Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Hm... Czyli mówisz, że jest pad z X360 jest dobry? Jak tak na niego patrzę, to nie umiem sobie wyobrazić jak muszę wyginać dłoń aby jeden grzybek mieć na dole pod prawym kciukiem i drugi jakoś u góry z lewej strony... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:07, Falconer napisał:

Hm... Czyli mówisz, że jest pad z X360 jest dobry? Jak tak na niego patrzę, to nie umiem
sobie wyobrazić jak muszę wyginać dłoń aby jeden grzybek mieć na dole pod prawym kciukiem
i drugi jakoś u góry z lewej strony... :P


Miałeś go kiedyś w ręku? ;)
Mnie dłonie same układają się tak, że kciuki leżą na gałkach, palce wskazujące na triggerach a pozostałe trzy obejmują pada. Kontroler jest naprawdę wygodny i chyba jednak postawiłbym go nieco wyżej niż ten od Sony, mimo że przez jakieś 10 lat sądziłem, że to właśnie Japończycy stworzyli pada idealnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:07, Falconer napisał:

Hm... Czyli mówisz, że jest pad z X360 jest dobry? Jak tak na niego patrzę, to nie umiem
sobie wyobrazić jak muszę wyginać dłoń aby jeden grzybek mieć na dole pod prawym kciukiem
i drugi jakoś u góry z lewej strony... :P


Najpierw miałem XO, potem go sprzedałem po czasie i kupiłem PS3. I szczerze mówiąc pad od Xboxa nie jest zły, jednak ten klasyczny pad od Playstation to jest to, co daje radę naprawdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 20:13, Klimos napisał:

Mnie dłonie same układają się tak, że kciuki leżą na gałkach, palce wskazujące na triggerach
a pozostałe trzy obejmują pada. Kontroler jest naprawdę wygodny i chyba jednak postawiłbym
go nieco wyżej niż ten od Sony, mimo że przez jakieś 10 lat sądziłem, że to właśnie Japończycy
stworzyli pada idealnego.


Jak masz jakieś połamane dłonie, to się nie dziwię... :P

A tak na poważnie - dzięki za informacje. Moje obawy okazały się bezpodstawne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:18, Falconer napisał:

Jak masz jakieś połamane dłonie, to się nie dziwię... :P

Połamane to mam nogi. Znaczy może nie nogi a nogę i nie połamaną, ale za to w gipsie :P

Dnia 05.05.2008 o 20:18, Falconer napisał:

A tak na poważnie - dzięki za informacje. Moje obawy okazały się bezpodstawne. :)

Spróbuj sam, leży jak ulał ;) Tylko może nie ten ze stojaka z supermarketu, bo przynajmniej dla mnie są one mocowane za nisko i zbyt sztywno, przez co nie ma pełnej swobody złapania go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:46, michu96 napisał:

A ja mam takie pytanie :

Co muszę zakupić by mieć w PS3 internet ? (Jak zakupie Pleja )


Nic nie musisz kupować, PS3 ma wbudowaną kartę sieciową, dzięki czemu jeśli masz bezprzewodowy router to nie ma żadnych problemów z połączeniem. Jeśli owego nie posiadasz, to w zestawie dołączany jest kabel Ethernet, za pomocą którego podłączysz swoją konsolę do internetu.

Dnia 05.05.2008 o 20:46, michu96 napisał:

Co mi da internet w PS3 ? :)


Masę możliwości m.in. dostęp do internetowego sklepu Playstation Store, będziesz mógł ściągać z niego dema, tapety, trailery itd. Następnie będziesz mógł grać w gry z innymi graczami przez sieć, rozmawiać z nimi, czatować. Możliwości jest bardzo dużo, a co najważniejsze wszystko to jest DARMOWE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:49, Samurai Nobuke napisał:

> A ja mam takie pytanie :
>
> Co muszę zakupić by mieć w PS3 internet ? (Jak zakupie Pleja )

Nic nie musisz kupować, PS3 ma wbudowaną kartę sieciową, dzięki czemu jeśli masz bezprzewodowy
router to nie ma żadnych problemów z połączeniem. Jeśli owego nie posiadasz, to w zestawie
dołączany jest kabel Ethernet, za pomocą którego podłączysz swoją konsolę do internetu.

> Co mi da internet w PS3 ? :)

Masę możliwości m.in. dostęp do internetowego sklepu Playstation Store, będziesz mógł
ściągać z niego dema, tapety, trailery itd. Następnie będziesz mógł grać w gry z innymi
graczami przez sieć, rozmawiać z nimi, czatować. Możliwości jest bardzo dużo, a co najważniejsze
wszystko to jest DARMOWE ;)



Już się nie mogę doczekać Ps3 ! ;D

Aha a co jeszcze jest dostępnego w PS3 oprócz neta i gier ?
Powinienem wiedzieć wszystko co mi się przyda i może jeszcze te mniej ważne rzeczy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:53, michu96 napisał:

> > A ja mam takie pytanie :
> >
> > Co muszę zakupić by mieć w PS3 internet ? (Jak zakupie Pleja )
>
> Nic nie musisz kupować, PS3 ma wbudowaną kartę sieciową, dzięki czemu jeśli masz
bezprzewodowy
> router to nie ma żadnych problemów z połączeniem. Jeśli owego nie posiadasz, to
w zestawie
> dołączany jest kabel Ethernet, za pomocą którego podłączysz swoją konsolę do internetu.

>
> > Co mi da internet w PS3 ? :)
>
> Masę możliwości m.in. dostęp do internetowego sklepu Playstation Store, będziesz
mógł
> ściągać z niego dema, tapety, trailery itd. Następnie będziesz mógł grać w gry z
innymi
> graczami przez sieć, rozmawiać z nimi, czatować. Możliwości jest bardzo dużo, a
co najważniejsze
> wszystko to jest DARMOWE ;)
>
>


Już się nie mogę doczekać Ps3 ! ;D

Aha a co jeszcze jest dostępnego w PS3 oprócz neta i gier , a powinienem wiedzieć to co mi się przyda i może jeszcze te mniej ważne rzeczy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:46, michu96 napisał:

Co muszę zakupić by mieć w PS3 internet ? (Jak zakupie Pleja )

W sumie to nic - wystarczy, że masz już internet w domu doprowadzany zwykłym kablem sieciowym. W przypadku gdy będziesz chciał go dzielić na więcej niż jedno urządzenie (np. by z internetu jednocześnie mogły korzystać komputer i konsola), przyda Ci się switch/router. A jeszcze lepiej, router bezprzewodowy - wtedy PS3 możesz podłączać z pomocą sieci WiFi

Dnia 05.05.2008 o 20:46, michu96 napisał:

Co mi da internet w PS3 ? :)

Przede wszystkim granie na multiplayer, a także ściąganie dem, trailerów, dostęp do aktualizacji i patchy do gier i konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:55, michu96 napisał:

Już się nie mogę doczekać Ps3 ! ;D

Aha a co jeszcze jest dostępnego w PS3 oprócz neta i gier , a powinienem wiedzieć to
co mi się przyda i może jeszcze te mniej ważne rzeczy... :)


Cóż, to chyba wszystko. Wszystkie możliwości odkryjesz dopiero, jak już będziesz w posiadaniu PS3 ;) A zapewniam Cię, że będzie ich coraz więcej. Co prawda PS3 jest na rynku już od roku, ale rozwija się dynamicznie, jej poziom sprzedaży wzrasta (W Europie jest dominującym next-genem nie licząc Wii ;) ). Ważne jest to, że posiada czytnik Blu-Ray, większa pojemność - większe możliwości, ale to już pewnie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie: Czy na Xbox 360 Arcade (bez dysku) GTA IV chodziła by płynnie?
Pytam się głównie tych, którzy posiadają tą wersję, bo nie wiem czy warto ją kupować, a nie chce mi się czekać na kolejny zastrzyk gotówki, aby wziąść wersję Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:59, jcl99 napisał:

Witam.
Mam pytanie: Czy na Xbox 360 Arcade (bez dysku) GTA IV chodziła by płynnie?
Pytam się głównie tych, którzy posiadają tą wersję, bo nie wiem czy warto ją kupować,
a nie chce mi się czekać na kolejny zastrzyk gotówki, aby wziąść wersję Premium.


A to jest jakaś różnica między wersjami Arcade i Premium?
Mnie X360 korzysta z dysku tylko w momencie, gdy zapisuję i odczytuję stan gry.
A to chyba nie różnica czy robisz to na HDD, czy na Memory Unit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:55, michu96 napisał:

Aha a co jeszcze jest dostępnego w PS3 oprócz neta i gier , a powinienem wiedzieć to
co mi się przyda i może jeszcze te mniej ważne rzeczy... :)


Niedługo pojawi się usługa HOME, która ma zrewolucjonizowac całkowicie usługi internetowe PS3 :-) To tak w skrócie napisane co do HOME :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu z pewnych źródeł wyczytałem, że gry na X360 który posiada dysk chodzą szybciej (chodzi tutaj o kopiowanie plików na dysk). A jak z instalacjami gier z 256mb kartą pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:55, michu96 napisał:

Aha a co jeszcze jest dostępnego w PS3 oprócz neta i gier , a powinienem wiedzieć to
co mi się przyda i może jeszcze te mniej ważne rzeczy... :)


Możesz oglądać zdjęcia, słuchać muzyki, oglądać filmy bezpośrednio z dysku, czy te z płyty. Ponadto konsola nie ma kłopotu z rozpoznawaniem pamięci zewnętrznych typu karta od aparatu, czy pendrive :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:20, jcl99 napisał:

Poprostu z pewnych źródeł wyczytałem, że gry na X360 który posiada dysk chodzą szybciej
(chodzi tutaj o kopiowanie plików na dysk). A jak z instalacjami gier z 256mb kartą pamięci?


Może jakieś pliki tymczasowe są trzymane na dysku, nie znam odpowiedzi na tą kwestię.
Co do instalacji gier na karcie pamięci... Po pierwsze X360 to nie PS3 i tu gry się nie instalują, a przynajmniej ja jeszcze się z takimi nie spotkałem. Gdzieś chodziły plotki, że w niektórych tytułach będzie możliwość opjonalnej instalacji, by przyspieszyć loadingi pomiędzy poziomami itp., ale nie wiem czy jak do tej pory zostało to zrealizowane. Po drugie, wątpię by było to możliwe. Karta pamięci ma zbyt małą pojemność i USB jest zbyt wolne, by przełożyło się to na jakiekolwiek korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:13, Klimos napisał:

> Hm... Czyli mówisz, że jest pad z X360 jest dobry? Jak tak na niego patrzę, to nie
umiem
> sobie wyobrazić jak muszę wyginać dłoń aby jeden grzybek mieć na dole pod prawym
kciukiem
> i drugi jakoś u góry z lewej strony... :P

Miałeś go kiedyś w ręku? ;)
Mnie dłonie same układają się tak, że kciuki leżą na gałkach, palce wskazujące na triggerach
a pozostałe trzy obejmują pada. Kontroler jest naprawdę wygodny i chyba jednak postawiłbym
go nieco wyżej niż ten od Sony, mimo że przez jakieś 10 lat sądziłem, że to właśnie Japończycy
stworzyli pada idealnego.

Powracając do pada - rzeczywiście pad do 360 jest świetny. Palce same układają się na gałkach, super ergonomiczny kształt, świetne tiggery. Brakuje tylko chłodzenia na ręce, ale to jest w Logitech Chillstream, który jest imo gorszy. Przedtem też myślałem, że DualShock jest najlepszy, ale pad do X0 to zmienił moje zdanie. Sixaxis w porównaniu do pada z konsoli Microsoftu gorszy, ze względu na brak wibracji (poprawione w DualShocku 3) i dziwne tiggery no i można się jeszcze doczepić do kształtu pada. Mimo wszystko posiada czujnik ruchu, ale ma on zostać wprowadzony także do pada od Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:34, hugoo napisał:

> > Hm... Czyli mówisz, że jest pad z X360 jest dobry? Jak tak na niego patrzę,
to nie
> umiem
> > sobie wyobrazić jak muszę wyginać dłoń aby jeden grzybek mieć na dole pod prawym

> kciukiem
> > i drugi jakoś u góry z lewej strony... :P
>
> Miałeś go kiedyś w ręku? ;)
> Mnie dłonie same układają się tak, że kciuki leżą na gałkach, palce wskazujące na
triggerach
> a pozostałe trzy obejmują pada. Kontroler jest naprawdę wygodny i chyba jednak postawiłbym

> go nieco wyżej niż ten od Sony, mimo że przez jakieś 10 lat sądziłem, że to właśnie
Japończycy
> stworzyli pada idealnego.
Powracając do pada - rzeczywiście pad do 360 jest świetny. Palce same układają się na
gałkach, super ergonomiczny kształt, świetne tiggery. Brakuje tylko chłodzenia na ręce,
ale to jest w Logitech Chillstream, który jest imo gorszy. Przedtem też myślałem, że
DualShock jest najlepszy, ale pad do X0 to zmienił moje zdanie. Sixaxis w porównaniu
do pada z konsoli Microsoftu gorszy, ze względu na brak wibracji (poprawione w DualShocku
3) i dziwne tiggery no i można się jeszcze doczepić do kształtu pada. Mimo wszystko posiada
czujnik ruchu, ale ma on zostać wprowadzony także do pada od Xboxa.


Ja nie wiem :D - nawet uznany za najlepszy na swiecie i kopiowany na umor ksztalt pada ci nie pasi - co za czasy.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:09, Reizel napisał:

> @Child, pod względem karty graficznej nie ustępuje, PS3 jest w tyle ;)

Jak wydawcy nie umieją programować gier to potem ludzie mówią ze PS3 ma bebechy z Pegazusa...
To tak apropo... ;)

Dokładnie o to chodzi że programiści nie są jeszcze w stanie pisać gier na PS3 jest to za trudne dla nich i w tym tkwi problem. Na każdym z forum o konsolach to wyczytasz że PS3 jest za po prostu jest za dobre tz. konsola może oferować grafikę jakiej jeszcze nie było tylko problem żeby napisać grę pod nią potrzeba dużo czasu i tu jest pies pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się