Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Witam szukam pewnej gry w której poruszało się w przestrzeni kosmicznej i trzeba było niszczyć asteroidy. Gra miała widok z góry , można było zdobyć różne fajne bronie . Gra była stara i nie pamiętam dobrze jak sie nazywała. Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 06:00, sintezz napisał:

Witam szukam pewnej gry w której poruszało się w przestrzeni kosmicznej i trzeba było
niszczyć asteroidy. Gra miała widok z góry , można było zdobyć różne fajne bronie . Gra
była stara i nie pamiętam dobrze jak sie nazywała. Proszę o pomoc .

Raptor
Descent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 17:37, sintezz napisał:

Też raczej nie to , gra podobna do Asteroids ale troche nowsza


Juggernaut Corps: First Assault -> http://www.gamespot.com/juggernaut-corps-first-assault/ ?
Z grami tego typu jest taki problem, że klonów jest od groma (podobnie, jak to jest z Arkanoidem, Qix czy Tetrisem), więc bez konkretnych szczegółów można sobie strzelać w ciemno w nieskończoność :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 07:24, Amaros napisał:

Cześć szukam takiej jednej gierki o straży chodzi mi mniej więcej gra jest dość stara
i nie pamiętam jej nazwy mniej więcej akcja gry była taka że było się strażakiem grafika
coś jak w Half Life miało się przy sb wąż czasami się zbierało gaśnice ratowało ludzi
itd. Znacie może nazwę tej gry?


Być może to jest ta gra tez jej kiedyś szukałem F.D.N.Y. Firefighter: American Hero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy się już o to nie pytałem, ale nie zaszkodzi napisać jeszcze raz...

Grałem kiedyś w demo pewnej gry, była prawie na pewno na płytce z CDA(wspomiane demo). Około 2000 rok, może wcześniej. Nie pamiętam dokładnie na czym polegała :P Widok z góry, rzut izometryczny. Całość działa się w prehistori, albo przynajmniej taki miała klimat. Jakieś paprocie, palmy i tym podobne się na mapie znajdowały. Grafika chyba 3D, ale głowy nie dam sobie uciąć. Pamiętam, że kierowaliśmy jakimiiś drewnianianymi pojazdami, następnie można było nimi kierować. Wiem, że mało informacji i nie jasne, jednak może komuś zapali się lampka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 19:28, Karfein napisał:

Po Twoich informacjach dotarłem do Apple''owego Cro-Mag Rally.
Ale chociaż powiedz, na ile podobne :P


Też na nią wpadłem podczas poszukiwań. Oczywiście nie to, ale... grafika może być trochę podobna. Mam takie wrażenie, bo ciągle jednak nie powiem na sto procent, czy była 2D czy 3D xD Tylko że w tamtej produkcji mieliśmy raczej widok z góry. No i wątpię, by to były wyścigi ;) Szukałem tej gry sporo czasu, nie natrafiłem na nic. Wątpię bym kiedykolwiek ją znalazł. Ale dziękuję szczerze za chęci.
Muszę skoczyć do braci ciotecznych i popytać się o ich starsze płytki z CDA. A nuż coś się im ostało. Demówki z tamtych lat to może być wspaniałe wykopalisko tego typu zapomnianych produkcji.

Edit
A co mi szkodzi, przy okazji zapytam o inne produkcje.
Pierwsza
Też grałem w demo z CDA, lata gdzieś tak 1999-2000. Widok z góry, grafika raczej prosta - 2D. Klimat oprawy, jakby to opisać... przeważały chyba odcienie beżu :P Ogólnie chyba troszki czuć klimat Indiany Jonesa. Gra działa się niejako w turach. Mieliśmy "kratki/pola", każdy nasz ruch, powodował ruch innych rzeczy na mapie - pułapek, przeciwników(pamiętam pająki). Jak widać, produkcja z rodzaju logicznych. Wszystko w jakichś starożytnych katakumbach, podziemniach i tym podobnych miejscach.

Druga - oczywiście również grałem w demo z CDA, również w latach podobnych. Widok pierwszoosobowy. Grafika pikselowa. Podobnie jak w poprzedniej produkcji, podróżowaliśmy po jakichś piramidach, opuszczonych świątyniach i tak dalej. Też chyba mocno wzorowała się na Indiana Jones. Chodziło się po lokacji, skakało po różnych kładkach, zdobywało jakieś lewitujące diamencki. Z tego co pamiętam, spotykaliśmy także przeciwników, którym można było przywalić z kopa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 20:26, Sad_Statue napisał:

Druga - oczywiście również grałem w demo z CDA, również w latach podobnych. Widok pierwszoosobowy.
Grafika pikselowa. Podobnie jak w poprzedniej produkcji, podróżowaliśmy po jakichś piramidach,
opuszczonych świątyniach i tak dalej. Też chyba mocno wzorowała się na Indiana Jones.
Chodziło się po lokacji, skakało po różnych kładkach, zdobywało jakieś lewitujące diamencki.
Z tego co pamiętam, spotykaliśmy także przeciwników, którym można było przywalić z kopa
:P

Może chodzi Ci o Montezuma''s Return?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 22:31, Xanax napisał:

Może chodzi Ci o Montezuma''s Return?


Tak! To to! Nigdy bym nie skojarzył tego z Montezumą. Dziękuję.
Tak swoją drogą, to pierwszy raz zdarza mi się coś takiego - myślałem, że ta gra była naprawdę paskudna, a wygląda lepiej, niż ją zapamiętałem ;) Ale może to kwestia słabego sprzętu na którym grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Return... Mnie z kolei się skojarzyło coś innego, Montezuma''s Revenge (pamiętam, że nogi i ręce protagonisty w tej grze było widać). Inny tytuł bądź inna gra całkiem? Nie wiem, sprawdź sobie, Ty to lepiej ogarniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość śmiesznie to brzmi. Jeśli chcesz to podrzucę kilka tytułów z podstawówki. Z liceum raczej nie znajdziesz. Na tym poziomie uczysz się z podręczników, a nie przez gry i zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 21:31, Sigu napisał:

Dość śmiesznie to brzmi. Jeśli chcesz to podrzucę kilka tytułów z podstawówki. Z liceum
raczej nie znajdziesz. Na tym poziomie uczysz się z podręczników, a nie przez gry i zabawy.

W zasadzie, to się tego spodziewałem. Ale pomyślałem, że nie zaszkodzi spytać.

@Janek_Izdebski

Dnia 18.11.2012 o 21:31, Sigu napisał:

"Professor Heinz Wolff''s Gravity" :)

Dzięki, zerknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuje pewnej starej gry, pamiętam że był to RTS i w menu słychać było wrony a obraz zbliżał się do jakiś ruin. Dalej nasz głowny bohater jeździł na białym koniu i miał taki charakterystyczny żółtawy hełm. Standardowo szkoliło się niewolników którzy tworzyli budowie zbierali drewno złoto i chyba srebro ;p. W koszarach szkolił się mieczników,łuczników, lekką kawalerię (brązowy koń z buzdyganem). Natomiast w zamku szkoliło się katapulty w kosciele mnichów którzy potrafili leczyć a po ulepszeniu puszczać fireballe. Pierwsza misja polegała na jeżdzeniu naszym bohaterem po mapie i zbieraniu niewolników i swordmanów (wspomnieni miecznicy). Charakterystycznym budynkiem w tej grze była jeszcze "pracownia alchemika" . Pamiętam jeszcze że w późniejszych etapach można było szkolić olbrzmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się