Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

No cóż... fajnie widzieć, że zaczyna wychodzić co raz więcej gier po polsku na konsole, a zwłaszcza RPG w których ważne jest zrozumienie fabuły i mamy już np. Assassin''s Creed (wiem, że to nie RPG). No i dwa, ze aktualnie mój komputer służy mi tylko do korzystania z Internetu. Nie mam szans na odpalenie nowszych gier, a w nich samych zatrzymałem się na 2005 roku. Jak kupię Xboxa, to będę miał dostęp do nowości, bez martwienia się o konfigurację sprzętową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2008 o 09:49, Klimos napisał:

Czy to złącze HDMI jest naprawdę warte aż 500 złotych ?!
Przy zakupach na allegro można zjechać nieco z ceną: z 50 zł na konsoli, 100 zł na dysku
i 50 zł na kablu. Nadal jednak pozostaje 300 PLN różnicy. Gdybym nie miał X360 i teraz
miałbym kupować, bez wahania brałbym Premium po obniżonej cenie.


No nie tylko bo Premium z HDMI ma poprawione chłodzenie, inna płytę główną i zasilacz inny i dzięki temu jest mniej awaryjny od wersji bez HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 09:49, Klimos napisał:

Ceny ze sklepów (ultima lub gram.pl - gdzie taniej):
Arcade + Dysk 20GB + kabel HD AV component = 777 + 389 + 115 = 1281 PLN
Premium bez HDMI = 799 PLN
Czy to złącze HDMI jest naprawdę warte aż 500 złotych ?!
Przy zakupach na allegro można zjechać nieco z ceną: z 50 zł na konsoli, 100 zł na dysku
i 50 zł na kablu. Nadal jednak pozostaje 300 PLN różnicy. Gdybym nie miał X360 i teraz
miałbym kupować, bez wahania brałbym Premium po obniżonej cenie.

Ale Premium z HDMI kosztuje 1039 zł (na wirtusie kupowałem go ostatnio za tyle) więc to jest jakieś 240 zł przy tej cenie co podałeś co przy zmniejszonym ryzyku wystąpienia RRoD i polepszonym chłodzeniu i płycie głównej dla mnie przesądza sprawę co do opłacalności droższej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 10:54, knopfler napisał:

> Ceny ze sklepów (ultima lub gram.pl - gdzie taniej):
> Arcade + Dysk 20GB + kabel HD AV component = 777 + 389 + 115 = 1281 PLN
> Premium bez HDMI = 799 PLN
> Czy to złącze HDMI jest naprawdę warte aż 500 złotych ?!
> Przy zakupach na allegro można zjechać nieco z ceną: z 50 zł na konsoli, 100 zł
na dysku
> i 50 zł na kablu. Nadal jednak pozostaje 300 PLN różnicy. Gdybym nie miał X360 i
teraz
> miałbym kupować, bez wahania brałbym Premium po obniżonej cenie.
Ale Premium z HDMI kosztuje 1039 zł (na wirtusie kupowałem go ostatnio za tyle) więc
to jest jakieś 240 zł przy tej cenie co podałeś co przy zmniejszonym ryzyku wystąpienia
RRoD i polepszonym chłodzeniu i płycie głównej dla mnie przesądza sprawę co do opłacalności
droższej wersji.


Coś drogo kupiłeś http://www.sklep.psxextreme.pl/product_info.php?products_id=3682 + darmowa przesyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie. Moje jest takie, że stare Premiumy są warte zakupu, w cenie 800 zł na Ultimie, czy 700 zł na gram.pl (chociaż ta oferta sie już chyba skończyła).
- złącze HDMI: brzmi fajnie, ale do zwykłego grania bez przyzwoitego telewizora Full-HD jakość obrazu na kablu VGA, czy HD component będzie bardzo zbliżona.
- RRoD: nie wiem czemu wszyscy boją się tego jak ognia; konsola się zepsuje? trudno, MS przyśle kuriera pod drzwi w obie strony, wymieni podzespoły, a wszystko to trwa poniżej 2 tygodni.
- Polepszone chłodzenie: znaczy po co to? żeby zmniejszyć sznasę RRoDa? patrz punkt wyżej
- inny zasilacz: stare też działają i to chyba wystarczy

EDIT:
1. Nie zapomnijcie doliczyć 100 zł na porządny kabel HDMI, bo takowy dołączany jest tylko do X360 Elite.
2. Ciekaw jestem ile tak naprawdę posiadaczy konsoli z HDMI korzysta z tego złącza, bo śledząc wątek od jakiegoś czasu, zauważyłem, że co chwila poajwia się pytanie o podłączenie X360 do monitora czy też zwykłego telewizora CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimos, konsole kupuje się na 5-7 lat i jeżeli dla kogoś przez ten czas wysyłanie co roku konsoli do serwisu nie jest problemem to ok. Jego sprawa. Ja jednak kupiłem sobie X''a w Austrii i strasznie się z tą kupą plastiku zżyłem. Dbałem o niego, ścierałem kurz, uważałem, żeby mi bydlak nie zdechł. A i tak zdechł. Wysłałem do rzekomego serwisowania i mi gnoje odesłali jakieś porysowane gówno od osoby, która zapewne się z tą konsolą w ogóle nie cackała. Mam je do dziś i nie mam już kompletnie szacunku już do tej szmaty. Owszem, można sobie na niej pograć, nie różni się tym od poprzedniej. Ale wg. mnie to troszkę to zbyt powierzchowne podejście ze strony Microsoftu, dla której konsola to konsola. Dla gracza jak wiadomo, rzecz nad którą przesiedzi się te kilkaset, kilka tysięcy godzin przestaje być już bezimiennym krzemem zamkniętym w skorupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 11:46, Klimos napisał:

1. Nie zapomnijcie doliczyć 100 zł na porządny kabel HDMI, bo takowy dołączany jest tylko
do X360 Elite.


Ile? Sam zakupiłem kabelek za 120zł po czym na forum psx extreeme zostałem wyśmiany, ze do dobrego obrazu wystarcza kabel za 20-30zł. Tak mówił iejaki juchy, który ma serwis pogwarancyjny.

Dnia 02.07.2008 o 11:46, Klimos napisał:

2. Ciekaw jestem ile tak naprawdę posiadaczy konsoli z HDMI korzysta z tego złącza, bo
śledząc wątek od jakiegoś czasu, zauważyłem, że co chwila poajwia się pytanie o podłączenie
X360 do monitora czy też zwykłego telewizora CRT.


Jak wyżej, mam podlączony kabelkiem HD do tv lcd hd ready i troche sie zawiodłęm po przesiadce ze zwykłego kabelka, ale faktycnzie jest ładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do 1. próbowałem tego już i niestety nic, pokombinuję. Co do 2 to gdzie to jest, musisz mi to wytłumaczyć łopatologicznie, niestety. gdy już jestem zalogowany, gdzie to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie odnośnie PS3 i internetu. Internet mam z sieci osiedlowej, a tam jest on dostępny dla jednego PC - tzn. znają prawdopodobnie Twój adres fizyczny PC i jak podłączasz PS3 to i tak nie masz neta, mimo że na komputerze internet jest. Jakiś pomysł jak to obejść? Może podłączyć PS3 do komputera i tak mieć internet? To jakoś pomoże? Od razu mówię że chyba żadnej dodatkowej karty sieciowej nie mam, wyjście na ten charakterystyczny kabelek od internetu jest jedno i jest zajęte. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki kabel daje najwyższą jakośc przy podłączeniu xbox 360 do zwykłego TV I jaki jest spadek jakości w porównaniu do HDMI ??? Tylko tak uczciwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi na myśl przychodzi to kupić Wi-Fi USB Access Point i do kompa, potem komputer skonfigurować z konsolą bezprzewodowo i można śmigać. Ale musisz się liczyć z tym, że aby mieć neta w konsoli trzeba odpalić PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 15:49, radosiewka napisał:

/.../ Jakieś pomysły?


Współczesne routery radzą sobie z takim zabezpieczeniem bez problemów. Wystarczy, że w konfiguracji sklonujesz adres MAC swojego PC i to właśnie ten adres będzie widziany dla serwera obsługującego osiedlową sieć. A do routera podłączasz komputer, konsolę i co tam sobie zażyczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie jak do tej pory wszystko okej, nie zaobserwowałem niczego takiego, nie licząc spadków FPSów w menu, gdy gram w jakąś grę i braków ikon we Firendach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jak z tym kabelkiem do zwykłego TV ???

Witam mam pytanie jaki kabel daje najwyższą jakośc przy podłączeniu xbox 360 do zwykłego TV I jaki jest spadek jakości w porównaniu do HDMI ??? Tylko tak uczciwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic xboxa 360 w wersji Premium tej bez HDMI (nówka) za 600 zł ale boje się że sie popsuje co o tym sądzicie ???


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 19:55, ghos-t napisał:

Mam okazje kupic xboxa 360 w wersji Premium tej bez HDMI (nówka) za 600 zł ale boje się
że sie popsuje co o tym sądzicie ???

Warto. Jak za 600 zł to nawet bardzo warto. Nawet jak coś isę popsuje, to możesz wysłać do Microsoftu w ramach gwarancji 3-letniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się