FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Witam,
Ostatnio sporo czasu spędziłem oglądając na Youtube gameplaye z Army II, a dokładniej rzecz ujmując głównie z moda do niej Dayz. Bardzo mi się spodobała ta gra. O ile wiem, że w Dayz gra się głównie samotnie ale w Arme 2 można już lepiej szukać drużyn. Oczywiście chciałbym grać w multi w coopie. Jest za to jedno ale – w Arme 2 chętnie bym zagrał ale nie wiem czy ta gra nie jest aby dla mnie zbyt hardkorowa – chodzi głównie o taktykę. Nie chciałbym by przeze mnie ginęła cała drużyna – nawet grając zachowawczo może się to przecież zdarzyć. Dodatkowo czy można się w tych grach dobrze bawić mając mało czasu na grę, grając czysto „4 fun” co jakiś czas? Czy łatwo jest znaleźć ekipę do gry, nie mając znajomych którzy w to grają?
Abstrahując od tej jednej gry, czy są jakieś podobne? Coś może odrobinę mniej wymagającego ale trochę lepszego od Battlefielda 2? Taki złoty środek, coś pośredniego pomiędzy tymi grami? Mam BF Bad Company 2 ale nie bardzo chce instalować bo mając wspomnienia po Battlefield 2 gdzie ludzie ganiali po jednej mapie (Karkand) i wszechogarniającym chaosie jakoś zapał mi do tej produkcji minął, ale może coś się zmieniło i warto spróbować? Posiadam także Red Orchestra Osfront 41-45 (Z Biedronkowej promocji ;)), ale nie wiem czy warto ją instalować by spróbować gry po multi (możliwe że nikt już w to nie gra). Propozycje tych ambitniejszych multiplayerowych FPS’ów są mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dayz nie grałem, więc się nie wypowiem (chociaż z tego co tak oglądałem filmiki, to ludzie biegali drużynami). Czy będzie zbyt hardkorowa? Hmmmm... Wybieraj "nic" nie znaczącego zwykłego strzelca oraz trzymaj się grupy, to nikomu nie zaszkodzisz. To tak na początek. Bylebyś nie strzelał do swoich :)
Jeśli chcesz rzucić się na głębszą wodę, to spróbuj sił (że tak powiem) w bardziej profesjonalnych grupach (ludzi, którzy np. co tydzień grają, ustalona hierarchia itp.). Dadzą Ci najniższą rangę i odpowiednio Tobą pokierują. Niestety takie drużyny używają sporej ilości modów, które dodatkowo utrudniają rozgrywkę.
Dobrym pomysłem byłoby przejście kilku misji pojedynczych (kampanię też możesz spróbować, ale od pewnego momentu jest ona żenująca).

>Dodatkowo czy można się w tych grach dobrze bawić mając mało czasu na grę, grając czysto „4 fun” co jakiś czas?
Można. "Randomów" (utrzymywane przez jakieś klany, albo mniejszą grupkę osób) Ci u nas dostatek. Czasami długo trwa kompletowanie drużyny, ale trochę i szczęścia i można szybko zacząć rozgrywkę.

Dnia 13.08.2012 o 17:32, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Czy łatwo jest znaleźć ekipę do gry, nie mając znajomych którzy w to grają?

Nie ma problemu. Lista serwerów, wybierasz odpowiadającą Ci misję i wio.Kręcą się tam praktycznie ci sami ludzie, więc ze znalezieniem kolegów później nie będzie problemu.

Co do złotego środku. Spróbuj Red Orchestre, którą masz (nie martw się, ludzie w to jeszcze grają), ewentualnie kup Red Orchestra 2 (nie grałem w "jedynkę", ale z opinii graczy wnioskuję, że była ona trudniejsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzbuje rady ale chyba łatwo przyjdzie bo spectrum całkiem szerokie :)

Generalnie to dwa/trzy klimaty mnie interesują - albo postapokaliptyczny świat, COŚ w tych klimatach (miałem odpalić New Vegas ostatnio ale coś się schrzaniło więc niestety), może być apokalipsa zombie :)) albo coś sci-fi (tylko nie star wars :x) no i może być też jakieś fantasy od biedy. Zależy mi przy tym na albo MMO albo chociaż elemencie grania sieciowego, żeby można było się w tym pobawić ;). Znudzony jestem ostatnio WoWem i Skyrimem więc jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 19:23, Shadow1994 napisał:

albo postapokaliptyczny świat

S.T.A.L.K.E.R., RAGE, nada się też Borderlands.

Dnia 13.08.2012 o 19:23, Shadow1994 napisał:

albo coś sci-fi (tylko nie star wars :x)

Mass Effect, Mass Effect 2

Dnia 13.08.2012 o 19:23, Shadow1994 napisał:

też jakieś fantasy od biedy.

Wiedźmin, Wiedźmin 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Opłaca mi się kupić jeszcze w promocji póki jest w empiku (premium games 2 w cenie 1 ) Red Orchestra2 i Deus Ex Human Revolution? Co do drugiego tytułu raczej nie ma zastrzeżeń, ale RO2 jest jeszcze grywalne na necie? Mam laptopa HP Pavilion dv6 ( AMD Athlon II P340 Dual Core, 3GB ram, i grafika mobility Radeon HD 4250, a jak podłącze zasilacz działa na Radeon HD 5470). Lubuję się w II wojnie światowej fps-ach.
Chciałem też kupić Fife12 + euro 2012 za darmo dostaje w empiku, ale aktualnie nie ma Fify12, ktoś wie czy długo będzie ta promocja trwała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w RO2, ale dla samego Deusa bym kupił, bo imho jedna z najlepszych gier jakie wyszły z tego gatunku, bardzo polecam, grę można przejść kilka razy i się nie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 13:06, Przemkoj napisał:

Chciałem też kupić Fife12 + euro 2012 za darmo dostaje w empiku, ale aktualnie nie ma
Fify12, ktoś wie czy długo będzie ta promocja trwała?


W sklepie gramu masz za 50zł Fife12 + euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Chyba się skuszę na ten komplet dwóch gier. A co do Fify, wiem, widziałem, ale jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie i nie wiem czy ta promocja będzie jeszcze dostępna. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 15:43, Zatha napisał:

Just Cause 2 czy Saints Row 3?

W Just Cause grałem co prawda tylko kilka godzin, ale...

Saint''s Row 3, Saint''s Row3 i jeszcze raz Saint''s Row 3. Gra jest świetna; ocieka humorem, klimatem i dostarcza kilkudziesięciu godzin dobrej zabawy. Choć w sumie o Just Cause można pewnie powiedzieć podobnie, to ja od siebie polecam grę Volition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 18:18, barth89 napisał:

Co sądzicie o Sleeping Dogs? Gra warta wydania kasy?

Gra jest sama w sobie klonem (tak bym to nazwał) GTA.
Jeżeli interesuję cię ten tytuł zapoznaj się z recenzjami. Jeżeli chodzi o moją opinię, gra jest fajna powiem szczerze, nigdy nie myślałem że może sprawiać tyle przyjemności.
Grafika: 9/10
System walki: 8/10
Fabuła/akcja: 8/10
Udźwiękowanie: 7/10
Ta gra może cię wciągnąć na długie godziny rozgrywki ale czasami może ona sprawiać że troszeczkę będziemy się nudzić. Jak będziesz grał w tą grę to musisz rozegrać ją do końca nie grając w między czasie w inne tytuły (jak będziesz przerywał ją jakimiś innymi tytułami to zapomnisz na czym ta gra polega itd.) - ja tak robię :)
Nie licz tylko na moją opinię, czekaj również na innych to oni może więcej powiedzą.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Amazing Spider-Man czy Batman: Arkham City?
Bulletstorm czy Mafia II?
Minecraft Xbox 360 Edition czy Trials Evolution?
Need for Speed: The Run czy Forza Motorsport 4?
Borderlands czy Rage?

GO!
~~
Po rpostu mam trochę kaski, ale nie mogę mie wszystkiego ch chcę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 16:05, Sigu napisał:

The Amazing Spider-Man czy Batman: Arkham City?
Bulletstorm czy Mafia II?
Minecraft Xbox 360 Edition czy Trials Evolution?
Need for Speed: The Run czy Forza Motorsport 4?
Borderlands czy Rage?

1. Batman: Arkham City
2. Mafia II
3. ?
4. Poczekaj na Forza Motorsport: Horizon :)
5. Borderlands + dokup po premierze Borderlands 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 16:05, Sigu napisał:

The Amazing Spider-Man czy Batman: Arkham City?
Bulletstorm czy Mafia II?
Minecraft Xbox 360 Edition czy Trials Evolution?
Need for Speed: The Run czy Forza Motorsport 4?
Borderlands czy Rage?


1. Tutaj zależy które uniwersum i którego bohatera bardziej lubisz. Jeżeli zaś chodzi o samą grę, to Batman: Arkham City jest nieporównywalnie lepszy.
2. To jest ciężkie pytanie, gdyż obie gry pochodzą z zuepłnie innego gatunku. Jednak tak jak w pierwszym przypadku, tak i w drugim Mafia II wydaje się grą lepszą i na pewno starczy na dłużej. Nie zmienia to faktu że Bulletstorm jest grą bardzo dobrą. Wybór gry zależy już od Ciebie. Czy wolisz sandboxa z elementami strzelanki, czy ostrego shootera bez trzymanki.
3. W przypadku tych gier Ci nie pomogę, gdyż nie jestem fanem Minecrafta, przez co ta produkcja przeszła mi koło nosa. W Trials HD grałęm i bawiłem się świetnie. Evolution jest jeszcze lepszy, a do tego w edytorze można stworzyć wszystko.
4. Tu wybór jest prosty i niepotrzeba żadnych argumentów. Forza Motorsport 4!
5. Tu wskazałbym na Bordelandsa. Gra jest ogromna, do tego jest to świetny FPS. Rage ma świetny klimat i można się wciągnąć, ale jest to niezaprzeczalnie gra gorsza od Bordelandsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "?"?

O Horizonie i Borderlands 2 pomyślę, ale nie będę w stanie chyba kupi 1 rzutu. Czeka mnie kilka poważniejszych wydatków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się