Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2006 o 09:56, wrog x360 napisał:

Niestety, tylko te zrobione na Twoim Gamertagu będą widoczne, zaczynasz od 0.


Wszystkie save''y też przepadły tak? Czy te punkty liczą się za tylko za grę online? Sorki za tyle pytań, ale w tych sprawach to ja noob jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 10:01, Kurammi napisał:

> Niestety, tylko te zrobione na Twoim Gamertagu będą widoczne, zaczynasz od 0.

Wszystkie save''y też przepadły tak? Czy te punkty liczą się za tylko za grę online? Sorki
za tyle pytań, ale w tych sprawach to ja noob jestem :P


Wydaje mi się, że z sejwami to samo. Achievementy możesz zdobywać offline (oczywiście jeśli nie są związane z graniem w sieci), stan punktów na xbox.com zaktualizuje się przy następnym połączeniu do XBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 18:31, au_rel napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko. Zarejestrowałem się (przez xbox.com) jako obywatel USA, gamertag
jest gotowy. Tylko zacząłem się teraz obawiać, jak będzie z rozmaitymi demkami? Bo ostatnio
wyszło demko (tudzież film interaktywny) Viva Pinata po polsku, czy będzie ono dostępne również
dla mnie? Bo zaczynam mieć teraz obawy, czy zrobiłem dobrze...


MarketPlace jest w pełni regionalizowany. Każdy kraj może mieć zupełnie inny zasób plików. Oczywiście lwia część jest dla wszystkich ta sama, ale np. Viva Piniata po polsku na marketplace U.S.A nie uświadczysz. Nic nie tracisz, bo angielska wersja i tak jest świetna:P <sam już parę razy obejrzałem ten filmik interaktywny:)> Podstawa to żeby nie rejestrować się jako niemiec. Oni nie mają plików do większości brutalnych gier. Nie ściągniesz np. dema Dead Rising.

Kuramm->i Ach, jak mi ulżyło na sercu. Wpisałem Cię na liste friendów, do jasnej **olery skąd wy Shinian''em macie tyle punktów.

Ja nie mam tak dużo, 2600 coś. Ale wrog to już naprawdę równo nabija ponad 20K to niezłe osiągnięcie:P Chociaż teraz już chyba się uzależniłem od tych punktów (na każdego kiedyś przyjdzie czas:P), już leci do mnie przesyłka z The Godfather czyli będę 835 punktów do przodu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz dużo punktów od DeadRising. Dość trudna gra nieprawdaż. Stworzyłem Gamertaga i musze grac od nowa (byłem już w drugim dniu i 5lvl). Przejrzałem XBL Marketplace, szkoda że za Themes''y trzeba płacić M$ punktami.

P.S. Czekam na przesyłkę Xbox Live Gold - 12 Miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:13, Kurammi napisał:

Widzę że masz dużo punktów od DeadRising. Dość trudna gra nieprawdaż.


Nie:P 45 achievementów jest naprawdę prostych. 2 wymagają kombinowania. 1 solucji (chyba że ktoś biega po centrum cały czas z aparatem fotograficznym przy oku) A 2 pozostałe samozaparcia (trzeba wysiedzieć 14h przed konsolą non stop:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:13, Kurammi napisał:

Widzę że masz dużo punktów od DeadRising. Dość trudna gra nieprawdaż. Stworzyłem Gamertaga
i musze grac od nowa (byłem już w drugim dniu i 5lvl).


Gra może wydawać się trudna na początku, kiedy masz niski level Franka. Stopniowo staje się dość prosta, tak samo jak większość achievementów. Do trudnych zaliczam przetrwanie 5 i 7 dni, z tych co ja upolowałem najbardziej irytujący był za odebranie telefonów Otisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus polskiej premiery x360 to dalszy brak oficjalnej polskiej strony. Jeszcze dziwniejsze, że np. Czechy już mają swoją stronę. Duuuuży minus dla Microsoftu:P Tutaj jest hmm ''oficjalny'' wątek problemu. http://forums.xbox.com/3/7835010/ShowPost.aspx#7835010 Przedstawiciel MS zapewnia, że problem zostanie niedługo rozwiązany, ale kto by mu tam wierzył:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę pytań do posaidzczy Xbox360. Jak to jest z tym abonamentem gold? Trzeba jakieś specjalne karyt kupować i po ile, czy mogę tak zrobić, aby mi z konta ściągali odpowiednią sumkę? Jeżeli to by było 20pln to jeszcze mogę przeboleć, ale jak więcej to chyba zainwestuje w pcta. Jak jest zresztą z internetem. Czytałem, że nie ma tam żadnych pingów i lagów. Mam kompa, któy jest podłączony do "wiejskiej sieci radiowej" i z netem różnie bywa. Raz jest 128, a raz letwo 12 :/ I czy wogóle jak podłączę go do kompa to czy będzie mi neta wykrywać no i czy komp będzie musiał być cały czas włączony podczas gry po sieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dostałem swojego X360 to miałem od razu kartę abonamentową z 48 godzinnym tutorialem, dołaczoną do Battlefield 2:L MC. Z tego co mi wiadomo nie uruchomili tej usługi w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 17:00, Larry Laffer napisał:

Ja mam parę pytań do posaidzczy Xbox360. Jak to jest z tym abonamentem gold? Trzeba jakieś
specjalne karyt kupować i po ile, czy mogę tak zrobić, aby mi z konta ściągali odpowiednią
sumkę?


Płacisz specjalny abonament, który jak narazie w Polsce nie jest dostepny, ale możesz kupić specjalne karty z
kodem przedłużającym o pewną liczbe dni. Przykład takiej karty masz tu (kupywałem od tego użytkownika i wszystkow porządku):
http://www.allegro.pl/item139851251_xbox_360_live_gold_12_miesiecy_wysylka_free_.html

>Jeżeli to by było 20pln to jeszcze mogę przeboleć, ale jak więcej to chyba zainwestuje

Dnia 07.11.2006 o 17:00, Larry Laffer napisał:

w pcta. Jak jest zresztą z internetem. Czytałem, że nie ma tam żadnych pingów i lagów.


Isnieją ale są znacznie mniejsze niż grach multiplayer na PC (takie jest moje odczucie).

>Mam kompa, któy jest podłączony do "wiejskiej sieci radiowej" i z netem różnie bywa. Raz jest 128,

Dnia 07.11.2006 o 17:00, Larry Laffer napisał:

a raz letwo 12 :/ I czy wogóle jak podłączę go do kompa to czy będzie mi neta wykrywać no i
czy komp będzie musiał być cały czas włączony podczas gry po sieci??


Tych sprawach już ci nie pomoge nie jestem w tych sprawach najlepszy, sam Xbox Live podlaczałem przez ok. 4 mięsiace, aż kupiłem routera i po sprawie. Jednak u Ciebie jest całkiem inny przypadek. Sorry naprawde nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 17:00, Larry Laffer napisał:

Ja mam parę pytań do posaidzczy Xbox360. Jak to jest z tym abonamentem gold? Trzeba jakieś
specjalne karyt kupować i po ile, czy mogę tak zrobić, aby mi z konta ściągali odpowiednią
sumkę? Jeżeli to by było 20pln to jeszcze mogę przeboleć, ale jak więcej to chyba zainwestuje
w pcta.


Możesz korzystać z zdrapki lub karty płatniczej. Zdrapka kosztuje 120-140 zł (abonament na rok).

>Jak jest zresztą z internetem. Czytałem, że nie ma tam żadnych pingów i lagów. Mam

Dnia 07.11.2006 o 17:00, Larry Laffer napisał:

kompa, któy jest podłączony do "wiejskiej sieci radiowej" i z netem różnie bywa. Raz jest 128,
a raz letwo 12 :/ I czy wogóle jak podłączę go do kompa to czy będzie mi neta wykrywać no i
czy komp będzie musiał być cały czas włączony podczas gry po sieci??


Oczywiście, że są pingi. Gdyby ich nie było to programistom microsoftu udałoby się złamać prawa fizyki:P Trick poprostu polega na tym, że ping nie jest podawany (przynajmniej tak było w demie Battlefielda, w pełnej G.R.A.W też nie zauważyłem). A lagi rzeczywiście zdarzają się wyjątkowo żadko. Niestety na tej swojej sieci raczej nie pograsz. Jeszcze przy stałym poziomie 128 kilobitów można pograć, ale przy 12 kilobitach będzie niemiłosiernie lagować.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 17:00, Larry Laffer napisał:

Mam
kompa, któy jest podłączony do "wiejskiej sieci radiowej" i z netem różnie bywa. Raz jest 128,
a raz letwo 12 :/ I czy wogóle jak podłączę go do kompa to czy będzie mi neta wykrywać no i
czy komp będzie musiał być cały czas włączony podczas gry po sieci??


Chcesz robić z PCta router dla Xbox''a? Trochę średnie rozwiązanie, najprościej go wpiąć bezpośrednio do switch''a/router''a bądź skorzystać z sieci bezprzewodowej dokupując Wireless Adapter. Wszystkie ograniczenia np. na firewallu w Windowsie będą także się tyczyć Xbox''a. Internet powinno Ci wykrywać, 360-tkę konfigurujesz w sumie jak PC, jeżeli chodzi o ustawienia sieciowe, albo jedziesz na automatycznym i wszystko jest realizowane przez DHCP, albo ustawiasz adresy ręcznie, ale wtedy musisz z adminem sieci pogadać, których adresów musisz użyć, i czy przypadkiem nie filtrują adresów MAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za info! W sumie jak będą problemy z netem to przejde może na neostrade 1mega, albo 512, ale to w przyszły roku jak potanieją usługi tp i będę miał stałe źródło dochodu. Mam jeszcze pytanie: czy za inne gry też trzeba płacić jakiś osobny abonament, tak jak to jest w pecetowy WoW? A i jeszcze, czy jest możliwość ściągnięcia demek xboxa na komputer, wypalić płytkę, a potem odpalenie go na konsoli? No i wogóle czy naprawdę warto przechodzić xboksa? Jak mozecie poradzić? Z tego co widzę to oferta gier puki co jest trochę uboga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na rozwiązaniach sieciowych słabo się znam. Największy wyczyn to podłączenie dwóch kompów kablem. Oraz podłączenie nooteboka do mojej sieci, bo mam siec radiową a ten notebok też miał radiówke, ale wtedy sieć była tylko między tymi dwoma kompami. Nieznam się zabardoz na tych switcha itp, ale trochę kminie - to takie urządzenie, do którego podłącza sie kilka kąpów. Ja mam bezpośrednio antene przez kabel do kąpa. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie tego czegoś bezprzewodowowego, chyba że poradzisz coś innego? A właśnie czy jest jakaś możliwość podłączenia pcta z iksem i granie w te same gry, tak jak na dwóch kompach na sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 23:24, Larry Laffer napisał:

No właśnie na rozwiązaniach sieciowych słabo się znam. Największy wyczyn to podłączenie dwóch
kompów kablem. Oraz podłączenie nooteboka do mojej sieci, bo mam siec radiową a ten notebok
też miał radiówke, ale wtedy sieć była tylko między tymi dwoma kompami. Nieznam się zabardoz
na tych switcha itp, ale trochę kminie - to takie urządzenie, do którego podłącza sie kilka
kąpów. Ja mam bezpośrednio antene przez kabel do kąpa. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie
dokupienie tego czegoś bezprzewodowowego, chyba że poradzisz coś innego? A właśnie czy jest
jakaś możliwość podłączenia pcta z iksem i granie w te same gry, tak jak na dwóch kompach na
sieci?


Tzn. jeżeli masz do komputera podłączoną antenę dwukierunkową, która znajduje się za oknem to ze switchem nie pokombinujesz dużo. Napisz mi najlepiej jak dokładnie wygląda Twoja sieć, żebym mógł sobie to ogarnąć. Co do grania PC z Xboxem 360 to owszem jest to możliwe. Pierwszą taką grą będzie Shadowrun: http://www.xbox.com/en-GB/games/s/shadowrun
Multiplayer Xbox 360 vs. PC - strzeżcie się PCciarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie współpracy PC z Xbox 360 to na serio szykuje się kawał niezłej zabawy. Nie myślcie, że Microsoft porzucił starego, poczciwego PC, na niego też będą niezłe gry pod marką "Games for Windows", głównie na Vistę. Niedługo zacznie nawet wychodzić oficjalny magazyn od MS na ten temat (nie wiem jak to ma się do naszego kraju na razie, czekam na OXM), podobnie jak od dawna jest "Official Xbox Magazine". Peace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam jeszcze pytanie: czy za inne gry też trzeba płacić jakiś osobny abonament, tak jak to jest w pecetowy WoW?

Jak narazie ma takiej gry, płacisz jeden abonament za wszystkie gry. Jest jedna gra MMORPG, która nawet nie potrzebuję abonamentu Gold wystarczy Silver jest Final Fantasy.

Dnia 07.11.2006 o 23:19, Larry Laffer napisał:

A i jeszcze, czy jest możliwość ściągnięcia demek xboxa na komputer, wypalić płytkę,
a potem odpalenie go na konsoli?


Chyba nie isnieje taka możliwość, ale wydaje mi się ona troche idiotyczny demo przechodzisz od 15 min. do 1 godz. i chyba się opala wypalać jej na płycie.

>No i wogóle czy naprawdę warto przechodzić xboksa? Jak mozecie poradzić?

NIe rozumiem tego zdania, możesz jaśniej.

Z tego co widzę to oferta gier puki co jest trochę uboga :(

Tutaj w Polsce u wydawców jest mała ilość, a w innych krajach (USA, Anglia) jest gier "multum". Jescze doczodzą gry Arcade (stare które można ściągnąć przez Xbox Live).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wywołam uśmiech politowania na twarzach wiekszości tutaj, ale musze spytać. Jak wygląda gra w FPS na konsoli za pomoca pada? Ciężko mi to sobie wyobrazić. Może głupie pytanie, ale dotychczas grałem na konsolach głównie w bijatyki, soccery czy wyścigi, więc nie wiem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jak gra w bilard przy pomocy sznurka :) A tak serio, to zależy jak jest zrobione sterowanie. Jak nie ma opcji zatrzymania celownika na przeciwniku, to bywa trudno. Szczególnie jak gra to slaby port z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy o której konsoli mówimy:) Pad od x360 jest poprostu stworzony dla FPS''ów. Grałem w CoD2 i Ghost Recon Advanced Warfighter, nie miałem najmniejszych powodów aby narzekać na ten pad. Nie zgadzam się z mtobi w obecnych czasach w grach na konsole nie musi być stosowany autoaim aby gracz mógł się przy nim dobrze bawić. Niestety ta konstrukcja spowodowała, że pad dużo gorzej sprawdza się w bijatykach. Głównie chodzi o umieszczenie krzyżaka. Ale równowaga w przyrodzie musi być i DualShock jest beznadziejny do FPS''ów ale świetnie sprawdza się w bijatykach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się