Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

mam małe pytanko, mam zamiar kupić xbox360 i w sumie zależy mi na kasie ale chce kupić wersje premium i wolałbym kupić tą za 700 zł niż nowszą wersje za 1000 zł ale boje się awarii i w sumie w nowszej jest wejście hdmi czyli lepsza grafika więc czy warto ryzykować i kupić tańszą wersje czy lepiej wydać więcej i mieć spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:10, masterHADES napisał:

mam małe pytanko, mam zamiar kupić xbox360 i w sumie zależy mi na kasie ale chce kupić
(...)


W przypadku takiej inwestycji, która jednak swoje kosztuje, warto byłoby według mnie kupić nową wersję.

Co prawda różnica cenowa to aż 300 zł, ale mimo wszystko lepiej spać spokojnie, mając nowy model. Jest mniej awaryjny, a na dodatek ma wejście HDMI - przez nie konsola podpięta do telewizora z obsługą HD wyświetla obraz o rewelacyjnej jakości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2008 o 22:44, master matrox napisał:

Co prawda różnica cenowa to aż 300 zł, ale mimo wszystko lepiej spać spokojnie, mając
nowy model. Jest mniej awaryjny, a na dodatek ma wejście HDMI - przez nie konsola podpięta
do telewizora z obsługą HD wyświetla obraz o rewelacyjnej jakości!


HD Composite też wyświetla dobry obraz, ale zgadzam się. Chyba lepiej kupić nową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będzie wyglądał tak samo jak 20gb ponieważ ten będzie miał
układ graficzny procesor i ramy w jednym układzie
będzie to wersja slim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam - ostatnio przejrzałem trochę aukcji na ebay.com. Ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że gry można naprawdę często dostać za bardzo niewielką kwotę (Halo 3 za mniej niż 50 złotych?). Oczywiście nie są to oferty z Polski, tylko z innych krajów. Przesyłka kosztuje wtedy zazwyczaj od 12 złotych w górę.

I teraz zastanawiam się - czy kupowanie na zagranicznym ebay''u jest bezpieczne? Czy będą chcieli sprzedać grę Polakowi? Czy można z polskiego banku elektronicznie przelać pieniądze do na przykład angielskiego, niemieckiego czy amerykańskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się zanim coś napiszesz. Gdyby stworzyli wersję slim, to byłaby czysta zrzynka od Sony. A poza tym obudowa X360 i tak jest dosyć mała (wg. wielu nawet za) jak na sprzęt który jest w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T_T
jaka zrzynka
przecież wiele rzeczy jest pomniejszanych T_T
Ta jasne a co Pomniejszanie własnych produktów jest opatentowane?!
Zastanów się nad tym co mówisz
Będzie nowa wersja Xbox520 slim(520 =360)
z połączonym układem graficznym procesorem i ramami
Co pozwoli zmniejszyć wielkość konsoli
Poczytaj sobie opisy/newsy na necie to się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ofercie sprzedaży znajduje się linijka "Ships to". Jeżeli jest tam wyraz Europe lub Worldwide to możesz u takiej osoby spokojnie kupować. Jeżeli chodzi o przesyłkę pieniędzt to sporo różnych rachunków umożliwia przesyłkę pieniędzy na zagraniczne konta. Najbezpieczniej jest przez paypal. Poczytaj o nim, napewno przy okazji pojawią się szczegółowe oferty banków umożliwiających korzystanie z tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 10:28, HiSin napisał:

T_T

Nie płacz.

Dnia 10.07.2008 o 10:28, HiSin napisał:

jaka zrzynka
przecież wiele rzeczy jest pomniejszanych T_T

Sam powedziałeś, że będzie to wersja slim, a wątpię, żeby M$ chciał powielić nazwę swojego oponenta.

Dnia 10.07.2008 o 10:28, HiSin napisał:

Ta jasne a co Pomniejszanie własnych produktów jest opatentowane?!

Nie, tego nie powiedziałem. Chodziło mi konkretnie o nazwę.

Dnia 10.07.2008 o 10:28, HiSin napisał:

Zastanów się nad tym co mówisz

Ja się zastanowiłem.

Dnia 10.07.2008 o 10:28, HiSin napisał:

Będzie nowa wersja Xbox520 slim(520 =360)
z połączonym układem graficznym procesorem i ramami
Co pozwoli zmniejszyć wielkość konsoli
Poczytaj sobie opisy/newsy na necie to się dowiesz

Skąd masz to info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Microsoft pewnie nie ma zamiaru zmniejszyć swojego XBOX''a360 bo to i tak nie wpłynie na sprzedaż, więc po co? PS3 nie wiem po co pomniejszają, ale zawsze tak robią. A poza tym to microsoft to głównie marka komputerowa, a nie konsolowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:28, Dominik000 napisał:

Microsoft pewnie nie ma zamiaru zmniejszyć swojego XBOX''a360 bo to i tak nie wpłynie
na sprzedaż, więc po co?

Tego nie byłbym taki pewien. Gdyby wraz ze zmniejszeniem rozmiarów spadła cena, to na pewno sprzedaż poszłaby w górę.

Dnia 10.07.2008 o 11:28, Dominik000 napisał:

PS3 nie wiem po co pomniejszają, ale zawsze tak robią. A poza
tym to microsoft to głównie marka komputerowa, a nie konsolowa.

Dla mnie marki konsolowe to Nintendo i Sega. Sony jakiś czas na tym rynku już jest, ale bardzo dobrze pamiętam czasy gdy sceptycy głosili opinie podobne do Twojej obecnej o MS: Sony to marka audio-video, więc po co się pchają do gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2008 o 11:49, Klimos napisał:

> PS3 nie wiem po co pomniejszają, ale zawsze tak robią. A poza
> tym to microsoft to głównie marka komputerowa, a nie konsolowa.
Dla mnie marki konsolowe to Nintendo i Sega. Sony jakiś czas na tym rynku już jest, ale
bardzo dobrze pamiętam czasy gdy sceptycy głosili opinie podobne do Twojej obecnej o
MS: Sony to marka audio-video, więc po co się pchają do gier...

Ja podejrzewam, że ktoś wpadł na pomysł aby robić Play station i po prostu podczepił się pod SONY bo to porządna firma aby PS lepiej się prezentowało na rynku. Pod microsoft nikt się nie podczepił, oni sami wpadli na pomysł aby zrobić konkurencję dal Play station.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:03, HiSin napisał:

Xbox z nowym układem
ma mieć mniejsze koszty produkcji co za tym idzie mniejsza cena


Nie do końca. Mniejsze koszty produkcji mogą oznaczać mniejsze opłaty za transport i magazynowanie oczywiście jeżeli nowy X360 byłby mniejszym, albo kupowanie tych samych albo jeszcze tańszych komponentów. M$ wykorzysta moment kiedy wszyscy rzucą się na nowego Xboxa żeby nachapać jak najwięcej pieniędzy. Kiedy bum się skończy to dopiero wtedy obniżą znacząco cenę. Na pewno nie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:02, Dominik000 napisał:

Ja podejrzewam, że ktoś wpadł na pomysł aby robić Play station i po prostu podczepił
się pod SONY bo to porządna firma aby PS lepiej się prezentowało na rynku. Pod microsoft
nikt się nie podczepił, oni sami wpadli na pomysł aby zrobić konkurencję dal Play station.


To trochę inaczej wyglądało. W dużym skrócie:
Początkowo Sony współpracowało z Nintendo robiąc dla ich nowej konsoli czytnik CD. Następnie, jak to często bywa, firmy nie mogły dojść do porzumienia i Nintendo postanowiło pozostać przy cartridge''ach w swej najnowszej konsoli (N64). Sony natomiast, by nie zmarnowała się praca, którą wykonali, rozwinęli projekt dorabiając do czytnika konsolę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2008 o 13:24, Klimos napisał:

To trochę inaczej wyglądało. W dużym skrócie:
Początkowo Sony współpracowało z Nintendo robiąc dla ich nowej konsoli czytnik CD. Następnie,
jak to często bywa, firmy nie mogły dojść do porzumienia i Nintendo postanowiło pozostać
przy cartridge''ach w swej najnowszej konsoli (N64). Sony natomiast, by nie zmarnowała
się praca, którą wykonali, rozwinęli projekt dorabiając do czytnika konsolę ;-)

A to spryciarze. Stali się największą konkurencją dal byłego przyjaciela. Nie wiedziałem, że współpracowali z Nintendo, wiesz kiedy to było i jaka konsola miała czytnik CD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:37, Dominik000 napisał:

A to spryciarze. Stali się największą konkurencją dal byłego przyjaciela. Nie wiedziałem,
że współpracowali z Nintendo, wiesz kiedy to było i jaka konsola miała czytnik CD?


Polecam przeczytać ten artykuł: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation
Jest tam mniej więcej opisane jak i w jakich okolicznościach powstało pierwsze PS.

No i Klimos - gratuluję wiedzy, z ciekawości właśnie poszukałem dodatkowych faktów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się