Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Hej konsolowi wyjadacze! :-)
Zastanawiam się ostatnio nad kupnem konsoli. Rozważam:
X360 (ze względu na popularność i liczbę wydanych gier),
PS3 (bo ma ładną obudowę i... no właśnie, pozytywów jednak za nim mało stoi :/)
Wii (bzz bzz ciach - ta konsola ma Moc ;-], no i pograłoby się w nowe części przygód Samus Aran (te w Super Smash Bros też ;-P)).
Jako że wiekowy złom który służy za TV na pewno z konsolą się nie połączy, zostaje monitor. A właściwie monitory.
Mam LCD Benq FP92Wa oraz CRT (który stoi i się kurzy, stąd pomysł na wykorzystanie go) LG Flatron F700b
W kwestiach złącz jestem zupełnym laikiem, więc zrobiłem kopiuj-wklej z karty pewnego sklepu
Oba mają "1x 15pin D-Sub (VGA) [Wejście]". Moje pytanie brzmi, czy mógłbym podłączyć któryś z nich do którejś z wymienionych wyżej konsol i na jakiej zasadzie by się to odbywało i jakich przejściówek/kabli itd. wymagało.
Po zakupie konsoli pewnie zacząłbym ciułać forsę na jakieś telepudło, ale dopiero kiedy miałbym je z czym używać, bo generalnie z telewizora nie korzystam.
PS
Rozumiem, że w/w konsole są kompatybilne wstecznie, czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:04, skaybay napisał:

Oba mają "1x 15pin D-Sub (VGA) [Wejście]". Moje pytanie brzmi, czy mógłbym podłączyć
któryś z nich do którejś z wymienionych wyżej konsol i na jakiej zasadzie by się to odbywało
i jakich przejściówek/kabli itd. wymagało.


Xboxa 360 podłączysz do tych monitorów kupując kabel VGA. Żeby podłączyć do nich Playstation 3 będziesz potrzebował przejściówki VGA Box - tutaj koszt niestety wynosi dość dużo, bo około 200 zł. Co do Wii to nie jestem w stanie pomóc, ale chyba będzie tak samo jak z PS3.

Dnia 17.08.2008 o 23:04, skaybay napisał:

Rozumiem, że w/w konsole są kompatybilne wstecznie, czy się mylę?


X360 jest kompatybilny wstecz na określone tytuły, PS3 natomiast w wersji 40GB nie posiada wstecznej kompatybilności. Wersja 80GB, która nadchodzi wielkimi krokami w Europie też nie będzie jej posiadała. Wii jest kompatybilne wstecz.

Co do Twojego pytania - prześledź ten wątek i zrób analizę, która konsola spełni Twoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:43, master matrox napisał:

/ciach

X360 jest kompatybilny wstecz na określone tytuły, PS3 natomiast w wersji 40GB nie posiada
wstecznej kompatybilności. Wersja 80GB, która nadchodzi wielkimi krokami w Europie też
nie będzie jej posiadała. Wii jest kompatybilne wstecz.


Moja 80dziesiatka posiada kompatyblinosc wteczna wiec czyzbys sie mylil ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:53, krak2610 napisał:

Moja 80dziesiatka posiada kompatyblinosc wteczna wiec czyzbys sie mylil ? ;>

Z tego co ja wiem to 80 GB wersja niema wstecznej kompatybilności na jakieś 98% :P.
Ciekawy przypadek z tą Twoją konsolą, może tylko wersja europejska niema? A ta z USA ma? Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:43, master matrox napisał:

Wii jest kompatybilne wstecz.

Nie wydaje mi się ,żeby Wii było kompatybilne wstecz .GameCube miał mini DVD ,które o ile pamiętam kręciły się w odmienną stronę w napędzie niż DVD .Poza tym Pady się różnią ,ten od GaCka miał 2 analogi .Mówisz chyba o Virtual Console ,czyli emulacji poprzednich systemów Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:53, krak2610 napisał:

Moja 80dziesiatka posiada kompatyblinosc wteczna wiec czyzbys sie mylil ? ;>

może masz wersję konsoli z pierwszej łapanki .Teraz wychodzi nowa wersja 80GB bez bebechów PS2 ,tylko z dyskiem tym samym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 00:17, jackass napisał:

> Moja 80dziesiatka posiada kompatyblinosc wteczna wiec czyzbys sie mylil ? ;>

może masz wersję konsoli z pierwszej łapanki .Teraz wychodzi nowa wersja 80GB bez bebechów
PS2 ,tylko z dyskiem tym samym .

Nie wiem co rozumiesz przez slowo " z pierwszej lapanki" ?
Konsole zakupiona ze 3 tygodnie temu w Usa w bungle-pack z Metal Gear Solid 4.
Odpalalem gre i z Ps2 i z PsONE i obie chodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mój x0 był w naprawie dostałem go 4 dni temu i grałem może raz przez ten czas, dziś chciałem zagrac i co?moi oczom pokazują się trzy czerwone diody... i nie wiem znów do nich dzwonic czy co zrobic? jak myślicie?

P.S Teraz każdemu odradzam kupna x0 i pierdolenia się z tym całym m$ mój kuzyn ma ps3 i jak dla mnie konsola sonego jest lepsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2008 o 00:17, jackass napisał:

może masz wersję konsoli z pierwszej łapanki .Teraz wychodzi nowa wersja 80GB bez bebechów
PS2 ,tylko z dyskiem tym samym .



Nie, po prostu Sony znowu olało Europe i na starym kontynencie będzie PS3 80gb bez kompatybilności wstecznej. Co ciekawe w USA PS3 80gb również nie posiada "bebechów" PS2 w środku (tak jak miały modele 20gb i 60gb). Cała emulacja starych gier odbywa się TYLKO software''owo więc jest nadzieje że kiedyś dostaniemy patcha emulacją gier z PS2 i PSone.

Potwierdza to również PSX Extreme w którym parę miesięcy temu pisało (dokładniej w dziale "szara strefa") o tym że hackerom udało się wgrać soft z bug-kitu (taka konsola dla programistów, aby mogli sprawdzic jak gra działa. Konsola w tej wersji posiada o wiele większe możliwości względem ingerowania w grę) do PS3 40gb. Konsola zaczęła wtedy bezproblemowo odczytywać płyty z starszych konsol. Tak więc nie jest to żadne ograniczenie sprzętowe. Po prostu Sony ma wszystkich użytkowników głęboko gdzieś i woli żebyś w sklepie kupił sobie najlepiej wszystkie ich konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 00:27, Mroczny Joga napisał:

(...) pierdolenia się z tym całym m$ (...)


Hihihihihihi, jakie to rozczulające :P. Zauważyłem, że po naprawie X360 bardzo szybko się psuje :)...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:53, krak2610 napisał:

Moja 80dziesiatka posiada kompatyblinosc wteczna wiec czyzbys sie mylil ? ;>


Nie, nie mylę się.

Wersja 80GB przeznaczona na rynek amerykański, która zresztą jest już dość długo - z pół roku co najmniej, posiada wsteczną kompatybilność. Europa dostanie okrojoną osiemdziesiątkę, bez wstecznej kompatybilności. Pozostaje liczyć, że Sony wreszcie wyda soft "wgrywający" emulację do konsoli. Sprzętowo jest, tyle że kwestia w firmware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żółtków (z góry przepraszam za określenie) nigdy chyba nie zrozumiem, w Japonii to już w ogóle mają od dawna wsteczną kompatybilność, na rynek amerykański również zostało to wprowadzone, a Europa najwidoczniej jest jednym wielkim zadupiem, w które nie warto inwestować. Po prostu mnie taka złość bierze, że bym się do nich z chęcią przeszedł... co za irytująca polityka handlowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 11:32, Łeber napisał:

Żółtków (z góry przepraszam za określenie) nigdy chyba nie zrozumiem, w Japonii to już
w ogóle mają od dawna wsteczną kompatybilność, na rynek amerykański również zostało to
wprowadzone, a Europa najwidoczniej jest jednym wielkim zadupiem, w które nie warto inwestować.
Po prostu mnie taka złość bierze, że bym się do nich z chęcią przeszedł... co za irytująca
polityka handlowa.

No niestety to jest bardzo denerwujące.:(
Ja na szczescie mam konsole z kompatyblinoscia ale gry z poprzednich konsol przeciez mają blokade regionalną.
Czyli chodza mi tylko prodkujce z poprzednich konsol ale te na systemie NTSC ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 11:32, Łeber napisał:

Żółtków (z góry przepraszam za określenie) nigdy chyba nie zrozumiem, w Japonii to już
w ogóle mają od dawna wsteczną kompatybilność, na rynek amerykański również zostało to
wprowadzone, a Europa najwidoczniej jest jednym wielkim zadupiem, w które nie warto inwestować.
Po prostu mnie taka złość bierze, że bym się do nich z chęcią przeszedł... co za irytująca
polityka handlowa.


No niestety , ale zawsze trzeba mieć nadzieję... :]
Ja bardzo chętnie bym sobie zagrał w tytuły z PS2 , a w szczególności w GoW''a czy MGS''a , bo warto znać fabułę poprzednich części i zagrać w nie samemu. Także myślę ,że Sony w końcu weźmie pod uwagę nas , posiadaczy wersji 40gb i da nam emulacje ps2. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 12:27, michu96 napisał:

w końcu weźmie pod uwagę nas , posiadaczy wersji 40gb i da nam emulacje ps2. :>


Emulacja gier z Playstation 2 na Playstation 3 już istnieje dla wersji 40GB.

Wyposażone w nią są wersje typu dev-kit - czyli te konsole, które służą do grania. Wersja 40GB ma bebechy, aby obsłużyć gry z PS2, ale jednak brak firmware''u, który by to włączył. Pojawiały się często plotki, że tej jesieni takowy soft ma się ukazać - liczę, że plotki staną się faktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2008 o 12:31, master matrox napisał:

Wyposażone w nią są wersje typu dev-kit - czyli te konsole, które służą do grania. Wersja
40GB ma bebechy, aby obsłużyć gry z PS2, ale jednak brak firmware''u, który by to włączył.
Pojawiały się często plotki, że tej jesieni takowy soft ma się ukazać - liczę, że plotki
staną się faktami.


Jak napisałem u góry TYLKO wersja 60gb i 20gb posiadały "Emotion Engine" czyli po prostu PS2 bez obudowy i innego zbędnego ustrojstwa. 80gb, 40gb i jakakolwiek inna wersja (która w przyszłości pewnie się pojawi) nie posiadały, nie posiadają i nie będą posiadać żadnego wsparcia hardware''owego dla emulacji gier z czernulki i szaraczka. Wszystko to można osiągnąć przez emulację czysto software''ową (jak na X-klocku 360). Niestety na platformie Sony ta emulacja w zasadzie jeszcze raczkuje, i jest dostępna strona na której można zobaczyć które gry działają na emulacji software''owej. O ile pamiętam to kiedyś były problemy z nawet takimi hitami jaki MGS3 czy GoWII, naszczęście "wielkie S" powoli pozbywa się błędów i oba tytuły są już grywalne ( GoW II tylko czasem wiesza się podczas filmików ).

Sony chce po prostu zaprzestać procederu kupowania PS3 40gb i dokupowania większego dysku za mniejsze pieniądze niż PS3 80gb. Więc dodali do "osiemdziesiątki" backward compatibility i narazie jest git.

W europie oczywiście pozbywają się PS2 które nadal się sprzedaje, szczególnie w krajach ubogich, gdzie konsola jest raczej nowością (Polska chyba również za taką jest uznawana przez hamburgerów)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:17, rob300i napisał:

jest nadzieje że kiedyś dostaniemy patcha emulacją gier z PS2 i PSone.

Dnia 18.08.2008 o 13:17, rob300i napisał:

wsparcia hardware''owego dla emulacji gier z czernulki i szaraczka.



No ale zaraz - widzę, że chyba troszkę błędnie twierdzisz.
Wersja 40GB posiada wsteczną kompatybilność z grami na pierwsze Playstation. To samo zapewne będzie tyczyć się wersji 80GB przewidzianej na Europę. Metal Gear Solid działa bez zarzutu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2008 o 14:13, master matrox napisał:

No ale zaraz - widzę, że chyba troszkę błędnie twierdzisz.
Wersja 40GB posiada wsteczną kompatybilność z grami na pierwsze Playstation. To samo
zapewne będzie tyczyć się wersji 80GB przewidzianej na Europę. Metal Gear Solid działa
bez zarzutu ;-)


Dobra, o tym nie wiedziałem, masz mnie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się