• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 20.05.2007 o 12:51, Raylin napisał:

> A co robiliście w Shal z tymi punktami strategicznymi bo ja jak zdobędę to oni mi z powrotem
to odbierają.
Najtrudniej było na początku, kiedy jeszcze nie ma armii, bo samymi bohaterami można utrzymać
tylko jedną bazę. Ważna jest dlatego budowa wieżyczek, zarówno w pobliżu bazy, jak i drogi,
którą przychodzą wrogowie (właściwie to zabezpieczenie tej drogi jest ważniejsze). Kiedy już
jedną tak zabezpieczysz, to bohaterami można iść i bronić drugiej. Po wybudowaniu jakiejś małej
armii można już pomyśleć o zabezpieczeniu drugiej bazy wieżyczkami i zniszczeniu jednego przeciwnika
(np. tego po lewej) - wtedy dzięki dużemu napływowi surowców można wybudować na tyle potężną
armię, że pokonanie drugiego przeciwnika nie powinno stanowić większego problemu.

No tak ale nie ma tez surowców na budowe tylu wieżyczek ja wybudowałem dwie i koniec a armie
ida takie duże że muszę się bronić cała armią. Chyba sobie zmienie na łatwiejszy poziom.
Ale dzięki za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.05.2007 o 13:40, Gorn7 napisał:

No tak ale nie ma tez surowców na budowe tylu wieżyczek ja wybudowałem dwie i koniec a armie
ida takie duże że muszę się bronić cała armią.

To kwestia wytrzymania kilku ataków podczas bronienia jednej bazy - surowce dostajesz bez przerwy, więc kiedy uzbierasz potrzebną ilość kamienia od razu możesz budować wieżyczkę, a inne surowce spożytkować na produkcję jednostek.

--> jacek117

Dnia 20.05.2007 o 13:40, Gorn7 napisał:

Mam pytanie-czy w 2 części jest limit poziomu awatara ?

Tak i podobnie jak w podstawce pierwszej części jest to poziom 30, z tym że tam zwykle kończyło się na 27-28, a tu poziom 30 można osiągnąć bez problemu przed końcem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poskarżę się Wam - kupiłam dodatek "Władca Smoków" i trafiłam akurat na uszkodzoną płytkę. (Błąd kopiowania danych (CRC)). Pech... muszę teraz wypróbować działanie dożywotniej gwarancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś wie może o co chodzi?? Według poradnika w Uram Gor w jedynm miejscu powinien mi się pojawić Tzanga a się nie pojawia. Rozwalam te trury ale potem i tak nic się nie dzieje. Uruchomiłem grę od nowa ale wciąż to samo. O co w tym chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2007 o 12:11, Thalanthas napisał:

Czy ktoś wie może o co chodzi?? Według poradnika w Uram Gor w jedynm miejscu powinien mi się
pojawić Tzanga a się nie pojawia. Rozwalam te trury ale potem i tak nic się nie dzieje. Uruchomiłem
grę od nowa ale wciąż to samo. O co w tym chodzi??

Moze jakis ci sie wrog zaplatal na planszy? Poszukaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2007 o 13:02, demrenfaris napisał:

Moze jakis ci sie wrog zaplatal na planszy? Poszukaj!


No tak ale on wedłóg poradnika powinien się pojawić z nikąd a stać tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2007 o 16:49, Thalanthas napisał:

> Moze jakis ci sie wrog zaplatal na planszy? Poszukaj!

No tak ale on wedłóg poradnika powinien się pojawić z nikąd a stać tam.

To juz wiekszy problem ;/ Przeszukales cala mape? Moze skrypt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.05.2007 o 12:11, Thalanthas napisał:

Czy ktoś wie może o co chodzi?? Według poradnika w Uram Gor w jedynm miejscu powinien mi się
pojawić Tzanga a się nie pojawia.

Zaniosłeś głowę Lakasha Undarowi? To jest przecież zadanie poboczne, sprawdź więc czy wogóle masz je (Vendetta: Zabić Tzanga) w dzienniku. Jeśli nie, to Tzang ci się nie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem. A mianowicie po misji w dolnej krainie trzeba przeniesc sie do siedmiogrodu i kiedy to robie wyskakuje mi error."Error during platform-swich!" a kiedy tam mu ok "An access volation occurred and the program must quit" : / czy to wina mojej plytki ? cos sie zle z niej kopiuje czy co ?: /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2007 o 13:55, Raylin napisał:

> Czy ktoś wie może o co chodzi?? Według poradnika w Uram Gor w jedynm miejscu powinien
mi się
> pojawić Tzanga a się nie pojawia.
Zaniosłeś głowę Lakasha Undarowi? To jest przecież zadanie poboczne, sprawdź więc czy wogóle
masz je (Vendetta: Zabić Tzanga) w dzienniku. Jeśli nie, to Tzang ci się nie pojawi.



Dzięki. Nie mam tej misji bo nie zabiłem tych trupów w Bramie Miecza ani tego orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2007 o 19:05, J1mb0 napisał:

Ja mam taki problem. A mianowicie po misji w dolnej krainie trzeba przeniesc sie do siedmiogrodu
i kiedy to robie wyskakuje mi error."Error during platform-swich!"

Nie jest to wina twojej płyty - to problem związany z sejwami. Nie ma na to żadnego rozwiązania - jedyne co możesz zrobić to wczytać wcześniejszy zapis i sprawdzić, czy na nim też występuje błąd. Sprawdź też czy problem występuje tylko jeśli teleportujesz się do Siedmiogrodu używając kamienia podróży; w tym celu teleportuj się do Wodogrzmotów i skorzystaj z "normalnego" portalu. Niestety problem ten spotykany jest dosyć często i jedynym sposobem by sobie na niego poradzić jest robienie dużej ilości sejwów, ma się wtedy z czego wybierać w przypadku jego wystąpienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pff... ma ktoś dodatek "Władca Smoków" i przeszedł planszę Cytadela? Bo ich tam strasznie dużo jest a nie mogę jakiegoś tricka znaleźć coby ominąć... nawet oddziały Norcain na wsparciu dostają łomot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.05.2007 o 14:34, Fumiko napisał:

Pff... ma ktoś dodatek "Władca Smoków" i przeszedł planszę Cytadela? Bo ich tam strasznie dużo
jest a nie mogę jakiegoś tricka znaleźć coby ominąć... nawet oddziały Norcain na wsparciu dostają
łomot...

Ja wsparcia użyłem tylko podczas ataku na główną bazę, wcześniej kazałem im zbierać surowce, zresztą nie byli szczególnie pomocni ;) Przede wszystkim - dostałaś trzy ostrza, które doskonale nadają się do niszczenia budynków - wykorzystaj je i zniszcz wieże na prawo i lewo od miejsca gdzie stał demon, którego pokonały gargulce - z wozów zbierzesz surowce, które bardzo ci się przydadzą. W swojej bazie zostaw łucznika i maga, bo przeciwnik będzie cię atakował jednostkami latającymi; kiedy kamienia będziesz mieć w nadmiarze możesz już zbudować wieże. Teraz sprawa armii - ja miałem jednego chorążego (ze wzmocnioną pieśnią bitewną), trzech magów krwi (wskrzeszenie), a resztę stanowili łucznicy z salwą i straż przednia z oszczepami. Przeciwnik ma bazy na wschodzie (jedna ludzi, druga dalej - bestii), północy (ludzie) i główną. Ja najpierw zaatakowałem tą na północy, po drodze pokonując wrogą armię z tytanem, a później od razu rozkazałem Norkainom zaatakować główną bazę i sam też tak zrobiłem - podczas wszystkich walk nie straciłem chyba nikogo, w razie czego magowie wskrzeszali poległych i ogólnie mapa nie sprawiła mi większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.05.2007 o 14:34, Fumiko napisał:

Pff... ma ktoś dodatek "Władca Smoków" i przeszedł planszę Cytadela? Bo ich tam strasznie dużo
jest a nie mogę jakiegoś tricka znaleźć coby ominąć... nawet oddziały Norcain na wsparciu dostają
łomot...



Odpowiedź dostałaś ale na orzyszłosć dopisuj się do właściwego tematu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11063&u=120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2007 o 11:54, Thalanthas napisał:

Odpowiedź dostałaś ale na orzyszłosć dopisuj się do właściwego tematu: (...)

Miło, że dbasz o to żeby ludzie pisali w odpowiednich tematach, ale w tym przypadku taka troska jest trochę nieuzasadniona. DS to w końcu dodatek do SF2, więc jak by nie patrzeć temat ten jest równie dobry, co ten przez ciebie podany; popatrz zresztą na temat o pierwszej części - jest jeden i nie widzę potrzeby zakładania trzech na jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.05.2007 o 17:13, Raylin napisał:

> Ja mam taki problem. A mianowicie po misji w dolnej krainie trzeba przeniesc sie do siedmiogrodu

> i kiedy to robie wyskakuje mi error."Error during platform-swich!"
Nie jest to wina twojej płyty - to problem związany z sejwami. Nie ma na to żadnego rozwiązania
- jedyne co możesz zrobić to wczytać wcześniejszy zapis i sprawdzić, czy na nim też występuje
błąd. Sprawdź też czy problem występuje tylko jeśli teleportujesz się do Siedmiogrodu używając
kamienia podróży; w tym celu teleportuj się do Wodogrzmotów i skorzystaj z "normalnego" portalu.
Niestety problem ten spotykany jest dosyć często i jedynym sposobem by sobie na niego poradzić
jest robienie dużej ilości sejwów, ma się wtedy z czego wybierać w przypadku jego wystąpienia
:/

sprobowalem przejsc przez "normalny" portal i to samo... wczytalem gre do poczatku misji, przeszedlem do konca i to samo ... :( a co uninstal to tez probowalem ale zostawilem save i caly katalog spellforce 2 w moich dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomożecie?? Jest taka sprawa nie chce mi się uruchomić Spell Force 2 pisze to:Please insert the correct DVD-ROM,select OK and restart application. Pomocy!! A dodaje że mam orginalną grę!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.06.2007 o 15:51, borcio234 napisał:

Pomożecie?? Jest taka sprawa nie chce mi się uruchomić Spell Force 2 pisze to:Please insert
the correct DVD-ROM,select OK and restart application. Pomocy!! A dodaje że mam orginalną grę!!!!!!!

Czasem pomaga uruchomienie gry w trybie zgodności np. z Windowsem 2000 - kliknij prawy przyciskiem myszy na skrót do gry, wybierz Właściwości, w otworzonym oknie przejdź do zakładki Zgodność i tu zaznacz odpowiednią opcję.

--> J1mb0

Dnia 01.06.2007 o 15:51, borcio234 napisał:

sprobowalem przejsc przez "normalny" portal i to samo... wczytalem gre do poczatku misji, przeszedlem do konca i > to samo ... :(

Jeśli nie masz działającego sejwa (z którego można normalnie podróżować), to niestety nic na to nie poradzisz :( Sprawdzałeś Autosave?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować