Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mam jeszcze pytanko oddnośnie xboxa. Bo jak odpalałem gry jeszcze nie w moim pokoju, a w salonie na 42" LCD GERICON (telewizor w moim domu, żeby nie było:) to gry wyglądały lepiej niż na moim 32" LCD SAMSUNG''u. Dodam, że oby dwa telewizory nadają z tą samą częstotliwością, a mianowicie 1080i. Pozwolę sobie jeszcze dodać, że mój samsung ma 50hz, a tv w salonie ma powyżej 60hz(nie pamiętam dokładnie). Czego to jest przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Mass Effect: rzeczywiście jest takie genialne jak wszędzie piszą? Bo lubię klimaty Star Wars, ale KOTOR wkurzał mnie turowością (nienawidzę turówek). Czy Mass Effect też jest turowe? I czy świat można sobie swobodnie zwiedzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:44, syriusz.b napisał:

hmm generalnie jest nie za dobrze, bo konsola leży poziomo, a na dodatek w "zamkniętym",
że tak powiem miejscu... Najlepiej by było, żebyś na czas gry stawiał konsole na ziemi,
albo na tym stoliku, czy co to przed TV, a po grze chował tam na półkę - ja tak robiłem
przez długi okres czasu :)


Czyli mam wystawić konsole na zewnątrz, ja? Ale z tym, że konsola leży poziomo to źle to już nie zrozumiałem. Myślałem i czytałem i oglądałem, że jak konsola położona w pionie to płyty się rysują, a po zatym jak się ją pionowo kładzie to wentylator jest od dołu i wtedy to już wogóle x nie oddyycha :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:54, Rumcajs52 napisał:

>
Masz starego xboxa, więc on nie nadaje obrazu w 1080p.
Więc na większym TV gorzej widać. Nie da rady.


Mój xbox nadaje obraz w 1080p ale moje telewizory nie obsługują Full HD (GERICON był kupowany kilka lat temu, a narazie nowy telewizor mi nie potrzeba)więc ustawiam na 1080i (ale podkreślam, mam możliwość ustawienia 1080i) i właśnie piszę, że na większym tv gry wyglądają ładniej. Przeczytaj jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:54, Rumcajs52 napisał:

Masz starego xboxa, więc on nie nadaje obrazu w 1080p.

Każdy Xbox może nadawac obraz w 1080p. Wystarczy aktualizacja dashboarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:58, Qbasmok007 napisał:

(...)


Czyli tak - masz telewizory z HD Ready, a w ustawieniach włączyłeś tryb 1080p - Full HD.

Nie dziw się więc, że na tym większym wygląda gorzej - rozdzielczość musi zostać "systemowo podbita", poza tym większy ekran - większy obraz do wygenerowania. Grałem ostatnio na 40" Full HD Samsungu z podłączoną PeeS Trójką kablem HDMI i z bliska obraz był niezaciekawy - wiadomo, pixeloza. Z daleka natomiast - 4m prezentował się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 19:55, Qbasmok007 napisał:

Czyli mam wystawić konsole na zewnątrz, ja? Ale z tym, że konsola leży poziomo to źle
to już nie zrozumiałem. Myślałem i czytałem i oglądałem, że jak konsola położona w pionie
to płyty się rysują, a po zatym jak się ją pionowo kładzie to wentylator jest od dołu
i wtedy to już wogóle x nie oddyycha :]


Konsola na zewnątrz podczas gry - jeśli masz płytki (kafelki, czy jak to można jeszcze nazwać) to mega fajnie i kładź poziomo (ja tak miałem i konsola w ogóle się nie grzała!), a jeśli dywan to lepiej kłaść na stoliku, albo przynajmniej na czymś płaskim i nie tak miękkim.
Co do poziomo, czy pionowo to nie każda konsola w pionie rysuje płyty - zależy od Xboxa musisz sam sprawdzić - mój napęd np. nie rysuje płyt...
Zaś co do chłodzenia to z doświadczenia (mało mnie interesuje w sumie, gdzie mam wentylatory w konsoli - ma działać :p) to u mnie to wygląda tak, że jak konsola leży na półce poziomo to nagrzewa się tył i po chwili od ciepła nagrzewa się sama półka, która w efekcie grzeje ci dodatkowo spód konsoli... A jak masz postawioną konsolkę w pionie to wtedy grzeje się tylko tył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Kolejna osoba nie umnie czytać. Nie napisałem, że ustawiłem na 1080p i nie napisałem, że na większym tv obraz wygląda gorzej ! Pisałem, że rozdzielczość ustawiałem na 1080i na obydwu telewizorach. Naspiałem, że na większym wygląda LEPIEJ. Nie wiem co jest nie tak ;/ Obarz wygląda gorzej na mniejszym tv niz na większym, mimo iż mają ustawioną taką samą częstotliwość. To jak z tyym jest >?< :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:06, Qbasmok007 napisał:

Ludzie! Kolejna osoba nie umnie czytać. Nie napisałem, że ustawiłem na 1080p i nie napisałem,
że na większym tv obraz wygląda gorzej ! Pisałem, że rozdzielczość ustawiałem na 1080i
na obydwu telewizorach. Naspiałem, że na większym wygląda LEPIEJ. Nie wiem co jest nie
tak ;/ Obarz wygląda gorzej na mniejszym tv niz na większym, mimo iż mają ustawioną taką
samą częstotliwość. To jak z tyym jest >?< :P


generalnie lepiej ustawić 720p, niż 1080i (1080 "i" i "p" to nie to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądrze gadasz... mi też się konsola grzeje w tej małej półecce jak cholera. Może na focie nie widać, czy półka jest duża czy mała, ale po 2,3h grania jest ciepła. A jaką masz wersję xboxa ? Będę musiał konsole wystawić :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:09, Qbasmok007 napisał:

Mądrze gadasz... mi też się konsola grzeje w tej małej półecce jak cholera. Może na focie
nie widać, czy półka jest duża czy mała, ale po 2,3h grania jest ciepła. A jaką masz
wersję xboxa ? Będę musiał konsole wystawić :}

premium bez HDMI z roku 2006, czyli "mega, hiper, uber awaryjne..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 20:08, syriusz.b napisał:


generalnie lepiej ustawić 720p, niż 1080i (1080 "i" i "p" to nie to samo)


Nie twierdze, że 1080i i 1080p to to samo. A czemu ustawić lepiej ustawić 720p niż 1080i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 18:53, Wojman napisał:

Chamstwa na tym forum nie tolerujemy. Degrad -1

Rumcajs52 Od upominania uzytkownikow sa moderatorzy. Po prostu jak widzisz, ze
cos jest nie tak to daj nam znac. A my juz sie sprawa zajmiemy.

Sory ale czy tek kolo "L33T" po co pisze coś o inteligencji jakbym chciał napisać na tamtym forum to bym napisał ale zadałem pytanie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:11, Qbasmok007 napisał:

Nie twierdze, że 1080i i 1080p to to samo. A czemu ustawić lepiej ustawić 720p niż 1080i
?


hmm ja tam mega się nie znam na tym, ale kiedyś czytałem obszerny artykuł, który wszystkie te 720, 480 i "i" i "p" tłumaczył i generalnie z niego wynikało, że 720p, a 1080i to praktycznie to samo, tylko że to pierwsze wygląda troszeczkę lepiej... Również, gdy pytałem kiedyś na jakimś forum (nie wiem nawet, czy to nie tu było :p) to wszyscy mówili, żebym dawał 720p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 20:12, syriusz.b napisał:


hmm ja tam mega się nie znam na tym, ale kiedyś czytałem obszerny artykuł, który wszystkie
te 720, 480 i "i" i "p" tłumaczył i generalnie z niego wynikało, że 720p, a 1080i to
praktycznie to samo, tylko że to pierwsze wygląda troszeczkę lepiej... Również, gdy pytałem
kiedyś na jakimś forum (nie wiem nawet, czy to nie tu było :p) to wszyscy mówili, żebym
dawał 720p :)


A jaką masz wersję xboxa ? Na jakim tV grasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:15, Qbasmok007 napisał:

A jaką masz wersję xboxa ? Na jakim tV grasz ?


pisałem ci już jaką mam wersje :p Premium bez HDMI z 2006 roku...

obecnie gram na monitorze 22 calowym, ale przez rok grałem na Sony Bravia 32 cale HD Ready :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:16, syriusz.b napisał:

pisałem ci już jaką mam wersje :p Premium bez HDMI z 2006 roku...

obecnie gram na monitorze 22 calowym, ale przez rok grałem na Sony Bravia 32 cale HD
Ready :)


Pisałeś , taaa ? To sory głupi jestem :D
A czemu zmieniłeś "miejscówkę" ? C:

Czemu napisałeś, że super hiper awaryjne ? Ja też mam bez HDMI i jakoś idzie ... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:20, Qbasmok007 napisał:

Pisałeś , taaa ? To sory głupi jestem :D
A czemu zmieniłeś "miejscówkę" ? C:

Czemu napisałeś, że super hiper awaryjne ? Ja też mam bez HDMI i jakoś idzie ... :]


zmieniłem, bo po prostu 32 cale były na dole w dużym salonie (a ja lubię grać blisko tv), a monitor mam u siebie w pokoju :)

mówi się, że modele z 2006 roku są najbardziej awaryjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 20:20, Qbasmok007 napisał:

Czemu napisałeś, że super hiper awaryjne ? Ja też mam bez HDMI i jakoś idzie ... :]

W tych wersjach jest starszy model płyty głównej. Rzekomo te starsze są cholernie awaryjne. Ale są ludzie, którzy nie mają kłopotu ze starszym modelem.

PS Może ktoś odpowiedziec mi na wcześniejsze pytanie?

"Mam pytanie co do Mass Effect: rzeczywiście jest takie genialne jak wszędzie piszą? Bo lubię klimaty Star Wars, ale KOTOR wkurzał mnie turowością (nienawidzę turówek). Czy Mass Effect też jest turowe? I czy świat można sobie swobodnie zwiedzac?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się