Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2006 o 18:55, des1og napisał:

To oznacza, że w Polsce za Wii zapłacimy co najmniej 1100-1200 zł. I teraz najlepsze

LT niedawno oświadczył, że cena nie będzie odbiegała od tej z UE, więc najbardziej prawdopodobne jest 999-1049zł, a np. Ultima ma pozostawić cenę "Wii+Wii Sports" na obecnym poziomie czyli 999zł.
Jak widać Wii dalej pozostanie o ok. 200zł tańsze niż X360, a do X360 (żeby na nim zagrać) będzie jeszcze potrzebna karta pamięci za 100zł i choć jedna gra za min. 149zł i już różnica wzrasta do 450zł:)
Czyli:
Wii-999zł
X3601449zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 20:12, 1602 napisał:

> To oznacza, że w Polsce za Wii zapłacimy co najmniej 1100-1200 zł. I teraz najlepsze
LT niedawno oświadczył, że cena nie będzie odbiegała od tej z UE, więc najbardziej prawdopodobne
jest 999-1049zł, a np. Ultima ma pozostawić cenę "Wii+Wii Sports" na obecnym poziomie czyli
999zł.
Jak widać Wii dalej pozostanie o ok. 200zł tańsze niż X360, a do X360 (żeby na nim zagrać)
będzie jeszcze potrzebna karta pamięci za 100zł i choć jedna gra za min. 149zł i już różnica
wzrasta do 450zł:)
Czyli:
Wii-999zł
X3601449zł


Cena 999 zł dotyczy chyba tylko pre-orderów, gracze, którzy zdecydują się na zakup Wii po premierze pewnie zapłacą około 1100 zł. A poza tym do Wii również trzeba dokupić kartę pamięci, no i przydałaby się jakaś gra, bo w te Wii Sports to raczej za długo nie pograsz, bowiem WS to bardziej reklamówka pokazująca możliwości pilota niż pełnoprawna gra. Tak więc po zsumowaniu tego wszystkiego wyjdzie coś koło 1400 zł. Gry na Wii również nie będą należeć do tanich, poza tym trzeba mieć na uwadze fakt, że Xbox 360 jest już na rynku od roku i gry na tę konsolę powoli zaczynają tanieć, tak więc jest duże prawdopodobieństwo, że za tytuły na Wii zapłacimy więcej niż za gierki na Xpudło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 19:56, PsychoMan napisał:

Jedyną zaletą tej ceny jest to że N będzie rzeczywiście zarabiać na konsoli, podczas gdy Sony
i MS dopłacają do konsol odbijając sobie na grach. Gdzie tu plusy? Proste, Wii będzie tanieć
szybciej niż pozostałe next-geny. Wg. mnie już w przyszłe wakacje cena będzie rowna lub nizsza
od 200$ (w Europie oczywiście 200Euro). Taka cena została ustalona ze względu na Święta i sporo
osob ktore napaliło się na Wii kupi ją w tym roku nie patrząc na cenę, potem stanieje.


Po części masz rację, ale pod warunkiem, że opisujesz sytuację na świecie, a nie w naszym kraju. Ja uważam, że w Polsce Wii raczej się nie przyjmie, większość graczy wybierze X''a 360, konsolę kosztującą tyle samo co Wii, ale oferującą znacznie ładniejszą grafikę. Oczywiście w Polsce jest grupa fanboyów Nintendo, którzy kupią Wii bez względu na jego cenę, ale jest to tylko drobny procent całej społeczności polskich graczy. Moim zdaniem N nie ma co liczyć na osiągnięcie w Polsce jakiś dużych zysków ze sprzedaży swojej nowej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 20:34, des1og napisał:

Po części masz rację, ale pod warunkiem, że opisujesz sytuację na świecie, a nie w naszym kraju.
Ja uważam, że w Polsce Wii raczej się nie przyjmie, większość graczy wybierze X''a 360, konsolę
kosztującą tyle samo co Wii, ale oferującą znacznie ładniejszą grafikę. Oczywiście w Polsce
jest grupa fanboyów Nintendo, którzy kupią Wii bez względu na jego cenę, ale jest to tylko
drobny procent całej społeczności polskich graczy. Moim zdaniem N nie ma co liczyć na osiągnięcie
w Polsce jakiś dużych zysków ze sprzedaży swojej nowej konsoli.


Ja powiem o sobie, chcę kupić Wii ze względu tylko i wyłącznie innowacyjności, wachałem się nad wybraniem X360, przez...2minuty, potem stwierdziłem że ja wcale nie chcę konsoli, ja chcę Wii :) I sądzę że dużo jest w Polsce graczy ktorzy generalnie wolą PC, ale jak jest możliwość posiadania czegoś takiego, to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 20:26, des1og napisał:

gracze, którzy zdecydują się na zakup Wii po premierze pewnie zapłacą około 1100 zł.

Już pisałem, że LT oświadczył iż cena Wii w Polsce nie będzie odbiegała od ceny w UE czyli można się spodziewać 999zł-1049zł tym bardziej, że np. GameCube w Polsce był droższy o ok. 50zł niż w krajach UE do których polska się nie zaliczała, więc z Wii może być tylko lepiej.

Dnia 27.09.2006 o 20:26, des1og napisał:

A poza tym do Wii również trzeba dokupić kartę pamięci

Nie do Wii nie będzie potrzebna karta pamięci, ponieważ będzie wbudowana wewnętrzna pamięć, która na początek z pewnością wystarczy.

Dnia 27.09.2006 o 20:26, des1og napisał:

no i przydałaby się jakaś gra, bo w te Wii Sports to raczej za długo nie pograsz, bowiem WS to bardziej reklamówka pokazująca możliwości pilota niż pełnoprawna gra.

Dla mnie Wii Sports jest pełnoprawną grą, bo np. dawno temu kupiłem Golf za który zapłaciłem normalną cenę, a Wii Sports oferuje pięć gier sportowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie i na dobry początek taka gra jest bardzo miłym dodatkiem nie wymagającym od gracza dodatkowych kosztów by wypróbować konsolę w przeciwieństwie do np. X360 gdzie za 1200zł dostaniemy sprzęt na którym nawet nie pogramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie kilka dni a tu wypadł X06. Lineup zapowiada się znakomicie. Rare ogłosiło rozpoczęcie prac nad Banjo-Kazooie 3. W moim odczuciu jest to jedna z najlepszych serii platformówek, dorównująca Crash Bandicoot, Mario, Jak & Daxter. Ja jako fan platformówek nie mogę usiedzieć w miejscu. Mam nadzieję, że odpowiedź Naughty Dog będzie ostra:D Z ciekawszych rzeczy należy dodać jeszcze nowe trailery Assassin''s Creed , R6:Vegas oraz SC:DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:27, SD4HJ napisał:

>

Czy ma ktos tutaj konsole xxbox 360!?!?!?!?!?!??! pytam po raz 100000 napewno ktos ma skoro
tak gadacie o niej, i czym ie rozni werjs core od premium

ja mam x360 kupionego w stanach , ale jescze w niego nie grałem bo kabel od zasilacza nie pasuje do polskiego gniazda
ps.shinian jakie masz giery i jak sie konsolka prezentuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 20:50, barteg napisał:

> >
>
> Czy ma ktos tutaj konsole xxbox 360!?!?!?!?!?!??! pytam po raz 100000 napewno ktos ma
skoro
> tak gadacie o niej, i czym ie rozni werjs core od premium
ja mam x360 kupionego w stanach , ale jescze w niego nie grałem bo kabel od zasilacza nie pasuje
do polskiego gniazda
ps.shinian jakie masz giery i jak sie konsolka prezentuje ?


A niebędziesz mniał problemów ze sciąganiem gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:10, barteg napisał:

Czy polskie gry nie beda chodziły na amerkańskim Xboxsie !?!?!


No niedam sobie głowy obciąć ale z tego co wiem X360 ma regionalne zabezpieczenia, więc gry z europy nieruszą na amerykańskim X360. Możesz albo sprowadzać gry z USA, albo możesz wybrać droge troszke mniej "moralną"...

Ale z zabezpieczeniami głowy urwac niedam shinian ja będzie to ci na 100% powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:10, barteg napisał:

Czy polskie gry nie beda chodziły na amerkańskim Xboxsie !?!?!


<Mam nadzieję, że mówisz o x360> To zależy które. Microsoft dał możliwość zakładania blokad regionalnych developerom. Tylko od nich zależy czy dana gra jesr region free czy posiada blokadę regionalną. Tutaj masz listę gier oraz strefy w których można je odpalić. http://www.xbox-sky.com/xbox360_regional_compatibility_guide/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam konsole X-box360 premium mam kilka gier ktore chcialbym nagrac na twardy dysk tak samo jest z muzyka a nie mam pojecia jak to zrobic-wytlumaczcie mi to jakos bo nie kumajet tego wogole:)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 09:34, nellro napisał:

Witam mam konsole X-box360 premium mam kilka gier ktore chcialbym nagrac na twardy dysk tak
samo jest z muzyka a nie mam pojecia jak to zrobic-wytlumaczcie mi to jakos bo nie kumajet
tego wogole:)


A po co chcesz nagrywać gry na X360 na dysk konsoli? Tym właśnie różnią się gry konsolowe od PCtowych, że odpalasz je z płyty a nie instalujesz...

Co do muzyki - wkładasz płytę Audio CD do konsoli i rippujesz muzykę na dysk twardy. Możesz też streamować muzykę z komputera PC lub podłączyć do X360 swój odtwarzacz mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to mi chodzi ze nie wiem jak sie rpiuje podlanczam mp3 player wszystko gra ale nie umiem zgrac muzyki z mp3 na dysk konsoli-jak wiesz jak to sie robi to m napisz mi dokladnie:)co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 10:48, nellro napisał:

no wlasnie o to mi chodzi ze nie wiem jak sie rpiuje podlanczam mp3 player wszystko gra ale
nie umiem zgrac muzyki z mp3 na dysk konsoli-jak wiesz jak to sie robi to m napisz mi dokladnie:)co
i jak


Z tego co pamiętam, to na x360 jest jakieś zabezpieczenie chroniące przed kopiowaniem utworów muzycznych w pewnych formatach na HDD konsoli. Może to są właśnie mp3? Najwygodniej jest postawić sieć domową i podłączyć do niej x360. Ściągasz nakładkę na XP z SP2 i możesz wtedy korzystać z funkcji media center- streamować muzykę bezpośrednio z PC. Rozwiązanie wygodne, a co najważniejsze nie zżera HDD konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Jestem posiadaczem amerykańskiej wersjii x360 i kabel zasilacza nie pasuje do pl. gnazda. Znacie może sklep gdzie można zakupić przejściowkę lub polską wersję zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 21:31, LuQeMaStEr napisał:

Mam pytanie:
Jestem posiadaczem amerykańskiej wersjii x360 i kabel zasilacza nie pasuje do pl. gnazda. Znacie
może sklep gdzie można zakupić przejściowkę lub polską wersję zasilacza?


Ja mam Game Boya Advance z USA i miałem ten sam problem do zasilacza, ale w końcu udało mi sie zdobyć specjalny konwerter, zwykła prejściówk niewystarczy {musi być specjalny poniewac w USA oprócz innych bolców jest inne napięcie w gnazdkach, w USA 120V a u nas 240V} tylko niestety niepamiętam gdzie to dostałem, popytaj a jakimś Media Markecie lub czymś takim. Zasilacz od europejskiego X360 niejetem pewien czy będzie działał bez szkody dla konsoli z USA.

Urządzonko wygląda miejwięcej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 21:31, LuQeMaStEr napisał:

Mam pytanie: /.../


Zaraz przecież zasilacz do x360 składa się z 2 części: ''cegiełk''i z wtyczką do x360 oraz z kablem łączącym gniazdko i cegiełkę. Wystarczy więc chyba wymienić tylko ten kabel. A taki to już dostaniesz w każdym sklepie komputerowym, bo identycznymi doprowadza się napięcie do zasilaczy w PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się