Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2006 o 22:43, Sita napisał:

No ale czy jak niepodłączy zasilacza na 120V do gniastka 240V to niepowino sie coś złego stać?


sprawdz napisy na spodzie zasilacza jakie napiecie (input) akceptuje. jesli zakres bedzie zawieral 220 to jestes w domu.
ps: ale szczerze to sredni interes zrobiles. wszystkie gry bedziesz musial sprowadzac sobie z usa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 22:43, Sita napisał:

No ale czy jak niepodłączy zasilacza na 120V do gniastka 240V to niepowino sie coś złego stać?


W stanach są napięcie w gniazdku to tylko 120V? Jeżeli tak to rzeczywiście bumer bo europejski zasilacz od x360 może korzystać jedynie z zakresu 200-240V. W takim wypadku trzeba jeszcze kupić amplituner H/K 240.Wychodzi na to, że zakupy w U.S.A są średnio opłacalne bo takie urządzenie kosztuje w granicach 300zł. No ale na grach się sporo oszczędza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy takie same problemy z zasilaniem nie wystąpią w przypadku sprowadzonej z USA/Kanady konsolki PS3... Bo jeśli takowe będą, to - mówiąc szczerze - lipa. Pierwsza czarnula miała wbudowany zasilacz, a że takoej nie miałem okazji mieć w łapach, nie wiem jak wygląda kwestia zasilania. PS2 Slim Line, którego posiadam ma zewętrzny zasilacz, który (jak mi się zdaje, nie mogę teraz sprawdzić) ma zakres 120-240V. Takie spektrum (myśląc logicznie) jest duże, ale nie niemożliwie duże. W wpadku gdyby było tak jak twierdzę, koncepcja ze zmianą jedynie kabla ma sens (w przypadku PS2). Z tego co pamiętam, masz X360. On ma jaki zasilacz? Zewnętrzny czy wewnętrzny?
P.S. offtopic - pobrałeś demko Carbona? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 23:50, RX-8 napisał:

Takie spektrum (myśląc logicznie) jest
duże, ale nie niemożliwie duże. W wpadku gdyby było tak jak twierdzę, koncepcja ze zmianą jedynie
kabla ma sens (w przypadku PS2). Z tego co pamiętam, masz X360. On ma jaki zasilacz? Zewnętrzny
czy wewnętrzny?


Przeczytaj dokładnie post na który odpowiadasz:) Ten zasilacz jest zewnętrzny, dlatego jest do niego kabel wprowadzający i wyprowadzający. Gdyby był wewnętrzny byłby tylko 1 kabel:). Na zasilaczu aka The Peace Maker^^ jest podany zakres 200-240V. Jedynymi wyjściami pozostają więc kupno amplitunera H/K 240 lub skołowanie zasilacza od europejskiej konsoli.

Dnia 06.10.2006 o 23:50, RX-8 napisał:

P.S. offtopic - pobrałeś demko Carbona? :D


Tak zassałem. To jakaś szydera. Gra wygląda gorzej od Most Wanted, Fun <przynajmniej dla mnie> jest mniejszy. Jedyne co poszło do przodu to ilość możliwości odpicowania samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęsicie wczoraj zamówiłem zasilacz z Chin od razu z Europejską końcówką.A propos gier mam już amerykańskiego Battlefielda 2 :MC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do X360:
Czy jest jakaś różnica pomiędzy samym Xklockiem w wersji core a wersji premiemiu?! Chodzi mi tylko o samego Xklocka w tych wersjach. Bo np. PS3 z 20GB dyskiem to nie jest jedyna różnica z PS3 z 60GB dyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 23:16, 4YoU napisał:

Mam pytanie co do X360:
Czy jest jakaś różnica pomiędzy samym Xklockiem w wersji core a wersji premiemiu?! Chodzi mi
tylko o samego Xklocka w tych wersjach. Bo np. PS3 z 20GB dyskiem to nie jest jedyna różnica
z PS3 z 60GB dyskiem.


Z tego co mi wiadomo to tak:

-Core niema dysku twardego {który da się potem dokupić}.
-Pady są przewodowe{w premium pady są bezprzewodowe}.
-Oczywiście ceną Core:299$ Premium:399$.
-Core niema kabla Earthnetowego.
-Premium niema hedsetu do Live.
-Kable dożucone do Core to zwykłe Composite a Premium ma Component HD-AV.

I to powino być wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem x360 to wogóle nie bierz pod uwagę wersji core. Nie mając dysku twardego możesz pożegnać się z funkcją marketplace. Nie wiem, czy można grać przez internet, w końcu patche muszą się na coś ściągać. Pad bezprzewodowy jest dużo wygodniejszy od przewododwego. Aha a z rzeczy czysto estetycznych, o której Sita nie napisał, to wersja premium ma srebrną tacę na płytki a wersja core brązową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowych informacji o PLAYSTATION3 :D
1. Powiedzmy "goodbye" padowi DualShock, nie będzie DualShocka3. PoWiitajmy (:P) nowego pada - SixAxis, bo taką nazwę nosi nowy controller będący ewolucją DS2. Nazwa ma brzmieniem oddawać czujniki ruchu (SixAxis - ang. SześćOsi). Ciekawy jest fakt, że nazwa ta (wtedy jeszcze jako część nomenklatury technicznej) pojawiła się w materiale prasowym Sony przed E3 w maju. Pad będzie mógł byc podłączany zarówno przez BlueTooth, jaki i kabel USB. Nic nie wiadomo o kompatybilności z PC poprzez USB, ale znając Sony do takowej nie dojdzie, lub będzie ona opcją okraszoną sporą dopłatą.
2. Bajerem mogącym zrobić furorę w świecie jest włącznik konsoli. Otórz nie jest on przyciskiem jakich wiele - jest czujnikiem ciepła, reagującym na temperaturę ludzkiego ciała (palca) i aktywującym sprzęt. Mankamantem może być fakt, że przy temp. 36,6 stopnia w lato, konsola nie da się wyłączyć (lol), albo podczas choroby (gdy temp. ciała jest podwyższona/obniżona w wyniku osłabienia) konsolka nie da się włączyć xD
3. Na targach TGS''06 w KKW, został tez pokazany pilot do odtwarzacza filmów Blue-Ray, jaki jest w PS3 (analogicznie do DVD w PS2). Co ciekawe, pilot nie powala na kolana designem - jest spokojny i klasyczny. To źle? Skądże znowu, wprost genalnie. Podczas gdy posiadacze Wii będą klnąc na Wiimote''a, posiadacze PS3 będą mieli najklasyczniejszego pilota pod słońcem, który zapewni im maksimum funkcjonalności bez wodotrysków. Jak widać, w materii sterowania Sony się postarało - DualShock2 uchodził do niedawna za najwygodniejszego pada pod słońcem, SixAxis stanowiący jego ewolucję będzie zapewne jeszcze wygodniejszy. Pilot do odtwarzacza też będzie świetny (piloty Sony są zazwyczaj bardzo dobre), więc skoro sterowanie mamy z głowy, chyba czas pomyśleć o konsoli, nie prawdaz panie Kutaragi? :P
P.S. - pisałem już że wielbiciele McDonaldz otrzymają 400 000 konsol. Pośród nich jedynie 80 000 będzie stanowiła tańsza wersja. Sony zdziera z USA jak może :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:44, RX-8 napisał:

DualShock2 uchodził do niedawna za najwygodniejszego pada pod słońcem, SixAxis
stanowiący jego ewolucję będzie zapewne jeszcze wygodniejszy.

Panowie z IGN twierdzą zupełnie co innego, a mianowicie, że SIXAXIS jest niewygodny i tandetny:)

A oto fragment ich wypowiedzi:
"the SIXAXIS feels cheap, plasticky, uncomfortable and disconcertingly light - almost as if it''s going to fly out of your hands during those more extreme gaming moments."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, ilu ludzi, tyle opinii :D Jedni wolą trzymać przysłowiowy "kloc" aniżeli pada, a inni lubią lekki sprzęt ;]
A teraz wiadomośc dnia: na targach TGS''06 Sony pokazało... <werble> pudełka do PS3 xD
Karton jest rozmiarów tego od PS2 (Slim czy Normal? - tego nie wiem, ale raczej normal) i wygląda bardzo ładnie. na froncie ma zdjęcie leżącej konsoli (od przodu, ucięte mniej więcej w połowie). Pozostałe ściany pudełka to PS3 z różnych perspektyw, na jednej z nich jest PS3 z każdej strony. Na pudełku znajduje się też info, jaką wersję mamy w łapach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 08:21, Sita napisał:

No a panowie z Gamespot twierdzą że choć lekki to nema uczucia niesolidności, i jakos na miego
nienażekali.

To, że nie narzekali nie oznacza, że chwalili, czyli:

IGN: zmieszał SIXAXIS z błotem.
GameSpot: nie jest nim przerażony, ani zachwycony.

Więc w ogólnym rozrachunku wychodzi nieciekawie, tym bardziej, że o Dualu do PS2 większość serwisów wypowiadała się bardzo pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:44, RX-8 napisał:

Trochę nowych informacji o PLAYSTATION3 :D
1. Powiedzmy "goodbye" padowi DualShock, nie będzie DualShocka3. PoWiitajmy (:P) nowego
pada - SixAxis, bo taką nazwę nosi nowy controller będący ewolucją DS2.


Problem w tym, że pad ten nadal jest oparty na schemacie DualShocka. Ta konstrukcja ma 10 lat i w czasach gdy co 3 gra na konsole to FPS zwyczajnie jest przestarzała. Na tym kontrolerze nie da się wygodnie grać w strzelanki. Odrazu widać, że DS był planowany z myślą o bijatykach, platformerach i turowych RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 11:08, Sita napisał:

Wiesz kwestja gustu w moim przekonaniu np. w strzelanki sie gra na DS doskonale i nigdy nie
nażekałem na sterowanie.


Widać nigdy nie grałeś na X360, ten pad jest wręcz genialny, a pod względem wygody wyprzedza DS o kilka generacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie że grałem, ok jasne niegrałem długo tylko grałem sobie na Standie jak w USA byłem {pamiętam jak się usmiałem jak X360 miały wielką chłodziare zainstalowaną z tyłu}. I niepowiem dobry jest pad tylko tem krzyżak słąby, a ja zresztą wcale niewychwalam DS ja tylko mówie że w FPS gra dobrze. Ale jest jedna rzecz która w DS mnie strasznie denerwóje, a mianowicie "szkrzydełka" ja dla mnie mają za duży kąt, lepszy jest jak by był poprosyu proste a nie tak na poki odchodziły i po takim kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się