomoc, czasami warto sobie to przypomnieć, pamiętam, że jak na tamte czasy miały fajną grafikę, a teraz jakoś tak dziwnie się gra, choć w sumie przyjemnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 23:53, MacFlay napisał:

...
Niestety to nie to.


No to poza tym, to już przychodzi mi do głowy tylko Sam & Max Hit the Road (nie mylić z Sam & Max od Telltale Games), ale poza postacią królika (?) Maxa reszta raczej nie za bardzo pasuje do tego, co opisałeś...

Dnia 16.07.2009 o 23:53, MacFlay napisał:

> Tu kojarzę jedynie amigowy Pechowy prezent, ale to pewnie nie to...
A możesz podać tytuł?


"Pechowy prezent" :D. Naprawdę.

Eilene
Nie dziwię się, że żadna z gier, które podałem, nie pasuje do Twoich opisów - mój post był skierowany do MacFlay''a :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;), ale to nie to, że też pamięć musi być tak ulotna. Nic poprzeglądam serwisy ze starymi grami i może akurat się uda.
A co do Descenta, to kurde, wszystko wygląda tak samo, a mam dziwne wrażenie, że lokacje były inne :)
Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
Mac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 23:26, MacFlay napisał:

...
A co do Descenta, to kurde, wszystko wygląda tak samo, a mam dziwne wrażenie, że lokacje
były inne :)


To może Terminal Velocity? Przez niektórych recenzentów była nazywana "Descentem w otwartej przestrzeni" :).

Dnia 17.07.2009 o 23:26, MacFlay napisał:

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
Mac


Nie ma sprawy, również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 18:54, Lowrider6 napisał:

Czy znacie godna polecenia gre w której sterowało by sie czołgiem i która by odpaliła
na moim sprzecie

2 Ghz, 1280 MB RAM, Radeon 9200 128 mb



Panzer Elite Action: Pola Chwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś gra. Hmmm wiem że to może zabrzmieć głupio ale w której jest się potężnym magiem, ma się swoją wieżę albo jakaśgra rpg gdzieza pomocą magii można robić fajne triki a nie tylko strzelać kulę ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj co rozumiesz przez fajne triki. Alchemia? Tworzenie magicznych przedmiotów? Z tym będzie łatwo i razem z własną twierdzą można to znaleźć np. w Neverwinter Nights 2 czy Morrowind a w mniejszym stopniu w paru innych grach jak np. Drakensang lub Might&Magic VII.
Jeśli chodzi o natomiast o grę w której ma się własną wieżę (czy inną posiadłość) i gra się magiem jedynie po to aby robić magiczne eksperymenty to przyznam się że nie znam takiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 22:19, bezimienny45 napisał:

Czy jest jakaś gra. Hmmm wiem że to może zabrzmieć głupio ale w której jest się potężnym
magiem, ma się swoją wieżę albo jakaśgra rpg gdzieza pomocą magii można robić fajne triki
a nie tylko strzelać kulę ognia


Może Fable? Tam można korzystać z magii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 22:32, Falkoner napisał:

Może Fable? Tam można korzystać z magii...

Tyle że głównie czysto bojowo. Magia tego typu jest niemal w każdym erpegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 23:21, Karharot napisał:

> Może Fable? Tam można korzystać z magii...
Tyle że głównie czysto bojowo. Magia tego typu jest niemal w każdym erpegu...


No właśnie czysto bojowo a mi chodzi o jeszcze jakąś inną rolę magii. Np. żeby można było zamrozić jezioro albo zmienić pogodę ale to ma być już w G4. Nie wiem ciężko mi sprecyzować moje myślenie i wyrazić je słowamidlatego sądzę że takiej gry o jaką mi chodzi nie ma ale dziękuję za udzielone odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem kiedyś w grę strategiczną, o II WŚ. Pamiętam, że w interfejsie były opcje zrzutu bomb, zrzutu spadochroniarzy, zaminowania terenu, odminowania terenu... Właśnie jedna misja taka była, żeby odminować teren, dojść do bazy wroga i ją wysadzić. Pierwsza plansza polegała na zrzucie spadochroniarzy i zaminowaniu mostu, bo czołgi tamtędy jeździły. Może ktoś zna tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 12:31, Romek1991 napisał:

Ja grałem kiedyś w grę strategiczną, o II WŚ. Pamiętam, że w interfejsie były opcje zrzutu
bomb, zrzutu spadochroniarzy, zaminowania terenu, odminowania terenu... Właśnie jedna
misja taka była, żeby odminować teren, dojść do bazy wroga i ją wysadzić. Pierwsza plansza
polegała na zrzucie spadochroniarzy i zaminowaniu mostu, bo czołgi tamtędy jeździły.
Może ktoś zna tytuł?


Może Real War?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się