FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Co lepiej wziąć?

Prince of Persisa Trilogy czy Two Worlds 2? Chodzi mi o wersję na PS3 (w obu przypadkach). A ja lubię gry akcji i RPG (właśnie bardziej w stylu Gothica), więc mam dylemat.
Co brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w TW2 więc wypowiem się tylko na temat tej gry.Two Worlds 2 to taki bardziej hack''n''slash.Jak podejdziesz do niego jak do np.Diablo to się będziesz dobrze bawił, ale jak nastawiłeś się na pełnokrwiste cRPG z masą statystyk,kostek itd. to gra Ci się nie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 14:49, matis9988 napisał:

Grałem tylko w TW2 więc wypowiem się tylko na temat tej gry.Two Worlds 2 to taki bardziej
hack''n''slash.Jak podejdziesz do niego jak do np.Diablo to się będziesz dobrze bawił,
ale jak nastawiłeś się na pełnokrwiste cRPG z masą statystyk,kostek itd. to gra Ci się
nie spodoba.

Szczerze mówiąc, to od początku nastawiałem się na typowo hack''n''slashową rozgrywkę, więc to na pewno nie jest minus. Po prostu brakuje mi ostatnio takich gier przynajmniej RPGopodobnych, bo o dobre gry z tego gatunku coraz ciężej.

No nic, skoro mówisz, żet ta produkcja jest warta uwagi, to ją wezmę. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 15:29, Ezio napisał:

Mam dylemacik. Za niedługo pragnę zakupić jedną z tych gier.. Wiem, że obie są dobre,
ale w której więcej ludzi gra, i w której lepiej się fraguje?
Bad Company 2
Call of duty 4


Przyłączam się do prośby kolegi :)

Zastanawiam się pomiędzy nowym CoDem a Bad Comapny 2, a jeszcze ewentualnie nad MW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 23:52, Okopolitan napisał:

Zastanawiam się pomiędzy nowym CoDem a Bad Comapny 2, a jeszcze ewentualnie nad MW2.


Najpierw jeśli chodzi o dylemat MW2 a CoD:BO. BO to tak na prawdę lekko odświeżony MW2. Sam styl rozgrywki w zasadzie podobny. Tak więc decyzja w zasadzie może zależeć od zasobności Twojej kieszeni :) (nieco gorsze i tańsze MW2, lub nieco lepsze i droższe BO). Bo jeśli chodzi o problemy w multi, to obie gry mają zgrzyty, więc w zasadzie nie am tu czego porównywać.

Jeśli zaś idzie o wybór Black Ops vs Bad Company 2, to można porównać multi i singla:

1. Single - Obie gry są krótkie i liniowe. Na korzyść BO przemawia niezła fabuła i mnóstwo akcji (jeśli coś takiego lubisz), na korzyść BC2 - możliwość niszczenia budynków i ŚWIETNY polski dubbing (w życiu nie myślałem, że kiedykolwiek coś podobnego napiszę - a jednak :D)

2. Multi - tu wszystko zależy od tego, jaki preferujesz styl rozgrywki. BO to raczej tytuł "na wyluzowanie" - dość chaotyczny, z rozgrywką a''la Quake 3 Arena, i raczej klaustrofobicznymi lokacjami. BC2 z kolei ma większe lokacje, wymusza na graczu bardziej taktyczne podejście, znajdywanie osłon, etc.

Tak więc co kto lubi. Ja osobiście wybrałbym BC2 - kupiłem w okolicach premiery, i gram do dziś, a BO mi nie podszedł. W dodatku, szykuje się właśnie add-on do BC2, w realiach wojny w wietnamie, więc na pewno dodatkowo przedłuży on żywotność gry.

Ale to moja subiektywna porada oczywiście, wszystko zależy od tego, jaki styl gry lubisz.


Ja z kolei mam prośbę o inną poradę, choć też odnośnie FPS''a. Mianowicie poszukuję dobrego, singlowego FPS''a w starym stylu. Takiego z dobrym klimatem, bardziej złożonymi lokacjami, nie odnawiającym się samoistnie życiem i najlepiej save w dowolnym momencie. Starsze gry również mile widziane :)

(Z tym, że grałem już w: MoH:AA, CoD1, Unreal 1 i 2, Doom 3, Crysis, Far Cry, HL1 i 2, serię Jedi Knight, i parę innych - stąd proszę wymienionych nie wymieniać :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 08:36, Tenebrael napisał:

> Zastanawiam się pomiędzy nowym CoDem a Bad Comapny 2, a jeszcze ewentualnie nad
MW2.

Najpierw jeśli chodzi o dylemat MW2 a CoD:BO. BO to tak na prawdę lekko odświeżony MW2.
Sam styl rozgrywki w zasadzie podobny. Tak więc decyzja w zasadzie może zależeć od zasobności
Twojej kieszeni
:) (nieco gorsze i tańsze MW2, lub nieco lepsze i droższe BO).


I tu się zacząłem zastanawiać czy masz pojęcie o czym mówisz. W dniu premiery BO można było dostać za 99zł, a w tym samym sklepie MW2 leżało za cenę ok.120 zł. Wiem różnica może dla Ciebie jest nie wielka, ale kogoś może kuć w oczy :D. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 08:36, Tenebrael napisał:

(Z tym, że grałem już w: MoH:AA, CoD1, Unreal 1 i 2, Doom 3, Crysis, Far Cry, HL1 i 2,
serię Jedi Knight, i parę innych - stąd proszę wymienionych nie wymieniać :) )



sorry za dubelka.
Spróbuj MOH:PA albo Coda 2 :D gry godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 09:37, Rincewind napisał:

I tu się zacząłem zastanawiać czy masz pojęcie o czym mówisz. W dniu premiery BO można
było dostać za 99zł, a w tym samym sklepie MW2 leżało za cenę ok.120 zł. Wiem różnica
może dla Ciebie jest nie wielka, ale kogoś może kuć w oczy :D. Pozdrawiam


Po pierwsze, patrzę na ceny TERAZ, a nie w dniu premiery :) Bo odpowiadam teraz, a nie z przeszłosci :)

Po drugie, nie wiem, jak wygląda sytuacja w sklepach. Ja osobiście głównie kupuję gry przez Allegro, a tam średnia cena MW2 jest sporo niższa od średniej ceny BO.

Swoją drogą,z ciekawości sprawdziłem w sklepach internetowych, i sprawa wygląda tak, ze obie gry mają cenę 120. Z tym, że MW2 jest praktycznie wszędzie niedostępne, stąd nie dziwię się, że nie kłopotali się zmianą ceny dla towaru, którego brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


CoD2 jak najbardziej warty zagrania, single oraz multi. Jednak co do MoH:PA osobiście uważam, że jest to najgorsza cześć serii. Serii, która co najwyżej jest średnia, więc PA jest po prostu słabiutki, pełen błędów oraz frustrujący czasami. To już lepiej wziąć się za dodatki do pierwszego MoHa, zwłaszcza za ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 14:06, rtyrtyrty napisał:

Co ciekawego ostatnio wyszło na PC( i było by warte kupna na święta)?

Nie licząc gier sportowych, MMORPG, RPG, i podobnych.


Ja polecam Call of Duty: Black Ops i Fallout: New Vegas;p
Wiem że wielu ludzi nie przypadł do gustu nowy CoD i ich częściowo rozumiem, ale... bardzo fajnie się tłucze zombiaki;p Fallout to wiadomo... jeśli ktoś lubi klimaty apokalipsy to jak najbardziej.
Sam nie mam jeszcze Fallout New Vegas ale już nie długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 14:06, rtyrtyrty napisał:

Co ciekawego ostatnio wyszło na PC( i było by warte kupna na święta)?

Nie licząc gier sportowych, MMORPG, RPG, i podobnych.


NSF:Hot Persuit , może Tron Evolution?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 14:06, rtyrtyrty napisał:

Co ciekawego ostatnio wyszło na PC( i było by warte kupna na święta)?


- Amnesia: The Dark Descent
- Gray Matter
- James Bond 007 Blood Stone
- Lara Croft and the Guardian of Light
- Sid Meier''s Civilization V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 14:36, Shinigami napisał:

> Co ciekawego ostatnio wyszło na PC( i było by warte kupna na święta)?

- Amnesia: The Dark Descent
- Gray Matter
- James Bond 007 Blood Stone
- Lara Croft and the Guardian of Light
- Sid Meier''s Civilization V


Podejrzewam że po za Lara Croft and the Guardioan of Light nic nie trafi w jego preferencje(a 007 ssie), ale niestety z tego co mi wiadomo ten tytuł jest dostępny jedynie drogą cyfrową a chyba steam gift raczej nie wypada ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 14:50, Alehor napisał:

Podejrzewam że po za Lara Croft and the Guardioan of Light nic nie trafi w jego preferencje(a
007 ssie), ale niestety z tego co mi wiadomo ten tytuł jest dostępny jedynie drogą cyfrową
a chyba steam gift raczej nie wypada ;D


Podałeś mu dwa tytuły które są nadzwyczaj kiepskie - można polemizować z nowym NFS - ale to zależy głównie od gustu.

Podał, że nie interesują go gry MMO i RPG - ale Ty wiesz, że strategia i dwie gry przygodowe nie przypadną mu do gustu. Ostatnio sami jasnowidze na tym forum, wiesz pewnie lepiej od niego w co chce zagrać.

Co do 007 - jest to zdecydowanie najlepsza gra jaka pojawiła się od dłuższego czasu z Jamesem - jak każda nie jest idealna ale jeśli ktoś lubi ten klimat to zdecydowanie godna polecenia. Wszystkie gry które zostały podane musi sam sprawdzić - czy mu się spodobają czy nie, to już inna kwestia. Wszystkie zostały jednak ocenione wysoko, są wciągające i w większości wymagające.

Mogę do tej listy dołączyć jeszcze:

- Bad Company 2 + Vietnam

Wypada czy nie, nie rób wiochy ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 15:31, Shinigami napisał:

- Bad Company 2 + Vietnam


O, podpisuję się pod tym. Szczerze, to ostatnio jedyna strzelanka, której nie odłożyłem po paru dniach z niesmakiem.

Natomiast polecam ze swojej strony ArmA 2 + wszelkie dodatki (jest ich trzy, ostatni ukazał się miesiąc temu). Z tym, że to w zasadzie jedynie gra dla hardcore''ów, takich, co lubią ultra-realizm. Jeśli nie w smak Ci przechodzić jedną misję dwie godziny, sprawdzając, zza winkla, każdy róg, kryjąc się w trawie, krzakach, za budynkami, i ginąc od jednego, góra dwóch strzałów przeciwnika - to spokojnie możesz zapomnieć, że o tej grze wspomniałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 13:26, Perry_Cox napisał:


CoD2 jak najbardziej warty zagrania, single oraz multi. Jednak co do MoH:PA osobiście
uważam, że jest to najgorsza cześć serii. Serii, która co najwyżej jest średnia, więc
PA jest po prostu słabiutki, pełen błędów oraz frustrujący czasami. To już lepiej wziąć
się za dodatki do pierwszego MoHa, zwłaszcza za ten pierwszy.


Ojj a ja bardzo dobrze wspominam tę część :D. Jakoś grałem bez problemowo. Ale o gustach chyba nie powinniśmy dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się