Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Wydaje mi się mimo wszystko trochę skomplikowane. Sterowanie celownikiem za pomocą przycisków musi być trochę męczące. Musze spróbować, bo wyobrazić sobie trudno to w praktyce. :-)
Sie chyba przejdę do jakiegoś centrum handlowego czy Empiku i zażycze sobie wypróbowac sprzet przed "kupnem". ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem dawno temu jak miałęm w pierwszego FPSa na PSX zagrać. Ale jak już zaczołem grać to było juz bez problemów. Ważne aby się przyzwyczajic do czułości analogów i wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:04, HumanGhost napisał:

Wydaje mi się mimo wszystko trochę skomplikowane. Sterowanie celownikiem za pomocą przycisków
musi być trochę męczące. Musze spróbować, bo wyobrazić sobie trudno to w praktyce. :-)
Sie chyba przejdę do jakiegoś centrum handlowego czy Empiku i zażycze sobie wypróbowac sprzet
przed "kupnem". ;-D

nie sterujesz za pomocą przycisków, tylko analogowymi gałkami. zazwyczaj możesz ustawić ich czułość tak jak dla myszy, żeby dopasować je do swoich preferencji. dodatkowo w przypadku pada do X''a masz dwa fajne analogowe spusty, które nieźle udają prawdziwe spusty w broni palnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:04, HumanGhost napisał:

Sie chyba przejdę do jakiegoś centrum handlowego czy Empiku i zażycze sobie wypróbowac sprzet
przed "kupnem". ;-D


Znajdź jakiś stand z CoD2 lub G.R.A.W (chociaż w tego to najlepiej gra się w singleplayer). Po 16 listopada pewnie pojawią się jeszcze stoiska z Gears of War. Okazało się, że ta gra rzeczywiście jest przynajmniej tak dobra jak Halo. Gwarantuje ci, że to będzie początek Twojej wielkiej, wspaniałej przygody z konsolami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: jest to antena za oknem, polaczona kablem do kapa. Wydaje mi się że może ona tylko odbierać sygnał, bo jak kuzyn wpadł z laptopem, który miał i nadajnik/odbiornik to na laptopie ustawialismy sieć i mój to wtedy wykrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 09:13, Kurammi napisał:

Chyba nie isnieje taka możliwość, ale wydaje mi się ona troche idiotyczny demo przechodzisz
od 15 min. do 1 godz. i chyba się opala wypalać jej na płycie.


Chodzi mi o to, że przy moim ciniutkim wiejskim łączu, raz 128, raz ledwo 12 takie demo ściągało by się duuuugo. A z tego co czytałem i o ile dobrze zrozumiałem to w tym czasei nie można grać na xsie. Chyba, że istnieją w Polsce jakieś magazyny xboksowe na których już są demka?

Dnia 08.11.2006 o 09:13, Kurammi napisał:

>No i wogóle czy naprawdę warto przechodzić xboksa? Jak mozecie poradzić?

NIe rozumiem tego zdania, możesz jaśniej.


No wiesz czy naprawdę warto inwestować w xsa czy lepeij kupic nowego kompa. Pytanie ogólnie kieruje do tych co mają już konsole, chodzi mi o maszynkę do gier, bo starego kąpa zostawię i tak do netu/nauki/strategi(starych ;( ), albo oddam bratu w razie kupna nowego kompa.

Dnia 08.11.2006 o 09:13, Kurammi napisał:

Z tego co widzę to oferta gier puki co jest trochę uboga :(

Tutaj w Polsce u wydawców jest mała ilość, a w innych krajach (USA, Anglia) jest gier "multum".
Jescze doczodzą gry Arcade (stare które można ściągnąć przez Xbox Live).


No wiem, że zagranicą są dostepne inne tytuły, ale sprowadzenie tego też będzie swoje kosztować, a cena napewno będzie przewyższać ceny gier na xsa 360 w Polsce. Z drugiej strony boję się, że jak sony wyda ps3 to microsoft szybko skontratakuje i wyda znowu coś po roku, a 360 (szczególnie w Polsce) będzie traktować już jako przestarzały i niewarty do inwestycji sprzęt.
Co do live arcade, fajny pomysł, tylko szkoda, że płatny. Może jak sony wyda ps3 to zaczną konkurować o klienta i jakoś bardziej urozmaicać ofertę...
Ze starych gierek chciałbym zobaczyć Another World i pierwszą Prince of Persia.

A i jeszcze jedno lamerskie pytanie: czy te gry się tam jakoś instalują czy wszystko jest czytane bezpośrtednio z płyty? No i czy możliwa jest kopia zapasowa, bo pewnie nawet trochę porysowana płytka unieprzyjemnia zabawę.

Konsloi jeszcze nigdy nie mialem, ale mimo wszystko po tym co robi ostatnio mój komputer jestem jak najbardziej na tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

Chodzi mi o to, że przy moim ciniutkim wiejskim łączu, raz 128, raz ledwo 12 takie demo ściągało
by się duuuugo. A z tego co czytałem i o ile dobrze zrozumiałem to w tym czasei nie można grać
na xsie. Chyba, że istnieją w Polsce jakieś magazyny xboksowe na których już są demka?

możesz grać w tym czasie - o ile się nie mylę ściąganie się pauzuje wtedy gdy sam zaczynasz grać online.

Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

No wiem, że zagranicą są dostepne inne tytuły, ale sprowadzenie tego też będzie swoje kosztować,
a cena napewno będzie przewyższać ceny gier na xsa 360 w Polsce. Z drugiej strony boję się,
że jak sony wyda ps3 to microsoft szybko skontratakuje i wyda znowu coś po roku, a 360 (szczególnie
w Polsce) będzie traktować już jako przestarzały i niewarty do inwestycji sprzęt.
Co do live arcade, fajny pomysł, tylko szkoda, że płatny. Może jak sony wyda ps3 to zaczną
konkurować o klienta i jakoś bardziej urozmaicać ofertę...
Ze starych gierek chciałbym zobaczyć Another World i pierwszą Prince of Persia.

microsoft musi najpierw odrobić straty jakie przyniosła mu nowa konsola (bo chyba jeszcze nie odrobił). poza tym przewidywany czas życia takiego urządzenia to 4-5 lat... tzn. tyle czasu minie zanim pojawi się coś nowego - inaczej by się tym firmom nie opłacało robić ciągle nowego sprzętu, którego projektowanie kosztuje dużo kasy, a potem jeszcze dokłada się do każdego sprzedanego egzemplarza. tak więc nie masz się na razie co martwić :)

Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

A i jeszcze jedno lamerskie pytanie: czy te gry się tam jakoś instalują czy wszystko jest czytane
bezpośrtednio z płyty? No i czy możliwa jest kopia zapasowa, bo pewnie nawet trochę porysowana
płytka unieprzyjemnia zabawę.

wszystko chodzi z płytek - wkładasz i grasz, zero czekania! co do kopii to może być problem, a na pewno byłaby potrzebna przeróbka konsoli, co z kolei jest, jakby to ująć, moralnie wątpliwym działaniem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:36, Larry Laffer napisał:

No więc tak: jest to antena za oknem, polaczona kablem do kapa. Wydaje mi się że może ona tylko
odbierać sygnał, bo jak kuzyn wpadł z laptopem, który miał i nadajnik/odbiornik to na laptopie
ustawialismy sieć i mój to wtedy wykrywał.


To jest antena dwukierunkowa, inaczej nie mógłbyś wysyłać danych do Internetu/sieci. Najtaniej to chyba będzie kupić drugą kartę sieciową i po prostu podłączyć pod to Xbox''a, nie jest to idealne rozwiązanie, no ale takie są z reguły droższe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:33, shinian napisał:

Gwarantuje ci, że to będzie początek Twojej wielkiej, wspaniałej przygody z konsolami:P


Pytanie tylko czy bedzie mie stać na rozpoczęcie tej przygody. Bo z tego co widzę to ceny next genów są bardzo wysokie. Przynajmniej jak na moje standardy. Może za jakiś czas troche spadną. Miałem andzieje, ze cena X360 spadnie po wejściu PS3, ale skoro PS3 ma być dużo droższy to Microsoft nie bedzie miał powodu aby obniżyć ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 17:16, HumanGhost napisał:

Pytanie tylko czy bedzie mie stać na rozpoczęcie tej przygody.


Hmm to będzie mały oftop bo w sumie temat o next-genach. Możesz zacząć od konsol przemijającej generacji. Grafika na tych platformach daleka jest od doskonałości, ale większość tytułów ma wielkie pokłady grywalności. Cena PS2 po premierze PS3 szybko poleci, a jest na niej bardzo dużo świetnych tytułów: God of War, seria Jack & Daxter, Ratchet & Clanck, MGS3, Ace Combat, Psychonouts, Finale, Dragon Quest, Shadow of The Collosus, Tekken5 Pierwsza konsola Billa też ma sporo do zaoferowania: DoA III, DoA Beach Volleyball^^, Halo 1 & 2, a już koniecznie każdy Gracz (specjalnie napisałem przez duże G:P) powinien spróbować Ninja Gaiden Black. Gry która nie jednego doprowadziła do łez. (A mówią, że prawdziwi mężczyźni nie płaczą, kolejny stereotyp obalony:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chyba, że istnieją w Polsce jakieś magazyny xboksowe na których już są demka?

Jak narazie nie istnieją, ale może przyszłości. Rynek konsol w Polsce jest za mało popularny, aby takie gazety wychodziły, a szkoda.

Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

No wiesz czy naprawdę warto inwestować w xsa czy lepeij kupic nowego kompa. Pytanie ogólnie
kieruje do tych co mają już konsole, chodzi mi o maszynkę do gier, bo starego kąpa zostawię
i tak do netu/nauki/strategi(starych ;( ), albo oddam bratu w razie kupna nowego kompa.


Ja posiadam konsole i uważam że to dobry zakup, mówią że aby cieszyć się świetną grafiką trzeba posiadać telewizor HDTV, a to nieprawda grafika jest świetna i bez niego. Ja tymczasowo używam zwykłego telewizora, a to dlatego że mam krótke kable Ethernetowe i nie chce pozbawiać kompa od neta. Ale muszę X360 podłączyć do HDTV , bo ostatnio Microsoft zrobił aktualizacje Dashboard''a i dodał opcję włączenia 1080p - na forach piszą że ekran staje się ciemny i nic nie widać - muszę to sprawdzić. Jeśli chodzi o Ciebie, to już Twoja decyzja czy wybierzesz X360 czy PC. Musisz brać zalety i wady obu stron i przewnioskować sam.

Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

A i jeszcze jedno lamerskie pytanie: czy te gry się tam jakoś instalują czy wszystko jest czytane
bezpośrtednio z płyty?


Oczywiścię że czyta z płyty, pewnie słyszałeś że Microsoft ostatnią wydał już do sprzedarzy HD DVD - w cenie 199$ (USA).

Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

No i czy możliwa jest kopia zapasowa, bo pewnie nawet trochę porysowana
płytka unieprzyjemnia zabawę.


Podam mój przykład mam grę FarCry IP, która wiele "przeszła" z kąta w kąt i jest strasznie porysowana (patrząc gołym okiem) i gra... wcale się nie przycina, nie ma pauz spowodanym czytaniem porysowanej części. Jednak gdyby płyta była bardziej porysowana - nie wiem i sam tego nie będe sprawdzał. Jeśli chodzi o kopie zapasowe Microsoft mocno zabespieczył swoją konsole, jednak i tak zostało shakowana i już są w sprzedaży specjalne emulatory, które pozwalają czytać kopie zapasowe - choć słyszałem że żeby przegrac płyte trzeba miec specjalną nagrywarke - tego też nie będę próbawal robić.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 18:27, Kurammi napisał:

[...]
sprawdzał. Jeśli chodzi o kopie zapasowe Microsoft mocno zabespieczył swoją konsole, jednak
i tak zostało shakowana i już są w sprzedaży specjalne emulatory, które pozwalają czytać kopie
zapasowe - choć słyszałem że żeby przegrac płyte trzeba miec specjalną nagrywarke - tego też
nie będę próbawal robić.

dodatkowo podobno Gears of War jest tak zabezpieczony, że nie uruchomi się na przerobionej konsoli... chociaż z drugiej strony, jak sobie ludziska przerabiają konsole, to nie po to żeby grać na nich z oryginalnych nośników :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 08.11.2006 o 18:27, Kurammi napisał:

Jak narazie nie istnieją, ale może przyszłości. Rynek konsol w Polsce jest za mało popularny,
aby takie gazety wychodziły, a szkoda.


A nie orientujesz się może czy są takie pozycje sprowadzane do Polski? Bo pamiętam, że widziałem kiedyś w Empiku jakieś magazyny konsolowe niestety po angielsku i niemiecku, ale jakies demka zawsze by były, tylko nie wiem czy są jakieś na xsa360.

>Ale muszę X360 podłączyć do HDTV , bo ostatnio Microsoft zrobił aktualizacje Dashboard''a i dodał opcję >włączenia 1080p - na forach piszą że ekran staje się ciemny i nic nie widać - muszę to sprawdzić.

Właściwie to nie mam jak na razie zbyt rewelacyjnego telewizora, ale przymierzam się do zakupu jakiegoś cacka włąśnie dla xboxa i jakiegoś systemu głośników 5.1 Brachol mówi, że swój wziął za 100, to nie dużo, ale czy warto, czy może lepiej zainwestować pare stówek w coś lepszego? A i włąśnie o co chodzi z tymi 1080p itp, widziałem już to na paru forach, ale za nic niewiem o co tu chodzi. W sklepach internetowych też nikt tego nie podaje, a słyszałem, że to potrzebne by móc dobrze pograć, podobnie jak rozdzielczość 1200xcoś tam, no i HDTV.

W sumie boję się tej przesiadki na konsole, ale jestem coraz bardziej przekonany by zmienić sprzęt. Niechcę narzekać na mój obecny sprzęt. Wysłużył mi już parę dobrych lat, ale coraz częściej pojawiają się te cholerne niebieskie ekrany i przy włączeniu się zawiesza. Obraz staje i musze go resetować parę razy, a to chyab nie jest dobre dla dysku. Czy żywotność konsoli jest w takich przypadkach dłuższa? Czy jak np. po 10-15 latach wyciągnę ją z szafy to wszystko będdzie działać tak samo?

Fajnie jak by napisali program, aby można było divixy odtwarzać z napisami, tak jak ponoć było na pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 17:01, Fallen Zen napisał:

To jest antena dwukierunkowa, inaczej nie mógłbyś wysyłać danych do Internetu/sieci. Najtaniej
to chyba będzie kupić drugą kartę sieciową i po prostu podłączyć pod to Xbox''a, nie jest to
idealne rozwiązanie, no ale takie są z reguły droższe ;)


Czyli najlepszym wyjściem jest kupić ten dodatek, który jest kartą sieciową z gram.pl? Czy jest jakiś inny, nawet droższy, sposób, ale lepszy? Czy wtedy będę musiał coś specjalnie konfigurować, czy xbox będzie normalnie wykrywał wiejską sieć, albo sieć komp-xbox? Z drugiej strony myślę o zainwestowaniu może w neostrade 512, albo 1024, albo jakąś inną opcje, aby na konsoli można było płynnie pograć i coś ściągnąć.

Czy wszystkie gry mają multiplayer? Bo jeżeli nie to chciałem kupić na pierwszy miesiąc batlefilda 2 i wyprubować jak się tu sprawdzi.
Z drugiej strony, to skąd oni wiedzą, albo jak to trzeba aktywować z tym live Gold? Bo wiem, że może być tak, że wogóle neta na xie nie odpale przez miecha, a potem się okaże że mi minoł darmowy miesiac? Albo jak bym tylko chciał sprawdzić jak chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:24, Larry Laffer napisał:

Czy wszystkie gry mają multiplayer?


Nie.

Dnia 08.11.2006 o 21:24, Larry Laffer napisał:

Z drugiej strony, to skąd oni wiedzą, albo jak to trzeba aktywować z tym live Gold?


Jeżeli w sieci będziesz miał wszystko dobrze ustawione (zezwolenie na podpinanie nowych urządzeń) to konfiguracja internetu do x360 sprowadzi się do dwukrotnego przyciśnięcia A.

Dnia 08.11.2006 o 21:24, Larry Laffer napisał:

Bo wiem, że może być tak, że wogóle neta na xie nie odpale przez miecha, a potem się okaże że mi minoł
darmowy miesiac? Albo jak bym tylko chciał sprawdzić jak chodzi?


Nie ma obawy. Darmowy miesiąc zacznie się od momentu gdy podłączysz x360 do internetu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:14, Larry Laffer napisał:

A nie orientujesz się może czy są takie pozycje sprowadzane do Polski? Bo pamiętam, że widziałem
kiedyś w Empiku jakieś magazyny konsolowe niestety po angielsku i niemiecku, ale jakies demka
zawsze by były, tylko nie wiem czy są jakieś na xsa360.


Za bardzo nie wiem bo mieszkam tak nie za bardzo cywilizowanym miejscu (na wsi :P). Jednak myśle że jakiś aukcjach internetowych znalazło by się.

>[...]
>jakiegoś systemu głośników 5.1

Też zastanawiam się nad takim kupnem, ale gdybym miał coś wupić wolałbym uzbierać na sprzęd z wyższej półki.

>Czy jak np. po 10-15 latach wyciągnę ją z szafy to wszystko będdzie działać tak samo?

"Stare" Xbox''a mam już ponad trzy lata i chodzi bez żadnych zażutów - tak ja w dniu premiery. Tylko pady się szybko psują posiadałem ich pewnym okresie 4, a dziś działa mi jeden :P. Do naprawy się wzleka nigdy nie ma czasu, heh.

Dnia 08.11.2006 o 21:14, Larry Laffer napisał:

Fajnie jak by napisali program, aby można było divixy odtwarzać z napisami, tak jak ponoć było
na pierwszego.


Nie słyszałem o tym, może jestem żle doinfomowany. A czy istnieje takie coś na X360 to nie wiem :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:30, shinian napisał:

Nie ma obawy. Darmowy miesiąc zacznie się od momentu gdy podłączysz x360 do internetu:)


Gdy ja podłączyłem X360 do internet, nie otrzymałem darmowe miesiąca. Jaki może być tego powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:24, Larry Laffer napisał:

> To jest antena dwukierunkowa, inaczej nie mógłbyś wysyłać danych do Internetu/sieci. Najtaniej

> to chyba będzie kupić drugą kartę sieciową i po prostu podłączyć pod to Xbox''a, nie jest
to
> idealne rozwiązanie, no ale takie są z reguły droższe ;)

Czyli najlepszym wyjściem jest kupić ten dodatek, który jest kartą sieciową z gram.pl? Czy
jest jakiś inny, nawet droższy, sposób, ale lepszy? Czy wtedy będę musiał coś specjalnie konfigurować,
czy xbox będzie normalnie wykrywał wiejską sieć, albo sieć komp-xbox? Z drugiej strony myślę
o zainwestowaniu może w neostrade 512, albo 1024, albo jakąś inną opcje, aby na konsoli można
było płynnie pograć i coś ściągnąć.


Adapter do Xboxa 360 Ci nie pomoże, bo na 100% nie będzie widział Twojej sieci, skoro jej sygnał transmitowany jest daleko poza mieszkanie (punkt odbiorczo-nadawczy pewnie kilkadziesiąt metrów od Twojego okna). Musiałby u Ciebie w mieszkaniu stać Wireless Access Point (punkt dostępowy do sieci bezprzewodowej). Link do konfiguracji sieci Komp-Xbox dałem w powyższym moim poście. Łącze szerokopasmowe typu kablówka czy Neostrada to dobre rozwiązanie, do tego polecam zakup od razu routera z wbudowanym switchem (nawet taki tani typu D-link Di-604, koło 100 zł) oraz upewnić się, że dają modem ethernetowy, broń Boże nie USB, bo są cienkie do budowania sieci, z komputera wtedy router trzeba robić.

Dnia 08.11.2006 o 21:24, Larry Laffer napisał:

Czy wszystkie gry mają multiplayer? Bo jeżeli nie to chciałem kupić na pierwszy miesiąc batlefilda
2 i wyprubować jak się tu sprawdzi.
Z drugiej strony, to skąd oni wiedzą, albo jak to trzeba aktywować z tym live Gold? Bo wiem,
że może być tak, że wogóle neta na xie nie odpale przez miecha, a potem się okaże że mi minoł
darmowy miesiac? Albo jak bym tylko chciał sprawdzić jak chodzi?


Nie wszystkie (większość), natomiast każda jest Live Aware! Czyli podczas gry możemy sprawdzać aktywność przyjaciół, rozmawiać głosowo z kimś innym, pisać do nich wiadomości itp. itd. Jak podłączysz Xbox''a do sieci i będziesz zakładał konto na Live! (uprzedzam, że w Polsce oficjalnie usługi jeszcze nie ma) to system się pyta o darmowy miesiąc, czy chcemy go aktywować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to dużo w tym czarnej magii, ale chyba sobie jakoś poradzę ;)

Dnia 08.11.2006 o 21:44, Fallen Zen napisał:

Musiałby u Ciebie w mieszkaniu stać Wireless Access Point (punkt dostępowy do sieci bezprzewodowej)


Czy to jest to to co reklamowali w reklamach neostrady? Takie pudełeczko, dzięki, któremu mógłbym mieć dostęp do neo w całym domu i na ixa i na pc?

A z tym moim wiejskim netem to nie jest tak dokońca, że musaiłbym pytać kogoś o pozwolenie. Chyba. Bo jest tak, że wszyscy prawie go tu mają, ale kolesiowi jeszcze nikt nie zapłacił i on się o nic nie upomina. Dziwne, jakiś przekręt, ale nie narzekam :D

Widzę, że jestem dalako daleko w tryle za sieciami. Myślę, że ktoś z tp będzie mi w stanie wyjaśnić co i jak podłączyć, jak już zdecyduje sie na neo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedna sprawa: Skoro cdp jest dystrybyturem konsoli na polskim rynku, to dlaczego można kupić na innych sklepach internetowych go taiej niż od producenta, albo za taka samoą cene tyle że z jakąś gierką "gratis"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się