Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2006 o 21:32, Kurammi napisał:

Też zastanawiam się nad takim kupnem, ale gdybym miał coś wupić wolałbym uzbierać na sprzęd
z wyższej półki.

niestety taki właśnie będzie niezbędny, ponieważ xbox ma tylko cyfrowe wyjście 5.1, więc potrzebny jest zestaw głośników z dekoderem, a te z tego co widziałem poniżej 1000zł niestety nie schodzą :( trochę się zawiodłem, bo mam w domu dwa komplety głośników 5.1 ale żaden nie ma wejścia cyfrowego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. To tu wychodzi, że konsola nie jest aż tak droga, ale żeby się dobrze na niej pobawić trzeba wyłożyć z 10 razy tyle :( W moim przypadku długo potrwa zanim będę mógł wykorzystać wszystko to co ma konsolka do zaoferowania, a wtedy i tak pewnie już wymyślą coś nowego :/
Ale chyba jest możliwośc podłączenia jej do wieży, albo, że dźwięk będzie leciał "chociaż" z TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pod dwóch miechach udręki uruchomiłem konsolkę (problem z zasilaczem). Grafika cudo, cudo i jeszcze raz cudo (gram na HDTV 1080i), pady znakomicie przystosowane do FPS-ów (gram w Battlefielda 2: MC), bardzo czułe. Konsolka jest wypasiona. Za dużo by mówić jest SUPER !! Ehhhh....gdyby tylko nie ten, zasilacz - godzilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja,
ma ktos linka do jakiegos guida jak podlaczyc/skonfigurowac xbox''a360 na neostradzie? Konsole kupuje w ten weekend albo w nastepny, ale chce sobie za wczasu poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 23:21, xRaphaelx napisał:

Heja,
ma ktos linka do jakiegos guida jak podlaczyc/skonfigurowac xbox''a360 na neostradzie? Konsole
kupuje w ten weekend albo w nastepny, ale chce sobie za wczasu poczytac.


tu nie trzeba zadnej konfiguracji. jak masz router ktory dzieli net to po prostu podlaczasz xboksa kablem do jednego z portow na roturze. jesli nie masz routera... to go kup. bo to najlepsze rozwiazanie i wcale nie takie drogie. wspoldzielenie sieci przez pcta oczywiscie jest mozliwe ale upierdliwe bo pc musi byc ciagle wlaczony zeby xbox widzial net.

oczywiscie o wpinaniu kabla z neo bezposrednio do xboksa to raczej zapomnij. albo przez pc albo przez router. xboks wprawdzie ma obsluge pppoe ale obawiam sie ze z tego nic ci nie wyjdzie. a przynajmniej ludziom ktorzy probowali i pisali na tym roznych forum raczej to nie wychodzilo. chyba ze ktos z obecnych tu posiadaczy neo i ma jakies pozytywne doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 22:23, Larry Laffer napisał:

Ale chyba jest możliwośc podłączenia jej do wieży, albo, że dźwięk będzie leciał "chociaż"
z TV?


kabel av ma takze koncowki audio typu czincz. bez problemu wepniesz to w tv i wieze jesli ta ma takie wejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzia, za informacje. Jednak jak tak patrze to na router bede musial wydac okolo 100 zeta, znalazlem info, ze mozna tez kupic karte sieciowa i kabel cross i tez bedzie dzialac. To powinno mnie wynieść około 40 złoty. Wiesz może coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 23:44, xRaphaelx napisał:

Dzia, za informacje. Jednak jak tak patrze to na router bede musial wydac okolo 100 zeta, znalazlem
info, ze mozna tez kupic karte sieciowa i kabel cross i tez bedzie dzialac. To powinno mnie
wynieść około 40 złoty. Wiesz może coś o tym?


dokupienie karty sieciowej i kabla = udostepnianie neta przez komputer. czyli musisz miec wlaczonego kompa zeby x360 widzial siec. to wlasnie rozwiazanko ktorego nie polecalem. jest proste bo w windowsie nawet wizard do tego jest ale jak widac upierdliwe przez wymog ciaglego trzymania kompa na obrotach.

dlatego polecam wlasnie routerek. nie wiem jak jest obecnie z usluga neo, tzn czy oferuja jakies modemy od razu z funkcja routera i kilkoma portami ethernetowymi. zdaje mi sie ze tak ale nie wiem jakie sa warunki i czy to nie jest jakies badziewie... mam lacze innego dostawcy wiec ofery tepsy nie znam na pamiec. tak byloby najprosciej for u.
jesli nie maja takiego routera albo nie wchodzi to w gre, to polecam kupic go samemu, byle bys mial nat i ze cztery porciki ethernetowe... nie wiem czy sa jakies rotuery ktore tej funkcjonalnosci nie maja bo to podstawa. router postawisz miedzy modemem neo a swoim kompem. jedno z wyjsc podepniesz wlasnie na kompa a drugie na xa. jedyna konfiguracje bedziesz musial zrobic na routerze zeby ten widzial neo, pcta i xboks wepna sie same dzieki dhcp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:49, Larry Laffer napisał:

Chodzi mi o to, że przy moim ciniutkim wiejskim łączu, raz 128, raz ledwo 12


To raczej nie jest sprawa tak duzej roznicy w szybkosci, a 2 skali.
128 - to najpewniej 128 kilobitow na sekunde
12 - to 12 kilobajtow (czyli 96 kilobitow)

Roznica (96-128) moze wynikac z:
- lacze moze sie zapychac dodatkowymi rzeczami i dlatego nieco zwalnia
- kiepskie polaczenie radiowe (raczej watpliwe)
- ktos wciska ci net wolniejszy niz ten za ktory placisz ;) (tez watpliwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 22:02, Larry Laffer napisał:

Dziwi mnie jedna sprawa: Skoro cdp jest dystrybyturem konsoli na polskim rynku, to dlaczego
można kupić na innych sklepach internetowych go taiej niż od producenta, albo za taka samoą
cene tyle że z jakąś gierką "gratis"?


CDP wydaje tylko gry Microsoftu, czyli m.in. Gears of War, konsolami się nie zajmuje bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 21:35, Kurammi napisał:

> Nie ma obawy. Darmowy miesiąc zacznie się od momentu gdy podłączysz x360 do internetu:)
Gdy ja podłączyłem X360 do internet, nie otrzymałem darmowe miesiąca. Jaki może być tego powód?


A wchodziłeś w opcję zmiany ''abonamentu'' z Silver na Gold?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, tu nie chodzi o różnicy w kilobajtach i kilobitach. Wchodzę na stronkę dsl.cz, gdzie mieży prędkość połączenia taki licznik. I raz pokazuje, że mam 128 i mogę coś ściągać coś z prędkościa 15 na sec, a innego dnia znowu ledwo 12 i mogę ściagać z prędkościa 0,4np.

No właśnie to łącze nie jest zbyt dobre, wszystkim się praktycznie tak klini, ale ja mieskzam blisko i mam bonus ;)
A co do zapłaty to jest jeszcze inny wałek - nikt mu nie płaci, a kolo się nawet nie upomina, nawet nikogo nie odłączył za to :D Jest w tym pewnie jakiś przekręt, ale nie będę narzekać jak za free ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie: Czy gdzieś w Polsce da się kupić gry na X360 w wersji dla NTSC-u. Jeżeli nie to jakie mogą być alternatywne rozwiązania. Pomoc jest mi bardzo potrzebna, ponieważ nie wiem skąd mam wziąć takowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce gry sprzedawane są w formacie PAL. Część gier nie posiada blokad regionalnych, musisz sprawdzać poszczególne tytuły. Jeżeli chodzi o gry wyłącznie pod NTSC to najlepszy był lik-sang.com Niestety ostatnie działania podjęte przez nasze ukochane Sony sprawiły, że sklep jest narazie nieczynny (producent z KKW chciał uniknąć importowania japońskich jednostek PS3 na rynek amerykański).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ogladaliscie przypadkiem taki program na TV4 chodzi o grach ?? To tam było że gry na PS3 tyle samo będą kosztować co na xboksia 360!! :P HeHe :P Teraz napewno kupie PS3!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że PS3 w Europie nie zobaczymy nawet w marcu.

Cytat z serwisu Gamasutra:

"Comments made by Sony Worldwide Studios boss Phil Harrison, again speaking on semi-official blog Three Speech, have caused concern that the launch of the PlayStation 3 may be delayed again, beyond March 2007."

http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=11652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że to Microsoft ze swiom X360 ma monopol w Europie. Wątpie aby dużo osób chciało zakupić PS3 za ok. 2500 zł kiedy za X360 z dodatkami można zapłacić max. 1800 - 2000 zł. Myśle, że PS3 dotrze głownie do bogatych amerykanów i fanatycznych japończyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 16:15, LuQeMaStEr napisał:

Można domniemać, że dla SONY nie zależy na wprowadzeniu PS3 na rynek europejski :-)


Jeżeli tak, to tylko pogratulować polityki. Ale ja się w sumie nie dziwię, ilości, jakie rzucą na premierę w USA i Japonii to jakieś nieporozumienie (odpowiednio 400 tyś. i 100 tyś., o ile dobrze pamiętam Xbox 360 w samych Stanach było 1 mln., w dniu premiery). Po prostu nie nadążają z produkcją konsol, aby zaspokoić choćby najmniejsze potrzeby odbiorców, a co dopiero jak dodamy do tego rynek tak duży jak Europa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieżko będzie Sony zdobyć rynek europejski skoro premiera PS3 będzie tak odległa. X360 zdąży juz prawie zawojowac kontynent. Dodajac do tego zbliżajace się Boże Narodzenie bitwa o Europę juz raczej rozstrzygnięta. Zobaczymy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się